Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dok tojota najavljuje rekordnu proizvodnju...

Quote

 

"Хонда" смањује производњу – шта стоји иза одлуке јапанског гиганта
Чувени јапански произвођач возила "Хонда" умањује своје производне капацитете у Јапану и другде у настојању да оствари што ефикаснији (потпуни) прелаз са производње возила са мотором на унутрашње сагоревање на возила на електрични погон.

Реномирани јапански произвођач аутомобила и мотоцикала "Хонда" је пред Нову годину драстично редуковао производни процес у једном од својих највећих постројења у Јапану, фабрици аутомобила у префектури Саитама, у којој је својевремено производио око 250.000 возила и која је деценијама служила као расадник технологија и знања унутар тог конгломерата.

"Хонда" је у фискалној години 2020. години остварила оперативни профит од само један посто, услед реформи које је започела, а у склопу којих је и затворила фабрике у Турској и Великој Британији.

Реч је пре свега о спровођењу стратегије о постављању нових производних линија за електрична возила, које се више исплати у фабрикама на Далеком истоку и у Северној Америци, где су тржишта и платежна моћ потрошаћа већи.

Услед тих напора да се изврши рационализација како би се што боље остварио прелаз на производњу електричних аутомобила, глобални капацитет производње "Хонде" је пао са 5,6 на око 5,14 милиона возила.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hrvati opet zamrzavaju cenu goriva 🙂 Osim za premium!

 

Quote

 

Održali smo telefinsku sjednicu vlade. S obzirom na izgledan rast cijena derivata, donijeli smo uredbu o zamrzavanju cijena na 10.37 kuna, dizel na 11.29.

Limitirano i plavi dizel na 6.5 kuna.

Cijena premium goriva neće biti limitirana, tko ima novca može si priuštiti premium goriva.

 

Link to comment
Share on other sites

kakvi ljigavci https://www.b92.net/biz/vesti/svet/placacemo-mesecnu-pretplatu-za-dodatne-opcije-u-vozilu-kompanije-smislile-kako-da-zarade-2101521

Quote

Nakon kupovine automobila, vlasnici bi mogli da imaju i dodatni mesečni trošak.

Naime, automobilske kompanije razmišljaju o potpuno novom načinu zarade koji bi im dugoročno mogao doneti milijarde dolara prihoda

Užasava me ovo što sad sve živo bi da proguraju da bude neka usluga.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, manson said:

Tesla koncept 🙂

ne poznajem baš najbolje sve šta ima u tesli ali mislim da ovo tesla fura već jako dugo. imaš updates koje moraš da plaćaš godišnje, neke funkcije tipa autopilot moraš da doplatiš itd.

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 8:55 PM, Lucky said:

 

zezaš i ti dule pa kakve veze ima može da te polupa ko gde hoće kad hoće, sve jedno je gde si 🙂

 

 

promace mi ovo...pa ne bih sad da budem u fazonu ''kod nas u Njemacke'' ali :D...realno ovde sam 4 god vec, nije mi falila dlaka ni sa pasata, ni sa audija...u Srb ranije mi je Suzuki bio ogreban i ulubljen na jedno 10 mesta...uzmem rentacar sad kad sam bio, neki idiot ga ogrebe i ulubi na parkingu onako bas posteno i tako...sreca pa je imao full kasko...tako da mi se i ne dolazi kolima, al opet kako da ne budem ljakse i provozam se po selu!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

 

promace mi ovo...pa ne bih sad da budem u fazonu ''kod nas u Njemacke'' ali :D...realno ovde sam 4 god vec, nije mi falila dlaka ni sa pasata, ni sa audija...u Srb ranije mi je Suzuki bio ogreban i ulubljen na jedno 10 mesta...uzmem rentacar sad kad sam bio, neki idiot ga ogrebe i ulubi na parkingu onako bas posteno i tako...sreca pa je imao full kasko...tako da mi se i ne dolazi kolima, al opet kako da ne budem ljakse i provozam se po selu!

moraš se provozati po selu! 🙂

a što se njemačke tiče, stvarno ne možeš da me ubediš da nemci nemaju malu decu na zadnjem sedištu koja otvore vrata onako krvnički i zveknu te kad hoće da izlete da bi otišla u Lidl na parkingu lidla :)) ili babe i dede koje rade to isto kad izlaze iz svojih kola.

meni to na mojim kolima 90% oštećenja od tih bočnih udaranja vratima.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Киа и Хјундаи упозоравају возаче у САД да паркирају на отвореном
Хјундаи и Кија су поручили власницима аутомобила тих марки у Сједињеним Америчким Државама да паркирају аутомобиле напољу због могућег квара који може да доведе до тога да се возила запале.

Аутомобилске компаније су повукле скоро 500.000 аутомобила након што је откривен проблем у компјутерском контролном модулу система против блокирања кочница.

Аутомобили се и даље могу користити, али их треба паркирати даље од зграда и објеката, преноси Скај њуз.  


 

a ako se zapale dok voziš, jbg! 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 5:30 PM, Lucky said:

Spreda malo kao ovaj Hyundai EV a pozadi malo kao Kia Sportage :)) 

zezam se generalno, ipak je to Alfa, ima taj dizajn 🙂

Alfa_Romeo-Tonale-2023-1280-0b.jpg

 

 

Ja mislio da su napravili veći SUV, a ono ovaj manji od Stelvija 😞

U Evropi više nemaš normalnih opcija za nas sa mnogo dece, ono, Audi Q7, Pežo 5008 i VW Multivan su mi opcije 😁

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

kolege sa 5008 su zadovoljne, q7 nam je van domasaja. Mislim, mozda lazu sebe da su zadovoljni, jer pre dece su vozili bimmere, al ja kazem sta su me ni pricali

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Sa 2 i vise dece X5 ili Q7. Sve ostalo je tuzna uteha da nesto radi posao

A to sto ovo voze okrugle glave I sirotki vratovi je posebna tema : D

zavisi kako posmatraš tj. šta očekuješ. ovi naši što imaju dvoje dece imaju jedan od tih 5008 ili citroenov ekvivalent, ali stariji ne najnoviji, ono je pravi porodični auto sa neverovatnom količinom mesta i još većom količinom kojekakvih pregrada, otvora, čega god. Tipa ono stočići na zadnjim sedištima, ispod zadnjih sedišta neke fijoke i otvori za npr igračke ili šta god, pa onda neki kao spušteni patos pozadi to nikad video nisam, gepek ogroman sa duplim dnom, napred isto gomila cup holdera, vratanaca... naravno nije džip, nije lep, jbg. 

prava problematika nastaje sa troje dece 🙂 ali evo možemo da pitamo @voodoo_ kako mu ide u 500L! 

'de je vudsi btw!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, killYg0r said:

Ima naravno slolidnih zamena ali premium brend daje celokupan proizvod, naravno : )

Jedan moj kolega je putovao do Grcke sa dvoje dece u Cliu sa dvoje vrata ali filozofija da uvek moze gore nam nije cilj valjda.

Fiat ne bih komentarisao :tf2:

 

ima ljudi koji ne vole džipove 🙂 šta je onda alternativa?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

Kad već pominjete 500L, sta je sa Kragujevcem? Niko ne pominje, niko ne priča, a tamo fazon tumbleweed.. 

 

imamo mi važnije probleme! tipa rio tinto!

šalu na stranu negde sam čitao pre X meseci da se kao Kragujevac sprema za proizvodnju nekog EV ili hibridnog vozila, nešto tako.

A kao proizvodnja je bila usporena pa stala zbog nedostatka čipova nešto tipa prošle godine oktobar-novembar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...