Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Доста о Харону, узеће га стварно! [:D]

Па би, а можда би и неки руровац, али то није исти контекст. Узимање оутмила и превођење или анонимних најнгегова у мени може да индукује само, не знам, презир, иритацију и тако то, али не и активан крусејд. Зато опет питам (дакле, не прозивам вас, него ми није јасно), не одакле толика иритација, него одакле активно триповање.

Примера ради, погледајте Огњена Амиџића, није ли он још бестидније крао од још институционализованијег и познатијег комичара? Па су сви били у фазону ''лол који сељак маму му јебем'' и то је то. Не видим да је ико хтео да ангажује комуну или му је слао пмове.

Ne kontriraš duki ali vičeš "stanite!" a ljudi već omastili kolac i pošli

ахах, па није чак ни то, само ме чуди и имам утисак да су људи омастили колац више због емо трипа ''он нама оутмил''. Зато и питам. Мислим, лик је скуп иритантних појава, профа негде тамо на нечему тамо, преводи најнгегове а ла вукајлија, БЛОГЕР је, вероватно је финансиран (трип са спојеним заставама) итд... Све ми то указује на трип да треба да нервира. Можда чак и да буде меме, али где то престаје, а где почиње хајка? Јер машћење коца и јесте углавном емо лавина. Контам, људи са рура се тиме баве, па им тај лик боде очи нпр. Ал онда опет погледам, мене боли курац за Марину Абрамовић или Уроша Ђурића. Мислим, замишљам себе како водим преписку са Укијем и не иде ми то замишљање:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa nismo mi organizovano krenuli na Istoka sa namerom da dokažemo ne znam, nego smo spontano bacili par komentara na sliku na šta je on svima PRVI krenuo da piše na pm i dokazuje koliki je retard sa ovim "ja imam najviše lajkova na balkanu", "ja ovo, ja ono" što je dalje razvilo priču.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Па нисте, али цео топик има тај неки вајб, дакле, није ''омг пера перић треба га тући'' или шта већ, него разматрање о погубном деловању Истока, његовој социо-политичко-економској бескрупулозности, социо-психолошко посматрање блогер феномена код нас и томе слично. Што је, понављам, све океј, али оволико хајкање и интересовање, као и вотови од стране људи који нису ја:) је прилично преседански, мени тако делује. Мислим, колики је његов ранг и утицај у космосу, ово ми делује као дискрепанција, што би рекли наши стари. И опет кажем, није да не апрувујем, него не знам, па ко пита не скита.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ахах, па није чак ни то, само ме чуди и имам утисак да су људи омастили колац више због емо трипа ''он нама оутмил''. Зато и питам. Мислим, лик је скуп иритантних појава, профа негде тамо на нечему тамо, преводи најнгегове а ла вукајлија, БЛОГЕР је, вероватно је финансиран (трип са спојеним заставама) итд... Све ми то указује на трип да треба да нервира. Можда чак и да буде меме, али где то престаје, а где почиње хајка? Јер машћење коца и јесте углавном емо лавина. Контам, људи са рура се тиме баве, па им тај лик боде очи нпр. Ал онда опет погледам, мене боли курац за Марину Абрамовић или Уроша Ђурића. Мислим, замишљам себе како водим преписку са Укијем и не иде ми то замишљање:)

Ja kontam da ima različitih motivacija kao što si i video nije sve "isti" trip a ovako zajedno jedni druge boostuju da nešto urade povodom toga, nekog Istok nervira jer prevodi meme, nekog što se "bavi Internetom", nekoga što je "đinđijanski guru" nekog što je "life coach" tj svakom je nešto drugo "za jebati mater" a ovako na gomili radi rezonanca i lakše je baciti prvi kamen :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Dulio brate, za razliku od svih tih primera ovde se radi o specificnoj ravni - internetu - koja je mnogo bliza clanovima ovog foruma od svega pobrojanog. A unutar toga, Istok najvise bode oci ljudima koji se i profesionalno bave internetom ili programiranjem.

Ne sumnjam da je i Ognjen Amidzic probudio veci rejdz u svojoj bransi nego bilo gde drugde.

Plus ima nas koje interesuje politikologija pa imamo poseban drajv za "obracunom" sa jednim shejmles propagatorom Dulica, Maticke, Canka i Dinkica. :]

Link to comment
Share on other sites

Ja kontam da ima različitih motivacija kao što si i video nije sve "isti" trip a ovako zajedno jedni druge boostuju da nešto urade povodom toga, nekog Istok nervira jer prevodi meme, nekog što se "bavi Internetom", nekoga što je "đinđijanski guru" nekog što je "life coach" tj svakom je nešto drugo "za jebati mater" a ovako na gomili radi rezonanca i lakše je baciti prvi kamen :)

Па не, све то је за јебати матер у принципу, али тај део око бацања камена ми и даље није јасан:) Превише ми је то вајба ка неком тамо ИСТОКУ ЛОЛ

Јесте, сам је одговорио, ал брате Исток Павловић, па мање се трубило о Анђином филму:)

Dulio brate, za razliku od svih tih primera ovde se radi o specificnoj ravni - internetu - koja je mnogo bliza clanovima ovog foruma od svega pobrojanog. A unutar toga, Istok najvise bode oci ljudima koji se i profesionalno bave internetom ili programiranjem.

Ne sumnjam da je i Ognjen Amidzic probudio veci rejdz u svojoj bransi nego bilo gde drugde.

Па узео сам и то у обзир кад сам замишљао мој ангажман око Уроша, па ми није ишло:) Нити могу да замислим ишта више од (кратке) кафанске спике о њему или о БИЛО КОМЕ ко уназађује квалитет уметности у Србији услед урбано-политичких веза, укључујући ту и праве мастодонте своје струке према којима је Исток не мрав, него стринг у теорији струна:) И то кафанске спике са НЕВЕРОВАТНИМ Че Геварама уметности какве нисте видели у животу вероватно.

Plus ima nas koje interesuje politikologija pa imamo poseban drajv za "obracunom" sa jednim shejmles propagatorom Dulica, Maticke, Canka i Dinkica. :]

Па то контам, али опет до сада су то биле реакције типа ''лол види риба не зна да рецитује'' или ''види овог ђиласа јебем му матер'' и томе слично.

Оно што ја оћу да кажем, тј. како је то у мојој перцепцији:

јебање < космос

бурек <<< космос

цвија <<<<<<<<<< космос

згазио ме лик у трамвају <<<<<<<<< космос

видео сам тадића на тевеу <<<<<<< космос

Биљана Вилимон <<<<<<<< космос

Дејан Цукић <<<<<<<<<< космос

Исток Павловић <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< космос

Е сад, Срби можда није јер га зна, неком ко се бави сличним послом сигурно боде очи више него мени итд итд итд, али то може да му скине можда два ова карактера, имхо. Чудан ми је феномен (не Исток, него овај топик). инб4 причамо ми по руру и како ко воли да се испрди - јесте, али на мање страна и са мање трипа.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

posle ovog najnovijeg duliovog wota, nece vise dolaziti jakako :)

Ima da padne jedna ljuta domaca da se covek povrati od ovog i jedna fles igra tipa LOITUMA GLASA ZA SNS I DINKICA LUKOM!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Дуки (лол), Исток је парадигма онога што сврби и боцка свакога ко држи до себе, а таквих је на РУРу, Богу хвала, доста и због тога је РУР РУР. он је чак и више од тога: опипљиви доказ неумитне ретардације друштва, па схваћеног у традиционалном или смислу мреже. чак није ни опипљив, већ боде очи, намеће се. реакција је нормална, очекивана и пожељна, рекао бих. она (реакција) доказује опстанак нормалности, света где је бело - бело, а црно - црно, а ђинђијански нет гуру и лајфкоуч - трансфер неотрпиве непријатности.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa dobro dule jebote,normalno da se na ruru mi regulari ponasamo kao u svojoj kuci,mislim,i da svako od nas napise ovde JEBI ISTOKA,ne bi to upotrebio na nekom drugom forumu,tviteru,fejsu itd itd...mislim svako od nas ko je usao u diskusiju sa njim ponasao se kao civilizovan gradjanin i ne vidim u cemu je frka ako svakog od nas sa iole intelekta bode to sto on radi...ako njemu smeta,sta da mu radim,sam je birao da radi to i profitira od toga,svako od nas ima pravo da iskaze svoje misljenje...

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Дуки (лол), Исток је парадигма онога што сврби и боцка свакога ко држи до себе, а таквих је на РУРу, Богу хвала, доста и због тога је РУР РУР. он је чак и више од тога: опипљиви доказ неумитне ретардације друштва, па схваћеног у традиционалном или смислу мреже. чак није ни опипљив, већ боде очи, намеће се. реакција је нормална, очекивана и пожељна, рекао бих. она (реакција) доказује опстанак нормалности, света где је бело - бело, а црно - црно, а ђинђијански нет гуру и лајфкоуч - трансфер неотрпиве непријатности.

Све је јасно, само ми је Исток као парадигма лол када се упореди са интензитетом реакције. Ти мени причаш оно што је мени апсолутно јасно, али то је као да смо сад у Средњој Земљи, па сад, не знам, Моргот је Билдерберг, Саурон је папа, Саруман је Ангела Меркел, Тадићи су они оркови што воде чете оркова, а Исток је један орк, ето, нек му буде да је орк десетар.

Да се осврнем и на оно што ћеш ми следеће рећи - да је интензивнија драж кад комшија партијаш купи мерцедеса него кад Мишковић купи пословни простор од милијарду квадрата. Али опет, брате, то је за ''хех комшија јебо му ја матер'' или чак ни то.

И не дирај Ђикија!

ovaj dulio nije normalan :))

idemo da ubedimo torbicu da ćapi harona i promeni mu tekst i potpiše se dole na dnu i onda samo čekamo!

Јел треба опет да идемо по тачкама зашто је то небески другачије?:)

Мислим лик убије лика, рур направи топик од дваес страна, ја дођем и кажем ''брате убијају се људи сваки дан, а није га ни појео после, јебига, смор, ал шта је ту тако специјално'' и ти напишеш ''е, ајде да Дулију убијемо неког, па онда да видимо!''

Или, ко Драле, кажете нешто типа ''лик је УБИЦА, онај класични убица који убија, како не капираш, значи баш онај баш баш убица оно из читанке'' :)

pa dobro dule jebote,normalno da se na ruru mi regulari ponasamo kao u svojoj kuci,mislim,i da svako od nas napise ovde JEBI ISTOKA,ne bi to upotrebio na nekom drugom forumu,tviteru,fejsu itd itd...mislim svako od nas ko je usao u diskusiju sa njim ponasao se kao civilizovan gradjanin i ne vidim u cemu je frka ako svakog od nas sa iole intelekta bode to sto on radi...ako njemu smeta,sta da mu radim,sam je birao da radi to i profitira od toga,svako od nas ima pravo da iskaze svoje misljenje...

А брате, погрешно ме конташ. Не причам о томе, штавише, да ви одете и спалите сад Истока СТВАРНО, болео би ме курац. Него сам изненађен (дакле, опет кажем, ником не кењам, нити сам у фазону немојте), па тражим образложење јер ми је интересантно, тј. фасцинантно да је тај лик изазвао оволико трипова. Да, и поред тога што је парадигма:) и поред тога што је свима нама нет заједничка ствар и поред тога што је менађераш и поред тога што је партијаш и поред тога што је ОЛИЧЕЊЕ неког дефаулт таквог лика и поред тога што је не само оличење већ и СКУП разних засебних трипова који боду очи итд итд итд. Мислим, ја све то ЗНАМ и могу до сутра да набрајам шта је лик и зашто иритира. Али да оволико таласа, а да се није ни појавио, то ми је чудно. Дакле, не да оволико изазива иритацију, него да активира људе.

Мислим, немојте ме читати између редова (Бру, убићу те за оно ''контрираш'':) ), ништа ја не кажем да се не слажем, него ме интересује. Ти сад мени објашњаваш како би ти био цивилизован, уопште нити ми је то тема нити сам то доводио у питање, нити сам у фазону немојте Истока.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

U novije vreme najdraži projekat mi je igrica "Sastavi svoju vladu". To je najbolji primer kako danas funkcioniše svet sa Internetom i koje su mogućnosti. Igricu sam napravio u svom stanu za nekoliko sati, a dva dana kasnije bio sam intervjuisan sa koleginicom Draganom za udarne termine (večernje dnevnike) na svim domaćim televizijama, i čitao o igrici na naslovnim stranama srpskih novina. Čak smo se i u drugom dnevniku Hrvatske Televizije pojavili sa igricom.

http://www.igre-igrice.rs/igra/sastavi-svoju-vladu/208

ajme...

a mogao bi i da sredi sta ce da slaze, pardon - kaze:

Krajem 1999.godine Coba me pitao da li znam nekog ko bi uradio jedan Flash sajt za njegovog klijenta. U to vreme "znati Flash" značilo je umeti da pomeriš jednu loptu iz tačke A u tačku B, uslov koji sam ispunjavao. Moj prijatelj Rastko i ja prihvatili smo posao jer smo želeli da usavršimo znanje Flasha, a desilo se to da smo napravili do tada najbolji Flash sajt u zemlji o kome su svi pričali i koji je potpuno pomerio granice web dizajna kod nas. Mislim da je to bilo zbog našeg iskustva sa muzikom, jer smo jako dobro uklopili muziku i sliku, a to je čak i danas retkost u Flash dizajnu.

Počeo sam da se bavim Internetom kao Flash dizajner. Došao sam na razgovor u marketinšku agenciju ICPS, preko mog prijatelja Slobodana Jovanovića Cobe, koga sam znao iz sveta muzike. Trebalo je da se radi Flash sajt za jednog klijenta koji se bavio uvozom cigareta, a tada niko u Srbiji nije znao time da se bavi. Došao sam na sastanak pred nekim ozbiljnim ljudima i rekao sam da odlično poznajem Flash i da će sve biti gotovo za mesec dana. U momentu kada sam izgovarao pred njima tu rečenicu, nisam u životu otvorio Flash, ali sam znao da je taj blef najbolji način da ga naučim.
Link to comment
Share on other sites

mene u ovoj priči najviše nervira činjenica da sam saznao da ovaj lik postoji

word...

a da ga spamujemo svaki put kada ostavi nesto sa: BILO! :P

I meni je "rat" pao na pamet, al kao što reče igor, koji god način da odaberemo, samo ćemo mu dodatno pomoći u promovisanju...

kad bismo se odlučili za neku "Draško" metodu, već vidim naslov na B92 sajtu "INTERNET RUR MANIJACI HAKOVALI SAJT/IZLOMILI NOGE NAJUTICAJNIJEG SRPSKOG BLOGERA!" ili tako nešto...

to je vec reklama i za nas :D

Lik mi i dalje piše jebo te :(

Ono, taman mislim da sam ga iskulirao nekako, on se vrati sa novim linkom i kao "a jesam li i ovo ukrao?!111one"

toliko si ga dobro jebo, a jos mu se i fizicki svidjas... ako ti treba diploma, profesor ima uticajne prijatelje :D

РУР кренуо да јебе ђинђијанског гуруа интернета. ахахахахахаха... како ће да буде лајф коуч и мотиватор сада када га интергалактички разарачи, крстарице и звезде смрти нападну? пропиће се...

:)))))))))))))))))))))

sutra u blicu izlazi: istok pavlovic, guru, uspeo da ujedini RuR!

jebo vas istok. relano.

neka neka... bolje nego zapad!!!

jebo te Zapad! realno.

ups, wrong topic [;)][:D]

edit. pa cek, jel ti ono bese na Istoku jedno vreme ?!? trololol :)

FUUUU!

Pozdrav svima. Istok je ovde.

Malopre su mi poslali link do ove teme. Sve sam pročitao, i zaista mi treba puno pisanja da bih na sve odgovorio.

Pošto znam da Klan Rur pravi povremeno okupljanja,

zamolio bih vas da me pozovete na prvo sledeće, jer želim da pričam sa vama.

Takođe, voleo bih da na to okupljanje dođu pre svega ljudi koji su bili najglasniji u pokretanju ove priče,

jer vidim da je sve poteklo od 2-3 čoveka, a drugi su se prirodno priključili,

kao što obično biva kada se neka priča spinuje u okviru jednog zatvorenog kruga ljudi.

Vidim da ste čak uspeli i da navedete mog dobrog i dugogodišnjeg prijatelja Srbu (Zerbaah)

da počinje da se pita da li sam zaista prevarant kao što se ovde priča, onda mogu misliti tek kako su prihvatili priču ljdi koji me ne znaju.

Realno, da sam sve ovo pročitao i ja bih mislio da se radi o nekom prevarantu i dupeuvlakaču političarima za državne poslove. Srbo, potpuno te razumem.

Javite mi dakle kada je okupljanje. Hvala vam.

Istok

admini... ciji je ovo alt... nije fer... pisamo po tadiji svaki dan, a profila nigde... i adolf je sa nama, ali precednik jos nije tu ;/

[roflmao] troll level florian

[roflmao]

Ja zaradjujem od 300-1000 e mesecno igrajuci wow za druge ljude tako da zasto neko ne bi zaradio i vise prodajuci dupe na internetu

ako ivana (negativ) otpeva pesmu umesto neke otvaracice usta ona nije plagijator FUK SIK...

Molim vas samo da se skloni iz teme moja privatna prepiska iz Inboxa, znate i sami da to nije po etici Interneta.

Nema tu ništa što ne bih napisao i ovde javno, ali jednostavno nije u redu.

Kako bi bilo da ja sad nađem sve ribe koje ste vi neuspešno muvali u Inboxu pa da objavljujem ovde sa imenima? Nije lepo.

Ja sam objavljivao na svom profilu privatne prepiske, ali samo kad sam pitao ljude za dozvolu.

Hvala vam.

parafraziracu... "to je za mene internet" :)

mozda nije alt, evo zvacemo ga na sledeci paulauner.

Ko sto rekoh vec par puta, ima i duhovitosti ima i neduhovitosti, sve je ok do jedne granice.

Ono sto je nas (mene) iznerviralo je sto se predstavljate kao predstavnici IT komune (cega vec) umesto kao marketing "menadzeri". Ja bih u stvari rekao kao pametne muljare koje koriste frku i zbrku da zgrnu nesto, ali to je savim ok.

U stvari mene je iznerviralo "lifecoach" kao i debelo koristenje stranih reci, ali to sam samo ja.

Ako nisi alt, odgovori na jedno pitanje koje bi istok svakako morao znati! Sta je bosanska mecka?

haha... fatsov alt...

profesor na bilo kom faksu, njegovih godina, da onako prica sa Docom... lik je retard.

ovo je profesor

;D

Примера ради, погледајте Огњена Амиџића, није ли он још бестидније крао од још институционализованијег и познатијег комичара? Па су сви били у фазону ''лол који сељак маму му јебем'' и то је то. Не видим да је ико хтео да ангажује комуну или му је слао пмове.

nadljudskom voljom sam zaboravio na medu brundu i sticanje popularnosti ismevanjem mentalno zaostalih osoba, ali ti si me podsetio... FUUUUUUUUU!!!!!!!!

pa dobro dule jebote,normalno da se na ruru mi regulari ponasamo kao u svojoj kuci,mislim,i da svako od nas napise ovde JEBI ISTOKA,ne bi to upotrebio na nekom drugom forumu,tviteru,fejsu itd itd...mislim svako od nas ko je usao u diskusiju sa njim ponasao se kao civilizovan gradjanin i ne vidim u cemu je frka ako svakog od nas sa iole intelekta bode to sto on radi...ako njemu smeta,sta da mu radim,sam je birao da radi to i profitira od toga,svako od nas ima pravo da iskaze svoje misljenje...

kako ide ona latinska... ako zivis u rimu... navijaj za romu...

Link to comment
Share on other sites

ovo je profesor

;D

cuo sam ovo pre no je bilo uopste ovog spota :) Cak stavise, pokojni prijatelj koji ih je snimao na koncertu.. mozda gitarijada, nisam siguran, davno bilo... i ja smo im napravili spot od tih snimaka. ne znam sta se sa tim uopste dogodilo, posto sam otisao na fax, izgubili se kontakti, zaboravio sam uospte na to bla bla

Link to comment
Share on other sites

još jedan topic stradao od WoT bombe :(

Igricu sam napravio u svom stanu za nekoliko sati, a dva dana kasnije bio sam intervjuisan sa koleginicom Draganom za udarne termine (večernje dnevnike) na svim domaćim televizijama, i čitao o igrici na naslovnim stranama srpskih novina. Čak smo se i u drugom dnevniku Hrvatske Televizije pojavili sa igricom.

Tuga golema.... iz više razloga :/

Link to comment
Share on other sites

U shta ste pretvorili ovaj topic... Mislim OK, mozete nekoga da hejtujete, ali ovo postaje sve gore realno - Doolio je u pravu kada kaze da je RUR pravi od svega josh vece sranje.

@brue: bez obzira chime se Istok bavi trenutno, ali pre 11 godina je uradio sajt koji je bio ubedljivo neshto najbolje shto je bilo na srpskom netu u to vreme:

http://istokpavlovic.com/portfolio/idc/site/index.html

Vec sam rekao nekoliko puta u ovom topicu, chovek ume da radi dobre stvari... Koliko vas moze da se pohvali istim?!?

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...