Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

4 hours ago, Lucky said:

izvini paris hilton nisam te prepoznao 🙂 ono, zašto siromašni prosto ne prestanu da budu siromašni.

ovo mi deluje kao neko "mirenje sa sudbinom" da je ponuda krš, pa kao hajde da se prilagodimo i vozimo nešto i budemo zadovoljni.

nisam ovo razumeo?

nije Paris Hilton, nego brate otvorim ovaj topic, Dovla okači neki novi model (respect što se i dalje cima), i ispod 10 postova pljuvačine, kako je sve sranje, i kako je sve skupo. Jebote, apsolutno ništa ne valja, ajmo samo da pljujemo.

A ovo dole znači da si nekad video na ulici nov 307, i bio u fazonu, wow novi auto, jer je uvoz bio lošiji i malo ljudi je kupovalo automobile, a sad vidiš 308, 309 koji već kurac imaju i u fazonu si, ma koga boli kurac, to je pežo. Jer viđaš sve i svašta na ulici, i retko šta novo novo može da ti skrene pažnju da staneš i zagledaš se u auto

3 hours ago, Dule_smor said:

 

to mozda vi IT elita, a za nas doktorsku sirotilju sta ostane :tf:

izvini što ne voziš auto iz premium segmenta 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 hours ago, Highl1 said:

nije Paris Hilton, nego brate otvorim ovaj topic, Dovla okači neki novi model (respect što se i dalje cima), i ispod 10 postova pljuvačine, kako je sve sranje, i kako je sve skupo. Jebote, apsolutno ništa ne valja, ajmo samo da pljujemo.

pa ok, ali nije tako 🙂 ovo je tvoj stav u fazonu onog "ništa ne valja u državi", vidim paralele, ali zapravo stvarno nema veze sa tim.

i opet kažem, ne znači da je to univerzalno loše. možda sportage novi ima najbolju prodaju na planeti u ovoj generaciji, ali prosto ja ne vidim taj auto kao neki gde bih rekao "jao čoveče što je dobar ovaj moj auto koji vozim". Možda bih se privikao na njega kroz vreme pa bi mi kao bio "ok".  ja prosto kažem da ja ne vidim gomilu tih novih automobila kao lepe. kad sam se već uhvatio sportagea, pre bih vozio onaj iz prve generacije, najviše mi izgleda kao auto. ovaj prethodni što su kopirali kajen je već nešto lošiji ali ok u odnosu na novi.

možda je to deo toga da ja nisam više "ciljna grupa" pa se sad obraćaju nekima koji ujedno nose i one svemirske patike sa ogromnim đonovima, i jednostavno ceo svet ide u tom smeru - mogu to da respektujem, ja sam onda u manjini i idem da kupim Wrangler jer mi je ok, a neko bi rekao - kakvo nazadno vozilo 🙂

i btw, dodatno sam razmišljao o ovome što si napisao i "preispitivao" - ispostavlja se da mi se među novijim modelima nešto više dopadaju američke verzije, možda mi prosto trenutno više leži takav stil dizajna, bilo da je sedan ili "džip" u odnosu na Evropske, možda prosto taj evropski trend nije u mom fazonu. 

Link to comment
Share on other sites

koji ljudi dizajn danas, kad se sve pravi na istoj patformi i kalupu. Ima super dizjna, al to su unikatni preskupi autoi.

Konfekcija brt i to je to. A i drugaciji ukus 😄 - treba se prilagoditi azijatskom ukusu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

možda je to deo toga da ja nisam više "ciljna grupa" pa se sad obraćaju nekima koji ujedno nose i one svemirske patike sa ogromnim đonovima

i btw, dodatno sam razmišljao o ovome što si napisao i "preispitivao" - ispostavlja se da mi se među novijim modelima nešto više dopadaju američke verzije, možda mi prosto trenutno više leži takav stil dizajna, bilo da je sedan ili "džip" u odnosu na Evropske, možda prosto taj evropski trend nije u mom fazonu. 

Bele patike sa velikim djonovima su ili za rodjene posle 2000 ili za mungose \o o/

A sad bez zajebancije, ja isto vidim da je ponuda za severno americko trziste ipak nesto gde moze da se bira, jer i dalje imaju prave limuzine ili SUV-eve koji u stvari su do jaja za razliku od ovdasnje ponude gde su svi modeli postali svestrani kao npr Citroen C4 najnoviji koji bukvalno zvanicno promovise pricu "The new Citroen C4 is part hatchback, part crossover, and offers funky styling, loads of kit and a comfortable drive" od cega mi se istinski bljuje i deluje kao da ciljaju mlade hipstere kojima nije bitno sta voze. Jednostavno nije to to, ne radi se o parama niti o Citroenu konkretno.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

pa ok, ali nije tako 🙂 ovo je tvoj stav u fazonu onog "ništa ne valja u državi", vidim paralele, ali zapravo stvarno nema veze sa tim.

i opet kažem, ne znači da je to univerzalno loše. možda sportage novi ima najbolju prodaju na planeti u ovoj generaciji, ali prosto ja ne vidim taj auto kao neki gde bih rekao "jao čoveče što je dobar ovaj moj auto koji vozim". Možda bih se privikao na njega kroz vreme pa bi mi kao bio "ok".  ja prosto kažem da ja ne vidim gomilu tih novih automobila kao lepe. kad sam se već uhvatio sportagea, pre bih vozio onaj iz prve generacije, najviše mi izgleda kao auto. ovaj prethodni što su kopirali kajen je već nešto lošiji ali ok u odnosu na novi.

možda je to deo toga da ja nisam više "ciljna grupa" pa se sad obraćaju nekima koji ujedno nose i one svemirske patike sa ogromnim đonovima, i jednostavno ceo svet ide u tom smeru - mogu to da respektujem, ja sam onda u manjini i idem da kupim Wrangler jer mi je ok, a neko bi rekao - kakvo nazadno vozilo 🙂

i btw, dodatno sam razmišljao o ovome što si napisao i "preispitivao" - ispostavlja se da mi se među novijim modelima nešto više dopadaju američke verzije, možda mi prosto trenutno više leži takav stil dizajna, bilo da je sedan ili "džip" u odnosu na Evropske, možda prosto taj evropski trend nije u mom fazonu. 

ok, ali smo dosli do toga da ti se ipak nesto svidja, i izgubili smo pet postova da bismo dosli do toga 🙂 Sto opet znaci da sam ja u pravu, i da nije sve tako uzasno, i da ima sta ti se svidja, ali mozda ne toliko da bi se zaleteo za nov auto. I u tome se razlikujemo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

ok, ali smo dosli do toga da ti se ipak nesto svidja, i izgubili smo pet postova da bismo dosli do toga 🙂 Sto opet znaci da sam ja u pravu, i da nije sve tako uzasno, i da ima sta ti se svidja, ali mozda ne toliko da bi se zaleteo za nov auto. I u tome se razlikujemo

pa nismo izgubili, razmenjujemo mišljenja.

ne sećam se da sam ikada napisao da je SVE sranje 🙂 pričali smo o tome da mi se ne sviđa ovo što novo izlazi i kači se ovde, tako se slučajno potrefilo.

evo npr danas sam video ovo:

Audi-RS3_Sportback_performance-2023-1280-04.jpeg

možda ga "ne voli kamera", ali kakva je ovo "žaba"? 🙂 mislim, možda uživo izgleda vrh, ali meni je ovo grozno. 

što ne znači da nešto drugo nije lepo 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

meni su dobri hatchevi i a3 i a klasa, bmw 1 mi se ne svidja puno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja se u suštini slažem sa Hajlijem ovde, mislim da je deo problema i u tome šta Dovla kači a šta ne (npr. propusti ponekad da okači novi audi model 😄 ) i onda ispada da sve hejtujemo što on okači ovde... plus imamo i onaj topic posvećen pljuvanju pa se onda može steći takav utisak da samo seremo svi.

Ima naravno modela koje bih razmatrao za kupovinu, ali ima i taj momenat da mi je novi model ružniji od starog - npr. evo baš taj A3 mi jeste dobar i dalje, ali mi je lepša prethodna generacija. Isto kao i Golf, sedmica 10 puta lepša od osmice...

Link to comment
Share on other sites

Nego, nešto mi pade na pamet 🙂 grešim li ili u modernim automobilima ne mogu da se zaključaju samo jedna ili nekoliko vrata? ili sva ili ništa?

Kako bi preživeli one situacije kada nas juri manijak/zombi... uletimo u auto, zaključama vrata na strani na kojoj smo ušli, pa izadjemo sa druge strane? 🙂

 

OK, možda nije za ovu temu, nego kad već hejtujemo 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Pa može uvek da se otključa iznutra da pobegneš na drugu stranu :) tako da ti nije dobra analogija sa zombijem.

Ali da, još od prvih centralnih brava je to tako, samo sad uopšte ne postoji onaj fizički modul za zaključavanje (ne mogu da se setim kako se zove. Tehnički iznutra kad zaključavas uvek zaključa sve.

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, manson said:

Može, ali onda otključa sva vrata, ne samo ta na koja si izašao 🙂 I ako su jedna vrata otvrena, klikneš na zaključavanje, ne zaključa ni jedna 🙂 Ili grešim? ili zavisi od proizvodjača to proizvodjača? 

otključaš sva, brzo otvoriš svoja vrata i onda zaključaš sva opet!

mislim da si generalno u pravu, ali bih testirao kad se na kvaku uhvatiš dal' otključa samo jedno ili sva.

 

Link to comment
Share on other sites

Dok nisam prvi put imao priliku da duže vozim SUV, bio sam u fazonu da to normalnom čoveku ne treba. 

Ali! Nakon par meseci vožnje cx5, mogu samo reći da je SUV idealan auto za sve nas preko 40! Brt, lepo uđeš, ne moraš da se nešto saginješ, savijaš, sediš visoko, lepo vidiš, kad treba da izađeš opet samo sputiš nogu i izađeš iz kola, nema da te bole leđa, da se odguruješ od volana i slično.

Tako da sve limuzine i slično su apsolutno dvojka na prema SUV-ovima. 

I da - grejači sedišta.  Nema bolje stvari u automobilu posle klime! Takođe sam mislio da je fensi nepotrebna stvar, ali je u stvari fantastično \o/

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

Mene to sa centralnim zaključavanjem jako iritira.. na nijednom od prošlih auta nisam imao taj fazon nego je bilo da zaključa šta može kad stisneš i to je to... ovaj odbija poslušnost ako je išta otvoreno.

Konkretno par situacija su mi već problem:

1. Hoću da ostavim pritvorene prozore, a sedim prekoputa na kafi.. nije mi ok da je ceo auto otključen jer balkan škola jbg.. a neće da se zaključa jer prozor nije do kraja zatvoren.

2. Hoću da ostavim gornji deo stakla gepeka otvoren zbog kera dok otrčim 5 minuta u zgradu po paket, i opet ne mogu jer auto ne sarađuje 😞

inače meni je i dalje limo jedina prava varijanta za vožnju, što niže u patos i samo dinamično bajo.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Junkie said:

1. Hoću da ostavim pritvorene prozore, a sedim prekoputa na kafi.. nije mi ok da je ceo auto otključen jer balkan škola jbg.. a neće da se zaključa jer prozor nije do kraja zatvoren.

 

ovo baš prvi put čujem, čak ne bih rekao ni da mi je logično, osim ako sigurnosna fora da ne ostaviš otvorene prozore, ali je glupava 🙂

Link to comment
Share on other sites

grejači i hlađenje sedišta su a must

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...