Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

@алфа Prvo, ovo nije ana.rs ili tako neki sajt gde pričamo o receptima i "običnoj ishrani", nego o režimima ishrane koji su namenjeni skidanju ili dobijanju mase, kao što su neki pitali  [:)]

 

Niko odavde neće uspeti da spusti masti na nerazumno nizak nivo, osim ako nije bar polu-profi sportista, a njemu ne trebaju naši saveti. Ostali će spustiti nivo masti onoliko koliko se budu pridržavali režima i koliko budu trenirali, a ne vidim ništa loše u tome što će neko nositi "realnu" kilažu, neće imati probleme sa zglobovima u 35. godini, izgledaće zdravo i osećaće se tako, moći će da igra basket sa ekipom do bar 50. godine itd...

 

Što se Bred Pita tiče, nije on bio ništa posebno u Fight Club-u, malo se "isekao", radio dosta cardio i to je. Može da jede šta hoće kad trenira 2 puta dnevno i posao mu je da za xy meseci izgleda onako kako ga je režiser zamislio.

 

Ja npr imam dobar metabolizam, dobre treninge, ne bavim se fitnesom i izgled tela me ne interesuje, mogu sebi da dozvolim da jedem šta hoću, ali opet to ne radim, jer se mnogo bolje osećam kad se "zdravo" hranim. Voće jedem po potrebi, volim i picu da pojedem, ali kao što rekoh, ja imam dobru kilažu, znam kako mi telo reaguje na različite namirnice i to je  [:)]

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

E za to bih morao da proverim sa bred pitom prvo! :-)

Ih bre ja jedno a ti drugo. :-) Pa bre i ne pricam bodi bildingu i famoznih 4% masti, ja i pricam za neku prosecnu random osobu koja hoce da skine nesto masti ali nije svesna da, na stranu banane, manje vise svaka vocka na 100g ima 10g najobicnijeg secera (koji je daleko od dobrog izvora ugljenih hidrata) sto mu dodje kolicinski isto kao u koka koli npr i stvarno ne znam kako ce to da mu pomogne. E sad sto rece Kal1, ko voli da jede voce to je vec druga stvar. :-)

High Fructose Corn Syrup =/= Fructose.

Једноставно не могу да пређем преко тога да "можеш да замениш састојке из воћа са нечим другим" и "воће убија због фруктозе!!1" буквално се тако постављаш. Ја тотално капирам зашто ти у тој дијети не једеш воће, стварно капирам. Али то је из неких естетских разлога, просипати овде причу како то не да није лоше, него чак и здраво је прелудо, баш због тога што ће сутра доћи неки клинац на овај топик и који ће прочитати да је појести банану исто што и попити коцу.

@alfi

 

ako se ne varam, dzoni je ili zavrsio ili zavrsava studiranje biohemije pri medicini (ne mogu da se setim posto sise nema 100g da se javi od kad se ozenio ovaj zaljubio :), plus ga interesuje materija vezana za ishranu i trening te ako hoces da se uhvatis u raspravu sa njim predlazem ti da dobro spremis :) nisam mu ja drveni advokat niti bilo sta slicno, ali smesno izgleda kad ga napadas sa malo informacija i jedini argument ti je "ti si bodibilder njihova ishrana nema veze sa pravilnom ishranom"

ват?

@алфа Prvo, ovo nije ana.rs ili tako neki sajt gde pričamo o receptima i "običnoj ishrani", nego o režimima ishrane koji su namenjeni skidanju ili dobijanju mase, kao što su neki pitali  [:)]

 

Niko odavde neće uspeti da spusti masti na nerazumno nizak nivo, osim ako nije bar polu-profi sportista, a njemu ne trebaju naši saveti. Ostali će spustiti nivo masti onoliko koliko se budu pridržavali režima i koliko budu trenirali, a ne vidim ništa loše u tome što će neko nositi "realnu" kilažu, neće imati probleme sa zglobovima u 35. godini, izgledaće zdravo i osećaće se tako, moći će da igra basket sa ekipom do bar 50. godine itd...

 

Što se Bred Pita tiče, nije on bio ništa posebno u Fight Club-u, malo se "isekao", radio dosta cardio i to je. Može da jede šta hoće kad trenira 2 puta dnevno i posao mu je da za xy meseci izgleda onako kako ga je režiser zamislio.

 

Ja npr imam dobar metabolizam, dobre treninge, ne bavim se fitnesom i izgled tela me ne interesuje, mogu sebi da dozvolim da jedem šta hoću, ali opet to ne radim, jer se mnogo bolje osećam kad se "zdravo" hranim. Voće jedem po potrebi, volim i picu da pojedem, ali kao što rekoh, ja imam dobru kilažu, znam kako mi telo reaguje na različite namirnice i to je  [:)]

ват?

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ih bre sad ispade da sam ja protiv voca totalno a samo sam pokusao da objasnim da se ljudi ne zavaravaju da je to bog zna kakva namirnica kad nije.

Nesto mi nije produktivna ova nasa diskusija, ne dolazimo do novih stvari kad mi ti samo ponavljas da je fruktoza do jaja i kako voce sadrzi jos kul sastojaka. Problem je u stvari sto klinci nece da citaju, tako da ne brini se, nece niko izbegavati voce zato sto sam ja nesto laprdao na rur forumu. :-) Nadam se da ce bar ovi stariji izvuci nesto korisno iz naseg razgovora. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja voce izbegavam jer je nase voce posle cigareta trenutno najstetnija stvar koju mozes uneti u sebe :D. Ni povrce nije spaseno ali je ipak bolje nego voce. Znam znam i ostale namirnice su nam zatrovane pa se ne cimam oko toga, kapiram da zvuci kao mindfuck da je voce toliko u kurcu ali iz pouzdanih izvora znam da je tako.

 

Zaboravio sam sta znaci zdrava, prirodna vocka. U sve sam se uverio jednom prilikom kada je caletov prijatelj iz CG doneo limun i masline sa njegovog imanja. Ljudi, kada sam rasekao taj limun na pola ceo jebeni stan je zamirisao, mogao si da ga osetis sa 10 metara, ukus necu ni da komentarisem. Od tog nekog trenutka sam shvatio da voce koje kupujemo ne samo da je djubre, nego je ispod svakog zadovoljavajuceg nivoa. Jabuke (inace voce koje posebno volim, i po svom defaultu vrlo dobro sranje) su posebna katastrofa, nikad lepse za oko i gadnije za sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Secam se da je Dzoni imao slican stav i sto se meda tice. Jbg, ja znam da ti znas puno i da se jako dobro razumes u teoriju, ali iskustva nam govore drugacije. Tako da mozda nauka ipak jos nije sve kockice poslozila :)

 

 

To oko naseg gajenja voca je druga prica, slazem se.

Edited by toMaBRE
Link to comment
Share on other sites

Ih bre sad ispade da sam ja protiv voca totalno a samo sam pokusao da objasnim da se ljudi ne zavaravaju da je to bog zna kakva namirnica kad nije.

Nesto mi nije produktivna ova nasa diskusija, ne dolazimo do novih stvari kad mi ti samo ponavljas da je fruktoza do jaja i kako voce sadrzi jos kul sastojaka. Problem je u stvari sto klinci nece da citaju, tako da ne brini se, nece niko izbegavati voce zato sto sam ja nesto laprdao na rur forumu. :-) Nadam se da ce bar ovi stariji izvuci nesto korisno iz naseg razgovora. ;-)

А ја баш покушавам да кажем да јесте бог зна каква намирница. Воће (као и поврће) је много значајно за квалитетну исхрану, због свих тих "ствари" које поседује, поред фруктозе :)

Много је значајно ако рачунаш на квалитетан живот и после 35те.

Ево ти пар кул текстова:

45 Uses For Lemons That Will Blow Your Socks Off:

http://www.whydontyoutrythis.com/2013/05/45-uses-for-lemons-that-will-blow-your-socks-off.html

Avocado Health Benefits: The World's Most Perfect Food?

http://www.whydontyoutrythis.com/2013/02/avocado-health-benefits-worlds-most-perfect-food.html

5 Best Ways to Eat More Bananas

http://www.trueactivist.com/5-best-ways-to-eat-more-bananas/

Bananas help:

Overcome Depression due to high levels of tryptophan, which is converted into serotonin (the happy mood brain neurotransmitter!)

Sustain balance blood sugar; eating before a workout will ensure you’re properly fueled.

Protect against muscle cramps and/or leg cramps with high levels of Vitamin K (Potassium)

Improve mood and reduce PMS symptoms because of their balancing effect on blood sugar and hormone regulation

Reduce swelling, protect against type II diabetes, aid weight loss, strengthen the nervous system, and help with the production of white blood cells, all due to high levels of vitamin B-6

Reduce Anemia because of Iron

Protect against heart attack and stroke due to their high potassium, low salt content.

Aid digestion due to fiber and pectin content (which chelates toxins and heavy metals from the body), stimulates healthy bacteria, reduces constipation, and help produce digestive enzymes to assist in absorbing nutrients.

Prevent kidney cancer, protects against macular degeneration, builds strong bones (by increasing calcium absorption) and enhance intelligence by making one more alert.

Protect the body from oxidation, disease, and free radicals, being high in antioxidants and nutrients.

ако си заинтересован могу да ти ископам још текстова о воћу, имам их негде сачувано.

И веруј ми да клинци читају, можда не постују, али читају и упијају разне ствари, не само са овог форума. Бар смо моји ортаци и ја то радили и онда смо слепо пратили те "значи теретана, млеко, теретана, итд" савете.

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

voće koje kupujemo je sa drugog kraja sveta, i treba mu metar dana da dodje do nas.

zato se to voće bere dok je zeleno, poprska se nekim sranjima (ne prska se otrovima od kojih nam otkazuju bubrezi, opušteno) i sazri u transportu.

 

nikada ne uspe da sazri do kraja, pa kad uzmeš sveže ubranu voćku i onu koja je ubrana pre mesec dana, naravno da se oseti jebena razlika.

ali daleko od toga da je voće koje je na našim tržnicama loše, pogotovo nije toliko loše da ga ne treba jesti. mislim, ovo nije pusta priča, matori mi je agronom, pa ono ...

 

svakako da je najbolje domaće voće iz babinog voćnjaka, ali ne znači da je sve ostalo otrov koji treba izbegavati.

Link to comment
Share on other sites

А ја баш покушавам да кажем да јесте бог зна каква намирница. Воће (као и поврће) је много значајно за квалитетну исхрану, због свих тих "ствари" које поседује, поред фруктозе :)

Много је значајно ако рачунаш на квалитетан живот и после 35те.

 

aj reci nam zasto je bog zna kakva namirnica, i voleo bih kad bi naveo bar 3 razloga zbog kojih je voce mnogo znacajno za kvalitetnu ishranu. sto se tice ovog banana teksta samo to i jeste banana tekst :)

 

edit: alfa nhf ali si zatucan ko drvo

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@prota

+1

то је одговор Лонглију пре свега :)

Secam se da je Dzoni imao slican stav i sto se meda tice. Jbg, ja znam da ti znas puno i da se jako dobro razumes u teoriju, ali iskustva nam govore drugacije. Tako da mozda nauka ipak jos nije sve kockice poslozila :)

Па зато што гледа на воће и мед бодибилдерским очима нхф :)

тј. он ту види само фруктозу, која може (а не мора) да му набаци маст, а не види остале ОГРОМНЕ бенифите воћа и меда.

edit: alfa nhf ali si zatucan ko drvo

окет Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa ja reko da nisam bodi bilder, cenim da me zajebavas sad vec. :-D Sad sam u busu za Bg pa mi je nezgodno sa telefona, ali ces veceras dobiti detaljnu analizu nekog od gore pomenutih tekstova. ;-)

@prota i longli, slazem se sa svime ali opet da kazem, jer deluje kao da se ne cita sta pisem, ja nisam za potpuno izbegavanje voca.

@tomabre belo meso u medu mi je do jaja! :-D

Link to comment
Share on other sites

Ма спрдам се, наравно...

Ја само не знам о чему ми расправљамо уопште, пошто ја сигурно не говорим да људи треба да се преједају воћем. Али да треба да буде део свакодневне исхране, треба, поготово за спортисте/физички активније људе.

Бело месо са медом фтв!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

voće koje kupujemo je sa drugog kraja sveta, i treba mu metar dana da dodje do nas.

zato se to voće bere dok je zeleno, poprska se nekim sranjima (ne prska se otrovima od kojih nam otkazuju bubrezi, opušteno) i sazri u transportu.

 

nikada ne uspe da sazri do kraja, pa kad uzmeš sveže ubranu voćku i onu koja je ubrana pre mesec dana, naravno da se oseti jebena razlika.

ali daleko od toga da je voće koje je na našim tržnicama loše, pogotovo nije toliko loše da ga ne treba jesti. mislim, ovo nije pusta priča, matori mi je agronom, pa ono ...

 

svakako da je najbolje domaće voće iz babinog voćnjaka, ali ne znači da je sve ostalo otrov koji treba izbegavati.

 

Onda me lupa paranoja, svaki dan saznas da od 10 stvari koje radis, 9 te ubijaju polako :D

@alfa:

Brate voce jeste dobro i korisno. Voce treba unositi kao sastav pravilne, zdrave i raznovrsne ishrane tokom celog zivota. To niko ne spori. Voce je pozeljno izbaciti na restriktivnoj dijeti, zbog secera. Neces ostaviti svoje telo bez vitamina ako mesec dana ne jedes voce, pogotovo ako jedes povrce. To je takodje cinjenica.

Ali ajde mala digresija, da li si razmisljao ovako o problematici.

Industrija voca je takodje ogroman biznis, ogromne pare su u igri. Da li mislis da postoji makar mala sansa da su benefiti voca, ajde u namjanju ruku prepumpani? Ne ciljam nikakvu teoriju zavere, prilicno je logicno postaviti takvo pitanje. Imaj na umu da je cela prica o vitaminima i dalje nejasna, da ne pricam o kolicni potrebnoj coveku. Recimo za vitamin E su 2011 rekli da povecava rizik od pojave raka prostate kod zdravih muskaraca, da bi posle u nekoj studiji nasli da je skroz suprotno, da on smanjuje rizik i poboljsava oporavak. Zapamti da sve studije ikada je neko zbog necega fundirao. Ovim necu da kazem da je voce stetno, nego da kolicina vitamina potrebna ljudskom telu je krajnje diskutabilna, kao i da savrsenu raspodelu unosa makronutrijenata u ljudski organizam nece niko nikada znati, samim tim niko ne moze tvrditi koja je tacna kolicina (u ovom slucaju voca) nama zapravo potrebna.

Setite se samo da je do skoro bilo zabranjeno jesti vise od 3 cela jaja nedeljno zbog holesterola...

 

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Onda me lupa paranoja, svaki dan saznas da od 10 stvari koje radis, 9 te ubijaju polako :D

 

On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero."

 

u suštini u svemu što jedemo se nalazi neka materija koja ako se dovoljno dugo unosi može da sjebe lučenje nekog hormona koji onda može da dovede do povećanog rizika od raka.

tako da ono, neku opasnu materiju ne možeš izbeći ni samo disanjem. nikada nisi ni mogao, al ljudsko telo je zver od mašine. bukvalno moraš sistematski decenijama da ga uništavaš da bi se osetile tako velike posledice.

 

btw, onaj mladi sir što si preporučio je brutalan. :D

Link to comment
Share on other sites

Bravo Zuzi, svaka je na mestu, evo plusa od mene.

Ovo je generalno problem sa vecinom 'novinskih' clanaka koji bi da 'zadju u medicinu' a veze sa njom nemaju, te se koriste od poluistina do kriminalno netacnih stvari koje bi da proguraju pored ovih delimicno tacnih, te kad obicni ljudi procitaju ovo jako lepo izgleda...

Link to comment
Share on other sites

Bogu hvala da je neko normalan dosao i objasnii celu stvar,hvala Dzoniju i ostalima.

Samo cu reci da za 6-8 nedelja mozes spustiti bf% sa 17 na 8,a ako uz to koristis frikom mixeve mozes jesti 10ak vrsta povrca DNEVNO,sto ce verujem zadovoljiti mineralno-vitaminske apetite i najvecih vocnih moralista.Voce svakako nije neophodno.

Link to comment
Share on other sites

Пробао сам данас да трчим. Нисам у животу трчао, ако се јурцање за бусом или на физичком изузме. Успео сам да пређем 2.4 километра из 2 пута :) Пао је један круг шетње између, јбг. За сада је ОК, ништа не боли. Видећу како иде и може ли се до 5 у две недеље. Сетио са се филма са оним нашим редитељем, Апсолутних сто, што је себи зацртао да истрчи маратон. Нисам баш толико амбициозан, али сагоревам калорије лагано.

И пратим топик, наравно :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

nemoj da pratis topik iskreno, reci ce ti da nista ne jedes nego da spricas u dupe vitamine ugljene hidrate i proteine(proteine samo vikendom doduse), te da ne pijes nista osim 100% ciste nemesane sperme od lososa koja ima najvecu ph vrednost i najbolje dodje posle treninga.

  • Upvote (+1) 1

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Rucaj na poslu oko 13 i ne jedi nista pre treninga!

A uvece sta ima !

 

A mozes i pilence, salatu, sira, tako nesto, samo bez leba! Nisam pro, al meni uradio posao!

 

Popi i spermu od norveskog lososa, skandnavija bato!



па пре свега избаци воће из исхране!

i to! Skupo je

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Bogu hvala da je neko normalan dosao i objasnii celu stvar,hvala Dzoniju i ostalima.

neko normalan... [roflmao] ovde vise niko nije normalan, jer ste otisili u krajnost. 

 

citam sta pisu pojedinci i koliko se trude da argumentuju "nepotrebnost voca" u ishrani.. u najmanju ruku, ni sekta vam nije ravna. pogotovo kad to radi neko ko zna o nutricionizmu, kao sto je dzoni i ovaj lik zuzinjo, a ne znaju ni oni sami zbog cega. ko da su se porazboljevali jednom u svom zivotu od unosa voca. jeste teretana topik, ali nemaju svi ambiciju za mr olimpije, pa da im savetujete izbacivanje voca zato sto ima "dosta" secera, cak 6 kafenih kasicica. lol, neko kad procita sa strane skapirao bi da ce da dobije secernu bolest posle 3 banane.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

 pitanjce

 

 vraćam se treningu, jer sam najzad uspeo da se se dokopam 45 minutnog slota slobodnog vremena (planiram da radim p90, pa p90x kad se za par nedelja iole vratim u formu)

 imam pitanje za ishranu, šta jesti po povratku sa posla (oko 17h), što će me održati kroz trening koji će biti oko 19, kako bih maksimizovao(!) učinak treninga, i da li jesti nešto posle treninga. imam ~91 kg, cilj mi je da se vratim na nekih svojih idealnih 85, i da nabacim još malo mišićne mase

 Бурек ! он ће те држати и после тренинга !:))) Мислим да је боље да се прво вратиш на 85 па онда да кренеш са мишићном масом :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Пробао сам данас да трчим. Нисам у животу трчао, ако се јурцање за бусом или на физичком изузме. Успео сам да пређем 2.4 километра из 2 пута :) Пао је један круг шетње између, јбг. За сада је ОК, ништа не боли. Видећу како иде и може ли се до 5 у две недеље. Сетио са се филма са оним нашим редитељем, Апсолутних сто, што је себи зацртао да истрчи маратон. Нисам баш толико амбициозан, али сагоревам калорије лагано.

И пратим топик, наравно :)

 

Mislim da ne bi trebalo da imaš problem da istrčiš 5km. Doduše nisi napisao kojom brzinom ali predpostavljam da ne trčiš baš najsporije moguće.

Link to comment
Share on other sites

 pitanjce

 

 vraćam se treningu, jer sam najzad uspeo da se se dokopam 45 minutnog slota slobodnog vremena (planiram da radim p90, pa p90x kad se za par nedelja iole vratim u formu)

 imam pitanje za ishranu, šta jesti po povratku sa posla (oko 17h), što će me održati kroz trening koji će biti oko 19, kako bih maksimizovao(!) učinak treninga, i da li jesti nešto posle treninga. imam ~91 kg, cilj mi je da se vratim na nekih svojih idealnih 85, i da nabacim još malo mišićne mase

 

Na tvom mestu bih probao ovo sto je Igor napisao... oko 13 do 14h rucaj... sat dva kasnije pojedi neku laganu uzinu (tipa votjku neku (LOL VOTJE SPALITE ME!)... i onda ne jedi nista do treninga.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ако те кући чека нешто кувано онда једи онолико колико ће ти се сварити до 19ч тј да те не оптерети док вежбаш а после вежбања поједи други део :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...