Jump to content

PayPal iskustva


Guest

Recommended Posts

овако кажемо ево може, господине Торбица, наравно, само напред, еманциповали смо се, дошли смо и ми у еру Торбице и Истока, стигли смо у врли нови 21ви век и да видиш сад...

 

Cek bre, pa kako ste rekli "evo moze" kad u praksi ipak ne moze? Onda ste slagali Torbicu? Da ne kazem i nas ostale :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

како мислиш слагали... ма нееееее, може, видиш да је радило 3 дана. 'ајде сад реци да не може, кад смо видели да може... 3 дана - 3 дана, мало ли је?!?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

океј, и ти и ја знамо да:

 

паре у Србију улазе преко банака без икаквог проблема и на лажне изјаве. раде и неки други илегални и полулегални механизми. ако хоћеш легални посао - за то постоје прописи. јесте скупље и компликованије, али да се тврди како не можеш да зарадиш из иностранства на ИТ услугама је ЛАЖ. Л-А-Ж!!! разбираш ли?!? дакле, ради се само о утаји пореза. као и увек.

 

и логика је, наравно, ако краде Мишко, што не дате и нама да крадемо. легитимно питање и не знам одговор. можда Мишко зна људе на високим положајима који му омогућавају да краде уз провизију, а мали људи немају, па зато награбусе. мора да је то, не видим зашто мале не би пустили да краду као и велики...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

имали некад, мој Реки, имали некад...

 

сад имамо Торбицу који се бави врхунским финансијама.


и пустите ме да радим бре... имамо ми важнија посла од ових циркузаната...

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

јој јеботе Ћави...

 

сваки пут кад дођем на овај топик, падне ми напамет да отворим консалтинг за телетабисе из ИТ сектора. да им узмем провизију да им направим модел сливања пара у земљу на бело. али курац, њих не занима провизију да дају... за провизију оду у банку и фалсификују основ за улазак пара. они би ЏАБЕ ако може. можда ви знате да играте онлајн покер и да нешто испрограмирате, али се у финансије и законе разумете као Марица у крив курац. отуд оваква питања и недоумице.

 

ко ти бре брани Ћави да зарадиш? како ти брани?


за ствари које овде грађани раде са основима за уплату у САД се иде на робију 20 година.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ја лепо кажем да то не може зато што не може и да је компликовано. ствари које треба да се измене далеко превазилазе важност ПП.

 

можда ви знате да играте онлајн покер и да нешто испрограмирате, али се у финансије и законе разумете као Марица у крив курац. отуд оваква питања и недоумице.

Ajde objasni nama laicima koje su to stvari, posto drzave u kojima ne funkcionise PayPal su samo jos one drzave u kojima nije izumro kanibalizam. Prosto je neverovatno da guras i podrzavas tu pricu, kad jebena Bosna i Makedonija imaju jebeni PayPal onda je sve jasno. Razumeo bih da postoje dosta drugih normalnih zemalja koje imaju istu spiku, ali mi bukvalno teramo inat sami sebi.

Link to comment
Share on other sites

јој јеботе Ћави...

 

сваки пут кад дођем на овај топик, падне ми напамет да отворим консалтинг за телетабисе из ИТ сектора. да им узмем провизију да им направим модел сливања пара у земљу на бело. али курац, њих не занима провизију да дају... за провизију оду у банку и фалсификују основ за улазак пара. они би ЏАБЕ ако може. можда ви знате да играте онлајн покер и да нешто испрограмирате, али се у финансије и законе разумете као Марица у крив курац. отуд оваква питања и недоумице.

 

ко ти бре брани Ћави да зарадиш? како ти брани?

за ствари које овде грађани раде са основима за уплату у САД се иде на робију 20 година.

 

Ok je sve to sto si ti zamislio u glavi kao konsalting za likove koji rade projekat i onda fakturisu 2k ili xyz eura u inostranstvo i to im legne i oni daju izjavu to se uveze sa fakturom i ludilo.

 

A sad zamisli poslovni model da prodajes cackalice preko intereneta. Hoces da mi odradis konsalting za model naplate tako sto cu svaku da fakturisem i za svaku da potpisujem izjavu i sto je najbitnije za svaku da TERAM KUPCA DA MI PLACA PREKO BANK TRANSFERA.

 

Ajd sad mocni konsultantu nas i probaj da odgovor ne bude "nemoj da prodajes cackalice".

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

сваки пут кад дођем на овај топик, падне ми напамет да отворим консалтинг за телетабисе из ИТ сектора. да им узмем провизију да им направим модел сливања пара у земљу на бело. али курац, њих не занима провизију да дају... за провизију оду у банку и фалсификују основ за улазак пара. они би ЏАБЕ ако може. 

 

Bas bi se leba najeo od te tvoje konsalting usluge :) Debeli, ovde uopste nije problem ljudi koji imaju firme koje rade s drugim velikim firmama napolju i dobijaju kes na racun. Poenta PayPala je da radis manje transakcije bez papirologije (ne bez poreza, treba tu napraviti razliku) jer je to tako lakse ovima za koje radis na Zapadu koji uredno placaju porez i na PayPal i na ne-PayPal transakcije i o svima se vodi racuna bez ikakvog problema. Dakle tok novca apsolutno postoji, samo se uvodi posrednik da bi se smanjila papirologija izmedju korisnika i izvrsioca usluga. 

 

Primera radi imas gomilu sajtova za freelance programiranje, dizajn, druge usluge. Po poslu su tu ne tako velike cifre, da kazemo od sto do par stotina evra, dolara, cega vec. Tamo apsolutno nemas sta da trazis ako nemas PayPal jer niko od poslodavaca nece da salje wire transfer i da ceka dva dana da vidi da li si ti dobio pare i resio sta si trebao s bankom da bi on dobio svoj rezultat. Nedostatak PayPala najvise jebe malog coveka, oni veliki su se odavno snasli. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

сваки пут кад дођем на овај топик, падне ми напамет да отворим консалтинг за телетабисе из ИТ сектора. да им узмем провизију да им направим модел сливања пара у земљу на бело.

a što to ne radiš? gadljiv si na pare ili ?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Bas bi se leba najeo od te tvoje konsalting usluge :) Debeli, ovde uopste nije problem ljudi koji imaju firme koje rade s drugim velikim firmama napolju i dobijaju kes na racun. Poenta PayPala je da radis manje transakcije bez papirologije (ne bez poreza, treba tu napraviti razliku) jer je to tako lakse ovima za koje radis na Zapadu koji uredno placaju porez i na PayPal i na ne-PayPal transakcije i o svima se vodi racuna bez ikakvog problema. Dakle tok novca apsolutno postoji, samo se uvodi posrednik da bi se smanjila papirologija izmedju korisnika i izvrsioca usluga. 

 

Primera radi imas gomilu sajtova za freelance programiranje, dizajn, druge usluge. Po poslu su tu ne tako velike cifre, da kazemo od sto do par stotina evra, dolara, cega vec. Tamo apsolutno nemas sta da trazis ako nemas PayPal jer niko od poslodavaca nece da salje wire transfer i da ceka dva dana da vidi da li si ti dobio pare i resio sta si trebao s bankom da bi on dobio svoj rezultat. Nedostatak PayPala najvise jebe malog coveka, oni veliki su se odavno snasli. 

и за то постоји решење. морали бисмо да направимо неку компликовану фирму. све се ипак може решити. на задовољство и државе и ПП корисника. само, треба бити конструктиван, а не хватати проблем са тањег краја, по принципу јебе ми се за државне интересе и законе, дајте моје решење спроведите. постоји решење које задовољава обе стране.

 

има решења, само се факат не бих најео хлеба. ето одговора Пери.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

OK, ovako:

 

- Dei - pokušaj da preispitaš kako pišeš postove pre nego što klikneš na send jer bez obzira na to što provejava kroz njih da kažemo "normalan" stav (obratite pažnju na navodnike), način na koji to iznosiš ume da bode oči u fazonu "kako ste jadni vi tamo, a ja sam tako kul u nemačkoj". Možda to radiš slučajno, možda namerno, možda nesvesno, ne ulazim u to, ali povedi malo računa. U suprotnom kada preteraš biće ti obrisani postovi.

 

- Vićo - pošto tako revnosno prijavljuješ druge kada tebe "vređaju" na znatno blaži način nego ti druge (a oni dobijaju i warn poene u skladu sa tim) prvi sledeći put kada vidim da si napisao nešto slično drugome kao što si sada deiju, juče majebenom i zwerku (i ko god da je) bićeš suspendovan u skladu sa pravilnikom a onda i posle toga i posle toga, tj. kad god napišeš nešto slično.

 

Obojica možete da mi pošaljete PM ukoliko vam bilo šta nije jasno oko ovoga, uvek sam spreman za razmenu mišljenja, naravno u skladu sa pravilnikom, van topica koji tome ni ne služi.

 

edit: Želim i da dodam da ujedno Vića nije slao "dvesta" prijava dnevno za ljude, da me neko ne bi razumeo pogrešno, to mi nije bila niti namera niti fokus mog posta ali sam shvatio da bi se možda moglo protumačiti pogrešno. Bilo je možda desetak takvih prijava ove godine (mada nisam proverio).

Link to comment
Share on other sites

и за то постоји решење. морали бисмо да направимо неку компликовану фирму. све се ипак може решити. на задовољство и државе и ПП корисника. само, треба бити конструктиван, а не хватати проблем са тањег краја, по принципу јебе ми се за државне интересе и законе, дајте моје решење спроведите. постоји решење које задовољава обе стране.

 

има решења, само се факат не бих најео хлеба. ето одговора Пери.

pa možda ti to ne bi bio "day job" ali bi sigurno imao neki dodatni prihod svakog meseca. Puno njih imaju svoje agencije i paušalci su, spoj se sa ljudima i uzmi neku kintu, ako mogu da legalizuju do kraja svoj posao i da ne strepe stalno od nekih inspekcija i kazni i slično

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

и за то постоји решење. морали бисмо да направимо неку компликовану фирму. све се ипак може решити. на задовољство и државе и ПП корисника. само, треба бити конструктиван, а не хватати проблем са тањег краја, по принципу јебе ми се за државне интересе и законе, дајте моје решење спроведите. постоји решење које задовољава обе стране.

 

U smislu drzava napravi neku instituciju/firmu koja bi poslovala sa PP pa onda prosledjivala pare na racune gradjana? Nisam te bas shvatio sta si ovde predlozio. A i u svakom slucaju je bilo dovoljno vremena da se to sprovede, a ne da se kaze "mi smo sa svoje strane uradili sve", a onda da se ispostavi da ipak nismo. 

 

I niko ovde nema gotovo resenje da se sprovede niti bilo ko ima zelju ovde da osmisljava kako PP treba da radi u Srbiji, ljudi samo imaju neku potrebu da mogu tako da primaju kes za neke usluge koje mogu da odrade u inostranstvu. Niti se ovde potencija izbegavanje legalnih tokova novca, izbegavanje oporezivanja, niti bilo sta, samo je poenta na drzavi da osmisli kako to treba da radi da bi u krajnjoj slucaju pospesila ekonomiju ove zemlje. A ona radi upravo suprotno. 

 

 

 

има решења, само се факат не бих најео хлеба. ето одговора Пери.

 

Pa ako se ti ne bi najeo hleba zasto te cudi sto kukaju oni koji bi se mozda i najeli hleba ali iz administrativnih razloga ne mogu?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio, krenuli su od modela da nasi gradjani ne mogu da uplacuju stranu valutu drugim gradjanima jer se platni promet zasniva na dinaru. U principu, pej pal ce lepo uvrstiti dinar u njihov sistem i stvar ce biti resena vrlo brzo. Bar ja tako vidim resenje ovoga.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

да, то је један проблем, то око резидената, девиза и динара.

 

Зверко, не мора држава да прави такву фирму, може и приватник. и то је то моје решење. само је проблем што не постоји исплативост целог посла, односно, тек на неком великом обиму би било исплативо улазити у то.

 

дакле, Ћави, нисам Деи, него имам своје разлоге за оно што причам, не сипам фрустове.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ok je sve to sto si ti zamislio u glavi kao konsalting za likove koji rade projekat i onda fakturisu 2k ili xyz eura u inostranstvo i to im legne i oni daju izjavu to se uveze sa fakturom i ludilo.

 

A sad zamisli poslovni model da prodajes cackalice preko intereneta. Hoces da mi odradis konsalting za model naplate tako sto cu svaku da fakturisem i za svaku da potpisujem izjavu i sto je najbitnije za svaku da TERAM KUPCA DA MI PLACA PREKO BANK TRANSFERA.

 

Ajd sad mocni konsultantu nas i probaj da odgovor ne bude "nemoj da prodajes cackalice".

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

не би ти плаћао преко банке, него преко ПП. знам шта су микротрансакције, Мохи. ја бих затварао папире и исплаћивао у динарима, мој би проблем био како бих дошао до девиза на ПП у иностранству.

 

ех... битно је да се ти у све разумеш.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Moze da napravi privatnik samo mu je neisplativo? Pa kako li se onda neki filantrop nije dosad setio da to uradi... 

 

Opet pominjem, cela poenta PayPala je omoguciti malima, pre svega fizickim licima i preduzetnicima, da rade neke sitne poslove i da na tome zaradjuju putem mikro transakcija koje on nudi (ako se ne varam najveca pojedinacna transakcija tamo je 1.000 evra, sto je za bilo koju jacu firmu u sustini smesno).

 

Nikome se ne isplati da otvori firmu koja bi bila neka vrsta krovne organizacije za te ljude jer je cela ideja tog sistema fluidnost i nestalnost, ta firma nikada ne bi zaradila dovoljno da pokrije osnovne troskove a da se pri tome isplati ljudima da preko nje dobijaju pare s PayPala. Prosto bi provizija morala da bude prevelika da bi to bilo isplativo firmi a onda ne bi bilo isplativo onima koji koriste njene usluge. I na kraju dolazimo do glavnog problema a to je da zbog pomenutih pravila ni firma u Srbiji ne moze da ima PP nalog, sto bi znacilo da neka firma u inostranstvu ima PP nalog i onda pare prosledjuje firmi u Srbiji koja na kraju to isplacuje onima koji su radili nesto preko PP. I onda si birokratijom ubio celu poentu zasto je PP tako uspesan, plus sto je nerentabilno, plus sto postoje laksi nacini da se zakon zajebe ako vec oces, a tvoj predlog je isto zajebavanje zakona.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...