Jump to content

Google lansirao Google+


Lucky

Recommended Posts

a za sta oni mogu da koriste te podatke, sem za reklame?

al' dobro, ja to opet govorim sa moje tacke gledista, posto mi je chat uglavnom neka random spika, a najprivatniji podaci su mi podaci o skolovanju i grad stanovanja (mada to moze svako preko IP adrese da provali :>)

tako da me ne dotice to sto oni znaju da fapujem na milu kunis i gotivim arsenal

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa recimo mogu da ih prodaju analitičkim kućama koje će na osnovu njih da kompanijama koje se bave prodajom nečega predvide potražnju ovih ili onih proizvoda u nekom vremenskom roku (za pare naravno). Takvi podaci su ogromna vrednost za onog ko zna šta bi s njima.

Link to comment
Share on other sites

možda manji broj ljudi ima problem baš sa tim konkretnim primerom toga kakve reklame do tebe stižu, veći je problem šta se sa tim infoom kojeg prikupljaju može uraditi. mada mislim da je to sve i ivanko gore napisao :)

Zamisli ti kod kuće koristiš Head & Shoulders i gledaš stalno Dextera, i jednom izlaziš iz gajbe i lik te sa'vata i kao - "vidim da koristite Head & Shoulders, da li ste zainteresovani za ovaj novi sa limunom? Plus, na FoxCrime od 1.jula kreće nova sezona Dextera koju toliko volite". Iako su tebi te informacije možda korisne, malo je creepy da neko zna šta ti radiš u toplini svoga doma :) + da to može da kaže onome prekoputa, pa onda onome tamo sledećem...

Link to comment
Share on other sites

A neko ce u svemu tome da se bavi tobom kao pojedincem i gleda tvoja interesovanja? To se vishe koristi za neku statistiku. Meni to apsolutno nishta ne smeta, mislim sami smo krivi koristimo njihove servere, oni su nam to ustupili. Normalno niko nece svoju najdublju privatnost drzati na fb-u.

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

eh, pa nije to bas tako:)

kad bi uzeo fb data osobe x, mogao bi da izvedes mnoooogo zakljucaka. ne mora niko da napise kako voli da se bicuje go pred ogledalom da bi ti dobio prilicno in depth statistiku. a i info o jednom liku. ti na fbu vidis kako ljudi reaguju na stvari, sta im se svidja, sta im se ne svidja, vidis koje grupe se prave, na koji nacin ljudi percipiraju stvarnost u bilo kom pogledu, koliki je koeficijent obrazovanja lupam...

mozda ce neko da se bavi i pojedincem, ali i da se ne bavi, dovoljno je invazivno. ljudima stizu reklamne poruke preko mtsa o splavovima, to je prosto nezakonito. ja fb nemam, pa ne znam kakav je tamo princip, tj ugovor, ali mogu da se kladim da se i tamo rade nezakonite stvari upravo u ovom pravcu. takodje, gomila tih stvari je automatizovana, ko oni sajtovi sto ti nude komsinice iz borce i surcina. i taj sto ide po pojedincima, nece da krene od celog fba, vec, ako diluje opremu za crnce u getu, naci ce grupu 'ziv je tupak umro nije', pa ce tu da handpickuje jednog po jednog. lol primer, ali nema veze.

i najzad, zasto neko ne bi drzao najdublju privatnost na fbu? pretpostavljam da fb ima neki disklejmer kako je 'sve poverljivo' i kako 'nece biti iskorisceno' ili neku tako lagariju. i da, argument tipa 'sami smo krivi' ne pije vodu, ovde se prica o narusavanju privatnosti, moralu i etici, ne ko je kriv. to sto fb radi to sto radi to je iskljucivo sramota kompanije, ne moras hvatati svaku dusu samo zato sto je slaba ili nesvesna. i svi dobro znamo kako funkcionise monopol, 90% cu otvoriti fb sledece godine da promovisem atelje (pored ostalih nacina na netu) iako ja to zapravo ne zelim. naravno, samo se umreti mora, ali svi znamo koliko je to detinjasto reci. isto tako kupujem kod miskovica, u mom bloku je bilo sest lol prodavnica za leba i novine, sad nema ni jedne.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

& jebale vas reklame na fejsbuku :)

Enihouw, evo vec 12 dana google+ akaunt.

Svidja mi se zato sto mi je probrana ekipa. i licnije mi je.

Kontam da ce kurta i murta da dodju kasnije ali jbga

Facebook mi je postao publishing page optrilike!

U sv slucaju svidja mi se dizajn.

A isto sto su isto lupili redesign google dugmica i onaj top bar - neat.

Link to comment
Share on other sites

& jebale vas reklame na fejsbuku :)

Enihouw, evo vec 12 dana google+ akaunt.

Svidja mi se zato sto mi je probrana ekipa. i licnije mi je.

Kontam da ce kurta i murta da dodju kasnije ali jbga

Facebook mi je postao publishing page optrilike!

U sv slucaju svidja mi se dizajn.

A isto sto su isto lupili redesign google dugmica i onaj top bar - neat.

pa normalno da je probrana ekipa, nema klinki sa bojlera

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Otvorena je registracija za sve koji imaju gmail nalog, tako da mislim da invite više ne treba.

eh, pa nije to bas tako:)

kad bi uzeo fb data osobe x, mogao bi da izvedes mnoooogo zakljucaka. ne mora niko da napise kako voli da se bicuje go pred ogledalom da bi ti dobio prilicno in depth statistiku. a i info o jednom liku. ti na fbu vidis kako ljudi reaguju na stvari, sta im se svidja, sta im se ne svidja, vidis koje grupe se prave, na koji nacin ljudi percipiraju stvarnost u bilo kom pogledu, koliki je koeficijent obrazovanja lupam...

Problem s tim društvenim mrežama jeste što su ljudi generalno egoisti i što žude za pažnjom, zato pišu stvari koje mogu da otkriju in depth stvari o nekome kako ti to nazivaš. I nemoj misliti da se to ne koristi i sa strane, tipa 88% poslodavaca U SRBIJI je navelo da gleda FB profile potencijalnih kandidata za posao. Pa sad se kaju oni što kače slike iz provoda (sva sreća je moja antologijska slika sa krastavcem bezbedna kod Kjoota :) ali niko ih nije terao da niti otvaraju FB nalog niti da kače te slike. Mada s druge strane verovatno će ih gledati čudno ako kažu da nemaju FB nalog :) U svakom slučaju najveći problem u tome su sami ljudi i ne shvatanje da želja za eksponiranjem ne treba da bude jača od shvatanja problema koji mogu da nastanu od istog. Isto je i sa reklamama, on sakuplja podatke na nivou statistike, ali mu je uzorak dovoljno veliki da relativno izvesno može da predvidi šta mene realno interesuje. To što sam ja stavio mentalnu blokadu da nikada ne kliknem na to sa strane je druga stvar, nisu svi, da jesu ne bi ih ni bilo sa strane i niko to ne bi plaćao...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

zverko:

da, samo sto je taj trip 'ljudi su takvi' mali logicki paradoks. u smislu da se to podrazumeva, covek pravi fejsbuk za ljude, argument tipa 'eh, fejsbuk per se ne navodi ni na sta, nego se ljudi pecaju' je redundant:) to je ko ono 'dinamit je kul i moze da se koristi za kopanje i po kamenolomima, al ljudi ga koriste za ratovanje zato sto su ljudi, nije dinamit kriv' - pa naravno da nije, dinamit je neziva stvar:) ono, da na planeti nema ljudi, onda fala bogu da ljudi ne bi raznosili likove dinamitom.

ako uzmemo da je pravilo da je veliki broj ljudi egzibicionisticko-voajerski nastrojen, onda je to fakat i ne moze se pricati o 'fejsbuku kao takvom' jer se zna sta moze iz cega da nastane. to je maltene ko ono 'ko ga jebe sto nije bio u skoli'. to sto ti nisi takav, to je mozda tvoja snaga, ali ne mozes reci 'eh, pa sto su takvi, eto im sad' kad je to deo njih.

ti u sustini zloupotrebljavas necije slabosti, mane i sklonosti, meni je to kao kad uzmes babi novcanik i pobegnes jer je jadna slaba i ne moze da te juri, a kad baba ode u policiju, oni joj kazu 'jebiga, sto nisi kik-bokser'. to sto je babino nekikbokserstvo fizicka kategorija, a povodljivost fejsbukasa mentalna, to je ne cini slabijom u racunici.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

zverko:

da, samo sto je taj trip 'ljudi su takvi' mali logicki paradoks. u smislu da se to podrazumeva, covek pravi fejsbuk za ljude, argument tipa 'eh, fejsbuk per se ne navodi ni na sta, nego se ljudi pecaju' je redundant:) to je ko ono 'dinamit je kul i moze da se koristi za kopanje i po kamenolomima, al ljudi ga koriste za ratovanje zato sto su ljudi, nije dinamit kriv' - pa naravno da nije, dinamit je neziva stvar:) ono, da na planeti nema ljudi, onda fala bogu da ljudi ne bi raznosili likove dinamitom.

ako uzmemo da je pravilo da je veliki broj ljudi egzibicionisticko-voajerski nastrojen, onda je to fakat i ne moze se pricati o 'fejsbuku kao takvom' jer se zna sta moze iz cega da nastane. to je maltene ko ono 'ko ga jebe sto nije bio u skoli'. to sto ti nisi takav, to je mozda tvoja snaga, ali ne mozes reci 'eh, pa sto su takvi, eto im sad' kad je to deo njih.

ti u sustini zloupotrebljavas necije slabosti, mane i sklonosti, meni je to kao kad uzmes babi novcanik i pobegnes jer je jadna slaba i ne moze da te juri, a kad baba ode u policiju, oni joj kazu 'jebiga, sto nisi kik-bokser'. to sto je babino nekikbokserstvo fizicka kategorija, a povodljivost fejsbukasa mentalna, to je ne cini slabijom u racunici.

Kapiram ja da je to paradoks, ali imaj u vidu da tebe niko ne prisiljava da to radiš, nije ti dobro poređenje s babom. Poređenje s babom bi bilo ok kada bi baba otišla negde gde su samo kriminalci i narkomani i posle se bunila što su joj oteli novčanik. Mislim tipa oni retardi sa nereda u Vankuveru koji se slikaju za fejs kako pale pandurski auto ne mogu baš da kažu kako nisu bili upućeni da će panduri doći do tog snimka, zar ne? :)) Društvene mreže ti omogućavaju da se ponašaš normalno i nenormalno, baš kao u standardnom svetu, samo je razlika u brzini protoka informacija o ponašanju koji je sad mnogo veći. Tipa oni taj svoj položaj realno ne zloupotrebljavaju tako što objavljuju gole slike nekoga sa ljubavnicom (a teoretski bi mogli :), jedino zašta zloupotrebljavaju jeste kada daju podatke o tvojim aktivnostima drugim firmama za pare kako bi ti ovi uvaljivali šampon ili šta već. A i problem je što si ti tamo kliknuo na "I agree" pre nego što si bilo šta dalje mogao da radiš, to što ti nisi pročitao te ne oslobađa od odgovornosti. Ja mogu da izađem napolje i da prebijem nekoga pa da se posle branim da nisam znao da je to nelegalno, nisam pročitao zakon i sl, ali to ne znači da neće da me ćorkiraju zbog toga.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...