Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Dulio, poenta je da na osnovu visine necijih primanja random likovi mogu da izvedu gomilu zakljucaka o njegovom nacinu zivota koji ne moraju biti nuzno tacni, a i pitanje je da li neko oce da ih seruje sa rendom likovima. Takodje ljudi mogu da donesu gomilu pogresnih zakljucaka na osnovu polu-informacija, tipa ja sam zakljucio da si ti rekao da zaradjujes $230 mesecno (sto si posle naveo da nije tacno, ali je bas to i poenta price, ja kao neko ko te sustinski ne zna je izveo takav zakljucak), secam se da imas zenu i decu i znam da si postovao u onom tamo delu foruma da radis apgrejd kompa za 400 evra. To sve ne mora ama bas nista da mi kaze, jer ono tipa ne znam x drugih parametara - da li zivis sam ili sa roditeljima, da li imas stan ili iznajmljujes, da li ovo ili ono sto sve sustinski utice na tvoj standard zivljenja. Tipa moguce je da kao Ceda Jovanovic imaj bogatog tasta koji ti je kupio Audi Q7 :tf: i da se ilustracijama bavis cisto bleje radi (kao on politikom :)

Isto tipa i sa Hajlijem, tipa znam da je kupio Iphone 5, ali to sustinski ne mora da znaci nista, znam likove koji su kupili Samsung Galaxy S3 a nemaju kredit da zovu. Poenta cele price je i da visina primanja zavise od stila zivota koji neko preferira. Tipa nekom moze da su matorci ostavili gajbu i kola, ne voli covek da izlazi i to, i taj je sa platom 500 evra bog za svoj zivot. S druge strane neko ima kredit za stan i kola, voli da putuje/izlazi stagod, njemu je 1500 evra malo... I tako ukrug...

Evo recimo mog primera, moja plata do pre sest meseci je potpuno javna, tipa stoji na sajtu vladine agencije. i sad ja ovde napisem da sam zaradjivao 100k dinara mesecno. I pola foruma ce onda da dodje i da kaze "aaaa, burzuj", druga polovina "aaaaa, zasta smo mi davali nase pare", treci ono "aaaa, a to ti je samo plata, a koliko si kajmaka uzeo sa strane na javne nabavke?" itd, itd. I sad ok, ja prosto znam da sam se bavio takvim poslom gde to "goes with the territory", ali kapiram da vecina ljudi nije u tom fazonu da analiziraju njihova licna primanja. I sto rece Hajli verovatno neki ljudi s kojima si bas blizak prijatelj znaju koliko primas i nije to nesto sto se krije, ali ti prijatelji znaju i kad mi je zena lose volje, a to ne delim sa svima ovde :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

"Toliko zapravo iznosi trostruka prosečna bruto godišnja plata isplaćena u Srbiji tokom 2011. godine. I dok je prosečni građanin prošle godine mesečno zarađivao 52.733 dinara bruto plate, zvanično bogat je svakog meseca računao na makar dinar više od 158.199 dinara bruto zarade."

Yoda: The other side is dark.. very dark.

Obiwan: Quit whining and eat your toast already

Link to comment
Share on other sites

Зверко, моја поента је да то можеш да урадиш са гомилом ствари. И ради се са гомилом ствари, плата је једна од стотина и хиљада ствари, тако људи функционишу. Међутим, плата има посебан олтар трип и то мене буни.

И немам женудецу, то си ме помешо с неким:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pomesao sam sa Sekijem, posto sam istripovao da smo onomad sedeli na Knjazu povodom toga da se tebi rodilo drugo dete, a sad sam se setio da je to bilo povodom njegovog prosirenja porodice [:D]

No nebitno, sustina je da na osnovu plate mozes da saznas ili da pretpostavis, tacno ili netacno, mnogo vise o necijem zivotu nego na osnovu tih parametara. Zato to ljudi tretiraju kao "intimu".

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Čak i da ima oltar trip, kakve to ima veze? To što je nešto više izraženo od nečeg drugog ne znači da je suštinski drugačije, niti da se nikada neće promeniti.

А брате сад се правиш блесав, па чудно је да плата која је, не знам како да кажем, безлична ствар, у недостатку бољег израза, има такву врсту, па скоро тотемског трипа. Дакле, не причамо о томе да ствар икс има специфичан призвук, него да плата има специфичан призвук.

Pomesao sam sa Sekijem, posto sam istripovao da smo onomad sedeli na Knjazu povodom toga da se tebi rodilo drugo dete, a sad sam se setio da je to bilo povodom njegovog prosirenja porodice [:D]

No nebitno, sustina je da na osnovu plate mozes da saznas ili da pretpostavis, tacno ili netacno, mnogo vise o necijem zivotu nego na osnovu tih parametara. Zato to ljudi tretiraju kao "intimu".

Не знам зашто тако мислиш.

Ја о рурцима знам гомилу ствари, неке су врло личне и рурци су их делили са целим руром. И они знају гомилу ствари о мени. Било је овде прича и трипова толико искрених и личних. А седамдесет посто тих људи ти опет неће рећи колку плату прима.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

evo tekst o blogomaniji, jedan od predavača!

http://neblog.bjuti.info/neblog.item.35/kako-sam-zalutao-na-blogomaniju.html

tldr: "organizacija je odlična, sve pohvale organizatoru, hotel 4 zvezdice jeli smo i pili za džabe raooooooor. sutradan smo imali kao to neko predavanje al sam bio mamuran pa sam samo lupao gluposti jer me zabole kurac za ovaj događaj kenj kenj..."

Ok, 'ajde da kažemo da je ta blogomanija skup vrhunskih stručnjaka, koji se tu okupljaju da podele znanje. U tom slučaju cela ta priča ima neku poentu, i ne treba hejtovati. I tako se ja namerno istripujem i sa tim "tolerantnim" stavom krećem u čitanje ovog teksta iznad. Dakle, ako hoćete, možemo ovo da nazovemo događaj X, na kome učestvuju najbolji X-eri iz Srbije da podele znanja i iskustva.

I onda pročitam tekst, u kome naš junak prvo napiše "swe pohwale za organizatora", da bi se posle višestruko iskenjao po istom. Zašto? Pa mene da je neko pozvao na događaj X kao uticajnog X-era. sigurno bih imao bar malo poštovanja prema organizatoru i ostalim učesnicima tog skupa, te ne bih pisao javno ovakve stvari. Dakle, apsolutno je legitiman stav "lol koja je poenta ovog događaja, al aj kad sam već tu da se napijem i najedem, boli me tuki" (možda bih i ja bio u tom fazonu), ali pisati o tome tako otvoreno jednostano nije u redu prema ljudima koji su te pozvali, i koji su iz nekog razloga uložili novac u taj događaj. Šljam običan.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Да не буде како је текст улазудно трошење времена, научи се на крају да изградња личности иде преко стажа на интернету! Постављена је и минимална мера, која сертификује одсуство кича, шунда и блата на опанцима, и износи деценију. Мени је следеће године пунолетство на РУР-у 0/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ni meni nije jasno na koje je kori punoletstvo mislio:)

sto se tice ovog lika,lik je klasican retard koji ocigledno misli da poseduje odredjenu dozu humora (NOT),koji misli da je neki precar jer pije,jede i spava za DZ na STAROJ PLANINI,i koji se ne znam ni ja kome pravda da bi obrazlozio lizanje sa talogom,ali sve je to ok,DOKLE GOD JE DZ,ZOVITE ME OPET CAREVI,SVI STE GLUPI,A JA SAM PAMETAN,JA SVE ZNAM I SPAVAM NA PREDAVANJU

povraca mi se,banujte kupusara sto je okacio ovo!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...