Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

19 minutes ago, G!!! said:

eto ja vrtim ultru22 od kako se pojavila u srbiji, i telefon je predobro parce harvera - zbog kojeg nosim torbicu ko neka zena

nisam siguran da cu se zadrzati na ovom formatu, jer me sve to tiho nervira pa polako prelazi u crveno

e ovo si isto dobro primetio, nisam siguran da bi mi pro max odgovarao u džepovima.

nosio sam nešto onaj Poco X3 par nedelja i bukvalno u farmerke ne može, ako hoćeš da sedneš odmah se zabada u butinu, katastrofa. U pokoji šorts lakše ali i dalje viri itd. 

Tako da znači da je za ugodno nošenje taj format do tog 14 pro (ili šta bi to bio ko samsunga, standardni s22 ili s23) ipak neki maks da ne bi morao da nosiš torbu dodatnu kao ti 🙂

Link to comment
Share on other sites

zbog posla ne nosim sorceve, bermude, siroke pantalone sa dzepovima sa strane... i onda ne znam gde ces sa ciglom moras u te neke torbice pederske 🙂 i onda k'o prava zena, trpaj sve u torbicu. Sad kad razmisljam ne znam ni koliko bi mi pomogao naprimer s22/23 plus, sa svojih par milimetara manje i 30-40 grama manje. Ne znam da poredim sa ajphonima, taj svet mi nikad nije pasovao  - ali pricamo o konceptu 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, G!!! said:

zbog posla ne nosim sorceve, bermude, siroke pantalone sa dzepovima sa strane... i onda ne znam gde ces sa ciglom moras u te neke torbice pederske 🙂 i onda k'o prava zena, trpaj sve u torbicu. Sad kad razmisljam ne znam ni koliko bi mi pomogao naprimer s22/23 plus, sa svojih par milimetara manje i 30-40 grama manje. Ne znam da poredim sa ajphonima, taj svet mi nikad nije pasovao  - ali pricamo o konceptu 

pa ono, 14pro je manji od ultre, ultra se mislim gađa sa pro max a ujedno i sa tim poco x3 koji je ogroman. 

ako je s22 plus sličan tome, onda definitivno znači tih par milimetara manje (ili više)

Season 3 Nbc GIF by The Office

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lucky said:

pa ono, 14pro je manji od ultre, ultra se mislim gađa sa pro max a ujedno i sa tim poco x3 koji je ogroman. 

ako je s22 plus sličan tome, onda definitivno znači tih par milimetara manje (ili više)

Season 3 Nbc GIF by The Office

ok, sad sam morao da guglam, 14 max je manji od ultra, a s23+ je manji od 14 max, u duzini sve za po 3 mm, u sirini za po 1 mm il 2 mmm

mizerne razlike reklo bi se, we have to go deeper!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno su iste priče kod Samsunga i Apple - S23 je iphone 14, S23 Plus je iphone 14 Plus, S23 Ultra je iphone 14 Pro Max, razlike su možda 1-2 mm u svakoj dimenziji. S tim da je meni isto previše mala razlika između Plus i Ultra modela, ali opet verovatno postoji logika zašto prave tri veličine. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, G!!! said:

ok, sad sam morao da guglam, 14 max je manji od ultra, a s23+ je manji od 14 max, u duzini sve za po 3 mm, u sirini za po 1 mm il 2 mmm

mizerne razlike reklo bi se, we have to go deeper!

izguglaj i poco x3 kad si već tu pa uporedi - on mi je problematičan, pro nije, pa je negde između ta dva sweet spot!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cale koristi moj bivsi Moto G (G1) koji gazi vec desetu godinu aktivnog koriscenja i telefon ga super sluzi iako je itekako zreo za menjanje. najvise mu se dopada sto telefon nije cigla kao ovi moderni tableti, pa me zanima da li postoji adekvatna zamena i da je do 5-5.5" recimo? u slucaju da ne nadjem nista slicno, mislio sam da mu uzmem Realme C55 jer deluje kao good bang for buck sto se kaze medj' mladima, mada me brine da ce skok u velicini ozbiljno da mu smeta i da ce krisom i dalje da fura Motorolu. a i u sustini ga ne krivim jer bih dupe dao da naprave modernu verziju sa boljom kamerom, bez selfi kamere i da ostave onaj vanvremensko minimalno cist dizajn i spreda i straga (no homo).

lokalni MKBHDevi i mudraci, dajte savet!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, evgeniy said:

cale koristi moj bivsi Moto G (G1) koji gazi vec desetu godinu aktivnog koriscenja i telefon ga super sluzi iako je itekako zreo za menjanje. najvise mu se dopada sto telefon nije cigla kao ovi moderni tableti, pa me zanima da li postoji adekvatna zamena i da je do 5-5.5" recimo? u slucaju da ne nadjem nista slicno, mislio sam da mu uzmem Realme C55 jer deluje kao good bang for buck sto se kaze medj' mladima, mada me brine da ce skok u velicini ozbiljno da mu smeta i da ce krisom i dalje da fura Motorolu. a i u sustini ga ne krivim jer bih dupe dao da naprave modernu verziju sa boljom kamerom, bez selfi kamere i da ostave onaj vanvremensko minimalno cist dizajn i spreda i straga (no homo).

lokalni MKBHDevi i mudraci, dajte savet!

Pa jako teška priča, bistrili smo već detalje i uzroke toga što su sve sad takvi teleofni kakvi jesu, ako te ne mrzi čitaj unazad postove :D Ali kompaktan telefon da nečem valja danas naći je teško, skoro garant da će biti baterija problem, a potencijalno i kamera, a moža i još ponešto, kao i cena, jer je danas "kompaktan a moćan" fon neka vrsta "novelty" i retkosti, pa je skupo ako je malo i valja nečem (Zenphone, S23), a može i da platiš skupo za kompaktan fon koji obećava i dobiješ đubre (iPhone SE, S22 exynos), pa treba biti pažljiv :D

Postoji realna šansa da bi mu se Pixel 6A dopao, kao i S23, to su dobri 6.1" telefoni. Jbg, preciziraj max cenu i veličinu ekrana, pa da probamo predložiti šta pametnije. Motorola Edge 30 Neo je 6.3" i ispod 50k din u radnjama, ako je kao i svaka Motorola, kao što je meni skroz ok Edge 20 sem što je preveliki sa 6.7", može slobodno da probere tako neku od novih Neo/Lite modela od njih, ok su, nešto bolji "bang-for-the-buck" i plus pouzdanije i sa manje bagova i kvarova od Xiamija.

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, evgeniy said:

cale koristi moj bivsi Moto G (G1) koji gazi vec desetu godinu aktivnog koriscenja i telefon ga super sluzi iako je itekako zreo za menjanje. najvise mu se dopada sto telefon nije cigla kao ovi moderni tableti, pa me zanima da li postoji adekvatna zamena i da je do 5-5.5" recimo

ako mozes da ga nadjes u dobrom stanju, moto x4 bi mu bila solidna zamena, 5.2"

jeste da je i on sad vec poprilicno star, ali za g1 je svemirski brod

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2023 at 6:42 PM, millanče said:

Ovi noviji Honori 50 i 70 su pristojni telefoni po svakom kriterijumu, plus nasleđuju taj Huawei feel, biće ti kao kod kuće, imaju Google.

Huawei p40, p40 pro i mate40 i noviji Nova modeli su fenomenalni telefoni, ali nažalost bez Google podrške. Najmoderniji a zver sa Google je p30 pro.

Neckao sam se oko honora 70 od kad si ga preporucio medjutim nije mi se davalo 400€ za to sranje od telefona jer za kvalitet koji se dobija ne vredi te pare, maksimum nekih 250€. Od tada guglao i merio 300 puta pa napokon presekao i uzeo 2.2 godine star P40 pro za 270€ koji je super ocuvan. Vrhunski kvalitet i izrada plus zver od telefona, jedini smor sto je crne boje ali jbg. Deluje mi da mu je baterija malo oslabila pa cekam da izracuna kapacitet iste pa da vidim da li da je menjam ili ne. Ima u promobiju zamena baterija za 3500... Da li vrede te baterije nesto ili da furam ovu oridzinale dok ne propadne?

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Neckao sam se oko honora 70 od kad si ga preporucio medjutim nije mi se davalo 400€ za to sranje od telefona jer za kvalitet koji se dobija ne vredi te pare, maksimum nekih 250€. Od tada guglao i merio 300 puta pa napokon presekao i uzeo 2.2 godine star P40 pro za 270€ koji je super ocuvan. Vrhunski kvalitet i izrada plus zver od telefona, jedini smor sto je crne boje ali jbg. Deluje mi da mu je baterija malo oslabila pa cekam da izracuna kapacitet iste pa da vidim da li da je menjam ili ne. Ima u promobiju zamena baterija za 3500... Da li vrede te baterije nesto ili da furam ovu oridzinale dok ne propadne?

Ah, čuveni problem vlasnika Huawei P30 i P40 serije, koji danas ne mogu da nađu bolji fon bez 1000 eura :D Baterija može samo ako ti životom garantuju da je stvarno prava originalna baterija, a ne nešto što ONI SMATRAJU dovoljno dobrom, A(AA)/prvom/kurac/palac klasom za zamenu. Mislim da Promobi ne bi trebalo da bude fazon da kažu da je orignal a stave kopiju :D Ja ti ka oalternativu mogu poslati za 10 eura polovnu stvarno originalnu iz P40 pro koji je bio demo par meseci, istestiran detaljno, uključujući i bateiju, pa raskantan u delove, to je skoro kao i "fabrika" stanje baterije, pa ako imaš nekog drugara da petlja, otvara i zna lepo da prelepi poklopce, možeš da uštediš i dobiješ pravi, proveren original ovako :D

@Lucky @FATA definitnvo je Honor 70 dobar fon, ali takođe istovremeno definitivno ne vredi para koje za nejga traže, ali to je, ponavljam se, veliki problem velike većine modernih telefona :(

Edit - moram da izwotujem i na temu toga šta je kompaktan fon, jer vidim da su mnogi u zabludi i pogrešnim metodama to danas utvrđuju, kasnije ću već i to, trebalo bi da bude od pomoć i evgeniju ako ništa drugo :D

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Lucky said:

Honor 70 je stvarno dobar fon, kum uzeo pa sam malo čačkao, u odnosu na iphone je izmislio eleganciju. ne ulazim u softver i to sve, više ovako vizuelno, a deluje i dosta brzo.

90% telefona su za iphone izmislili eleganciju 😄

Cackao sam ga ja malo po poslovnicama i ne sporim da je dobar telefon za danasnje standarde medjutim ne vredi te pare ni-ka-ko.

 

45 minutes ago, millanče said:

Ah, čuveni problem vlasnika Huawei P30 i P40 serije, koji danas ne mogu da nađu bolji fon bez 1000 eura 😄 Baterija može samo ako ti životom garantuju da je stvarno prava originalna baterija, a ne nešto što ONI SMATRAJU dovoljno dobrom, A(AA)/prvom/kurac/palac klasom za zamenu. Mislim da Promobi ne bi trebalo da bude fazon da kažu da je orignal a stave kopiju 😄 Ja ti ka oalternativu mogu poslati za 10 eura polovnu stvarno originalnu iz P40 pro koji je bio demo par meseci, istestiran detaljno, uključujući i bateiju, pa raskantan u delove, to je skoro kao i "fabrika" stanje baterije, pa ako imaš nekog drugara da petlja, otvara i zna lepo da prelepi poklopce, možeš da uštediš i dobiješ pravi, proveren original ovako 😄

Bogme ja pokusavam da prihvatim i nivo m20pro i nesto ispod medjutim nema ni priblizno ni sa cenom od 600-700 koliko je tada kostao. Ej bre uzeo sam m20pro kod A1 tada za 650 i dobio uz to i GT sat. Sada H70 kosta 700 bez sata sa losijim kucistem, losijom kamerom, losijim displejom, losijim sistemom. Pa majke im ga bas... Nece videti od mene kupovinu novog telefona dok nas ne resetuje kometa!

Ae videcu sa promobijem kakvu bateriju nude pa ti se javim za tu zamensku! E da to sam zaboravio da napomenem... Da li postoji neka trik da se smanji sansa za pojavu duhova na p40p, da li je telefon uopste podlozan istim?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, FATA said:

90% telefona su za iphone izmislili eleganciju 😄

Cackao sam ga ja malo po poslovnicama i ne sporim da je dobar telefon za danasnje standarde medjutim ne vredi te pare ni-ka-ko.

 

Bogme ja pokusavam da prihvatim i nivo m20pro i nesto ispod medjutim nema ni priblizno ni sa cenom od 600-700 koliko je tada kostao. Ej bre uzeo sam m20pro kod A1 tada za 650 i dobio uz to i GT sat. Sada H70 kosta 700 bez sata sa losijim kucistem, losijom kamerom, losijim displejom, losijim sistemom. Pa majke im ga bas... Nece videti od mene kupovinu novog telefona dok nas ne resetuje kometa!

Ae videcu sa promobijem kakvu bateriju nude pa ti se javim za tu zamensku! E da to sam zaboravio da napomenem... Da li postoji neka trik da se smanji sansa za pojavu duhova na p40p, da li je telefon uopste podlozan istim?

E, nemoj se vređamo, ovo ti nije zamensko đubre, već POLOVNA ORIGINALNA :D

Ta vremena se neće vrate nikad, osim stvarno da padne kometa, progutali smo govno zvano 2017. i Iphone X osnovna verzija 999 dolara, nije bilo bojkota, kupovao se kao blesav, ostali vremenom iskopirali to, plus nestašica čipova, plus inflacija, i sad smo tu gde jesmo :( 

Trika za duhove nema, svi OLED/AMOLED su podložni tome, noviji ih dobijaju dosta ranije nego stari modeli. Izbegavaj da ti dugo stoji neka statična slika upaljena, kojekakav grid, promeni s vremena na vreme temu/launcher/temu tastature da se ne "ubrnuju" prerano iste ivice tastera, ikonica i slično, koristi dark mode i to je otprilike to.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Elem, koji je fon kompaktan, koji preglomazan, a koji baš kako treba - velika je greška danas određivati napamet samo čitanjem navedene dijgonale ekrana. Ivice ekrana su "smršale" i zakrivile se ozbiljno u periodu 2017.-2020. i od tad se i dijagonale malo drugačije mere, i otisak prsta se preselio svud, samo da nije ispod ekrana više. Rezultat toga je da, recimo, moderni fon dijagonale ekrana oko 6.3" je po ukupnim dimenzijama "tu negde" sa telefonom slične klase iz/do 2017. kakav se tad vodio kao 5.2"-5,5". Razlika je skoro ceo inč :D Zato je nabolje uzeti u ruke stari fon čijim si dimenzijama okvirno zadovoljan, i onda, recimo, na GSMAreni uraditi compare i gledati kolika je razlika u dimenzijama i ima li je uopšte u odnosu na onaj koji bi da kupiš.

Evo, primer Togfuov dobri stari Huawei p10 kompaktni flagship iz 2017. ima ekran od 5.1", i sad recimo da Togfu kaže - ma nema šanse da bih kupio S23, pa to je 6.1" ekran, to je ogromno, kud ću sa tim, neću, bre veći fon od P10! I neće S23... A uporedimo li stvarne dimenzije ta dva telefona, rezultat je krajnje zanimljiv:

P10S23.thumb.jpg.b02eb4360acdc4acabfe24cdbb0837ea.jpg

 

@voodoo_ Vredi X8, a razmotri i motorole G72 i G52 ako ih negde imaš u ponudi za slične pare (OLED > LCD, čistiji android > Magic UI, +1000 mAH baterija).

 

 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, millanče said:

@Lucky @FATA definitnvo je Honor 70 dobar fon, ali takođe istovremeno definitivno ne vredi para koje za nejga traže, ali to je, ponavljam se, veliki problem velike većine modernih telefona 😞

ista ali tu imaš tu kategoriju firmi koje uzimaju preko paketa. 

iako im možda bude skuplje kad se sve sabere, ako ideš preko firme i mesečno na pretplatu itd, pa ti to dođe i trošak firme, jbg, onda ne gledaš te cene baš na taj način.

3 hours ago, FATA said:

90% telefona su za iphone izmislili eleganciju 😄

nažalost si u pravu, pričali smo već o tome, ovi novi iphone koji je kopiran iphone4 samo deblji je bukvalno blam. ali jbg, i dalje se ubijaju od para.

moguće da će sad nešto da menjaju kad će ubaciti usb-c, videćemo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@millanče

Posle par meseci koriscenja cisto da bacim komentar da je P40 pro tesko smece u odnosu na mate 20 pro. Jeste telefon zver, ali ne moze da se poredi.

Iako sam mislio da mi nece trebati, ipak se oseca nedostatak G servisa a i ovaj Gbox je beskoristan. Koja je dobra alternativa Gmapu i da li je pouzdan Huawei wallet? Pokusao da instaliram google wallet ali i ucitava u beskonacno. 

  • Like +1 1
  • Sad 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, FATA said:

@millanče

Posle par meseci koriscenja cisto da bacim komentar da je P40 pro tesko smece u odnosu na mate 20 pro. Jeste telefon zver, ali ne moze da se poredi.

Iako sam mislio da mi nece trebati, ipak se oseca nedostatak G servisa a i ovaj Gbox je beskoristan. Koja je dobra alternativa Gmapu i da li je pouzdan Huawei wallet? Pokusao da instaliram google wallet ali i ucitava u beskonacno. 

sa prolaskom godina čovek prosto nema više strpljenja da radi neke stvari koje je radio pre 🙂

prelaziš u to da ti stvari budu jednostavne za korišćenje i intiutivne i možda najvažnije brzo dostupne itd.  tako da svaka gimnastika da bi imao google prosto smeta 🙂 bez obzira na eventualne prednosti sa druge strane, u ovom slučaju snaga hardvera i šta god.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, FATA said:

@millanče

Posle par meseci koriscenja cisto da bacim komentar da je P40 pro tesko smece u odnosu na mate 20 pro. Jeste telefon zver, ali ne moze da se poredi.

Iako sam mislio da mi nece trebati, ipak se oseca nedostatak G servisa a i ovaj Gbox je beskoristan. Koja je dobra alternativa Gmapu i da li je pouzdan Huawei wallet? Pokusao da instaliram google wallet ali i ucitava u beskonacno. 

Bedak, eto, pa meni su se mnogi kleli u p40 pro, ali su se odrekli punih Google usluga i prigrlili te alternative i emulatore u fulu. 

Ja to nisam mogao, gurao sam poslednje sa Google podrskom, mate 20 pro i  lite, p30 lite, p smart z i neki hibrid zvani Honor 9x lite

Novi motorolu edge 20 kupio pre godinu dana, evo juče se vratio na specijalni mate 20 lite backup fon u koji sam ugradio veću bateriju od y7 2019 JER SAM TAKO BIO U MOGUĆNOSTI :) 4000 umesto 3600 mah. zašto? jer se motoroli uzjebao tač i kamera je kita, ostavio je danas na reklamaciju. Zadnje vreme došlo :(

Edited by millanče
  • Sad 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2023 at 8:41 PM, millanče said:

Bedak, eto, pa meni su se mnogi kleli u p40 pro, ali su se odrekli punih Google usluga i prigrlili te alternative i emulatore u fulu. 

Kleli su se jer nisu probali m20p! 🙂

Jeste zver kao sto rekoh, izrada je vrhunska, osecaj isto tako ali posle koriscenja m20p dosta stvari mi smeta koje nisu vezane za gservise. Otisak i otkljucavanje licem deluju mi bas losije na 40. Kamera npr. ne ukljucuje stabilizaciju u AI modu na zumu. Desi se da slabije prepozna dodire po ivicama, izgleda da nema proximity senzor ili kako se vec zove kad se razgovara da ugasi ekran i jos dosta drugih stvari. Jos nisam provalio kako da postavim tamnu temu na brojcaniku 😞

Inace da te priupitam jos jednu stvar.. Treba mi novi telefon za posao da zameni Redmi note 4 koji sam do sada koristio. Koristio bih ga i dalje, ali posle 6g je pocela da brljavi baterija i pokazuje razlicite procente u zavisnosti sta joj se svidja u tom trenutku. Ne treba mi neka ludnica jer jelte i redmi note 4 je zavrsavao posao pa me zanima sta moze da se uzme za neke male novce? Gledao mobilnisvet i kao najjeftinije opcije mi izbacuje poco m5, redmi note 10/12, realme c21y i c25y, samsun A04s i A14. Da idem open na redmi note ili da probam nesto drugo?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...