Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

C4 cactus in french manner nije uopste na C4 platformi, nego produzenoj C3 ... -.-

 

Doduse to objasnjava i zasto je prakticno jeftiniji od standardnog C4 :)

 

meni je taj kaktus preruzan

 

Ja ne mogu da kazem da mi se nesto sad svideo ne znam ni ja kako, ali mi je drago da postoji neko ko je voljan da napravi eksperiment sa automobilom i njegovim dizajnom, pa kome se svidi svidi, plus je dosta solidna cena sto me iznenadilo, mislio sam da ce da ga oderu. Plus sto bi to trebalo da je "zenski" auto :) Mene je zapravo najvise odusevila unutrasnjost, uzivo mi je jos bolja

 

174935.jpg

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

mene je to najviše iznenadilo - najveći "problem" nastane kada naglo cimnu volan i krenu da se vrte. Naravno, to je delić sekunde i fizika i sve, ali deluje da bi svi prošli bolje da nisu radili to cimanje (što je refleks). Možda je to ono što te uče na NAVAKU! :)

Link to comment
Share on other sites

Vlada Japana donirala je Srbiji 150 automobila, vrednosti oko 3,5 miliona evra, u cilju unapređenja zaštite životne sredine i smanjenja troškova održavanja službenih vozila. O kakvim je automobilima reč i zašto su baš oni odabrani?

 

Među vozilima koja su poklonjena Vladi Srbije su 22 primerka modela Lexus GS300h, 11 automobila treće generacije Toyote Prius i 117 Mazdi 3 Sedan.

 

 

Dovla prijavi se za lexus :)

 

Iskreno me zanima koliko će da potraju u vladi ova vozila - taman ultimativni test - njemac (koji znamo kako se pokazao tokom godina) vs japanac (izazivač).

Link to comment
Share on other sites

Ma više iz perspektive "lol" momenta kada za X meseci stignu vesti da su se japanska kola raspala (npr) ili da stoje parkirana jer su im izvadili baterije ili da ih niko ne vozi jer smo mimo ovog poklona kupili još 100 audija A6 ili šta god već. Mislim, Toyota Prius u rukama vozača službenog automobila vlade - zvuči kao setting za komediju.Naravno da ne znam kako su se konkretno pokazali Nemci osim ona tri mučena džipa ili šta već Mercedesa što nijedan više nije vozan jer je jedan slupan, drugi nema rezervni deo ili šta već a trećem isto nešto fali.

Link to comment
Share on other sites

oni ponekad imaju te akcije sa donacijama jer im preveliki spoljnotrgovinski suficit guši ekonomiju, mada ne znam da li je to sada slučaj

 

"preveliki spoljnotrgovinski suficit" -- wrap your head around that

Link to comment
Share on other sites

To je ta jedna od glavnih saobraćajnica, za koju je čak bila ideja i da se plaća putarina :)

 

 

 

Obrušila se jedna traka na Ibarskoj

Kraljevo -- Zbog obrušavanja jedne saobraćajne trake na Ibarskoj magistrali nadomak Bogutovca na pravcu Kraljevo-Raška, saobraćaj se odvija jednom trakom.

 
"Ispod dela Ibarske magistrale kod Bogutovca, jedna traka se obrušila u kanjon prema pruzi, odnosno Ibru, tu se saobraćaj sada odvija jednom trakom i postavljeni su znaci upozorenja kako bi vozači na vreme primetili da je došlo do oštećenja", kazao je načelnik Odeljenja za vanredne situacije Kraljeva Radoica Kočović za agenciju Beta.
 

Prema njegovim rečima, magistrala je prohodna, ali na njoj ima manjih odrona od kojih je najproblematičniji onaj kod Pivnice.

Kako je za B92 rečeno u informativnom centru JP Putevi Srbije, sve informacije o ovom događaju se "nalaze na sajtu preduzeća", a za ostale informacije poterbno je poslati mejl.
 

Zbog velike vode aktivirala su se stara klizišta u Gokčanici, Pekčanici i prema Goču, dok su se u Glediću i Stanči pojavila nova klizišta.

Zapadna Morava u kraljevačkom kraju izlila se u priobalju u poslednjih 12 sati, ponovo plaveći put Grdica-Oplanići koji je zatvoren za saobraćaj.
 

"Zapadna Morava je poplavila oranice, ali nije ugrozila domaćinstva. Ibar je u granicama da se izlije, ali još ne preti bunarima za vodosnabdevanje Kraljeva", rekao je Kočović.

Prema njegovim rečima, probleme bi moglo da napravi otapanje snega sa okolnih brda, ukoliko naglo otopli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...