Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, dovlagsi said:

svi hvale Rivianove prve, veće modele, te su i ovi sigurno dobri, al ne znam brale, meni je ovo jako jako ružno sve 😞

 

e jbg, ja već okačih tamo u drugi topic. 

kako bilo, imam utisak da nema ovih "pokvarivača" u vidu uspravnih farova da bi mnogo lepše izgledali. samo ravna linija pa nek svetli 🙂

oko tehničkih detalja ofc ne znam puno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kimera intends to bring the Evo38 to the 2024 Geneva Motor Show next week before starting production of the 38 units later this year. Pricing details haven’t been disclosed but the 037 was offered in 37 examples at €480,000 a pop. In today’s money, that's about $520,000.

:(((((

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

U CG ide zvanična zabrana:

Ministarstvo saobraćaja i pomorstva (MSP) krajem marta će usvojiti izmjene i dopune Pravilnika o tehničkim zahtjevima za vozila koja se uvoze ili prvi put stavljaju na tržište, kojim će zabraniti uvoz vozila starijih od 15 godina.

Primjena te mjere počeće od 1. jula ove godine, i biće zabranjen uvoz “Euro 4” vozila, a minimalan standard za uvoz postaće “Euro 5”, saoštili su zvanično “Vijestima” iz MSP.

“Euro 5” standardu pripadaju vozila proizvedena od 2009. do 2013. godine, koja po pređenom kilometru mogu da proizvedu najviše do jedan gram ugljen-monoksida.

Link to comment
Share on other sites

Potencijalna nova Panda iz Kragujevca:

image.png

Редакција САТ-а објавила је цртеж нове "панде" на основу инсајдерских информација како би будући крагујевачки малишан могао да изгледа. Иако се очекује се да ће "панда" бити један од јефтинијих аутомобила у Европи, не значи да је намењена просечном српском купцу.

Међутим, на ново издање "панде" Фијат је ових дана поново скренуо пажњу јавности тако што је приказао још једну дизајнерску студију. Названа је "мега панда" и приметно је већа од постојећег модела.

Како је Фијат део групације Стелантис, у којој је и "цитроен", готово је извесно да ће "панда" користити исту платформу коју већ има мали електрични Це3.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dovlagsi said:

ali... mi smo hteli ovo

Electric-car-from-Kragujevac-Serbia-will

pazi, nije ni ovo potvrđeno 100% ovo Alvir iskopao neke procurele informacije, ko zna šta će tu da bude na kraju.

Ne znam dal' se sećate ali slična priča je bila i za Fiat 500L tj. prvi auto koji će se praviti, opet se vrtela neka spika da će biti nasledih Seićenta ili tako nešto, mali mikro auto, bla bla, pa ispade 500L 🙂

Link to comment
Share on other sites

ne znam dal' je loše ili nije, ali je dosta veliki zaokret u odnosu na trenutne dizajnerske linije.

očigledno će to sad biti pravac za sve nove verzije bmw.

ovi pomalo "hyundai/kia" farovi napred pre svega.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...