Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Гледо сам Тинтина, био сам мало подозрив према трећој димензији, али БРАТЕ! Оно није нормално, оно је највећи напредак у технологији који сам до сад видео у неком цртаћу (мисли се наравно у односу на остале у понуди, односно у односу на досадашње у том неком датом тренутку). Значи ОКЕЈ БРАТЕ, светло, текстуре, модели, блаблабла, то човек очекује да напредује нон стоп (иако је овде и то болесно, али за утисак није кључно због онога што ћу следеће рећи), али АНИМАЦИЈА, јеботе, оно је превише. Толико је превише да ти се мозак стално збуњује (ал буквално збуњује) и прескаче јер карикирани ликови (велике главе, шаке, анатомски односи истриповани) имају потпуно реалну анимацију. Кад кажем потпуно реалну, то и мислим, значи, знате оно кад гледате ''омг најреалнији цги икад блабла'' чак и у играном филму и опет, ма колико је добар, сконтате рецимо да је јунаку цги помогао приликом скока или видите да му је неки покрет ''растегнут'' дигитално или да су покушали да одраде да покрет изгледа верно ако га дигитализују - ви опет сконтате тај вајб и осетите да лик није баш најприродније доскочио на под или шутнуо неког. Овде тога НЕМА, они главати и носати ликови се померају ко прави јебо их ја:) Просто, ко што рекох, имате прескок, јер централни нервни систем са једне стране класификује дешавања у ''цртани лол'' фолдер, а са друге стране покрети су толико верни да их мозак ставља у ''лол ово је право'' фолдер и онда пола филма гледате у неком ретардираном сублиминалном анксиозном трипу док се не навикнете. Али чак и тај трип је позитиван, мислим, као неки неуро-експеримент јеботе, видиш како ти мозак ради, просто смо пола филма били у неком растрзаном моду...

Ал стварно, видите и сами како ми је тинејџ пост, оно је тотални трип шта су урадили. А гледао сам са неколико људи и пола филма смо лежали у фетус положају и вриштали ТИНТИНЕ ЗАШТО ХОДАШ НОРМАЛНИЈЕ НЕГО ЈА КАД ХОДАМ УЛИЦОМ У РЛ АААААА

Свака препорука. Што се тиче осталих аспеката, зачудо, филм је успео, додуше, да нема Хадока, било би три пута горе, али - има га [:D] Поред техникалија и Хадока, похвалио бих и јурњаве које су одлично одрађене и тотално активирају позитивне втф реакције.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dulio moj čovek :)

Elem,

THE GREY

The_Grey_Poster.jpg

Fantastičan film, na korak do savršenstva zapravo. Fantastična atmosfera (ovde kad duva vetar, tačno se oseća hladnoća i nelagodnost), likovi, njihov razvoj, odlični filozofski pasaži u vezi mirenja sa smrću na jedan drugačiji i uzvišen način, fantastično finale koje je mnogima trn u oko baš zato što su očekivali "Lijam Nison vs wolves" akciju, potpuno zaobilazeći pravi karakter priče i likova. Jedino što blago kvari doživljaj je sporadično casual ponašanje likova u odnosu na situaciju, kao i izostanak nekih survival aspekata ovakvog settinga (briga o hrani, npr. i slično).

Ovaj film je skrojen za Dulija, ako mu se ovo ne svidi onda sam ga skroz pogrešno skapirao kao filmofilozofa :)

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

tintin, zaista odlicno realizovan, sve sto rece dulio (sam nisam gledao u 3d)

sto se radnje tice kontam da mi je na momente bio dosadan jer su ti neki akcioni delovi bili ocigledno predvidjeni da se dozive u 3d, a meni je bilo zeeeev :D ali sasvim solidno, moze da se preporuci

Extremely Loud & Incredibly Close

iznenadio me film, mislim ok kada je pocinjao predosecao sam neko americko pateticno sranje, ali zapravo nije tako... vrlo vrlo dobar!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tintin, zaista odlicno realizovan, sve sto rece dulio (sam nisam gledao u 3d)

sto se radnje tice kontam da mi je na momente bio dosadan jer su ti neki akcioni delovi bili ocigledno predvidjeni da se dozive u 3d, a meni je bilo zeeeev :D ali sasvim solidno, moze da se preporuci

Extremely Loud & Incredibly Close

iznenadio me film, mislim ok kada je pocinjao predosecao sam neko americko pateticno sranje, ali zapravo nije tako... vrlo vrlo dobar!

Ма нисам ни ја гледо у 3д, мислим на 3д као полигони ово оно:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja Front line...

bas, bas dobar ratni film...ne secam se kad sam odgledao bolji...

hvala ko je preporucio :)

Одгледај онда и The Brotherhood Of War. Много добро, мада се мени више свидео Front line.

Link to comment
Share on other sites

Evo, zavrsih i Assembly...

Ucili od Bate Kinezi, nema sta :D

I meni je bolji Front line...nekako je epskiji...

Elem, preporuka za oba filma, zaista su vredni gledanja :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO

the_girl_with_the_dragon_tattoo_movie_poster_official_this-525w_700h.jpg

Tehnički fantastično odrađen, od režije, preko fotografije, odličnih performansa i majstorski dizajniranog i umetnutog zvuka u nekim scenama. Atmosfera i priča su odlične (i tačno se vidi da je po knjizi rađeno, sa gomilom likova čije se sudbine prepliću, plus ostali intrigantni elementi - poremećeni porodični odnosi, izolovanost, nacisti, okultno-korporacijski elementi i sl.), ali deluje da je rasplet nekako suviše običan i bez pravih iznenađenja, kao da film ne iskorištava toliko dobrih stvari koje se pumpaju do finala. Zamerka je i poslednjih 15-20 minuta filma koji su nepotrebno razvučeni i pokrivaju relativno ne toliko bitan aspekat radnje i odudaraju i remete ritam filma do te tačke (plus što bi ceo taj deo daleko bolje funkcionisao kao prolog u nastavku, recimo, nego ovde). Sa druge strane, glavna riba je odlično kastovana, izgleda kao vanzemaljac što je naročito pojačano njenim agresivno-ranjivim karakterom, uz nekoliko dobro odrađenih hard kor scena u najavi (što je valjda maksimum od mejnstrim Dejvida Finčera koji možemo da očekujemo).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

the girl with the dragon tatoo

kako neko moze da gleda rimejk pored fantasticnog originala ??!?! wtf??

pokusao sam da odgledam rimejk, prejadno deluje (znam znam, prvi utisak je najbitniji)

Evo, zavrsih i Assembly...

Ucili od Bate Kinezi, nema sta :D

I meni je bolji Front line...nekako je epskiji...

Elem, preporuka za oba filma, zaista su vredni gledanja :D

hehehe, tacno tako falio je samo bata da iskoci, ali opet ako se nekako prebacis u trip da je to kineski film, sasvim je solidan

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da sam do sada od kineskih filmova gledao samo 5 majstora shaolina, gvozdena pesnica bokserskog ustanka i slicno...i veci deo dzeki chen opusa...:)

Ovo mi je potpuno prosvetljenje :)

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

the girl with the dragon tatoo

kako neko moze da gleda rimejk pored fantasticnog originala ??!?! wtf??

pokusao sam da odgledam rimejk, prejadno deluje (znam znam, prvi utisak je najbitniji)

^qft

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

...THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO...

bas sada i ja gledao ovo, uglavnom se slazem sa pipbojem

svideo mi se film, mislim da grese oni koji kazu da je rimejk svedskog filma, koji mi je za nijansu bolji, pre bih rekao da je ovo neka fincerova interpretacija knjige. sem skarsgarda, ipak su mi glumci u swe verziji bolje odradili posao, glavni lik i pogotovu numi rapajs (valjda se noomi rapace tako cita? :) ) bolja je lisbet od runi mare.

doduse ovde je zvuk, muzika odlicna, tacno se cuje trent (i atikus) :)

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

BULLHEAD (RUNDSKOP)

Rundskop_bullhead_affiche_poster.jpg

Odlična belgijska triler-drama, sa neočekivanim razvojem glavnog lika i perfektnim kastingom istog. Krimi elementi su pomalo traljavo odrađeni (što nekako i ide pod ruku s obzirom da je u pitanju nestandardni ogranak mafioza), ali je sve to sporedno u odnosu na odlično odrađenu i kompleksnu priču glavnog junaka i sjajnu režiju i scenario koji su urađeni minimalistički, a maksimalno efektno.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...