Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Ma meni idu na kurac zestoko... 

ulete na ruski brod, raznesu pola broda, pobiju pola posade i pri odlasku jednog od njihovih rane/ubiju/stagod i sad tragedija na poslu, dizu pesnice u nebo ka prokletim rusima i sl... mislim more nosite se u tri lepe. Cela serija je velicanje americke mornarice i njihove discipline... smooooooooooooooor

Taj njihov mentalitet mi ide na kurac. 

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

Ma meni idu na kurac zestoko... 

ulete na ruski brod, raznesu pola broda, pobiju pola posade i pri odlasku jednog od njihovih rane/ubiju/stagod i sad tragedija na brodu, dizu pesnice u nebo ka prokletim rusima i sl... mislim more nosite se u tri lepe. Cela serija je velicanje americke mornarice i njihove discipline... smooooooooooooooor

 

 nisam gledao seriju, ali sam tacno to zamislio kada sam video poster, naziv serije pa i sam zaplet :) 

 

sa druge strane skinuo sam i odgledao 6 epizoda u cugu vikingsa...   o/  

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

od novijih stvari 

 

Outlander izgleda interesantno + radi ga Ron Moore (DS9, BSG, Carnivale) (produkcija je starz sto u nacelu znaci jeftino + sise al ovo im je kao push u opstiji programming)...vec ste ga pominjali ovde, ja cu da mu dam 3-4 nedelje da vidim de ide (ili cu da nadjem serijal knjiga po kojoj se pravi i to da spicim na brzaka ;oP)

http://www.imdb.com/title/tt3006802/

 

The Knick ima mnogo potencijala - Clive Owen car, Sodeberg rezija, produkcija, montaza i sve ostalo sto Sodeberg radi na svojim projektima (iz nekog razloga sodeberg nije mogao da se dogovori sa HBOom da ovo ide kod njih pa je zavrsio na sinemaksu, koji je josh vishe cheap+sise od starza, al eto)...u jednoj od sporednih uloga bonova cerka lol...

http://www.imdb.com/title/tt2937900/

 

Black Jesus - zajebancija sa adult swima, isus kao crnac, clan male ekipe sitnih krimosa u komptonu kojima je cilj da kuliraju i vare...nije wow al je zabavno

http://www.imdb.com/title/tt3589872/

 

Garfungel & Oates - simpa komedija sa istomimenim duom komicarki gde igraju fake verzije samih sebe, mozda je malo previse "inside standupy" al ima genijalnih momenata

http://www.imdb.com/title/tt2276413/

 

Legends - serija koja se reklamira catchphraseom "don't kill Sean Bean" ;oP dakle Shon Bin je glavna uloga, on je neki ultra mega undercover operativac sa desetinama aktivnih undercover identiteta...i sad dal' ce da dozivi sledecu sezonu ili ne =o) Shon Bin je car, al pilot mi nije bas nesto legao...pogledacu prvu sezonu negde down the line...produkcija je tnt..znaci i ovo je jeftinija kablovska klasa serije...

http://www.imdb.com/title/tt2402137/

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

od novijih stvari 

 

Outlander izgleda interesantno + radi ga Ron Moore (DS9, BSG, Carnivale) (produkcija je starz sto u nacelu znaci jeftino + sise al ovo im je kao push u opstiji programming)...vec ste ga pominjali ovde, ja cu da mu dam 3-4 nedelje da vidim de ide (ili cu da nadjem serijal knjiga po kojoj se pravi i to da spicim na brzaka ;oP)

http://www.imdb.com/title/tt3006802/

 

 

ja zadremao 15 minuta pred kraj ove nove epizode koliko je bila dosadnjikava :P 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

vala umorio je ovaj Last Ship sa ovom poslednjom epizodom. Sve je kliše i predvidivo. A ona riba kad je krenula sa spikom kako su joj poginuli roditelji, pa još u 9/11 pa još je otac bio vatrogasac pa je poginuo spašavajući njenu kevu, prisralo mi se. Srećom pa je umrla.

 

Strain je najzad malo poterao tempo i dešava se nešto. Bukvalno sam bio na milimetar da uzmem i da čitam strip i batalim seriju dok se ne završi sezona pa da odgledam u cugu.

 

Ono što me je iznenadilo su poslednje dve epizode The Leftoversa, pogotovo poslednja epizoda koja je odlična. Mislim da sam skapirao generalno šta se dešava pre dve, tri epizode, a ova poslednja epizoda mi samo to nekako utemeljuje i mislim da je to jako bitno za dalje praćenje serije pa ću da ukratko napišem šta mislim.

 

Tu mislim da se u stvari dešava upravo ono kako izgleda samo je to sve zamućeno mišljenjima, špekulacijama, ludostima i viđenjima od strane glavnih likova. Mislim sama špica i ime serije aludira na jednostavnost stvari. Bukvalno se desio Sudnji Dan/Spasenje (Rapture) i on kao takav nije mnogo bitan već samo kao katalizator. Oni koji su otišli u svetlost, otišli su, a ovi ostali nek se jebu i smišljaju razloge, opravdanja zašto je ovo ovako, a nije tako, spletkare, komplikuju dalje stvari i rade šta već rade.

 

I mi bukvalno gledamo kako preostali jedu sami sebe i guše se u ljudskoj sjebanosti. I to mi je nekako srž serije, da nema u stvari neku, jednu veliku misteriju ili otkrovenje, već gomilu manjih misterija tipa "ko je Vejn tačno i šta se tu dešava?", "šta se dešava sa Garvijem koji kurac?", "ko je ovaj što ubije kučiće? (možda je stvarno anđeo)", "da li su ovi beli pušači loši(iji) likovi ili ne?" i slično. I mislim da će se serija generalno baviti time i likovima i njihovim problemima i životima, a ne nekom većom slikom koja se možda samo nazire koliko je potrebno, negde u pozadini i nije direktno bitna.

 

Sve to još ostaje da se vidi ali sam 90% siguran da je tako nekako i mislim da će poslednja epizoda sezone to ili opovrgnuti time što će klifhenerovati na nečemu bitnom za veću sliku koja nije u stvari fokus serije ili potvrditi nečim drugim u već ustaljenom tonu. Opet ni to nije sigurno jer možda prosto izbejtuju nečim da bi se gledaoci vratili u drugoj sezoni iako možda nije toliko bitna stvar. Pa zato mislim da ako gledate ovu seriju da bi saznali te neke ultimativne, "velike" odgovore i šta se tačno desilo (da li je sudnji dan, vanzemaljci, druga dimenzija, cthulhu ili nešto pedeseto), da ćete ostati uskraćeni za to jer mislim da to u ovoj seriji prosto nije poenta niti bitno. Mislim da su ovde poente manji odgovori i naslućivanja, a posmatrač posle nek sastavi to u veću sliku kako njemu deluje da treba.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Završio HANNIBAL-a.

 

Početak prve sezone smori negde do 5. epizode, posle je mnogo bolje i tako je do kraja druge sezone. Serija je jako dobra, nešto između Dextera i x-files (više neki x-files vajb, FONT lol, i par glumaca takođe). Sve u svemu preporuka

 

+ Dobra gluma, glavna dva lika sabijaju

+ Dobra priča

+ svideće se i fanovima Hannibal serijala filmova

+ iako ima brutalnih scena, snimljene su tako da ih opušteno mogu i deca gledati, mislim ima krvi i sve, ali opet je nekako normalno snimiljeno, ne znam kako to da opišem :) Ili znam - kao u Dexteru!

 

- malo smara ta "tamna" kamera, odnosno zombi filter kako ga ja zovem

- slična priča sa muzikom, u nekim momentima previše "dramatično" i "OMG SAĆE NEŠTO DA SE DESI"

još jedan minus u spojler

- Neko je za dextera ovde na ruru napisao sledeće: "Smara to što u dexteru svakih par nedelja osvane novi serijski ubica..." - slična situacija je i ovde, suviše leševa i raznih ubica, i  to je po meni osnovna mana, pa i ako uporedimo sa filmovima iz Hannibal serijala, tamo uopšte nema toliko scena ubistava i tako to, upravo retkost tih scena doprinosi efektu kada se neka horor scena zapravo desi, a ovde imam osećaj da sam video 423 leša, i nakon 10 sam se već navikao... :D

Link to comment
Share on other sites

The Killing - http://www.imdb.com/title/tt1637727/

Serija koju nisam planirao da odgledam ali pogledam pilot i onda sve četiri sezone.

 

Rađeno je po danskoj seriji istog-sličnog imena, koju nisam gledao ali sad me zanima pa ću da probam.

 

Nisam odavno gledao seriju u kojoj se baš ništa lepo ne dešava, sve je sumorno, 80% vremena je kiša, ostalih 20% je tmurno i oblačno. Nijeni čudo što je otkazivana dva puta, neće amer da gleda seriju bez hepi enda i jasne, crno bele podele na negativce i heroje. 

 

Nije super originalno ili tako nešto i ima ustaljen niz predvidivosti ali drži pažnju zapletom koji se nonstop odmotava, ima i dosta nailbiting trenutaka, gluma je na mestu kao i većina likova. Kasting je takođe dobar, Džoel Kinaman i Mirej Eno su odlični ali je potrebno malo navikavanja u prvih par epizoda. Cela stvar podseća, bar prve dve sezone, na Tvin Piks ali kad bi ga pravio Finčer, a ne Linč.

Serija je otkazana posle druge sezone, koja je inače korektno završena kao celina. Onda je FOX pokupio seriju za treću sezonu, pa opet otkazao i Netflix je onda rešio da preuzme na sebe četvrtu sezonu koja ima šest epizoda po sat vremena, da završe sve lepo.

 

Teoretski, serija može da nastavi, a i ne mora. Posle dva otkazivanja i zaokruženog kraja, sumnjam da neko ima poriva da naručuje i petu sezonu. Može da se desi naravno ako neko reši da promeni koncept serije i misli da će pomoću tog brenda i novog koncepta da privuče nove gledaoce i zaradi pare ali nisam baš siguran da će se to desiti. U svakom slučaju, kvalitetan TV program.

 

 

In other news:

 

- Strain je najzad ima neko dobar tempo.

 

- Leftoversi, poslednja epizoda je bila tačno ono što mislio, nisu izdali koncept i format, što je kul. Bukvalno kazan u kome se krčka ljudsko stanje.

 

- Oultander ide, ima sve manje naracije srećom, a nažalost izgleda da je cela serija dosta spora konceptualno. Što i nije toliko loše generalno ali ovde malo ne drži baš pažnju. Nije loša serija, samo je možda više za gledanje odjednom, a ne ovako u komadićima na nedeljnoj bazi.

 

- Extant, i dalje je ok serija ali nema nekog preteranog impakta, iskreno sam očekivao da će se završiti posle 7-8 epizoda, a ne da ima još toliko. U svakom slučaju, sviđaju mi se te neke nagoveštene stvari u pozadini koje se polako sklapaju, pa mislim da ćem ožda naredna sezona biti dosta bolja. Ako je bude.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

z-nation.jpg

Izasao je pilot. Serija je u u sustini kao The Walking Dead samo ne dosadan.

Non stop akcija (cak je ima i previse), non stop cheese fore i zajebancije, naivno, bas nije realna prica, trash je serija generalno (mislim sci fi i asylum) ali ima sjajnih fora i praticu je definitivno.

 

U svakom slucaju neuporedivo zabavnije od najzabavnije the walking dead epizode.

 

"i didn't send him to get eaten by a baby" xD

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ima potencijal da bude ok al i da bude djubre nevidjeno..zavisi kako se stvari budu razvijale

ima tek delic atmosfere i produkcijske vrednosti darabontove prve sezone walking deada, syfyshtina i jeftinoca prosto vrcaju na sve strane ;oP

 

ipak, mene je epizoda vrhunski zabavila

svaki put kad vidim harolda perinoa ja chantujem "umri majkle umri"

was not dissapointed ;oP

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Poceo da gledam Fawlty Towers sa John Cleesom. Vrhunska komedija, naravno Cleese sabio koliko nije normlan :)). 

Preporuka ako neko hoce da odmori mozak malo i uziva u dobroj seriji.

 

http://www.imdb.com/title/tt0072500/?ref_=nm_flmg_act_99

Meni je ovo lektira. Sa svojih 18 godina, kada god pitam nekoga za seriju svog godista ili malo starijeg, niko ne zna. Ne znam zasto uvek mi ide uz Alo-Alo i jednostavno od malih nogu volim taj humor. Nisam gledao seriju par godina a i sad se secam skoro pocetka i onog zezanja sa konobarem koji ne zna engleski :D svaka preporuka

Odgledao hanibala prve dve epizode, tacnije jednu ipo. Jos od ranije svidja mi se Mads Mikkelsen, jer nekako ima njusku za ovakav tip filmova/serija. Iskreno dosta dosadno mi je delovalo, ali kad vidim ovaj iznad komentar za hanibala, ajde dacu mu sansu(ne mislim na Sansu iz GoT), iako "radnja" pocinje tek od pete :D

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

završila se prva sezona Extant-a, najverovatnije i poslednja. Šteta, mislim ne što će biti poslednja već što je gotivno krenulo i prvih par epizoda su baš išle u nekom smeru ali se sve jako brzo srozalo i cela serija je već na pola izgubila smisao. Ne znam jel do Hale Beri ili scenarija ali ona mi je ubedljivo posatala najgori lik u seriji, mada gledajući koliko su se poraspadali i ostali likovi, njihove motivacije i stvari koje rade, najverovatnije je scenario. Nekako ispade sve to nerazrađeno i na prvu loptu, moglo je mnogo više tu da se uradi ali nije već se sve nekako vrti u krug i tempo je katastrofalan i likovi su preglupi i priča nema nekakvu poentu, a najgore od svega - ima tu nekog potencijala za kvalitet koji se prosto razvodnio u gomilu SF klišea.

 

Ne mogu da preporučim ali ako uzmete da gledate, savetujem da svesno spustite očekivanja koliko god je moguće.

 

EDIT: I da, moram da pohvalim ovog malog što glumi Itana, ovo je druga uloga u kojoj sam ga gledao i klinac totalno nije kliše "rendom dete u filmu/seriji, smara al kao tu je". U Looperu mi je baš bio iznenađujuće dobar. Nadam se da neće početi da se drogira kad poraste i ode u zaborav. Vidim da je glumio i u rimejku Craziesa i One Tree Hillu ali ga nisam primetio ni u jednom od ta dva.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pokušao sam da gledam par serija proteklih dana ali ništa mi se nije primilo iako većina važe za korektne i dobre serije:

 

- Hemlock Grove - http://www.imdb.com/title/tt2309295/

 

Koliko god voleo da vidim Famke, nekako mi je meh serija. Možda odgledam drugu epizodu da čisto vidim je biva bolje ali nisam baš optimističan.

 

 

- Forbrydelsen (The Killing danski original) - http://www.imdb.com/title/tt0826760/

 

Pustio prvu epizodu, ok, sve je to isto, radnja ista poprilično ali mi amerska verzija prosto deluje superiornije od ovoga u svakom pogledu. Iako je priča ista, likovi su ovde poprilično nezanimljivi i antipatični europencilpusheri, gluma je prosek, atmosfera je prosek, fotografija je nekako TV kvaliteta i na trenutke kul, pa na trenutke totalno bezveze, prosto je produkcija dosta siromašnija generalno. Kontam opet da ovde tenzija i priča igraju najbitniju ulogu pa je zato i bila popularna serija ali prosto amerska verzija je sve to odradila bolje i ima odličan kasting za glavne likove. Pa nemam neki poriv da gledam dalje.

 

 

- Red Riding serijal - http://www.imdb.com/title/tt1259574/

 

Ovo sam skinuo odavno još kad sam negde pročitao da je True Detective povukao neke ideje odavde i tek mi sada prdnulo da odgledam. Sastoji se od tri epizode/filma, koji se dešavjau u različitim vremenskim periodima. Ja sam gledao prvi sa Endrju Garfildom i šta znam, zadremao sam na pola, nije me nešto dojmilo, ni likovi, ni priča, ni način na koji je sve to predstavljeno, ni tempo. Deluje kvalitetno ali prosto mi nije bilo zanimljivo.

 

 

- Top of the Lake -  http://www.imdb.com/title/tt2103085/

 

Novozelandska mini serija, u glavnoj ulozi Elizabet Mos, poznatija kao Pegi iz Mad Mena. Kvalitetna glumačka postava i interesantna priča o 12 godišnjoj devojčici koja je pokušala da se ubije jer je trudna ali sve mi deluje nekako nezainteresovano odrađeno i sa obzirom koliko je crnjak od priče to se nekako slabo odražava na likove pored. Svi su u fazonu da ih boli kurac i tempo je nekako skroz dosadan. Možda i ovo odgledam u nekom trenutku ali trenutno mi baš nešto nije leglo uprkos pozitivnim detaljima.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam pogled na ovo - http://www.imdb.com/title/tt3514324/

 

Kakva je ovo serija? :))

 

Zapravo ovo mi je bila motivacija - http://io9.com/scorpion-brings-the-stupidest-most-batshit-insane-hack-1638333877?utm_campaign=socialflow_io9_facebook&utm_source=io9_facebook&utm_medium=socialflow

 

Siguran sam da će se Nenadu dopasti zbog Mekfiverke!

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Hanibala obe sezone, sve preporuke, sporo krece prva sezona ali je onda sve bolje i bolje. 2015 izlazi treca o/

I poceo sam The bridge da pratim, bio sam malo skeptican u pocetku ali je serija zapravo skroz kul i ne smara ni u jednom trenutku(do sad).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...