Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

36 minutes ago, dovlagsi said:

600 ks i potrošnja od 21,6 kW na 100 km (imbrejsujmo sad taj novi način izražavanja potrošnje kod automobila) 

 

pa čekaj, šta mi je ovde reper onda, kako da znam koliko mogu da izguram? jel ima negde i info koliko je kW baterija pa da znam koliko dobijam stotina kilometara za punu bateriju?

rofl za dijamantski ring 😞

Link to comment
Share on other sites

Za ovaj bmw ima samo taj podatak, nema za sada veličine batt i performansi. bmw je čudan i u pr saopštenjima

27 minutes ago, Dule_smor said:

 kako se racuna kod hibridnih potrosnja?

 

Pa u lit/100 km, i dalje koriste samo gorivo kao eksterni/primarni energent. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

Pa u lit/100 km, i dalje koriste samo gorivo kao eksterni/primarni energent. 

možda je dule hteo da kaže kod elektro, jasno je da se kod hibrida meri po litrima na 100km i dalje.

nego ako se kod full elektro računa u autonomiji baterije, onda vidim ili opciju kako već svi pišu "baterija izvlači 400km" ili neka bude u kW na 100km ali onda moramo da znamo kolika je baterija, kao ono kod mobilnih telefona 🙂

evo za brata togfua! znam da sam dosadan!

IMG_0078.JPG

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, togFU said:

nego, zaboravih da postujem ovu fotku na koju sam naleteo na internetima nedavno, pa evo za @Lucky

 

ali zapravo ovo mi nije kul, osim ako astra i citroen imaju dovoljno mesta da se isparkiraju napred odnosno pozadi. nikad ne bih stao ovako da oni ne mogu da se izvuku, izuzev ako ne blejim u kolima npr i čekam nekoga 🙂to uvek proverim kad stajem. kao na primer i na ovoj slici iznad, gde klio ima još jedno pola metra i više da ode u rikverc i lepo izađe.

2 hours ago, killYg0r said:

Nakon parkiranja izvadi elektricni trotinet iz gepeka i zapali IQOS dok ceka kafu iz Starbucks-a

samo pampkin spajs late, tako da ako nije jesen ne idem u starbaks!

24 minutes ago, dovlagsi said:

Jako biste želeli da je tako, ali svi profili ljudi sad već voze smarta po beogradu jer je auto idealan za takav grad. Kome je krivo nek pije konjsko pivo! 🍻 

naravno da im je krivo!

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam kako je ovaj izašao sem kroz prozor ili možda ima lambo vrata na smartu 🙂

oko potrošnje ni za "obična" kola ne pišu nikad u fazonu 5.7l/100km (rezervoar 60l).. za hibride je već to sketchy je izbacuju tu mešanu na 100, koja ti ama ništa u pravom životu ne znači.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dovlagsi said:

Za ovaj bmw ima samo taj podatak, nema za sada veličine batt i performansi. bmw je čudan i u pr saopštenjima

Pa u lit/100 km, i dalje koriste samo gorivo kao eksterni/primarni energent. 

jel sam ja to dobro skapirao uopste sa hibridima...oni imaju motor sa unutrasnjim sagorevanjem i bateriju koja se puni dok se auto krece...jel kompjuter regulise kad i koliko se koristi snage od motora, koliko od baterije ili kako?

4 hours ago, Lucky said:

 

nego ako se kod full elektro računa u autonomiji baterije, onda vidim ili opciju kako već svi pišu "baterija izvlači 400km" ili neka bude u kW na 100km ali onda moramo da znamo kolika je baterija, kao ono kod mobilnih telefona 🙂

 

upravo, inace dzabe podatak

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Junkie said:

ja ne znam kako je ovaj izašao sem kroz prozor ili možda ima lambo vrata na smartu 🙂

 

meni deluje da je kabrio, možda je to odgovor? 🙂

a možda i sedi i dalje u kolima nego se ne vidi 🙂

2 minutes ago, Dule_smor said:

jel sam ja to dobro skapirao uopste sa hibridima...oni imaju motor sa unutrasnjim sagorevanjem i bateriju koja se puni dok se auto krece...jel kompjuter regulise kad i koliko se koristi snage od motora, koliko od baterije ili kako?

eh, imaš baš ovde priču na tu temu plus onaj neki klip, a i fatso je pitao 🙂 tldr je da zavisi od rezima voznje koji odabereš i okolnosti u samoj vožnji koliko se brzo krećeš. tj. nije baš tako jednostavan odgovor.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

Merc EQXX Vision, 1000 km po punjenju, kompromis je očigledno izgled jer je koeficijent otpora samo 0,18

liči mnogo na kiju ev6? 

idu sad svi na foru čiji je veći aka ko može da izvuče više po punjenju, bez obzira na ostalo.

bukvalno rade šemu kao overkloking kompova bez obzira na ostalo ono - daj da narokamo pet puta brže proc nego što šljaka iz fabrike, nema veze što za to treba hodeno hlađenje i da sve bude u hladnjači na severnom polu, tako će i ovi kao daj samo da izvlačimo više km, nek voze samo volan, nema ekrana i vrte na ručku prozore a dizajn kako ispadne.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Историјски преседан, у САД продато више "Тојотиних" аутомобила него америчких
Гигант јапанске ауто-индустрије "Тојота" постала први страни произвођач аутомобила у историји који је продао највише возила у Сједињеним Америчким Државама.

Јапански медији с одмереним задовољством преносе историјску чињеницу да је највећи јапански и светски произвођач аутомобила "Тојота" по први пут у историји надмашила домаће, америчке ауто-компаније у продаји нових возила у САД.

"Тојота" је у 2021. години на пробирљивом америчком тржишту успела да муштеријама преда чак 2,33 милиона кључева за своја возила, чиме је оставила иза себе највећег америчког произвођача аутомобила "Џенерал моторс", који је домаћим клијентима продао 2,21 милиона возила.

 

Ko'ko ima Tojota i partnerskih brendova tamo ja sam mislio da su oni odavno prvi 🙂

ili su to možda arapske zemlje bile :))

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dovlagsi said:

kako oni prodaju toliko automobila i dan danas, fascinantno. mi evropljani smo pametniji, drugačije statistike kod nas. 

brate, ameri, to je druga planeta 🙂

njima taj toyota dizajn odgovara a opet od davnina imaju epitet pouzdanog automobila i još plus japanci su i eto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...