Jump to content

Бандерашке цигаре


Recommended Posts

Пошто поскупљује најомиљенији производ у Србији, пало ми на памет пар опција:

1. дуванити по старом и давати још више кинте на тај "луксуз"

2. пређем на Drum дуван, купим брдо ризле, паковања филтера и табакеру што аутоматски смотава цигаре

3. почнем да пржим ону(е) електронске цигаре што рекламирају около

Ово под три има предност да се искомбинује са оним под један или два, чисто како бих могао ко човек да "запалим" у нпр канцеларији или на забрањеним местима, уз нормално :tf: . [:D]

С обзиром да има доста ових шер ехп топика, ај да питам овде дал неко има лично искуства са оним електронским цигарама и коју би препоручили (плус инфо о ценама)?

Link to comment
Share on other sites

2. Meni rekoše ovi što rolaju da samo sise koriste tu tabakeru a ne pravi pušači. A za cene ne znam.

3. Ovo je super opcija. Upoznao sam jednog lika on se čovek kleo u to a stvarno izgleda ko prava i dim izbacuješ i sve. Mislim da sama cigareta nije jeftina, ima i patrona, ali kad se sve sabere i doda na to zdravlje, ispadne daleko jeftinije. Jedini problem je u tome što kažu da nikotin od svih supstanci na svetu stvara najbržu zavisnost, a samim tim i najtežu. Mada ima dosta ljudi kojima je toliko ušlo u naviku da muljaju nešto po rukama da možda za njih i ima spasa, pa ako si jedan od tih, go go. Mislim da treba da probaš makar pa kud puklo da puklo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

te elektronske su em odvratne em smrde nevidjeno, tj bar neke sa kojima sam se susreo

пробао сам их, ако је слаба (има слабу снагу) завршиш увлачећи уље. уз то ми је ближа опција 2, а надам се да ће да се појаве деде који продају дуван на Зелењаку на кило.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2. je jeftinitja opcija sada od cigara.

za oko 200 kinti kupiš kesu duvana, + 100 kinti rizle i duvan, i od toga imaš 50ak cigara. najbolje bi bilo kad bi mogao da kupiš duvan na kilu od nekoga iz okolnih sela.

što se elektronskih cigara tiče, ćale i burazer su probali one male elektronske i batalili jako brze jer su sranje. (ne znam tačno zašto)

posle su kupili više profi cigare, ove u spojleru. jače su od ovim malih što imaju izgled cigare, navodno su zdravije jer rade na principu pare. i dosta su veće, te ni ne izgledaju kao cigare.

a nemaju ni ukus cigare. i njih su batalili.

URdb5.jpg

Link to comment
Share on other sites

je jako skupa opcija, barem bila nekada (1999) ali zato je fenomenalno

Пржио сам Drum тамо негде 98ме и било је у нивоу тадашњих трошкова на "нормалне" цигаре. Фора је што ми 1 сролана траје пар минута и чак се и сама угаси ако заборавим на њу (типа одваљујем се од Старкрафта или хероја 2...), док ове обичне сам понекад палио и 3 одједном, пошто падне заборав због онога у загради :)

Meni rekoše ovi što rolaju da samo sise koriste tu tabakeru a ne pravi pušači.

Ја сам своје одавно одролао, мрзи ме више то да радим, тако да аутоматика за победу :)

пробао сам их, ако је слаба (има слабу снагу) завршиш увлачећи уље. уз то ми је ближа опција 2, а надам се да ће да се појаве деде који продају дуван на Зелењаку на кило.

što se elektronskih cigara tiče, ćale i burazer su probali one male elektronske i batalili jako brze jer su sranje. (ne znam tačno zašto)

posle su kupili više profi cigare, ove u spojleru. jače su od ovim malih što imaju izgled cigare, navodno su zdravije jer rade na principu pare. i dosta su veće, te ni ne izgledaju kao cigare.

a nemaju ni ukus cigare. i njih su batalili.

Пу. А таман сам се понадао. Да то нису биле неке кинеске верзије? :tf:

јбга, мора да постоји нека врста која је ок . Иначе, не мора дим, иако ми је то у ствари и најфасцинантнија ствар у целом дувањењу, ал зато могу да цимам оне антипушаче, поготово бивше што се штрецају чак и на кутију са цигарама :)

Opkladi se sa nekim u neke velike pare, i to će ti biti dovoljna motivacija :v

Прави антипушач би сад рекао - да, опклади се са Гримрипером :)

Link to comment
Share on other sites

moj ortak rola duvan,kaze prvo da mu je mnogo bolji trip jer mu je zanimljivo da rola,drugo siguran je da pusi cistiji i kvalitetniji duvan nego sto guraju duvanske industrije u pljuge,trece pusi manje,narocito vikendom jer ne moze da rola pijan:),cetvrto ima vise pljuga za manje para

mislim da ti je to najbolja opcija,jedino ako ti je smor da to nosas sa sobom,ali ako imas neku torbicu koju nosis sa sobom,onda gg

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

od nove godine kupujem na pijaci duvan. kila 1200 dinara i miran sam duze vreme. ima se kupi masinica i prazne cigare sa filterom 200 komada 200 dinara.

којој пијаци? који дуван?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

А ето, ја пробо те електронске, и одушевио се:) Ја мислио то неки мамбо џамбо, кад оно и мирис и укус и још имаш пару која глуми дим (а која није геј пара него фул личи на дим и можеш да правиш колутиће и све по ЈУСу што треба). Они кертриџи имају разних врста колко сам сконтао, имају и са никотином и са мало никотина и без никотина и са овим укусом и са оним укусом и са укусом марки цигарета итд итд итд.

Не знам, можда се нисам довољно дуго играо са тим, али моји утисци су позитивни, могуће да је зато што сам у глави контао да је ''електронска цигара'' неки треће око лол који не ради ништа. Е сад, ја сам пурњо неких петнес дина, онда сам престао и после пар година од батаљивања, кева је узела те електронске и ја пробо, чисто безвезе. Не верујем да ми је ''излапео спајдерсенс'' за цигаре јер сам ипак јако дуго пурњао пре, али могуће да сам се само раздушевио са ''види мама правим колутиће а ништа не гори олол'' трипом, па ми је искуство позитивно због тога.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolji trip sto su recimo u avionu u vecini avio kompanija eksplicitno zabranjene i elektricne cigarete. Ne znam zasto niti sam ikada pusio da bih uporedio, ali su meni te elektricne uvek delovale kao neka igracka koja sluzi da se zabavljas da ne bi pusio.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolji trip sto su recimo u avionu u vecini avio kompanija eksplicitno zabranjene i elektricne cigarete. Ne znam zasto niti sam ikada pusio da bih uporedio, ali su meni te elektricne uvek delovale kao neka igracka koja sluzi da se zabavljas da ne bi pusio.

Стварно не знам што би их забрањивали кад им је главни трип заправо тај да ти пурњаш то и дуваш ми ту пару у фацу, а мени ништа.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa možda je ono, da ne mora stjuardesa da sad razmišlja dal' je prava ili nije, da ovaj iza tebe koji sedi a ti purnjaš ne mora da bude kao "e brate ugasi to" pa ti kao "e lol nije" i tako to ... mislim, ako se ne varam, u avion je zabranjeno uneti i plastični pištolj na vodu, zar ne? :)

Link to comment
Share on other sites

Пошто поскупљује најомиљенији производ у Србији, пало ми на памет пар опција:

1. дуванити по старом и давати још више кинте на тај "луксуз"

2. пређем на Drum дуван, купим брдо ризле, паковања филтера и табакеру што аутоматски смотава цигаре

3. почнем да пржим ону(е) електронске цигаре што рекламирају около

Ово под три има предност да се искомбинује са оним под један или два, чисто како бих могао ко човек да "запалим" у нпр канцеларији или на забрањеним местима, уз нормално :tf: . [:D]

С обзиром да има доста ових шер ехп топика, ај да питам овде дал неко има лично искуства са оним електронским цигарама и коју би препоручили (плус инфо о ценама)?

1. meni je lik u prodavnici sa duvanom, lulama i sl objasnio da, cigare posto su akcizna roba, najskuplja pakla od ovih kupovnih ne kosta vise od 35 dindzi sto je daleko jeftinije od druma recimo i slicnog duvana, a da ostatak uzima drzava, sto znaci da su 987987 puta losijeg kvaliteta od duvana za motanje

2. presla sam vec na duvan za motanje, i mogu vam reci da se nekako cak i osecam kako pusim 'pravi' duvan u odnosu na cigarete, a otprilike 5 pakli me kosta 170 din (100 gr) a i znam da je mnogo bolji i kvalitetniji od ovog sa kioska jer ga prskaju kojekakvim hemikaljama

jedino sto mi je trebalo da se izvezbam u motanju i to me malo smara razmisljam mozda da kupim onu masinicu, al nekome mozda bas to pomaze i gotivno je da rola i samim tim manje popusi

3. imas kod kineza valjda za 600 kinti, sto se tice supstitucije za cigare def najbolje, mislim na to ako neko hoce da prestane da purnja bolje od zvaka i sl, mada nema isti ukus pa kod mene nije narocito delotvorno

Duvan sam nasla na Kalenicu, znam da ima i na Vidikovackoj pijaci, s tim sto, ovaj na Kalenicu nije drzao izlozeno na tezgi jer je zabranjeno da se prodaje duvan nego sam slucajno pitala lika drzao je na tezgi nozeve i tako to, tako da moguce je da na svakoj pijaci neko krisom prodaje duvan raspitajte se

Tako da ako mene pitate, najbolja kombinacija je 2+3. Samo se bojim da ne poskupi sad i taj duvan posle poskupljenja cigareta

EDIT: ako ste odlucili da prestanete, e-cigare su najbolje

Edited by Dz

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Elektronska cigara je smece i to potpisujem.

Duvan je sjajan, pusim duvan vec par godina i stvarno mi je daleko kvalitetniji od cigara.

Duvan uzimam od seljaka koji ga sam gaji, susi i sece, i igrom slucaja nabavljam sad duvan za pola drustva jer su se svi navukli na to xD

Kilogram kosta 2500, i meni traje recimo oko 5 meseci

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

e-cigara zvuci kao nesto sto moja frma prodaje kad ppusi za naplatu od drzvnog e-govermenta

Inace kako sam ja motao pluge 1999 od drum duvana

Ustanem, spremim 10 rizili i duvan, olovku drvenu okruglu i filtere (ili vatu ili uroane kartone)

Omotam rizlu oko olovke, liznem i eto ga telo cigare. Onda polaku vucem nagore rizlu i nabijam nabijam duvan. Na kraju dol stavim filterce (ili jelte vatu/urolane kartone)

Ovakava jedna pljuga mi je trajala kao 3 obicne, mirisala bajno sjajno. 10 cigara sam pravio pola sata, prai jutarnji zen, a dosta za ceo dan.

Milina. Jedino sto stvarno dvadeset takih cigara je bilo skuplje od pakle malbora.

A jos smo u duvan stavljali suvu sljivu ili suvu krisku od jabuke, kao prave mudre starine!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

U duvan bi generalno trebalo da se stavi malo kore od jabuke da bi zadržala vlažnost.

A što se kupovnih duvana tiče drum je jedan od najgorih izbora, daleko je bolje samson ili virginia gold

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...