Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Дулио је у праву. мени је симпа тај различит нагласак и те грешке у причању. био сам у Пожаревцу и Врању на одслужењу војног рока, било ми је угодно да слушам како прича Србија, све их разумеш ако хоће да их разумеш. кад се, напротив, нађу два земљака са југа, е онда само слушаш "гигуга" и ништа ти није јасно, не верујеш да си на српском причао до мало пре са тим истим људима.

лол нисам:)

то ми нерођена тетка, а кевини су из Лике, Ћале из бора, а прадеда наравно руски племић.

наравно!

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Znaci Dulio,ti hoces da kazes da kad bih ja otisao recimo u Vranje,da bih poceo da se frljam sa padezima i prihvatam tamosnji akcenat?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Znaci Dulio,ti hoces da kazes da kad bih ja otisao recimo u Vranje,da bih poceo da se frljam sa padezima i prihvatam tamosnji akcenat?

Да. Ако би то урадио свесно, зарад општег добра:), онда би то било брзо, несвесно би било споро, али опет достижно:) Просто, гледај на то као на други језик, не као на варијанту српског (пошто, веруј ми, то ближе оцењује ситуацију). Причам о чистој логици, ти ћеш ући у проџу у Врању и рећи добар дан курац палац, продавац ће ти рећи ''ват'', ти ћеш да поновиш, он ће да те сконта, онда ће он теби да каже ''аслдкфјаскјдфханслрфјиасф'', ти ћеш да га питаш да понови, он ће да испусти уздах и да каже ''асдјфкасчдфклјасчдгкј'' и сад зависи оћеш ли га још смарати да понови или ће ти бити превише непријатно, па ћеш да изађеш из проџе, а да ниси ништа купио:)

Наравно, постоји могућност да он може да се адаптира теби, као ови Дралетови, али не мора да значи да би умео (рецимо, гомила ликова које сам срео тамо не умеју да причају другачије), а под два, што је још битније - што би се он кориговао кад ту живи, ради, прича, а ти си дошао са стране? Наравно да ћеш ти да се коригујеш у разним стварима, па и у језику. Не зато што је он инаџија него што нема потребе и просто није у томе. То је просто нормално и стално се дешава хиљадама година. Рецимо ти одеш сад на село и живиш тамо са ликовима. Оћеш ли да устајеш у шест или у подне? Оћеш ли пуштати музику у једанаест увече?

То је драстичан пример можда, који није ограничен на језик, али је сасвим валидан.

Дулио је у праву. мени је симпа тај различит нагласак и те грешке у причању. био сам у Пожаревцу и Врању на одслужењу војног рока, било ми је угодно да слушам како прича Србија, све их разумеш ако хоће да их разумеш. кад се, напротив, нађу два земљака са југа, е онда само слушаш "гигуга" и ништа ти није јасно, не верујеш да си на српском причао до мало пре са тим истим људима.

наравно!

:)

not a joke actually;)

Unborn aunt. horror shooter platformer u simpatičnom ilustrovanom stilu :tf:

Или F.E.A.R. IV - unborn aunt

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

па не шалим се ни ја, одмах сам препознао тај уздржани мрачни фатализам и ширину добронамерне душе. не мо'ш да побегнеш од гена, па то ти је!

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Znaci Dulio,ti hoces da kazes da kad bih ja otisao recimo u Vranje,da bih poceo da se frljam sa padezima i prihvatam tamosnji akcenat?

O akcentu i padežima možeš da govoriš kada su u pitanju recimo pomoravlje, nišavski, leskovački okrug... Kada je Vranje u pitanu tu govorimo o maltene drugom jeziku :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

па не шалим се ни ја, одмах сам препознао тај уздржани мрачни фатализам и ширину добронамерне душе. не мо'ш да побегнеш од гена, па то ти је!

:)

Ал реално не можеш, ето нпр. прадеда био алкос (go figure), мислим да је и деда са те стране, ћале јок, а ја сам ето, опет на тапету изгледа, ето шта су ти циклични трејтови, мислиш да јењава, а оно само прескаче понекад :tf:

А можемо говорити и о синхроницитету, пошто ми је кева професор руског лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

im a lonely boy

im a lonely boy

За Рекија друга

http://www.youtube.com/watch?v=Pzl6sO_D3OM

Kad uzme ekser, onda je sveti ratnik na zmaju koji jaše po duginom mostu

Хаххаха која си ти царина : ))) можда рециклираш команске форе упућене другом форумашу али опет, рофлмао : ))

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

За Рекија друга

http://www.youtube.com/watch?v=Pzl6sO_D3OM

Хаххаха која си ти царина : ))) можда рециклираш команске форе упућене другом форумашу али опет, рофлмао : ))

ne, ovo je kad sam bio klinac pa smo uvalili jednoj lozani pola acetisala kao lsd. i mi smo uzeli po malo i kao tripujemo i gledamo ovog kako se folira i vice klisee tipa " jao izlazi vam duga iz usta, uuuu osecam boje, jaooo cujem mirise"

i pustili smo ga pola sata, posle se bas ubedacio kad smo ga naduvali. danas bi to rekli " trolovali smo ga"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Реци шта ти је сугестија, тако смо и ми лику дали партнер и триповали га да је нека зајебана трава и исти фазон је био.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Реци шта ти је сугестија, тако смо и ми лику дали партнер и триповали га да је нека зајебана трава и исти фазон је био.

nije sugestija nego...trolovanje :tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...