Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

ja razumem mohija sta hoce da kaze i u pravu je vecinom, ali ja bi to odveo u sledećem smeru. škoda ne bi trebala da ima RS liniju. škoda nikada do te neke 2002. god nije bila poznata po izrazito sportskim modelima i pravi ljubitelji takvih ne bi trebali svoj imidž da srozavaju sa škodom RS. nova oktavija RS je odlican auto ali ja ga nikad ne bi kupio jer bi me bilo blam da vozim to. eto tako ja to vidim.

 

a na konto alfe koja ide 235 km/h - pa koliko ti laze taj brzinomer jbte?? :D

 

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=122408

 

 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moram da priznam da nisam vozio baš besna kola, ali u mondeu možeš bez problema da voziš 200 km/h, odlično se drži na putu. I u krivinama je poprilično dobar, ali nije zver kao subaru, naprimer. Za mene je super jer može da pokida ložane na semaforu, a pri tom je jako komforan za svakodnevno vožnju.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

142023046151bc92d92eb2b120779409_640x436

 

Već na prvi pogled, Trekking otkriva drugačiji karakter u odnosu na klasični model 500L. Posebno dizajnirani branici imaju i dodatne zaštitne panele, a od fizičkih oštećenja zaštićeni su i ostali delovi karoserije koji se nalaze najbliže točkovima i tlu.

Na taj način, čitav donji deo karoserije obrubljen je zaštitnom plastikom.

 

Kao standardni deo opreme, Trekking ima i specijalne 17 inčne alu felne. Automobil je prilagođen svim vrstama puteva zahvaljujući posebnom "Traction +" sistemu kontrole proklizavanja.

 

U FIAT-u kažu da je sistem naročito pogodan za automobile poput ovog, koji ne zahtevaju posebne off-road mogućnosti, a i znatno je jeftiniji od klasičnog 4x4 pogona.

 

"Traction +" pomoću algoritma kontroliše i upravlja kočionim sistemom i simulira diferencijal sa zaključavanjem.

 

Sistem se uključuje pomoću dugmeta na kontrolnoj tabli, a koristi se pri brzinama manjim od 30 km/h.

 

U ponudi će se naći dve benzinske i dve dizel verzije. Osim 1.4 litarskog benzinca sa 95 ks na raspolaganju je i novi 0.9 litarski TwinAir Turbo sa 105 ks, dok su kod dizelaša zastupljeni 1.3 litarski MultiJet II sa 85 ks i 1.6 litarski MultiJet II sa 105 ks.

FIAT je najavio da će prodaja modela 500L Trekking u Srbiji početi tokom leta, a uskoro će biti poznato i koliko će ovaj automobil koštati na našem tržištu.

 

Nezvanično smo saznali da će početna cena iznositi oko 15.000 evra. 

 

Jel ovo prvi slučaj da neki ovako veliki auto ima manje od 1000 kubika motor? Ja ne pratim toliko ali ne sećam se da sam video tako nešto? Tu će i registracija biti "smešna", tipa 12.000din sve đuture.

Link to comment
Share on other sites

otišo termodavač, stara boljka Zastavinih vozila!

ili ga vozi žensko, koje je sigurno sve vreme u fazonu "šta trepće ova Aladinova lampa i šta još ovo crveno trepće..."

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je bio oko 14k, neka me Dovla ispravi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Malopre na parkingu Meka kod Fontane prokuvao Fiat 500L :fp: Jebote ako ima dva meseca auto...

 

Pazi, taj auto obično kod nas voze žene, tako da ... :)

 

tek posle videh dalju diskusiju :)

 

Swift i SX4 za ove pare koje se traže apsolutni bestr buy, svaka čast za ponudu, sad ne znam jel to još jedan pokazatelj raspada prodaje automobila kod nas ili stvarno neka gotivna akcija.

 

btw, kako se registruje ovaj rapid u saobraćajnoj, kao crven ili kao srebrn? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...