Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

pilot epizoda man in high castle.

staznam, videcemo, napeto je, dobro deluje iako se ne drzi knjige, mada je glavni tok tu.

unsvakom slucaju ko voli dika (huhuhe) obavezno

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jeste, to je, ali se radi o pilotu u amazonovoj produkciji, ne tv filmu tj imdb is rong! ;o)

 

amazon radi na specifican nacin: produciraju 10ak pilota i umesto da o njihovoj sudbini odlucuju oni sami iza zatvorenih vrata oni puste sve pilote na streaming i traze od ljudi koji koriste servis da glasaju za serije koje ih zanimaju pa u zavisnosti od interesovanja se snima nastavak....transparent je odudarao od ovog modela, ali alpha house recimo nije...

 

uglavnom ok je pilot, dule je garant doziveo spontano samospaljivanje tokom aikido scene na pocetku =o)

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2543312/

Ehmm, ne secam se da sam skoro gledao nesto ovako komercijalno, ako je to uopste prava rec, a da ima ocenu 8.2. Sama tematika serije su neke 90s, gde je uopste pocela neka prica oko ozbiljnijih racunara, nekih revolucionarne promene, i samim tim bitka vise kompanija oko nekih ideja. Vec moze da se nasluti, jedna grupa ima ideju za svoj racunar, druga prodaje drugi, jaca firma ne dopusta drugoj da joj bude konkurencija u realnoj dozi. 

Zasto kazem komercijalna? Pa moze da je gleda bukvalno bilo ko, ima par fora koje ja licno nisam razumeo, jer jednostavno su to te neke "programerske" fore koje u neku ruku i deluju kul, ali nema ih mnogo i manje vise ne morate da imate bilo kakvo znanje o racunarima da bi gledali seriju, jer akcenat nije bacen previse na pravljenje tog racunara.

 

Lee Pace, meni iskreno manje vise poznanat glumac, video sam ga negde ali ne bih mogao da se setim gde, je najbolja karika serije, zbog koje verovatno i zauzima ovu ocenu.

 

Prvi put sam gledao serije preko TV-a odnosno telekomovog IPTV-a, a gotovim vam to jer upravo tamo sam BESPLATNO odgledao ovu seriju, pa ko ima nek izvoli, nadam se da je i dalje besplatna. 

Meh od mene 7/10, mozda neko baci bolju analizu

Link to comment
Share on other sites

Odgledao prve dve epizode Peaky Blindersa, sjajno, sjajno, osim Farga ne sećam se da sam skoro gledao nešto što odmah počinje ovako jako. Tematika, produkcija, fotografija i režija odlični, Sem Nil sjajan izbor za ulogu koju glumi, i glavna zvezda Silijen Marfi, hladan kao špricer, savršeno mu leži ova uloga zbog te njegove lude face i držanja generalno. Jedina zamerka je preterano naglašena, savremena muzika, ubacivana da naglasi neke stvari za čim nije bilo potrebno, jer je sve odrađeno na visokom nivou. Jedva čekam da vidim kako će da ubace i trećeg poznatog glumca-gospodina, osim ako ne kreće tek od druge sezone.

A meni muzika jedan od hajlajta serije, iako savremena lezi nekako, sta znam :S

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, deluje mi prenaglašeno da bi lakše "prodala" seriju i naglasila kako je sve kul što je na ekranu (naročito kada ide muzika). A za tim nema potrebe, čim vidiš Silijena na konju u uvodnoj sceni jasno je da je sve na najvišem nivou.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2543312/

Ehmm, ne secam se da sam skoro gledao nesto ovako komercijalno, ako je to uopste prava rec, a da ima ocenu 8.2. Sama tematika serije su neke 90s, gde je uopste pocela neka prica oko ozbiljnijih racunara, nekih revolucionarne promene, i samim tim bitka vise kompanija oko nekih ideja. Vec moze da se nasluti, jedna grupa ima ideju za svoj racunar, druga prodaje drugi, jaca firma ne dopusta drugoj da joj bude konkurencija u realnoj dozi. 

Zasto kazem komercijalna? Pa moze da je gleda bukvalno bilo ko, ima par fora koje ja licno nisam razumeo, jer jednostavno su to te neke "programerske" fore koje u neku ruku i deluju kul, ali nema ih mnogo i manje vise ne morate da imate bilo kakvo znanje o racunarima da bi gledali seriju, jer akcenat nije bacen previse na pravljenje tog racunara.

 

Lee Pace, meni iskreno manje vise poznanat glumac, video sam ga negde ali ne bih mogao da se setim gde, je najbolja karika serije, zbog koje verovatno i zauzima ovu ocenu.

 

Prvi put sam gledao serije preko TV-a odnosno telekomovog IPTV-a, a gotovim vam to jer upravo tamo sam BESPLATNO odgledao ovu seriju, pa ko ima nek izvoli, nadam se da je i dalje besplatna. 

Meh od mene 7/10, mozda neko baci bolju analizu

Imaš čitav topic o seriji pa vidi analize. Serija sabija.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Last Man on Earth

http://www.imdb.com/title/tt3230454/?ref_=nv_sr_1

 

Juče izašla prva epizoda. Meni se baš dopada. Biće napeto ako ne budu imali "sećanja" da ispune epizode, mada ko zna. Vil Forte je preveliki car. Odlično je snimljeno.

pogledao ... PA OOOOOOONO, nisam odusevljen! ali trebalo bi pogledati jos par epizoda da se vidi o cemu se tu radi, inace fun fact, Carol = Louise iz bobs burgers!

Edited by reky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...