Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

a) koliko je forum retardiran sa kvotovima pogiboh od smeha

b) ovo je dobro zezanje (ofishl)

c) akonto "promiseljnog scenarija" intervju sa arndtom i jj-em (nemaju oni pojma sta rade)
http://www.ew.com/article/2015/12/20/jj-abrams-answers-burning-question-about-r2-d2-star-wars-force-awakens

d) akonto funkcionisanja lajFsejVera i sile - kanon je u fluksu jer ovi pishu sta im se oce i modifikuju kako im se svidja, evo ga neki internet randos sa agregacijom "provereno poznatih stvari o lajtsejberima"
https://www.youtube.com/watch?v=OxuvGljOHrc

e) @ diskusija 


Rej je svakako "nečija" ćerka! (tm) ;oP mož bude Lukova (yay mara jade lived in this universe ;oP) mož bude sakrivena Kajloova twin sistah (Han joj mnogo brzo nudi spot na falconu), mož bude Kenobijeva nećaka tetkine zaove od jetrve....;oP
verovatno će da budu u nastavcima neki flešbeci ka maksu fon sajdovu koji ju je "pazio" sve te godine obi-wan style ili je on dobitnik nagrade even more wasted char than phasma
Also, to što rej šeta toljagu mi deluje kao uvod da joj dadnu u nekom trenutku lepo dual bladed ko sto su imali darh maul ili satele shan da bude profi wicked...ili da joj dalju toljagu od jednog od onih metala koje lajtsjeber ne seche...oh noes opet sam otišao u ukinuti extended universe =o(

problem je što više analiziraš priču, ona deluje sve gluplje i nedorečenije =o(
Zašto je Luk tard pa je otisao kad je frka i treba da se ostane jer su u pitanju i familija i dark side? Kakav je timeline cele priče ako je ovaj mladi emo tard (koji pizdi i unistava inventar t-saberom kad god čuje tužnu pesmu i ne ispunjava homoerotske fantazije sa onim hitler wanabeeyem Haksom) imao vremena da se pobuni i postane opasnost da je neko morao od nekoga da sklanja Rej pa onda ona da poraste negde u donjem pizdovcu?
Jel uopšte postojala nova republika (koja je dopustila da neko pravi janjičarske odrede novih stormtrupera, pravi novu flotu itd itd) i da li su specijalnim mega topom uništili i Korusant i 3 triliona ljudi ili je "oh no, the republic" bila neka druga random/manje bitna planeta? 

Da li neko razume kako funkcioniše taj hyperspace top da njegov zrak putuje polako ispred broda kajlo rena i pravi lep lens fler, ali onda ode trenutno u x sistema y light yearova daleko i unisti planete taktičkim razdvajanjem na kraju, a to sve gledaju ljudi sa drugih i petih planeta u realnom vremenu kao da se sve desava ne u jednom sistemu nego u krugu od par stotina kilometara? Da li svetlost koju zrak oružja emituje laterlano ka drugim planetama takodje putuje hipersvemirski (svuda sem ispred kajlovog broda) ili je 'JJ teleportujem se intersistemski na brod koji se kreće vorp brzinom' jos jednom rekao "lol sitnica nećemo da gubimo 30 secfilma na logiku"? =o))

Da li smo retardirani i svi u filmu i mi koji gledamo epsko spajanje 2 dela mape....oh look imam mapu desetine galaksije...baš se pitam koja je to desetina galaksije i treba mi velika mapa cele galaksije iz skrivene arhive da bih znao gde se ta desetina uklapa....odnosno reverzno, ja sam zli imperijalac i imam mapu u kojoj je rupa, ali u tom delu galaksije je pun q skrivenih dyhedajskih hramova pa svoju silnu armiju neću da angažujem da češlja taj region nego idemo da jurimo droida i pokažemo svima gde mi je tajna baza iz koje mogu da uništavam šta oću i koga oću...brilliant =oD

ali ništa od ovog ne bi bilo problematično da film ima dobar ritam, ko što ima veličanstvenu oldskul atmosferu, umesto što koči svakih 15ak minuta i daje dokonjacima kao što sam ja dovoljno vremena da si postavlja neka od navedenih pitanja ;o)

Swordifght na kraju mi nije smetao, ovaj ludak je ranjen i to mu smeta toliko da se svako malo udara u ranu da krv prshti... a bol i mržnja mu daju snagu preko dark sajda...a i Rej možda brzo uči jer je podsvesno asimilovala nešto od Kajloa kad su se forsklešovali tokom interogejshna...lol gejshn ;oD

Link to comment
Share on other sites

@Kole (omgomg)

Ta priča oko "Jar Jar Abrams nije znao ni šta će da se desi juče" je najgori bulšit ikad izmišljen koji je prošao i koji je on lično prodao. Produkcija ovakvog filma je najveći organizatorski pakao u svetu filma i reći da na scenario nije obraćena pažnja ili minimalno je smešno, rekao JJ to ili bilo ko drugi. Niko ne očekuje dijaloge Dostojevskog i ozbiljan pristup SFu kao recimo Simons.

Dakle, pričati o fizici SWa je mnogo smešno u bilo kojoj njegovoj iteraciji. Novi DS je nabildovani stari DS i niko na svetu ne može da me ubedi da to nije namerno napravljeno da bude preuveličano. Zašto je to tako urađeno možemo da diskutujemo, ali zašto bismo? Mi možemo da pričamo o fizici u filmovima u kojima se insistira na fizici, a SW nikada nije imao dodirne tačke sa fizikom. Iako ovo što ću da kažem nije direktno povezano sa fizikom mnogo je bitnije od fizike per se! Na primer imamo novog robota (da ne pričamo o bilo kom drugom robotu) ili AI koji se ponaša kao dete pred pubertet i to vrlo dobro odgojeno dete kome je pruženo mnogo roditeljske ljubavi, odano, pametno i empatično. Kako to? Da li bi efekat bio isti da je to dete a ne robot? Ne bi. To je jedini razlog, a ne AI koji stoji u njemu.

Slažemo se da što više analiziraš priču ona je gluplja i nedorečenija. Kao što rekoh gore, zašto bismo to radili? Postoji samo jedan razlog da to uradimo a to je da imamo osećaj da nas neko intelektualno unazađuje. Mislim da to ovde nije slučaj. S druge strane, ja sam fan (mada si i ti), meni je dovoljno da budem u SW svetu jer sam na njemu odrastao a zaključili smo da je atmosfera prenesena 1/1.

I još jedna stvar oko koje se jednostavno ne slažemo. Za mene film ne gubi tempo ni u jednom trenutku. Mislim, to je individualno i kapiram da za tebe gubi, ali meni ni u jednom trenutku, čak ni u scenama napada na DS koje su očigledno napravljene za mlade naraštaje.

Oko sisice Luka se slažemo 100%, ali to mi nije neka mnogo velika rupa. Jedina rupa u scenariju je lik Poa, eto, to je bila procena na licu mesta, šta će sa njim i odlučili su se da ostane bar još jedan film (a verovatnije još dva).

  • Upvote (+1) 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

@Kole

ok razumem neka stvari ali
rekli su da EU nije kanon, nisu rekli da ni jedna ideja iz EU nece postati kanon - sjajan potez jer ostaje da se nagadja sta ce raditi sa filmovima, inace bi po meni bilo sranje (a po njima pogotovo jer hajp ne bi bio toliki sto ce reci manje para) da su uzeli priznali EU i od bilo cega iz navedenog i vec stvorenog pravili film... ovako imaju slobodu da urade sta god, i meni se to sasvim svidja

zasto je luk tard? wtf? luk je uvek bio pickica, valjda je zato i prezivao sranja, pickice uvek prezive kada sranje udari u ventilator...
"hitler wanabee"??  ovaj zar cela imperija nije ustrojena nalik na naciste, sa sve inspiracijom nastalom od ww2 oruzja

meni nije los ritam filma, mogao je biti malo bolji, mogli su malo vise obraditi ko je tu na tom mesto i sta se zapravo desava sa globalnom slikom , al nema veze obradice sve to za dve godine :P

rey je solo! :P totalno ce me smoriti ako je skywalker :|

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slažem za tempo, nekog film uvati i vozi ga do kraja super, a nekog ispusti u nekom trenutku i onda taj gledalac ima probleme sa filmom.

Ipak, da je New Hope imao toliko propusta, nedorečenosti i neonskih znakova "to be continued" na svakom drugom koraku, mi sad ne bismo imali ovaj razgovor...ja sam išak pre svega došao u bioskop da gledam koliko toliko kompletan film, a ne polu-dorečen pilot za špansku seriju.

Takođe se slažem da je u SW atmosfera >>> sve ostalo, ali onda ne treba fokusirati hype oko filma na tajnovitost i glupi šoker tvist...valjda =o)

@G


Rej ako je Solo onda je i Skajvoker...kao i "Ben" ;o))
Takođe, možeš da hejtuješ Luka koliko želiš, ali Lukas je njega postavio za kembelovskog heroja prve trilogije ( en.wikipedia.org/wiki/Monomyth ) i svesti ga na plot point novog filma je disservice ka starim filmovima. A tard je jer se ponaša ko noj koji u mega bitnom trenutku zabija glavu u pesak ...odnosno tardovi su, za mene, oni koji su pisali ovakav scenario...u stvari Bole je u pravu, ovo je pre svega kalkulisani korporativni projekat koji gadja najbolje što može i staru i novu publiku i u tome je ekstremno uspešan, ali, kao što rekoh u svom prvom postu nakon što sam pogledao film - "svi ljudi ipak nisu srećni" =o)

imperija jeste mix proizvoljne totalitarne militantne sile i, očigledno, srednjevekovnog Japana bikoz Hidden fortress, ali milsim da ovaj film preteruje u podvlačenjui toga fluorescentim flomasterom
nacističkiji, crveno-crni logo, ona jadna zapenjenja govorancija (tehnički nepotrebna ako su većina njih brain-washed poslušnici) i pozdrav rukom u "tler"-stilu, podigli su naci paralele na kub za novu generaciju tardova koji ih nisu skontali iz ranijih filmova....jedino gde ne gadjaju naciste nego, lol, severnu koreju je Snoukova titula "supreme leader"...pa ako se nekome gadja najgori aktuelni neonacistički režim trebalo je nekako umuvati referencu na nobelovca koji svaki dan dronuje ljude, i nevinu decu u kolaterali, a ne uboge korejce 

a u rubrici "u svakoj šali pola zbilje", glede moje zajebancije na temu "kylo and hux sitting in a tree" samo čekajte da se u nekom od sledeća tri sw filma pojave i lgbt likovi i otvoreno homo romansa 

ne žalim ja za odnos ka EU per se, nego za okretanjem leđa boljim i koherentnijim pričama od ove koju su servirali "za velike pare"...i da, verovatno će sve imati mnogo više smisla kada ep 9 završi, ali ja sam mislio da SW nije Tvajlajt kad ono međutim =o( 

inače, pored svih zamerki, i opšte ocene da mi se film ne sviđa, ja nikako ne podržavam "stav razmaženog deteta"(tm) da je film "najgori svih vremena" ili loš, jednostavno je viši prosek za koji žarko želim da bude bolji, možda previše žarko =o)

Link to comment
Share on other sites

A New Hope, rekao bih, ima više propusta i nedorečenosti nego TFA, ali hajde da ne idemo tamo. :P Ono što nema zaista jesu neonski tbc znakovi.
Sa druge strane, i dalje sam uveren da ANH nije ni bio zamišljen kao prvi deo trilogije (šta god marketing mašinerija pokušavala da nam proda kao priču nakon svemirskog uspeha prva tri filma).
The Force Awakens je zamišljen ne samo kao početni chapter nove trilogije, nego i čitavog novog expanded universea, pa je vrlo logično da se postave novi threadovi priče koji će manje ili više uspešno biti zatvoreni za dve/četiri godine.
Opet kažem, vrlo sam zadovoljan kako je sve ispalo i jedva čekam da vidim kako će se dalje razvijati stvari. Potencijal FAILA je ogroman, kao i potencijal CAREVANJA. Videćemo. :)

I da se osvrnem na dve možda najveće zamerke.

To što se stvari ponavljaju više nego što bi trebalo da bismo pričali o omažima ima velikog smisla ukoliko prihvatimo da se događaji u okviru vremenskog kontinuuma odvijaju spiralno.
Sve što se desilo jednom, desiće se opet.
Jeftino opravdanje za previše ponavljanja ili filozofija koje ima svoje mesto u SW univerzumu? Odlučite sami.

Druga zamerka su verovatno force levels i lightsaber skills.
Ako ne računamo Snokea, o kom ne znamo ništa - sva obuka raznih force usera potiče od Lukea, koji je em počeo svoju obuku debelo prekasno, em mu je prvi učitelj ubijen posle vrlo malo vremena, a drugi je skončao od starosti.
Možda je čovek otišao, ne da bi se sakrio, nego da nakon propasti onoga što je gradio postane bolji, kako bi sledeći put izgradio bolje?

Osim toga, i Clone Wars je kanon, a vrlo sam siguran da niko ne ume da se bori ovako, a siguran sam da ni razni SW related autori ne umeju baš da rangiraju ko je koliko dobar mačevalac/force user.
https://www.youtube.com/watch?v=mj07qh51zPI

  • Upvote (+1) 2

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Da li smo retardirani i svi u filmu i mi koji gledamo epsko spajanje 2 dela mape....oh look imam mapu desetine galaksije...baš se pitam koja je to desetina galaksije i treba mi velika mapa cele galaksije iz skrivene arhive da bih znao gde se ta desetina uklapa....odnosno reverzno, ja sam zli imperijalac i imam mapu u kojoj je rupa, ali u tom delu galaksije je pun q skrivenih dyhedajskih hramova pa svoju silnu armiju neću da angažujem da češlja taj region nego idemo da jurimo droida i pokažemo svima gde mi je tajna baza iz koje mogu da uništavam šta oću i koga oću...brilliant =oD

Ah, zaboravio sam na ovaj vrhunski deo :))) Bukvalno sam bio na fazon w-t-f.

Link to comment
Share on other sites

 

ajde kao i da zažmurimo na vešto vitlanje sabljama ovo dvoje limača o kom pričate, ali mala koja iz trećeg puta uspeva da izvede jedi mind trick joooj 

:fp:
Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Meni jedino ovo objasnjenje koje su dali Stalja i Nikita pije vodu, nisam ga skontao pre toga, ako je tako onda ima smisla, videcemo. Ako je tako onda povlacim kenjanje po lightsaber fajtu i njenom znanju Sile uopste. 

Kazem mozda najveci problem filma jeste sto ne znas koliko je tu zaista kreativna sloboda onoga ko ga pravi, a koliko je uticaj marketing odeljenja i fokus grupa na to sta ce se na kraju napraviti :) Prosto je toliko uslo sve u masineriju da verujem da su ovi drugi znacajno bitniji faktor jer treba zaraditi te infinite moneyz. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

@G

Hidden Content

ok kole tvoje carevanje nema granice  :) nasmejao si me  i edukovao,  i hvala za link!

rej, pa zna se na sta sam mislio kada sam rekao da se nadam da je solo :) 

dobar je film, mogao je biti za nijansu bolji al bice bolje sigurno !!

nego jel to scenario izleteo na net  pre nekih mesec dva tri ?? procitah komentar postavljen pre mesec dana na nekom yt linku gde je lik od a do s ispogadjao sta se desava i rece da je iz likovanog scenarija sve to izvukao i da je (a to defi9initivno  nema  u filmu)

rey zapravo lukova cerka

[:D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A New Hope, rekao bih, ima više propusta i nedorečenosti nego TFA, ali hajde da ne idemo tamo. :P Ono što nema zaista jesu neonski tbc znakovi.
Sa druge strane, i dalje sam uveren da ANH nije ni bio zamišljen kao prvi deo trilogije (šta god marketing mašinerija pokušavala da nam proda kao priču nakon svemirskog uspeha prva tri filma).
The Force Awakens je zamišljen ne samo kao početni chapter nove trilogije, nego i čitavog novog expanded universea, pa je vrlo logično da se postave novi threadovi priče koji će manje ili više uspešno biti zatvoreni za dve/četiri godine.
Opet kažem, vrlo sam zadovoljan kako je sve ispalo i jedva čekam da vidim kako će se dalje razvijati stvari. Potencijal FAILA je ogroman, kao i potencijal CAREVANJA. Videćemo. :)

 

Hidden Content

Ovde pod spojlerom mi fali jedna misao (bmk žurio sam na posao):

Druga zamerka su verovatno force levels i lightsaber skills.
Ako ne računamo Snokea, o kom ne znamo ništa - sva obuka raznih force usera potiče od Lukea, koji je em počeo svoju obuku debelo prekasno, em mu je prvi učitelj ubijen posle vrlo malo vremena, a drugi je skončao od starosti.
Možda je čovek otišao, ne da bi se sakrio, nego da nakon propasti onoga što je gradio postane bolji, kako bi sledeći put izgradio bolje?

Vrlo je realno da on kao ionako priučen džedaj ne može toliko dobro da nauči nekoga mačevanju, sili itd... Stoga je (ne računajući standardno sudden but inevitable betrayal) novi Jedi order prelako pobijen (mada i u nesretnoj originalnoj trilogiji i padawani i jediji izginu ko mušice), a ni Kylo, naročito ovako ranjen, nije baš dominantan mačevalac...

Imamo i ovo što je G stavio u treći nivo spoilera, pa hajde i tu temu da započnemo, prošlo je dovoljno od premijere da su oni koji sami otvore spoiler krivi!:

Natuknuto je i u trejleru da je neko u filmu direktan Lukeov potomak ili bar blizak rod. A ne izgleda baš realno da je ta rečenica o sili u porodici upućena Benu, pa jedino preostaje da je na početku VIII-ice uputi mladoj Rey. Beskrajan talenat kako u pilotiranju, tako i u Sili je mogla da nasledi od Anakina. Potpuno se uklapa da je Luke na putovanjima u potrazi za potencijalnim padawanima doveo i devojčicu koja je njegova, ali to nikome nije priznao. Kao što se uklapa i da ju je poveo na Jakku kada je sve otišlo do vraga... A i nekako ne bi valjalo da saga o porodici Skywalker izađe van tih okvira. Timeline bi bio tipa - 9 meseci posle Endora rađa se Ben, 18ak godina kasnije Snoke, Kylo i Knights of Ren satiru padawane. Luke krije Rey koja tada ima tipa 4,5-5 godina što je dovoljno rano da ona sve zaboravi. Kylo sada ima 29, Rey 17 godina...

Što se tiče sitnih wtf momenata kao što su

"Evo ti sva hrana, daj robota... Aha, nećeš! Eliminišite klinku", Hanovo pojavljivanje u Falconu u pravom trenutku, otvaranje provalije između Kyloa i Rey, mapa na kojoj fali tačno deo koji oni imaju...

to su toliko očigledno tropeovi starih akcionih filmova, koji služe da bi se osetila ta atmosfera naivne magije, da ne znam koliko tvrda srca morate biti da biste ih proglasili kao mane! Plastičnije - kao da gledaš mađioničara koji izvodi trik koji znaš, ali ga on izvede dovoljno šarmantno i simpatično, da i ti budeš veseo, a ne budeš pametnjaković koji stoji sa strane i kaže "ehehe ali on je to imao u rukavu hehehe ja sam pametan". ;)

Ja sam se, poučen iskustvom prequel trilogije, nadao da će ovo biti 70ak% kvaliteta RotJ. A dobio sam mnogo više.

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

pa izgleda da se tu kod mađioničara razilazimo i u percepciji i interpretaciji =o)
oni problemi u tempu koje imam (gde sam ocigledno u ekstremnoj manjini) mi razbijaju suspension of disbelief pa krecem da čačkam po stvarima koje "žuljaju"
da li to "poučen iskustvom prequela" zapravo znači da je za uspeh TFA najzaslužniji Lukas sa ep1-3? ;oP ja tu rečenicu vidim kao prikriveno "lukas me zlostavio pa sam srozao standarde" =o(

@timeline 

Znači u tom guesswork scenariju Luk je imao ~2 decenije da se nimalo ne usavrši/napreduje kako bi ga ovaj bekstabovo sa ostalim teglicama rena? =o)
Bolje objasnjenje toga što se dešava mi je ono iz intervjua "morali smo da ga sklonimo kako bismo zainteresovali publiku za nove likove" jer kad god bi ubacili Luka u priču ranije on bi preuzeo celu radnju jer je OP...(a bekstori se zasniva na tome da nije op...)

ne smeta mi da je rey njegova cerka (sto licno mislim da je slucaj) ili pak hanova i leina (jer je i on profi pilot,pogotovo falcona, a valjda je mogla anakinov skil i od leie da dobije ua muški šovinizam :oP) ali sve to je moglo da bude lepše predstavljeno...no opet...fale mi roze naocari/srozavanje standarda da bih bio potpuno hepi ovim što je prikazano

Ne slažem se da je New Hope rupicastiji od TFA jer iako se non stop uvode novi likovi nikad nemas takav zjap nejasnoće i neodredjenosti kao ovde...upravo zato što, kao što sam kažeš, nije planirao trilogiju nego standalone stvar (a i ono što ja rekoh - New hope je remake odlicnog Kurosavinog filma, ovo je remake New hopea sa elementima Imperije...a od previše fotokopiranja se gubi lagano kvalitet).
Najbolji su filmovi koji stoje sami bez obzira što su deo serijala, to što je Imperija super film sa klifhengerom ne znači da je super film zbog klifhengera =o)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@brue
Pošto ništa nisi quoteovao nisam sto posto siguran na šta misliš, ali gledajući ovo što sam pisao - nije to objašnjenje zašto ima retardirane delove, nego zašto (ja smatram da) je normalno da u Star Warsu neke stvari budu naivno prikazane.
Što ne mora da znači da to ljudima treba da se dopadne, nego da nije greh samo po sebi, pošto ide uz serijal. Ili bar ono što taj serijal objektivno :P jeste već skoro 40 godina. :)

@Kole
Ne znam šta ti tačno vidiš prikriveno, kad sam vrlo otvoreno rekao da sam očekivao 70% kvaliteta RotJ, a da sam dobio mnogo više i da sam time vrlo zadovoljan. :)
Em ne može biti jasnije, em si i sam shvatio srž... :) To što ti dalje projektuješ sopstveni problem povređenošću epizodama 1-3, već nije do mene. :D
A tragična je istina da ni ta tri filma nisu baš toliko loša kao što bi ljudi voleli da prikažu, kao što ni RotJ ni ANH nisu toliko dobri koliko je uvreženo mišljenje da jesu. (mada RotJ ipak nije toliko loš kao što Stija kaže)

Imperija je van konkurencije kao jedini zaista kvalitetan film u serijalu po svakom kriterijumu. :P

Oko klifhengera se očito nećemo nikada složiti, pa ne bih da vrtimo iste rečenice u beskraj. :) Slobodno primeni inverziju sopstvenog zaključka o njima na TFA i biće ti jasno šta mislim.
Ali bih rekao da što se nedorečenosti tiče, ti u ANH praviš novi status quo i kao gledalac prihvataš da ništa ne znaš, odnosno (primera radi) nije te briga zašto je Imperija Imperija, a Rebeli su Rebeli.
A onda imaš kraj te priče u RotJ i odatle sledi da te danas više kopka zašto je Resistance to što jeste iako imaš jednako informacija kao o Rebel Allianceu nekada.
Pa onda imaš izbor da li hoćeš da napraviš jedan film samo kao ekspoziciju, ili da napraviš ovo, ili nešto treće... :)

Pazi, sve je sad puko nagađanje. Po meni, i dalje stoji priča da je Luke debelo samouk i koliko god se usavršavao, vrlo lako može da se nije na dovoljnom nivou da iznese Jedi akademiju sam i da je stoga i otišao, malo zbog nesigurnosti, mlao zbog želje da promeni stvar. To što JJ priča okolo može da bude malo istina, malo foliraža. A i meni je više zvučalo kao "Luke je kao pojava OP", a ne "On je toliko jak lik da bi sam sjebao čitavu Starkiller bazu".

Svu šalu na stranu, nemam ja šovinistički problem sa teorijom da je Rey potekla od Leie i Hana, nego imam problem kako bih to uklopio u ono što se dešavalo u filmu, a da to iole ima smisla. Njih dvoje se ipak dosta pojavljuju, a ćerka se ne spominje. Oko Lukea ima dovoljno misterije da se to uklopi relativno elegantno. Jednako lako može da bude van porodice, ali mislim da bi to bilo bez veze.

  • Upvote (+1) 1

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

SW је изменио дотадашњи принцип блокбастера и окренуо се мало млађој публици - тј тинејџерима. И успели су у томе у потпуности. Четрдесет год касније, мегаломански Дизни понавља исто то, али спушта или циљано годиште или циљани IQ, не знам шта су већ хтели. Уз нормално дестини-лајк рекламну кампању, да мислим да су и у ИСИСу имали премијерна приказивања...

Ако се не варам, првобитни сценарио, за тада епизоду четири, писан је и пеглан годинама. Овај су урадили за испод годину дана. И види се. Помињао је Коле пар сцена, које немају везе са наивом, него са ретардираношћу вероватно продуцената, који су додатно искасапили већ ионако шупаљ и јадан сценарио. Да, ок, нико не треба да очекује Хичкока, али рециклирати на онакав начин причу... па јебем му све. Није то Star Trek који није толико очијукао са млађом публиком некада давно, па су морали да направе прави рестарт (и свиђа ми се... чисто да бих показао да нисам само матора дртина која пљује на све ново и све римејке), већ јебени SW који би требао да је одолео времену и спреман за "prequel" приказивање након ове нове епизоде за те нове гледаоце и потенцијалне обожаваоце. Тако да су имали сасвим довољно времена да смисле неку причу која би се иоле одвојила од "сви сваком родбина, ко у јавном предузећету, па ето иду да униште опет по милионити пут неку верзију ДСа (:tf2:) на исту фору".

Јебени Дизни, цркли да бог да.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da A New Hope nije ciljao ništa, ljudi su došli napravili nešto i krenuli odatle. Onda su imali očigledno slučajnu Imperiju. :)
RotJ, koliko god ga ja voleo iz ličnih i presonalnih dečijih razloga, ne cilja ništa stariju niti "pametniju" publiku od TFA, skoro pa naprotiv. O prequel trilogiji da ne pričamo.
Nema to veze sa Diznijem već sa putem koji je Lukas sam utabao pre 33-4 godine, osim što Dizni jeste apsolutno logičan produžetak tog puta.

To što smo u međuvremenu u EU mogli među gomilom šunda i poluproizvoda da proberemo poneki ozbiljan i dobar Star Wars je opet pitanje sreće, odnosno pronalaska žita u gomili kukolja, ili beskonačno Jar Jarova ispred beskonačno tastatura...
Ali je to i dalje, bar u periodu posle bitke kod Yavina, većinom bilo vezano za svi svakom rodbina itd itd... :P Čast Kyleu Katarnu, naravno!

Od Koletovih zamerki sam već nabrojao one koje smatram naivnošću, a ne retardacijom. Takođe smatram, a možda to nisam dovoljno dobro objasnio u prethodnom postu, da koliko god (nama) fanovima trebaju bolja objašnjenja o 30 godina rupe između RotJ i TFA, novim gledaocima to nije bitno, zato što su oni sa tim rupama u istoj situaciji gde smo mi bili kada smo gledali A New Hope. Svi zajedno možemo da sačekamo novi expanded universe i da vidimo da li će meso na tom kosturu biti dobro ili neće.

A da pričamo o tome koliko smisla ima način na koji funkcioniše
 

Starkiller base

je suludo...

 

Mislim u pitanju je
 

planeta koja dođe i posrče zvezdu i onda je ispljune na druge planete

Pa to je toliko preterano (odakle god da je ukradeno) da ljudi treba da dobiju medalju što su stavili u film, a ne da ih napušavamo zato što je olol nemoguće. :)))

Edited by Lex
jbni 4.1 spoileri...
  • Upvote (+1) 2

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

zev...

nisam ciljna publika za ovo i to je ok, pogledao sam film da bih mogao koliko-toliko da učestvujem u razgovorima narednih pola godine :)

kul stvar je što sredom u ušću daju 50% popusta na karte ako plaćate bežičnim masterom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...