Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Vec sam rekao nekoliko puta u ovom topicu, chovek ume da radi dobre stvari... Koliko vas moze da se pohvali istim?!?

dosta matoraca :) al' secam se da sam se przio na ovaj sajt pre 10tak godina ili koliko vec kad ga je postovao na dizajnzoni :) kao shto rekoh, bio je super flash developer :)

Link to comment
Share on other sites

U shta ste pretvorili ovaj topic... Mislim OK, mozete nekoga da hejtujete, ali ovo postaje sve gore realno - Doolio je u pravu kada kaze da je RUR pravi od svega josh vece sranje.

@brue: bez obzira chime se Istok bavi trenutno, ali pre 11 godina je uradio sajt koji je bio ubedljivo neshto najbolje shto je bilo na srpskom netu u to vreme:

http://istokpavlovic.com/portfolio/idc/site/index.html

Vec sam rekao nekoliko puta u ovom topicu, chovek ume da radi dobre stvari... Koliko vas moze da se pohvali istim?!?

Ne bih da vam brstujem babl ali je ovo kurton i ja znam likove koji su radili mnogo bolje od ovoga pre vise od 11 godina. A reci da je ovako nesto "ubedljivo najbolje" u to vreme je toliko prepotentno da kao da je istok to napisao.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mohi, pre nego shto krenesh da prichash kako "znam likove koji su radili mnogo bolje pre vishe od 11 godina", prochitaj shta je Sa1Nt napisao postom iznad. Nemojte da me pravite ludim, jebem mu mater!

Sajt je bio zakon u to vreme i tachka. Svako od nas se dosta promenio za 11 godina (neki su, dodushe, ostali isti i nishta nisu nauchili) - ko na bolje, ko na gore, ali postoje stvari koje ne treba pljuvati.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

sad smo prichali na ircu i mohi spominje tonija kao lika koji je radio lepse sajtove u to doba (iz doba intelija) chisto da dodam ovde.. ja se iskreno ne secam flagship radova tonija iz tog doba (tim pre shto je on developer a ne dizajner) al' neka bude.. chisto da dodam, apsolutni vrh od sajta (numero uno za sve flash dizajnere) za te godine (2001) je bio ovaj: http://v3.2a-archive.com/flashindex.htm, chisto da znamo o chemu prichamo :)

Link to comment
Share on other sites

odličan je ovaj sajt istokov, ali odiše tim 2000. fazonom :) ono, sve je sporo, treba 10 minuta da stigneš do neke informacije itd, ali je simpa :)

ovaj sejntov je kul, ali meni nikad taj fazon dizajna (to kao sitna slova, puno tih dodatnih karaktera) nije odgovarao.

Link to comment
Share on other sites

Ne sporim da je blefirao i dobio posao.

Ne kazem da je sta god napravio (isto blokada antivirus programa) lose.

Ali prica o jednoj istoj stvari, gde je u prvoj verziji znao nesto pa iskoristio taj posao da nauci jos bolje, a u drugoj da nije nikad ni upalio flash, ali eto, preterano mu dobro sve ide pa je i to napravio da bude najbolje u Srbiji.

Isto i za onu igru? Jel otvorio ko? Mislim, da ono zavredi nakon dva jebena dana da autor zauzme medijski prostor bilo gde, pa makar i na Radio Dzenariki?

Covek ima kefalo, ima i obraz da laze ali ispostuje to sto je slagao (svaka cast), ali je jednostavno uhvatio foru, ili se navukao na tu pricu, i otvorena su mu vrata ne zbog znanja nego zbog upravo takvog obraza. I nije mi ni malo cudno sto je i sto se tako dobro slaze sa odredjenima na vlasti, koji imaju slicnu/istu vrstu obraza.

I sta? Svi smo sad nesposobni jer nemamo isto znanje, pristup odredjenim stvarima kao on? Ok, nesposoban sam za tako nesto... i drago mi je zbog toga. Sere mi se vise od narcisa i egoista u ovoj drzavi, zbog kojih i jesmo tu gde smo. Sve oni najbolje rade, a drzava i narod do guse u govnima. A da, nepismeni narod ih u stvari sputava, ne mozemo mi svi da se prilagodimo toj njihovoj viziji. Samo kod nas 1 + 1 nisu 2.

Link to comment
Share on other sites

Brue ima smisla to sto kazes, ta ekipa na vlasti trazi iste takve da budu sa njima i to je istina. Medjutim ja bih da dodam nesto drugo, on dobija medijsku paznju i sta ti ja znam ali realno mi smo krivi sto mi ne radimo nista da to sprecimo. Osim ovog tovarenja po forumima koje niko nece procitati osim nas, mi nista nismo uradili da suzbijemo tu negativnu selekciju koja se gomila u svim institucijama.

Dok god se ljudi od znanja i postenja povlace, do tada ce nam i biti tako, znam dosta ljudi koji kazu ne zelim da se bavim politikom da lazem i da sebe prljam, pa ne moras udji i probaj na posteno ako ne ide izadji ali si bar pokusao i ako svi mi pokusamo u jednom momentu mozda ce doci do "preokreta" :)

Link to comment
Share on other sites

Naleteh danas na link jednog momka sa mog faksa koji se bavi web developmentom i isto bloguje, međutim nije omiljen u toj ekipi.

430136_327491550619983_165127113523095_801534_1094178886_n.jpg

a onda je neko na ovu sliku stavio komentar:

v5z8fd.jpg

[roflmao]

je l' neko sa rura pravio ovo li šta?

ЈЕ-БИ ЈЕ-БИ ЈЕ-БИ!!!!

[roflmao]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...