Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

arrow ima svoj zaseban topik

http://forum.klanrur.rs/index.php?showtopic=234926600

 

mnoge serije oko kojih se povede veca diskusija imaju zasebne topike

kada god je serija popularnija, tematika "geek-like" ili je prva sezona emitovana pre vise od godinu dana - uputno je pretraživanje film i tv subforuma za takvim topicima pre ostavljanja postova kao sto je prethodni

 

edit

also, The Affair, showtime, upravo krenula serija, multiple points of view (roshomon style) jedino tema nije nesto privlacna...za sad...tehnicki svakako impresivan pilot, i ekipa glumaca, pogledacu josh koju epizodu

http://www.imdb.com/title/tt2699110/

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Extant

 

Mislim da je Kole pomenuo davno. Završena je prva sezona. Igra Hale Beri. SF je u pitanju. Visoka produkcija. Sama serija ima nekoliko vrlo dobrih pitanja koja poteže, ali ništa specijalno originalno. U suštini ne bih preporučio seriju, jer ima suviše oscilacija u pisanju. Kao da je neko imao, aj da kažemo, filozofsku ideju/ideje, njih razvio u nekoj priči, a onda je ovi uzeli ubacili misterije i akcije i suštinski sve upropastili. Tako da...

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Počela je nova sezona Resurrectiona, nije loše, pogotovo ova poslednja epizoda, daje neku novu dimenziju celoj priči, a i gluma je nekako bolja.

 

 

Inače sam počeo da gledam Survivormana - http://www.imdb.com/title/tt0770659/

 

Obično me ovakve stvari umaraju poslednjih godina pa ih ne gledam, ali ovo me je zaintrigiralo jer je za razliku od Ber Grilsa totalno transparentna serija, plus nije neko ložačko štivo gde lik trči preko planina, skače sa drveća, piša sebi u usta i trpa u sebe bilo šta što je živo čisto radi mejnstrim produkcijske vrednosti. Plus, sam Survivorman tj. Les Straud je skroz gotivan lik pa dodaje na šarmu serije. Sinopsis na imdb objašnjava koncept poprilično jasno i kratko - on, sam, sedam dana u nekoj vukojebini, sa par rendom ajtema. Naravno, ono što mi se ovde svidelo je što on za tih sedam dana sve sam snima, nosi i vuče kamere sa sobom, itd plus treba da se snađe i preživi. Što je pogotovo impresivno jer je prva sezona iz 2004 kada kamere za takve uslove i snimanja nisu bile male i lake za nosešenje i korišćenje. On je sam rekao da mu je to apsolutno najveće cimanje i na to mu ode 65% vremena.

 

Ima pet sezona i par specijala, u tom rasponu 2004-2014. Mogu da preporučim ako vas zanimaju ovakve stvari.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Constantine

 

 

Onako mi je. Pomešana su mi osećanja iako nisam čitao strip. Mislim da je glavni glumac dobro kastovan, ali me produkcija podseća na Doktor Hua, što ne volim, a i scenario i nekako nisam siguran koliko je u duhu stripa za koji neki kažu (!) da je vrhunski.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

konstantin ne obecava...previse mi je cheap

nije los glavni lik koliko je los vajb cele serije

wasted pilot na ovu ribu koja je odstranjena iz serije (ova iz poslednjeg kadra ce da je zameni)

ima sanse da se popravi, ali 2014te ako nemas gledanost (a ovo je nema) neces dobiti vreme da se popravis

also, "umri majkle umri" ;oP

 

 

Serija Kingdom nije losa uopste, drama u mma okruzenju, solidna ekipa, pogledacu vise epizoda pre final verdicta

 

@Bole - jesi prepoznao po glasu ili imenu stanovitu osobu u you're the worst ili nakon originalnog avatara nisi pratio the legend of korra? =o)

Link to comment
Share on other sites

Glavni glumac izgleda kako treba, ali ima harizmu prosečnog rurovca i glumi gore no Kianu.

Režija loša, setting loš, atmosfera jadna. Četiri puta sam imao transfer neprijatnosti prilikom finalne borbe na krovu.

Produkcija ni po čemu ne podseća na Doctor Whoa koji je carski u svakom pogledu, a ovo nije ni u jednom.

Bolji mi je Star Wars: Rebels od Konstantina.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

meni je konstantin bio ok i pre dva meseca i sada, sa tim da mi je nekako sve to kao što luka kaže, a i supernatural je toliko stvari obrnuo za ovih deset godina, da bilo koja serija u tom natprirodnom maniru nema šta da doda. Eventualno da je sam Konstantin gotivniji lik pa da to proda seriju, mada ima vremena da se popravi.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

i ne pomaze mu sto je na nbc-u koji je, atm, ponovo #1 po ratingsima pa mogu da se bahate za razliku od pre par godina kad su bili dead poslednji i cuvali su community i parks jer nisu imali za bolje

 

gledanje stvari preko neta, tj net i gaming generalno, su unistili odskul tv model, da bi sada nova serija uspela na network tvu potrebno je mnogo vise kockica da se uklopi u mozaik...

Link to comment
Share on other sites

@Kole

Ma kakvi, de provalio glas, nisam imao pojma. Koru naravno pratim, a za ovu seriju mi je rekao ortak. U stvari, sad kad sam pogledao uopšte ne bih pretpostavio da je to ta riba, jer slika uopšte ne odgovara njoj u seriji (ne kao ličnosti, nego se mnogo razlikuju "3D" i 2D).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

@constantine

veliki sam fan stripa i sa tim u vezi mora da se shvati da "postoje" dva Constantina, jedan koji prati hellblazere vertigo 1-300 i drugi koji prati new dc 52.

 

Serija nema veze sa hellblazerom vec je fokus u potpunosti na new dc 52 koji je daleko daleko losiji.

 

Nisam uopste optimistican i mislim da ce je ugasiti, sto je steta jer ima sjajan potencijal.. Vidicemo

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...