Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Planiram da uzmem telefon pa ne mogu da se odlucim izmedju Samsung Galaxy S2 i S2 plus, meni je sve to isti qrac a neki kazu da nije, pa ako moze preporuka. Hvala.

 

Kod Samsunga je Plus model obicno neki kome su nesto malo poboljsali kasnije kako bi ga i dalje prodavali iako se pojavio noviji, u tom smislu bi S2 Plus trebalo da bude bolje resenje, ali mislim da kod tog konkretnog modela nema skoro nikakve razlike, mozda je nesto malo brzi procesor ili tako nesto, ali je razlika minorna. Mada ti se u tom slucaju mozda realno vise isplati da dodas jos 20-30 evra i uzmes polovan N4 jer je celu generaciju noviji a radi dosta bolje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Drugi je čipset na s2 plus, a Mate 7 je sjajan, jedino ako ti smeta što je Huawei.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Drugovi, kevi je istekao ugovor u Telenoru i može da uzme novi telefon.

Paket koji ima je prenesi i surfuj standard i doplatila bi još 3, 4 hiljade za telefon. Čini mi se da se može uzeti neki kršten telefon. Koliko sam video na sajtu, u budžet se uklapaju LG Fino, neki Samsung Galaxy Core Prime, Xperia E4,itd.

Šta misli nexus ekipa? .D

Link to comment
Share on other sites

Paket koji ima je prenesi i surfuj standard i doplatila bi još 3, 4 hiljade za telefon. Čini mi se da se može uzeti neki kršten telefon. Koliko sam video na sajtu, u budžet se uklapaju LG Fino, neki Samsung Galaxy Core Prime, Xperia E4,itd.

 

Od tih jedino iole pozitivno iskustvo imam s L Fino - sasvim korektan telefon, ne baguje, ne koci, jedina mana je malo ugradjene memorije za aplikacije ali je to tako u celoj toj klasi. Plus ja gledam kako ga koristi klinka koja instalira bukvalno sve sto joj se ucini interesantnim, salje i prima milion stikera na viberu i sl, ne verujem da ce to biti tako kod nekog starijeg i normalnijeg :) Galaxy Core prethodnih generacija je bio bas uzasan, ne znam kakvi su ti noviji.  

 

S tim da u slucaju konkretno L Fino ti je maltene svejedno da li uzeo pretplatu sa 50% popusta (to bi u MTS-u bilo 700 din mesecno s popustom, u Telenoru je 1500), jer na kraju 24 meseca si tacno otplatio oko 160 evra koliko i kosta taj telefon nov. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zwerko, i meni se Fino cini sasvim solidno, pogotovo zato sto su uslovi koje telefon treba da ispuni viber, whatsapp, facebook i solidna kamerica. Prethodni telefon je bio onaj telenor huawei kojeg treba lansirati u svemir u Astorinom balonu, nadam se da i ovaj nece toliko bagovati. Na onom nije bilo prostora za viber :(

Link to comment
Share on other sites

Doco, kolko i gde ekran za n4?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

thx, cimnuću ih, koliko se čeka?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

zapravo, ja još nisam uzeo telefon, to sam zaboravio da napišem :D

 

stavio sam ga ima već nedelju dana, navodno je imao primerak ekrana koji nije radio dobro, pa sam ja odlučio da čekam tu narudžbinu umesto da mi ugrađuje neki drugi. moj bi kao trebalo da bude gotov sutra, možda najbolje da pozoveš i raspitaš se za cenu pa da sačekaš moje utiske što se kvaliteta ekrana tiče.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Kažu 70e, donesem ujutru, pokupim uveče ili sutra.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Pa da ga jebes, za iste pare Asus ima i FullHD ekran plus je znacajno bolji brend (uz svo postovanje za Nikolu Teslu, ali CT radi standardne kineze). Plus sto je taj Asus na trzistu tipa vec sigurno bar 6 meseci ako ne i godinu dana. Izmislili su toplu vodu, ali losiju :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako je verovati tekstu koji sam okačio, telefon ima ekran dijagonale 5". Ja npr ne bih koristio taj Asus ni da mi neko pokloni, samo zbog veličine ekrana...

A drugo, Asus kao brend mobilnih telefona je toliko jak na našem tržištu, da mislim da ga je Tesla prešišao preko noći, videćete kad krene prodaja, neće ga vama "zaaljati" sigurno, ali vi i niste njihova ciljna grupa :-)

Telefon ima sve što i prošlogodišnji flagship uređaji, osim rezolucije...Quad-core, 2GB RAM-a, 13Mpix zadnju, "longlife" bateriju  [roflmao] , ali ajde da sačekamo zvanićne podatke :-)

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Aha, ne znam kako sam ja onda procitao 6", zajeb :) ne sporim ja da verovatno postoji i neko tržište za "domaci" telefon, ali mislim da je sve preko cene od ~200 evra previse za noname kineza. Jedino sto bi mogli da urade jeste da daju neke dobre pakete s domacim operaterima, s Telekomom su verovatno u solodnim odnosima, ali znajuci jedne i druge nisam preveliki optimista. Verovatno ce se to prodavati, ali zaista sumnjam da ce to napraviti "bum" na tržištu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

a možda se nakon prošle vlasti vesa utalio sa novom, pa će biti masa tendera za nabavku mobilnih uređaja


ah vidim botovi prate i vesti iz sveta tehnike.

 

Joe

 

01.05.2015 - 02:44

 

Ako bude kvalitetan cela Srbija ce ga kupovati,cena je pristupacna,ima zvucno ime,nadam se da ce Srbija biti ponosna.Samo se nadam da se politika nece umesati i upropastiti sve

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ali mislim da je sve preko cene od ~200 evra previse za noname kineza.

Za ciljno tržište, to nije noname kinez, to je "premium domaći" brend :-)

Koliko ja kapiram, on će da uleti na tržište Huawei-a, Alcatel-a, ZTE i sličnih "kineza"...Ako budem mogao, videću da nađem negde cifre za broj prodatih Tesla tableta i TV-a, čisto da vidimo kakav su prolaz oni imali na svom tržištu

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...