Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i ranije sam mislio da je tako nesto a sad sam siguran.

 

posto sam presao tacno 500km na autoputu sa pola rezervoara a po gradu kada se to radi ode ceo i po ovoj matematici to je oko 9.4L

 

nisam siguran da li nesto ne valja ali na otvorenom ipak trosi zaista malo. samo znam da kada stavim da se meri trenutna potrosnja da svaki put izmeri 20-25L kada se krece iz prve, sto je po guzvi sva sreca non stop

 

kapiram da mu predstavlja problem to sto ima tonu i 300kg a motor 1.6

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

i ranije sam mislio da je tako nesto a sad sam siguran.

 

posto sam presao tacno 500km na autoputu sa pola rezervoara a po gradu kada se to radi ode ceo i po ovoj matematici to je oko 9.4L

 

nisam siguran da li nesto ne valja ali na otvorenom ipak trosi zaista malo. samo znam da kada stavim da se meri trenutna potrosnja da svaki put izmeri 20-25L kada se krece iz prve, sto je po guzvi sva sreca non stop

 

kapiram da mu predstavlja problem to sto ima tonu i 300kg a motor 1.6

 

Nesto ti tu ne valja u kalkulaciji, posto vozim isti takav samo 1.8tdci meni je rezervoar negde oko 45 litara, kapiram da je to isto. To mu dodje oko 9l na 100km kada ga vozis po gradu. Ali gledas to skroz pogresno, sad vidim da ti je i onaj screenshot trenutna potrosnja, ona ti sustinski ne znaci nista jer pokaze 25l kad krenes iz mesta, a pokaze 0 kad oduzmes gas... Moras gledati prosecnu potrosnju, to ti je onaj drugi pokazatelj i poprilicno je precizan, samo resetuj trip kad oces da pocnes da pratis i vidi kako ti se krece kad vozis u gradu, a kako kad vozis na otvorenom. Meni je tipa sada prosecna potrosnja u gradu oko 6.3l/100km, s tim da treba uzeti u obzir da do posla idem uglavnom auto putem (NBG-Dusanovac) i da sam retko u guzvi s obzirom da obicno idem u smeru suprotnom od vecine. Realna potrosnja u gradu leti dodje na oko 7, zimi ide i do litar vise. Ali u svakom slucaju za 9l po gradu moras bas bas ostro da ga vozis, ja sam to uspeo jednom da napravim prosek na oko 300km kad sam hteo da se izivljavam, ali to nije realno normalna voznja. Dakle uzmi lepo premeri kako valja preko board kompa posto je dosta precizan, a iskuliraj "o šac" metode trenutne potrosnje i sabiranja goriva i predjenih kilometara jer to tesko da uradis uvek precizno. 

 

Inace taj tvoj motor je skoro identican sa Peugeot/Citroen 1.6hdi (zajedno su ih razvijali), pa potrosnju mozes da poredis i sa nekim 307 ili sa C4. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@zverko

 

slikao sam trenutnu potrosnju, da, ali ajde ponovo procitaj sta sam napisao

 

prosecna potrosnja mi je 4.7, nisam lupio nego tako pise

 

a opet kazem, vozio sam tacno 500 km po autoputu i potrosilo se ~pola rezervoara. po gradskoj voznji se jednostavno desava da tih 500 km traju duplo manje, gde doduse vozimo i ja i cale a dosta nam se razlikuje nacin voznje ali mi je opet cudno da bas skoro 10 trosi tj 9.4 po ovoj matematici

 

doduse ima i ovoga sto zerba kaze, njemu mondeo trosi i do 14. teska su to kola + je ovo moje karavan, samo zaista deluje preterano i nervira me gradska voznja upravo iz tog razloga

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

366384_propao-auto-kroz-asfalt040813foto

 

Automobil marke "fijat stilo" propao je u asfalt danas oko 17.30 sati nedaleko od Cvetkove pijace na Zvezdari. Povređenih nema, a kako javlja reporter "Blica" sa lica mesta, cela suvozačeva strane je potonula u kolovoz. Razlog je najverovatnije vodovodna cev koja je pukla, razvalila kolovoz i povukla automobil.

 

Prolazio sam ovuda danas, baš u ovo vreme tj. malo posle, mislio sam da ovo ima samo u Rusiji!

Link to comment
Share on other sites

Udruženje naftnih kompanija Srbije (UNKS) saopštilo je da će obeležavanja goriva u Srbiji, koje počinje da se sprovodi od decembra 2013. godine povećati priliv u budžet od prometa goriva i smanjiti sivo tržište. Istovremeno, ne očekuje da će troškovi obeležavanja značajno uticati na povećanje cene goriva.

 

Ministarstvo energetike najavilo je u ponedeljak da će u decembru u Srbiji početi obavezno obeležavanje goriva posebnim supstancama koje će predstavljati svojevrsne akcizne markice, što će sprečiti prodaju goriva na crno i budžetu uštedeti, kako je procenjeno, od 50 do 100 miliona evra godišnje.

 

"U više navrata vozači, koji su točili gorivo u Srbiji, morali su da plate prilično visoke kazne nakon ulaska u Hrvatsku, Sloveniju i Makedoniju, jer su im inspekcije tih zemalja pronašle tragove lož ulja u rezervoarima vozila", rekao je on.

Dodao je da istovremeno u Srbiji, u kojoj je nenamenski kao motorno gorivo potrošeno oko 180.000 tona lož ulja, gotovo da nije bilo sankcionisanih ni distributera ni korisnika.

 

Markiranje goriva je nano tehnologija, koji podrazumeva ubacivanja posebnih hemijskih elemenata u gorivo koji ne utiču na njegov kvalitet, ali dokazuju da je to gorivo iz legalnog prometa.

 

Obeležavanje bi trebalo da spreči i šverc derivata, posebno preko Dunava, ali i mešanje sa nekvalitetnim gorivima. U praksi, najčešće se evrodizel meša sa lož uljem koje je znatno jeftinije.

 

Na međunarodnom tenderu za obeležavanje goriva u Srbiji, koji je završen u ponedeljak 5. avgusta, od 10 zainteresovanih kompanija, dve su konkurisale, a ispravnu dokumentaciju je dostavila samo multinacionalna kompanija SGS, čije je sedište u Ženevi.

Link to comment
Share on other sites

Novi MINI

za sada koncept, ali prilično će ovako da izgleda

ako ništa, trebalo bi da bude manji nego dosadašnji model

 

45652_10151765861818180_2113126413_n.jpg

 

523476_10151765861708180_508448182_n.jpg



takođe, ne znam zašto ovo Zwerko nije objavio:

 

serijski BMW i3

 

160-180 km rang (ima opcional u vidu benz.motora, koji povecava range na 300 km)

oko 44.000 evra košta

10% svetskih dilera BMW-a će ih valjati

7,2 sek do 100 km/h, 4,9 sek od 80 - 120 km/h max 150 km/h

170 KS 250 Nm

define fugly

 

BMW-i3_2014_photo_03.jpg

 

BMW-i3_2014_photo_24.jpg

 

BMW-i3_2014_photo_39.jpg

 

BMW-i3_2014_photo_5a.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

moraće da sačeka da se vrati na vlast za ovo :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Koja američka reklama :))

 

btw, iako mi je kao ok izgled te nove škode, prvo - škoda rs :)) drugo, reklama builduje kao da će da se pojavi ne znam kakav auto i ludilo a ono ista kao obična fabija ima drugačije auspuhe :)

 

Ali možemo da organizujemo test drive što da ne! :)

 

i koja će cena za ovo da bude?

Link to comment
Share on other sites

Pa da korektne su cene, samo su po mom misljenju mogli da ubace neke stavke da dolaze standardno uz RS, pa i da bude nesto skuplji. Ipak se ovo ne kupuje često. Ali dobro, kad se definiše paket koji će biti "standard" za Srbiju, obično je dosta slabiji u odnosu na pakete koji su standard za druge zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

akođe, ne znam zašto ovo Zwerko nije objavio:

 

serijski BMW i3

 

Pa zato sto mi se ne svidja :) Mislim mase poentu - ovo je opet elektricni automobil za zaludjenike, nije neki general purpose automobil. Treba da prave vise modele kao sto je Tesla S ili Focus Electric koji se sustinski ne razlikuju od normalnih kola, a ne ove pizdarije, stvarno je uzasno. 

 

moraće da sačeka da se vrati na vlast za ovo :tf:

 

U tom slucaju planiram Mercedes S500 Plug-In Hybrid Is Coming Fall 2014  :tf:

 

Mercedes-Benz-S500-Plug-In-Hybrid-Leak-6

 

 

Btw. Za 60 dana stize RS 2.0 TSI DSG. Ako neko bude hteo test drive neka baci PM.

.

 

Ja kao bivsi vlasnik skodilaka podrzavam tu ideju :D

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...