Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Jer ce sad da sj*bu sve adblokere u browserima. Guglaj (xexe) "Manifest v3"

 

Tehnicki, ne mora svak ovo da radi, ima revancedapks sabredit, gde je user uradio sve to i postovao gotov APK, ali ce njega pre ili posle da C&Duju i DCMAuju, a i ne postuje bas redovno. A i ako verujes nepoznatom ne-open sauce izvoru.

Edited by Praso
Link to comment
Share on other sites

Мени је ово ОК, чак је и занимљиво. Ја сам својевремно бриковао фон после 2 сата коришћења. Нов фон. Обрисао му рикавери, да видим шта и како. Ја сам ментлитета да се новом ауту први дан скида глава мотора и раставља мењач. Тако да ово је песма. Само сам тада био млађи, није било деце и имало се времена да се чита и прати све и свашта и зајебава.

Ја сам био навикао на онај стари Ванс који мање-више све сам ради. Ово просто нисам упратио.

  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

haha, bila bi jaka fora da im ovo zapravo prođe, ako je istina :)) kao, tražili ste usb-c, evo vam ga, ali niste nigde rekli da ne može da bude naš ekskluzivni :))

Quote

 

Prema izveštaju koji dolazi iz Kine, kompanija iz Kupertina planira da koristi prilagođeni USB-Type C priključak. Zapravo, radi se o tome da će Apple u njega ugraditi mogućnost autentifikacije.

Ovo nije novina za Apple i sigurno većini ovo zvuči poznato. Identičnu stvar Apple trenutno radi i sa Lighting portom. Naime, u njega je ugrađen sistem provere autentičnosti samog kabla. Tako ako korisnik puni iPhone s Lightning kablom koji nije Appleov originalni, dobiće poruku na svom telefonu da on nije podržan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@millanče Oi Milance, moze mala pomoc? 

Poslednjih mesec dana mi se zaglupeo mate 20 pro u kog sam se kleo i u kog se i danas kunem. Naime kad otvorim galeriju samougasi se i nema trika da je ozivim. Jedini nacin da pristupim mediji je kroz "files". Probao da obrisem kes i podatke u apsu medjutim nista. Probao sam i volume dole + power za blagi restart medjutim to mi je izbrisalo dosta podataka i opet nista. Isto mi se desava da mi telefon zvoni, ali da mi ne izbacuje ko me zove. Probao da obrisem kes i data u apps/phone medjutim opet nista.

Baterija je isto pocela da ga izdaje posle ~4 godine maltretiranja pa me zanima da li ima nesto slicno da se uzme danas sa istim ili pribliznim kvalitetom izrade/optimizacije?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FATA said:

@millanče Oi Milance, moze mala pomoc? 

Poslednjih mesec dana mi se zaglupeo mate 20 pro u kog sam se kleo i u kog se i danas kunem. Naime kad otvorim galeriju samougasi se i nema trika da je ozivim. Jedini nacin da pristupim mediji je kroz "files". Probao da obrisem kes i podatke u apsu medjutim nista. Probao sam i volume dole + power za blagi restart medjutim to mi je izbrisalo dosta podataka i opet nista. Isto mi se desava da mi telefon zvoni, ali da mi ne izbacuje ko me zove. Probao da obrisem kes i data u apps/phone medjutim opet nista.

Baterija je isto pocela da ga izdaje posle ~4 godine maltretiranja pa me zanima da li ima nesto slicno da se uzme danas sa istim ili pribliznim kvalitetom izrade/optimizacije?

Šta si tačnno izabrao sa volume + restart? Factory reset? To je ful hard reset, ne blagi, ako ti je posle toga sa praznijom memorijom i osnovnim setom aplikacija nastavio da baguje, bojim se da matična ploča polako umire. Postoji i mala šansa da je baterija, jer dešavalo mi se da naleti huawei sa lošom, matorom originalnom, ili prosto kakvom bilo zamenskom baterijom, i daje razne simptome ploče na izdisaju, poput tvojih ili gore (random reset / bootloop), i teleofn posle ubacivanja zdrave originalne polovne baterije proradi najnormalnije.... Ali to možda jedan od 5 telefona kojima sumnjam na ploču bila je baterija, a ne ploča, recimo, znači nemoj se mnogo nadati tome.

Najlakša stvar je da temeljno bekapuješ podatke sa telefona i ful hard reset uradiš, pa kreneš iz početka i vidiš šta će onda biti, tehnički da smo blizu ubacio bih ti privremeno neku zdravu i kompatibilnu pravu originalnu bateriju (ista je za P30 Pro i tvoj) da i to eliminišemo, ali ovako ne znam da li ti se to cimanje isplati.

Polovno: P30 pro, Samsung S20FE, S21FE 

Noviji i novi: Honor 70, Samsunzi opet (ako nisi gagljiv na njih kao ja), Pixel 6, 6 pro, 7

To su neke stvari koje bih razmotrio kao moguće opcije da se ne razočaraš posle Mate 20 pro zverke... Vodi računa pri kupovini polovnog telefona sa OLED Ekranima, nekada je za pojavu duhova trbalo 4 5 godina, negde od Sasmung S8 i S9 serje na ovamo (kod svih proizvođača) kao da su isprogramirani da dobiju duhove tačno i zgodno tokom prvoe godine po isteku garancije svi telefoni sa OLED, a žute ili bele fleke svi LCD-ovi, zbog čega sam pre par godina rasprodao svu opremu za reparaciju naprslih stakala, jer čemu :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, millanče said:

Šta si tačnno izabrao sa volume + restart? Factory reset? To je ful hard reset, ne blagi, ako ti je posle toga sa praznijom memorijom i osnovnim setom aplikacija nastavio da baguje, bojim se da matična ploča polako umire. Postoji i mala šansa da je baterija, jer dešavalo mi se da naleti huawei sa lošom, matorom originalnom, ili prosto kakvom bilo zamenskom baterijom, i daje razne simptome ploče na izdisaju, poput tvojih ili gore (random reset / bootloop), i teleofn posle ubacivanja zdrave originalne polovne baterije proradi najnormalnije.... Ali to možda jedan od 5 telefona kojima sumnjam na ploču bila je baterija, a ne ploča, recimo, znači nemoj se mnogo nadati tome.

Najlakša stvar je da temeljno bekapuješ podatke sa telefona i ful hard reset uradiš, pa kreneš iz početka i vidiš šta će onda biti, tehnički da smo blizu ubacio bih ti privremeno neku zdravu i kompatibilnu pravu originalnu bateriju (ista je za P30 Pro i tvoj) da i to eliminišemo, ali ovako ne znam da li ti se to cimanje isplati.

Polovno: P30 pro, Samsung S20FE, S21FE 

Noviji i novi: Honor 70, Samsunzi opet (ako nisi gagljiv na njih kao ja), Pixel 6, 6 pro, 7

To su neke stvari koje bih razmotrio kao moguće opcije da se ne razočaraš posle Mate 20 pro zverke... Vodi računa pri kupovini polovnog telefona sa OLED Ekranima, nekada je za pojavu duhova trbalo 4 5 godina, negde od Sasmung S8 i S9 serje na ovamo (kod svih proizvođača) kao da su isprogramirani da dobiju duhove tačno i zgodno tokom prvoe godine po isteku garancije svi telefoni sa OLED, a žute ili bele fleke svi LCD-ovi, zbog čega sam pre par godina rasprodao svu opremu za reparaciju naprslih stakala, jer čemu 😄

Krenuo sam da trazim po internetima savet gde su prvi bili Aps-Aps-Galerija-Clear Data sto nije urodilo plodom. Onda je sledeca ideja bila volume dole + power sto mi je oslobodilo oko 40gb mesta na telefonu iako je dosta videa/slika i aplikacija ostalo netaknuto (nisam siguran, ali mislim da je u objasnjenju bilo da je to soft reset). Mejdutim ni ovo nije pomoglo. Ne znam da li ima veze, ali mi se sa njim desilo u 2 navrata da zaboravim originalni punjac kad idem na put pa sam kupovao neke alternativne da mi zavrse posao. Da li je moguce da je to uticalo na zdravlje baterije ili ovu situaciju koju imam sada? 

Nista onda, vidim da mi se smesi nov telefon jer mi tvoje reci nisu ostavile puno nade 😄 Jeste zverina od telefona bio (i dalje jeste sa malo copavom baterijom), ali kontam da mu je i zivotni vek posle 4.5g istekao. Da ne pominjem sto mi je ispao jedno 10x i osim malo napuklog ekrana odlicno sljakao!

Samsunge ne bih nikako, gadljiv sam kao i ti 😄 Honor bi me mozda zanimao (kakva mu je baterija?) ili neki Huawei/Xiaomi. Sa pixelom/one+ nisam imao dodira, da li su bolji od kineza? Mozda bih razmotrio i njih mada mi ne uliva nadu manjak garancije ako nesto zapne u startu.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, FATA said:

Krenuo sam da trazim po internetima savet gde su prvi bili Aps-Aps-Galerija-Clear Data sto nije urodilo plodom. Onda je sledeca ideja bila volume dole + power sto mi je oslobodilo oko 40gb mesta na telefonu iako je dosta videa/slika i aplikacija ostalo netaknuto (nisam siguran, ali mislim da je u objasnjenju bilo da je to soft reset). Mejdutim ni ovo nije pomoglo. Ne znam da li ima veze, ali mi se sa njim desilo u 2 navrata da zaboravim originalni punjac kad idem na put pa sam kupovao neke alternativne da mi zavrse posao. Da li je moguce da je to uticalo na zdravlje baterije ili ovu situaciju koju imam sada? 

Nista onda, vidim da mi se smesi nov telefon jer mi tvoje reci nisu ostavile puno nade 😄 Jeste zverina od telefona bio (i dalje jeste sa malo copavom baterijom), ali kontam da mu je i zivotni vek posle 4.5g istekao. Da ne pominjem sto mi je ispao jedno 10x i osim malo napuklog ekrana odlicno sljakao!

Samsunge ne bih nikako, gadljiv sam kao i ti 😄 Honor bi me mozda zanimao (kakva mu je baterija?) ili neki Huawei/Xiaomi. Sa pixelom/one+ nisam imao dodira, da li su bolji od kineza? Mozda bih razmotrio i njih mada mi ne uliva nadu manjak garancije ako nesto zapne u startu.

Podržao bih baterija/matična servisiranje M20Pro da je čitav ekran bez duhova, ali kad je tako kako kažeš, onda nema svrhe, vreme je za promenu.

Moze sranje punjač da pojebe bateriju i ploču, ali mora baš baš naj-dno sranje od punjača da bude, ono kineski shop 140 din klasa ili jeftini auto- punjači npr.

Ovi noviji Honori 50 i 70 su pristojni telefoni po svakom kriterijumu, plus nasleđuju taj Huawei feel, biće ti kao kod kuće, imaju Google.

Huawei p40, p40 pro i mate40 i noviji Nova modeli su fenomenalni telefoni, ali nažalost bez Google podrške. Najmoderniji a zver sa Google je p30 pro.

Xiaomi nemam mnogo iskustva, generalno top odnos cena i karakteristike/performanse, ali entuzijazam oko njih splašnjava poslednjih godina, a problemi sa pouzdanosćsu softvera i hardvera su sve veći i češći.

Google pixel modele obavesno uzmi u obzir. Ja sam u nekom Mid-transition periodu :) sa Motorlom edge 20 ( ok fon, šta znam), i navikavam se na stock Android sa namerom da možda u drugoj polovini ove godine pređem ili na pixel, ili da Honor izbaci telefon kakav mi odgovara, što za sada nemaju ( srednje ili jako moćan, a ravan ekran, mrzim zakrivljene ivice).

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti mi je dopao šaka na kratko vreme Samsung Galaxy S23 Ultra, pa rekoh da podelim par nekih utisaka. Prvo, stvarno je neverovatno šta su uradili u smislu softvera, pre svega u domenu kamere, pri čemu ga poredim sa Huawei P30 Pro koji po mom mišljenju ima baš dobar sistem kamera. Na primer zum je značajno unapređen, aj 100X nije baš realno da dobro izgledaju fotke, ali na 50X zuma je razlika između P30 Pro i S23 Ultra bukvalno nebo i zemlja. Dalje slikanje u uslovima slabog svetla, meni je tu P30 Pro bio baš vrh, ali ga ovaj dobrano šije, može da pravi upotrebljive fotografije u skoro pa potpunom mraku. Ako nekoga interesuje mogu da okačim i blic primere poređenja. Konačno mislim da je video najveća prednost, aj na stranu snimanje u 8K 30fps, to realno nikome ne treba, ali je stabilizacija slike kada hodaš i nešto snimaš bukvalno bolja nego sa onim nekim DJI Osmo gimbalima baš za tu svrhu, aj možda ne bolja ali su tu negde. Još je interesantno da su ivice ekrana samo blago zaobljene što je bolje nego na Huawei kod koga me malo nervira to zakrivljenje koje je značajno veće. 

S tim da na kraju krajeva dolazimo do glavnog pitanja - a da li nekome to treba za ~1500 eur? Pa skoro sam siguran da je odgovor na ovo NE 😄 Tehnološki je zaista jako impresivan i nadam se da će te tehnologije kasnije stići i u jeftinije telefone, ali prosto su unapređenja nažalost ograničena na jako ekstremne slučajeve koji skoro pa sigurno ne trebaju nikome u dnevnom korišćenju. S druge strane za nekog ko se bavi videom ili je neki Tiktoker i tako tim mrežama je idealna stvar jer je pitanje koliko je veće cimanje nešto snimiti profi opremom a rezultat će verovatno sada biti već približan. 

  • Like +1 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nabaci svakako neke slike komparacija i mene zanima, posebno u poređenju sa ajfonom.

ja recimo za ovaj iphone 14 u odnosu na iphone XS ne znam da li mogu da kažem da vidim ne znam kakvu razliku ali možda je do mene jer ja baš ne umem da fotkam.

ne gledam ultra wide lens to je jasna razlika i u mraku definitivno napravi bolju fotku, ali ovako neke standardne dnevne fotke, meni to sve isto :)) 

Link to comment
Share on other sites

Sad je malo nezgodno, ne znam koliko ce forum da kompresuje slike, ali aj da probamo, videce se sustina. Ovo je poredjenje sa P30 Pro, žena ima iPhone 13 ali nisam stigao s njim da uporedim. 

IMG_20230227_115138.jpg 

Ovo je slika sa P30 Pro - gledamo Gardoš, dakle tamo daleko mali toranj. 

IMG_20230227_115215.jpg

Ovo je 50X zum na P30 Pro, s tim da treba imati u vidu i da vreme nije bilo baš nešto

20230227_115229.jpg

Ovo je originalna slika sa S23 Ultra. 

20230227_115258.jpg

Ovo je S23 Ultra sa 50X zum, dakle isto kao P30 Pro. 

20230227_115309.jpg

Ovo je 100X zum na S23 Ultra, ok ovo baš nema toliko smisla 🙂 

A evo ih i slike u mraku, razdvojio sam postove jer ne znam da li hoće da prihvati toliko forum.

20230227_160305.jpg

Ovo je S23 Ultra sa normalno upaljenim svetlom u sobi. 

20230227_160241.jpg

Ovo je S23 sa isključenim svetlom i isključenim noćnim modom, kao ilustracija koliko ima svetla. 

20230227_160225.jpg

Ovo je S23 Ultra noćni mod sa istom količinom svetla. 

 

IMG_20230227_160417.jpg

Ovo je P30 Pro u istim uslovima. Sve slike su bez bilo kakvih filtera i slično. 

Mislim da se razumemo - ovo je baš ekstremna situacija, niko neće slikati baš u potpunom mraku, nadam se 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

u je, pa razlika je ogromna, posebno ove noćne slike.

ajd' ovaj zum, i on je definitivno bolji, ali stvarno niko ne planira da zumira toliko preko mobilnog i da očekuje neke ne znam kako vrh rezultate.

ova slika po danu napolju tu i tamo, slično je.

Pa znaš kako - sad sam probao iPhone 13 (običan) i realno nije loš uopšte, nije baš kao Samsung ali nije ni daleko. 

IMG-20230228-WA0000.jpg

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Pa znaš kako - sad sam probao iPhone 13 (običan) i realno nije loš uopšte, nije baš kao Samsung ali nije ni daleko. 

 

onda je do mene! :)) izgleda da sam talenat za loše fotke!

1 hour ago, killYg0r said:

Zoom je arealan : )

ma šta je bre ovo? ovaj S23? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja i dalje nisam kupio telefon, razlog je jednostavan - ništa mi se ne sviđa.

Evo trenutno viđenje situacije, šta sam sve razmatrao, uz određeno snižavanje kriterijuma:

Google Pixel 7 - svašta čitam po netu, odustao sam najviše zbog toga što nema dual sim, nego 1 sim + e-sim, nisam siguran da li ovo može da se reši nekako... plus meni stvarno nije toliko bitna kamera da bih zanemario neke druge stvari... ali dual sim mi je must. Čak sam i headphone jack se pomirio da ga neću verovatno imati i izbacio ga sa "must have" liste karakteristika.

Samsung S23 - baš ne bih samsung, ali sam očajan pa sam gledao i njega, jako mi nekako default u svakom smislu, bukvalno dizajn iz 2009 godine... ultra mi bar ima neki karakter ali to je cigla baš

Iphone 13 mini - da, toliko sam očajan da sam i razmišljao o prelasku na iphone. Sviđa mi se izgled, kompaktnost, izrada, da je android kupio bih da danas! 

Asus Zenfone - bio sam odustao od njega ali u poslednjih par dana mi opet pada na pamet, čak sam spreman i da istolerišem te ružne kamere. Videćemo, jedan od kandidata je i dalje...

Xiaomi 13 - regular model, stvarno dobro izgleda ali dati tolike pare za xiaomi mi je ludilo i tražio bih da mi daju gratis "RETARD" nalepnicu za čelo... iako sam u fazi da ne pitam za cenu, samo da nađem nešto što mi odgovara. Ako ne nađem ništa, a za mesec-dva ovome padne cena, možda bih mogao i da poslušam braću ebrt

čak sam u ludilu razmišljao i o nekim folding varijantama, ali nije još to-to plus ih prave za žene nekako...

 

Link to comment
Share on other sites

Мото Г, актуелна генерација. Ем има 2 СИМа, ем има и Андроид ћирилицом 🙂
Милина.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Ja i dalje nisam kupio telefon, razlog je jednostavan - ništa mi se ne sviđa.

Evo trenutno viđenje situacije, šta sam sve razmatrao, uz određeno snižavanje kriterijuma:

Google Pixel 7 - svašta čitam po netu, odustao sam najviše zbog toga što nema dual sim, nego 1 sim + e-sim, nisam siguran da li ovo može da se reši nekako... plus meni stvarno nije toliko bitna kamera da bih zanemario neke druge stvari... ali dual sim mi je must. Čak sam i headphone jack se pomirio da ga neću verovatno imati i izbacio ga sa "must have" liste karakteristika.

Samsung S23 - baš ne bih samsung, ali sam očajan pa sam gledao i njega, jako mi nekako default u svakom smislu, bukvalno dizajn iz 2009 godine... ultra mi bar ima neki karakter ali to je cigla baš

Iphone 13 mini - da, toliko sam očajan da sam i razmišljao o prelasku na iphone. Sviđa mi se izgled, kompaktnost, izrada, da je android kupio bih da danas! 

Asus Zenfone - bio sam odustao od njega ali u poslednjih par dana mi opet pada na pamet, čak sam spreman i da istolerišem te ružne kamere. Videćemo, jedan od kandidata je i dalje...

Xiaomi 13 - regular model, stvarno dobro izgleda ali dati tolike pare za xiaomi mi je ludilo i tražio bih da mi daju gratis "RETARD" nalepnicu za čelo... iako sam u fazi da ne pitam za cenu, samo da nađem nešto što mi odgovara. Ako ne nađem ništa, a za mesec-dva ovome padne cena, možda bih mogao i da poslušam braću ebrt

čak sam u ludilu razmišljao i o nekim folding varijantama, ali nije još to-to plus ih prave za žene nekako...

 

Meni se folding za sad ne dopada jer očekivano ima to "ulegnuće" da ne kažem "fugnu" 🙂 na polovini koja se vidi, nekako mi smeta kao da sam čuknuo negde auto, ne znam kako da objasnim :))

a što ti je dual sim potreban a ne esim? ja nešto razmišljam da prebacim sim na esim iskreno.

u tom smislu ti ni iphone neće biti ok ondaK ali kao što rekoh žena ima i13m i dosta je to dobar telefon a rekao bih čak i da je baterija solidna imajući u vidu da izgura celodnevno hevi korišćenje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

Meni se folding za sad ne dopada jer očekivano ima to "ulegnuće" da ne kažem "fugnu" 🙂 na polovini koja se vidi, nekako mi smeta kao da sam čuknuo negde auto, ne znam kako da objasnim :))

I ja sam mislio da bi mi to smetalo, međutim pre nekih 2h sam malo u prodavnici isprobao onaj samsung i ne smeta mi. Ispravka, mislio sam FLIP, to je naziv za manje presavijanje, dok je FOLDING ako hoćeš tablet 🙂Čak u crnoj boji skroz kul izgleda i sve.

ALI - zaboravio sam da napišem šta mi je najveća mana kod tih flip telefona: to što se mora staviti maska, a to mi onda nekako obesmišljava celu priču... zamisli retardi naprave folding telefon sa staklenim kućištem koje klizi pa nema teorije da koristiš bez zaštite neke... a kad ste stavi zaštita to em jako ruzno izgleda, em mi ceo koncept pada u vodu - kad se telefon sklopi ekran je zaštićen i to je kul, ali jebeš to kad moraš da zaštitiš spoljašnju stranu...

 

@eSim - pa imam 3 kartice (+ verovatno i 4. uskoro) pa onda sam promenim karticu u zavisnosti od države lol. Da, znam kako ovo zvuči, cimam se ali bolje i to nego da nosim dva telefona, to mi nije opcija isto.

Nisam siguran ni kako tačno radi eSim i može li da se "sačuva" nekako na telefon i aktivira po potrebi, mada ne verujem da može da ima 4 kom recimo, jer sam baš nedavno naleteo na članak u kome pišu kako je novost na tržištu to što čini mi se pixel ima dual e-sim 😄  što znači da ne postoji telefon koji ima triple esim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

I ja sam mislio da bi mi to smetalo, međutim pre nekih 2h sam malo u prodavnici isprobao onaj samsung i ne smeta mi. Ispravka, mislio sam FLIP, to je naziv za manje presavijanje, dok je FOLDING ako hoćeš tablet 🙂Čak u crnoj boji skroz kul izgleda i sve.

ALI - zaboravio sam da napišem šta mi je najveća mana kod tih flip telefona: to što se mora staviti maska, a to mi onda nekako obesmišljava celu priču... zamisli retardi naprave folding telefon sa staklenim kućištem koje klizi pa nema teorije da koristiš bez zaštite neke... a kad ste stavi zaštita to em jako ruzno izgleda, em mi ceo koncept pada u vodu - kad se telefon sklopi ekran je zaštićen i to je kul, ali jebeš to kad moraš da zaštitiš spoljašnju stranu...

Maska i telefon na preklop, imam nostalgija tripove na početak dvehiljaditih :))

1 hour ago, togFU said:

 

@eSim - pa imam 3 kartice (+ verovatno i 4. uskoro) pa onda sam promenim karticu u zavisnosti od države lol. Da, znam kako ovo zvuči, cimam se ali bolje i to nego da nosim dva telefona, to mi nije opcija isto.

Nisam siguran ni kako tačno radi eSim i može li da se "sačuva" nekako na telefon i aktivira po potrebi, mada ne verujem da može da ima 4 kom recimo, jer sam baš nedavno naleteo na članak u kome pišu kako je novost na tržištu to što čini mi se pixel ima dual e-sim 😄  što znači da ne postoji telefon koji ima triple esim.

iskreno baš malo znam o esim temi, oduvek sam mislio da možeš staviti "koliko hoćeš" jer kao virtuelna je stvar u pitanju. evo šta piše za iphone:

Quote

An eSIM is an industry-standard digital SIM that allows you to activate a cellular plan from your carrier without having to use a physical SIM. You can install eight or more eSIMs on an iPhone and use two phone numbers at the same time

Znači ako dobro kapiram, možeš 8 ili više (ne znam što baš tako piše a ne tačan broj) a aktivno može biti dva u svakom trenutku (tj. makar kao brojevi telefona).

ima i ovo:

Quote

On your iPhone, you can store eight or more eSIMs, which will be there whenever you need them. You can have two eSIMs active on supported iPhone models at the same time. This could, for example, include one eSIM for your home and another eSIM for the place you're visiting. You can swap which of your stored eSIMs are active simply by changing your selections in Settings. This might be helpful if you travel regularly to the same places.

da ne guglam dalje, ne znam samo kako se ponaša SIM + eSIM, koliko ih tu može biti.

A svakako ne bih rekao da je tu apple neki "pionir" pa da ovi drugi ne podržavaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A sad pitanje - koji mob da gledam za dete, 5-6 razred jer je olupala  moj stari p20pro pre nekog vremena, otisao ekran - ponudili mi zamenu za 150 eur (lol)

Za mene mi je jednostavno gledati, gledam top modele pa izaberem kad hocu i sta hocu

Ali sta izabrati u ovom rangu od 100 eur do 300 zaista nemam pojma, ima bukvalno milijardu modela koje ne znam odakle uopste da pocnem da pretrazujem - ima li ko kakav predlog ? iskustvo ? Napomena - realnost je da ce se i ovaj mob olupati u roku od godinu dana 😐

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, G!!! said:

A sad pitanje - koji mob da gledam za dete, 5-6 razred jer je olupala  moj stari p20pro pre nekog vremena, otisao ekran - ponudili mi zamenu za 150 eur (lol)

Za mene mi je jednostavno gledati, gledam top modele pa izaberem kad hocu i sta hocu

Ali sta izabrati u ovom rangu od 100 eur do 300 zaista nemam pojma, ima bukvalno milijardu modela koje ne znam odakle uopste da pocnem da pretrazujem - ima li ko kakav predlog ? iskustvo ? Napomena - realnost je da ce se i ovaj mob olupati u roku od godinu dana 😐

 

Nešto sa LCD ekranom umesto AM(OLED), to se i teže uništi, i povoljnije zameni :D Mnogi hvale jefinije Motorole, ja sam sa Edge 20 (ne pro) relativno zadovoljan. Inače i dalje se kunem u stare Huwei/Honore do pre bana, što imaju google, Mate 20 lite, P30 Lite, Honor 20, Honor 20 Lite ako nađeš kod proverenog prodavca očuvan za male pare može da te vozi ihahaj za ozibljno ispod 100 eura.

Samsung legendarni S20FE bi trebalo da ti polvoan upada u taj budžet, mada nisam prsitalica matorijih polovnih Samsunga, mnogi modeli, pa možda i ovaj, imaju neke "planned obsolescence" stvari koje sam uočio oko baterije, ekrana, samog čipseta i softvera, i sl, ne znam smem li da preporučim polovan 2-3+ god sljamsung,u stvari ni približno ne mogu koliko sam se mogao i smeo da zakunem u one starije Huawei/Honore dok sam ih valjao :D

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...