Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

24 minutes ago, dovlagsi said:

mercedes%20eqt%20111.jpg

štrčeći, mehanički menjač; stari dizajn volana, klasični cajgeri, ekran od 2  inča, the list goes on and on!

images?q=tbn:ANd9GcSAqtc_SFVUZr4bTcR4UkpLAvgL2mxYgX9Rqg&usqp=CAU

😄

 

Doduše, nemam problem sa većinom stvari koje si nabrojao - menjač mi je ok, dizajn volana nebitno da li je stari ili novi ako je lep? (ili kao pratimo trendove neke tu?) dalje, klasični cajgeri su mi takođe za pohvalu, kao i dugmići... jedino je ekran stvarno katastrofa...

Svakako iznenađujuće za Mercedes, koji baš preteruje sa ekranima i sve, i onda izbace ovo... ali ko zna, kao što kažeš možda bude neka dobra cena, videćemo....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

20 hours ago, togFU said:

images?q=tbn:ANd9GcSAqtc_SFVUZr4bTcR4UkpLAvgL2mxYgX9Rqg&usqp=CAU

😄

Doduše, nemam problem sa većinom stvari koje si nabrojao - menjač mi je ok, dizajn volana nebitno da li je stari ili novi ako je lep? (ili kao pratimo trendove neke tu?) dalje, klasični cajgeri su mi takođe za pohvalu, kao i dugmići... jedino je ekran stvarno katastrofa...

Svakako iznenađujuće za Mercedes, koji baš preteruje sa ekranima i sve, i onda izbace ovo... ali ko zna, kao što kažeš možda bude neka dobra cena, videćemo....

Dizajn volana sam stavio kao kuriozitet, jer je ono gore koncept-vozilo, kao glimpse into future jel, a koristi volan iz C klase prošle generacije 🙂 očekuješ od Fiata da bude budžetski orijentisan, ne i od Merca. Ako je već tako, ovo što su predstavili su trebali da nazovu Citan il kako se već zove onaj pikap koji rade s Renoom, i da ide u grupu komercijalnih vozila

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, dovlagsi said:

štrčeći, mehanički menjač; stari dizajn volana, klasični cajgeri, ekran od 2  inča, the list goes on and on!

 

  • "Mićo, nemamo delove za nove automobile, ovaj lanac isporuke je haos, sve kasni, nema čipova, kinezi digli cene... šta da radimo?"
  • "Pa, dajte da vidimo šta imamo tamo u onom magacinu neiskorišćenih delova što je ostalo od prethodnih modela"
  • "koji bre?!"
  • "pa kako ne znate, jel smo uzeli u onom selu Gajzenhozeštrubenu onaj hangar pre 20 godina za to"
  • "prvi put čujem, daj da vidim spisak šta je tamo"
  • * daje spisak *
  • "mićo, spašeni smo!"

ili alternativni scenario dva

  • "dragi dobavljaču X, potrebni su nam novi ekrani za automobile, dajte nešto tipa 13 inča"
  • "best i can do je 7" ekran koji nije touch, to imam spremno, nove ne pravimo nemamo delove"

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dovlagsi said:

Dizajn volana sam stavio kao kuriozitet, jer je ono gore koncept-vozilo,

aha, nisam skontao da je koncept 😄

Ali pošto je koncept, onda ni ovo iznad što je @Lucky napisao baš nema smisla, jer su svakako mogli da ga nafuraju za tu priliku.
Mada, kad bolje razmislim, možda i bolje ovako, nego da predstave svemirski koncept, pa onda finalna verzija bude ovoliko osakaćena, to bi baš bio fail. Ovako će kao bar malo da "pripreme" javnost na "SIMPLE BUT CONVENIENT" enterijer 😄

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

У петак, објављени су и подаци о регистрованим аутомобилима и њиховим власницима. Списак обухвата око 530.000 грађана и њихова возила.

Објављено је да је у Албанији регистровано 16 "ферерија", 37 "бентлија" и осам "ролс ројсева".

Такође, на списку се налази 45 "ламборгинија", 48 "масератија", 151 "кадилак", укључујући и онај чији је власник премијер Еди Рама.

У Албанији је највише "мерцедеса" - 89.087 и 25.311 "ауди".

 

nisu razočarali što se tiče merdže!

 

On 12/23/2021 at 10:56 AM, togFU said:

Ali pošto je koncept, onda ni ovo iznad što je @Lucky napisao baš nema smisla, jer su svakako mogli da ga nafuraju za tu priliku.

što da nafuraju pa onda ne bude takav final, samo će ljudi da ih smaraju.

Link to comment
Share on other sites

On 12/23/2021 at 7:53 AM, dovlagsi said:

Dizajn volana sam stavio kao kuriozitet, jer je ono gore koncept-vozilo, kao glimpse into future jel, a koristi volan iz C klase prošle generacije 🙂 očekuješ od Fiata da bude budžetski orijentisan, ne i od Merca. Ako je već tako, ovo što su predstavili su trebali da nazovu Citan il kako se već zove onaj pikap koji rade s Renoom, i da ide u grupu komercijalnih vozila

btw kad smo kod dizajna volana i table, meni su vrh ovi iz 80ih, citroen, aston itd:

Spoiler

segafvasvasvasvasv.jpg

ee49af0ae57ef55e247a279c7311023b.jpg

toyota-soarer.webp

1207218_81_109822_MTvcXsMrg.jpg

lhbs45yay2511.jpg?auto=webp&s=724b821801

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

btw kad smo kod dizajna volana i table, meni su vrh ovi iz 80ih, citroen, aston itd:

 

to je bilo vreme kad sigurnost još nije bila važan faktor :))

a da kažemo i cena izrade 🙂

sad em moraju da stave airbag plus da volan ne bude opasnost plus svi roknu jedan volan poruče i onda samo menjaju logo :))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Samo još da malo povećaju ove pečurke, i dodaju trigere (L&R 1 i 2) 🙂

 

 

4 hours ago, Johnn1e said:

Bild-Tesla-820x461.jpg

ne znam, meni ovo nešto čudno, kako ga motaš dizvineš kad se parkiraš paralelno na primer ili praviš pun :)) mora malo čovek da se navikne da ga 'vata drugačije dizvinete opet.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dovlagsi said:

yoke is a joke! elon reče da su ga stavili jer izgleda bolje na slikama 😁 meni je lično favorit to što je sirena ustvari malo touch dugme sa desne strane; sve kao da su se zajebavali šta sve može da prođe homologaciju a šta ne. 

ja nisam na prošlom smartu mogao da se naviknem mesec dana da sirena nije centralni deo volana već po obodima se pritiska 🙂 mahinalno lupam po airbagu.

plus ne radi sirena kad nije upaljen auto, to bukvalno nigde nisam video :))

Link to comment
Share on other sites

A među vozačima šok!

Quote

Очекивана снижења на пумпама изостала – на цену горива пресудно утичу два спољна фактора
У протекла два месеца, цена барела сирове нафте пала је за 10 долара, али су на нашим пумпама изостала очекивана снижења деривата. Гориво је појефтинило тек динар и по. Већа снижења тешко се могу очекивати и после празника, јер ове седмице цена "црног злата" на светским берзама поново расте.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...