Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

Ja sam jutros proverio ovo za zaključavanje, pa da napišem izveštaj.

Kad zaključam iznutra, naravno da ne može da se otključa spolja, ali vozač i suvozač mogu otvoriti na kvaku*, dok zadnja vrata ne mogu (zaštita za decu ofc). Tako da bežanje od zombija fora može da se izvede!

*kad suvozač izađe "na kvaku" ne otključavaju se ostala vrata automatski.

 

Meni je sve ovo logično, osim u situaciji da recimo na zadnjem sedištu imaš nekog koga ne želiš da pustiš napolje, prilaziš autu i nemaš rešenje kako da otključaš samo napred (osim ručno da gurneš ključ) : )

 

9 hours ago, Junkie said:

1. Hoću da ostavim pritvorene prozore, a sedim prekoputa na kafi.. nije mi ok da je ceo auto otključen jer balkan škola jbg.. a neće da se zaključa jer prozor nije do kraja zatvoren.

ovo je baš čudno, a da li možeš bar da odradiš onu foru koju imaju kola već 30 godina fazon - da držiš dugme za zaključavanje 3 sec i da onda zatvori prozore i zaključa? (znam da to nije to što želiš ali ako ni to ne može onda je baš baš glupo)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 hours ago, Dule_smor said:

Ja nemam hladjenje sedista, a bas treba leti:c

propo si, doktore

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, togFU said:

Meni je sve ovo logično, osim u situaciji da recimo na zadnjem sedištu imaš nekog koga ne želiš da pustiš napolje, prilaziš autu i nemaš rešenje kako da otključaš samo napred (osim ručno da gurneš ključ) : )

a koji je tačno scenario da neko ti je u kolima koga ne želiš da pustiš napolje ali ti želiš da uđeš unutra? 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, f4ts0 said:

joj hladjenje sedista kako bi to bilo dobro da imam 😄

SUV je za dede i socer mame

nemoj lupetati, please

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

Grejanje, hladjenje sedista...moram da vam kazem da na ovoliko kilavih nisam nikad naleteo, a bio sam i u redakciji Sveta kompjutera :tf:

 

kakav si ubermensch, jel skineš i točkiće sa kofera jer je to za nejač?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Highl1 said:

kakav si ubermensch, jel skineš i točkiće sa kofera jer je to za nejač?

Kofer je za sisice, na put se ide sa jednim gacama...onim na sebi!!!

8 hours ago, kozurik said:

Aaaaaaaand......we have summoned the all mighty Nomqy \o/

Jesi li iščupao senzore na Merivy da te ne nerviraju kad se parkiraš?

 

Srecom pa zena vozi Merivu, ono pistanje je nesnosno.

Cemu sluze oci i usi!!!

On 10/19/2022 at 10:05 PM, kozurik said:

Dok nisam prvi put imao priliku da duže vozim SUV, bio sam u fazonu da to normalnom čoveku ne treba. 

Ali! Nakon par meseci vožnje cx5, mogu samo reći da je SUV idealan auto za sve nas preko 40! Brt, lepo uđeš, ne moraš da se nešto saginješ, savijaš, sediš visoko, lepo vidiš, kad treba da izađeš opet samo sputiš nogu i izađeš iz kola, nema da te bole leđa, da se odguruješ od volana i slično.

Tako da sve limuzine i slično su apsolutno dvojka na prema SUV-ovima. 

I da - grejači sedišta.  Nema bolje stvari u automobilu posle klime! Takođe sam mislio da je fensi nepotrebna stvar, ali je u stvari fantastično \o/

Evo i opisa coveka sa posebnim potrebama. Pa jbt ti ne treba kod lekara da ides, samo u obicna kola da udjes i postavio si sebi dijagnozu 😂

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, absolute said:

Grejanje, hladjenje sedista...moram da vam kazem da na ovoliko kilavih nisam nikad naleteo, a bio sam i u redakciji Sveta kompjutera :tf:

 

haha nemoj tako, sad su se malo obnovili, dovukli neke mlađe nade, nije to ta redakcija iz 2005-6 :))

šalu na stranu, kad smo već u ovoj temi i pričamo o kolima, ja sam inače fan svih tih sitnih gluposti u kolima koje mi možda i nisu potrebne, ali eto. tipa ono držač za čaše koji ima i opciju grejanja ili hlađenja za te iste čaše 🙂 jbg, meni je to kul. ili što videh da novi kaškai ima masažu u sedištima 🙂

9 hours ago, Highl1 said:

kakav si ubermensch, jel skineš i točkiće sa kofera jer je to za nejač?

setio sam se još jedne stvari oko kupovine kola, ne znam koliko je to sad zapravo izraženo a koliko ne, ali ne bih voleo da u novim kolima ne dobijem nešto jer nema delova - kao ono što smo citirali da bmw nema touchscreen u novim modelima zbog problema sa čipovima. nemam pojma da li je to sad neki posebnan rng momenat kad kupuješ da ti možda stigne bez tako nečega, ali mi je to baš problematično ako je "standard".

Link to comment
Share on other sites

jedina neophodna zaista stvar u kolima i bez koje ne bih mogao (ok mogao bih ali ono) je (cak ne ni senzori) vec 360 kamera.

Nema vise izvijanja vrata, parkiram gde ocu laganica, no stress.

Sve ostale gadgete i pomoci (auto sterring, auto drive, preemptive kurac, assist, ovo ono) sam pogasio. Apple car play/Android auto i 360 kamera su zaista jedino potrebno. Cak nesto gledam, da imam neki uticaj, predlozio bi za nove modele da nemaju uopste info sistem, vec samo ekran koji ce raditi kao "sucelje/zaslon" za android auto/apple car.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja isto mislim da je to najbolja opcija, ali ne verujem da će oni to da izbace jer moraju da imaju nešto svoje, plus ima ljudi koji vole da slušaju radio i sl a to je lakše u kolima nego preko telefona pa im je to opravdanje. A kamera je definitivno vrlo korisna mada bih ja ipak rekao korisnija u kombinaciji sa senzorima jer onda ne moraš uvek da gledaš nego možeš i samo da slušaš. 

Jedino što je meni trenutno isto kao bitan feature je adaptivni/pametni tempomat jer to baš olakšava vožnju na auto putu. Te ostale asistencije jesu malo besmislene uglavnom, ili mi prosto nisu trebale pa nemam ni potrebu da ih palim/gasim. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, f4ts0 said:

jedina neophodna zaista stvar u kolima i bez koje ne bih mogao (ok mogao bih ali ono) je (cak ne ni senzori) vec 360 kamera.

Nema vise izvijanja vrata, parkiram gde ocu laganica, no stress.

Sve ostale gadgete i pomoci (auto sterring, auto drive, preemptive kurac, assist, ovo ono) sam pogasio. Apple car play/Android auto i 360 kamera su zaista jedino potrebno. Cak nesto gledam, da imam neki uticaj, predlozio bi za nove modele da nemaju uopste info sistem, vec samo ekran koji ce raditi kao "sucelje/zaslon" za android auto/apple car.

to je verovatno sve individualno i kroz vreme se javljaju te stvari koje ti znače...

tipa, mogao sam bez hill asista pa mogu i danas, ali je baš kul kad je tu pa ne moram da pravim "vagu"

mogao sam i bez tempomata ali mi nedostaje kad sam na autoputu pa stalno moram da držim gas 🙂

isto je i sa adaptivnim tempomatom, može i bez njega ali je baš kul kad on sam prilagođava brzinu...

lane asist i ja isključim jer smara i ne kapiram ga baš (ne deluje mi da bi mega pomogao u slučaju stvarne potrebe).

tako da npr 360 kamera nikad je nisam imao pa ne znam ni da li bi mi bila kul.

automatsko parkiranje na primer mi je gimick level 9000, jeste zabavno kao prvi put ili drugi, ali u suštini ko god ume da se parkira potpuno je beskorisno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...