Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

47 minutes ago, Johnn1e said:

 

nemoj bre džoni, znaš da ne volim video da gledam! još ovaj 10 minuta traje, pa to je kao prosečno trajanje horor filma! :))

šalu na stranu, zapravo:

Quote

 

Влада ограничила цену горива - евро дизел 179, евро премијум 171 динар по литру
Влада Србије усвојила је Уредбу о ограничењу висине цена нафтних деривата којом је прописано да максимална малопродајна цена евро дизела и евро премијума БМБ 95 износи 179, односно 171 динар по литру.

У саопштењу после седнице Владе, наводи се да је то учињено како би се спречио већи поремећај и очувао животни стандард становништва, с обзиром на то да је у претходном периоду забележен раст цена ових деривата, а што је директно утицало на повећање цена свих других роба и услуга.

 

Prošli put kad su Hrvati zamrzli cene mi nismo, sad su Hrvati opet, pa smo i mi 🙂 

Izgleda da je dosta velika frka 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ali svi mediji namerno zaborave da prenesu info da je cena zamrznuta na mesec dana :))

Metoda "nismo vas slagali, nego smo samo propustili da kažemo"

Doduše, možda kenjaju i ovi sa N1

 Ovo ograničenje, kako N1 saznaje u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija, važi 30 dana, sa mogućnošću produženja.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

ali svi mediji namerno zaborave da prenesu info da je cena zamrznuta na mesec dana :))

Metoda "nismo vas slagali, nego smo samo propustili da kažemo"

Doduše, možda kenjaju i ovi sa N1

 

 

pa dobro, to se inače tako i radi, ili na dva ili tri pa se modifikuje tj. produžava ako treba. nije nikad "beskonačno".

recimo hrvati kad su to uradili prošli put, desilo se da je cena pala :)) pa su onda čak možda i nešto ranije ukinuli uredbu da bi ovi mogli da spuste cene 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, killYg0r said:

Pa do jaja? Smanjili su u vecini slucajeva

pa kao, ali ovo je baš neproveren info kalkulacija jer taj AMS katalog makar u mom slučaju nikad ne možeš da "provališ" kako će da ti rebnu porez na kraju u poreskoj. nije da se poklapa baš.

ali ovako na prvu deluje da je manje, da. mada sto posto postoji neki luphol, samo ga sad ne vidimo 🙂 

tipa ev vozila sa 0 kubika 🙂

7 hours ago, manson said:

Osim sirotinji sa ~20 godina starim automobilima. edit: ako je ova po amss kolona stari porez?

jeste, tako bi trebalo da bude.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, togFU said:

Nije, sirotinja treba da plati manje a vi buržuji iz IT sektora što kupujete nova vozila treba da platite što veći porez, ionako imate dovoljno para :tf:

 

vidiš da se vlast uplašila pa su im čak ukinuli i porez na luksuz za sva ta 2.0+ vozila, neće sigurno sad da im daju i veći porez za prenos!

evo @dovlagsi pitao si!

Quote

 

Премијерка Ана Брнабић је уверена да ће "Фијат" остати у Србији у наредном периоду, саопштио је Савез самосталних синдиката Србије после састанка у згради Влади Србије.

Председник Савеза самосталних синдиката Србије Љубисав Орбовић и представници Синдикалне организације "Фијата" у Србији састали су се с премијерком Аном Брнабић, која је уверена да ће "Фијат" остати у Србији у наредном периоду, саопштила је та синдикална организација.

Страх за будућност и опстанак фабрике је оправдан, с обзиром на то су запослени у току ове године радили свега седам дана док се, истовремено, радници позивају на тромесечни рад у Словачку, оцењује СССС.

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dovlagsi said:

IMA POSLA KO OCE DA RADI

btw sad me je flešnuo moj nekadašnji rad na Speed! sajtu, u ovo doba godine nisam mogao da stignem iskuckati tekstova o novitetima pred ženevski salon, a danas... Šta nas snađe! 

a danas nema ni ženeve a kamoli novih automobila! a i ovo što automobila ima moraš da čekaš na isporuku šest meseci!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

Idemo Kili! Daj neke slike kad je opran i čist i sa dobrim osvetljenjem!

Da te u zdravlju služi! 

 

Kacim sledece nedelje kako treba!

2 hours ago, manson said:

Koliko se čeka?

Naleteo sam na prethodnu porudzbinu, tako da sam sacekao par nedelja. Sad ko dodje i kaze hocu to i to, cekanje je 7-8 meseci.

Link to comment
Share on other sites

Opa, pisaj po sirotilji doktorskoj sto vozi polovne automobile od prljavih Turaka! Gz Kili, nek je sa srecom!

Btw, mozda sam ja stipsa ili glup, ali nekako mi nema logike kupovati nov auto kad on najbrze izgubi na vrednosti, tipa 30% vec posle god-dve? Ok kapiram da tu ima i drugih faktora, koliko cesto se menja auto, da li je na lizing itd, al opet.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Novcano se ne isplati, to je cinjenica.

Polovan auto ne umem/nemam srece da kupim i ne zelim da sedim jednom mesecno kod Mice iz Bataje, slusam glupe price i jos mu dam pare u ruke.

Ovako se dobije proizvod u koji prvi sednem, sada vec drugi put, u kome cu jednom godisnje da promenim ulje.

Imam fiksne troskove, garanciju, kasko i mogu da se bavim drugim stvarima u zivotu.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ako imaš fiksno kolko ćeš mesečno da odvajaš za auto, tipa 300 eur, računica je sledeća:

1 skupiš 5000 za učešće i na 5 god uzmeš Astru

2 prodaš Astru za 12000 i na 5 god uzmeš Tiguana

3 prodaš Tiguana za 19000 i na 5 god uzmeš... boljeg Tiguana

4 prodaš boljeg Tiguana za 24000 i uzmeš GLC

Naravno, ovo je sve važilo dok su bile normalne cene, sad prodaš polovnjaka za nerealne pare, čuvaš te pare, rentiraš auto dok ne prođe sranje opet za 300 eur i onda sledeće god nastaviš ciklus 👍🙏

  • Like +1 2

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, killYg0r said:

Novcano se ne isplati, to je cinjenica.

Polovan auto ne umem/nemam srece da kupim i ne zelim da sedim jednom mesecno kod Mice iz Bataje, slusam glupe price i jos mu dam pare u ruke.

Ovako se dobije proizvod u koji prvi sednem, sada vec drugi put, u kome cu jednom godisnje da promenim ulje.

Imam fiksne troskove, garanciju, kasko i mogu da se bavim drugim stvarima u zivotu.

 

ok, ovo si u pravu, u Srbiji je stvarno macka u dzaku kupovati polovni auto...i u Nemackoj ako kupujes po autoplacevima kod Turaka ili nasih ofc...ali ja oba uzeh u ovlascenim auto-kucama i za sada nisam imao problema da kucnem u drvo...oba su bili sluzbeni automobili u frimama koji su redovno odrzavani u ovlascenim servisima i posle 5 godina lizinga vraceni auto-kuci koja ih je prodala

 

9 hours ago, killYg0r said:

Nije za vece ljude defnitivno.

 

 

znaci nije za rurovce od 190+ :tf:

 

9 hours ago, dovlagsi said:

Ako imaš fiksno kolko ćeš mesečno da odvajaš za auto, tipa 300 eur, računica je sledeća:

1 skupiš 5000 za učešće i na 5 god uzmeš Astru

2 prodaš Astru za 12000 i na 5 god uzmeš Tiguana

3 prodaš Tiguana za 19000 i na 5 god uzmeš... boljeg Tiguana

4 prodaš boljeg Tiguana za 24000 i uzmeš GLC

Naravno, ovo je sve važilo dok su bile normalne cene, sad prodaš polovnjaka za nerealne pare, čuvaš te pare, rentiraš auto dok ne prođe sranje opet za 300 eur i onda sledeće god nastaviš ciklus 👍🙏

cek ovo pricas za lizing na 5 god?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...