Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

neko normalan... [roflmao] ovde vise niko nije normalan, jer ste otisili u krajnost. 

 

citam sta pisu pojedinci i koliko se trude da argumentuju "nepotrebnost voca" u ishrani.. u najmanju ruku, ni sekta vam nije ravna. pogotovo kad to radi neko ko zna o nutricionizmu, kao sto je dzoni i ovaj lik zuzinjo, a ne znaju ni oni sami zbog cega. ko da su se porazboljevali jednom u svom zivotu od unosa voca. jeste teretana topik, ali nemaju svi ambiciju za mr olimpije, pa da im savetujete izbacivanje voca zato sto ima "dosta" secera, cak 6 kafenih kasicica. lol, neko kad procita sa strane skapirao bi da ce da dobije secernu bolest posle 3 banane.

 

Mislim da si malo fejlovao u razumevanju konteksta.Po meni,sa svojim telom kad je estetika u pitanju,mozes da radis 3 stvari:

 

1.Smanjujes procenat masti uz istovremeno ocuvanje sto vise misicne mase.

2.Povecavas misicnu masu uz istovremeno sto manje uvecanje procenta masti.

3.Odrzavanje postojeceg stanja.

 

Vrlo retko i pod odredjenim uslovima se mogu javiti modifikovani oblici ovog procesa.U 2. i 3. slucaju konzumacija voca nije nikakav problem sto se tice estetike,neces povuci vodu ili zamastiti se,pod odredjenim uslovima.

 

Ako pak zelis 1. stvar,onda deluje malo kontraproduktivno jesti voce,zar ne?Ako ne jedes voce tih 6-8 nedelja,nece ti se nista desiti,pa ne plovimo za ameriku u 15. veku pa da dobijemo skorbut : ) A sa druge strane,bolje pojedi integralni pirinac umesto tih hidrata iz voce,ako nista drugo barem ce te duze drzati sitim.

 

Ja znam ljude koji izgledaju mnogo dobro (treneri i obicni rekreativci) koji odrzavaju vrlo nizak procenat masti (8-9%) tokom manje-vise cele godine,a jedu par sljiva/bananu/breskvu/narandzu ili neku drugu vocku posle treninga da napune glikogenske depoe i to je skroz kul taktika da jedes voce,a da iskoristis maksimum od njega.

Link to comment
Share on other sites

[:D]

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

neko normalan... [roflmao] ovde vise niko nije normalan, jer ste otisili u krajnost. 

 

citam sta pisu pojedinci i koliko se trude da argumentuju "nepotrebnost voca" u ishrani.. u najmanju ruku, ni sekta vam nije ravna. pogotovo kad to radi neko ko zna o nutricionizmu, kao sto je dzoni i ovaj lik zuzinjo, a ne znaju ni oni sami zbog cega. ko da su se porazboljevali jednom u svom zivotu od unosa voca. jeste teretana topik, ali nemaju svi ambiciju za mr olimpije, pa da im savetujete izbacivanje voca zato sto ima "dosta" secera, cak 6 kafenih kasicica. lol, neko kad procita sa strane skapirao bi da ce da dobije secernu bolest posle 3 banane.

 

Ja sam samo izneo argumente protiv neophodnosti voca u ishrani, mislio sam da je to jasno. U slucaju da nije bilo jasno, naglasio sam to u poslednjem pasusu, isto kao i da je sve ovo prica za kasnije stadijume 'mrsavljenja'.  Stoji da nije jedan od prvih koraka na tom putu, ali zasto da ga ignorisemo samo zbog toga?

Ne vidim da sam ikad (ili bilo ko drugi) ovde mracio sa pricom da svi treba da treniraju za Olimpiju, drze se ispod 7% BF i razmatraju svaki gram hrane koji unesu. Da, mislim da ljudi treba da znaju sta jedu, i zasto, ali isto tako potpuno razumem da neko nema vremena ili volje da se zamara takvim stvarima.

I za kraj, iako dosta pocetnika trazi savet na ovom topiku, opet su se vodile diskusije o gliko depoima, ketozi, glikemijskim indeksima, nacinima za kontrolu hormona, a sve to su poprilicno napredne stvari. Ne vidim zasto bi neko bio sektas ako ima dublji nivo interesovanja o odredjenoj temi, i opet naglasavam, ne namece te diskusije drugima.

 

Svako ko zeli da baci neki kontra-argument koji bi dokazao neophodnost voca, dobrodosao je, ali evo da ponovim jos jednom. Niko ovde ne tvrdi da je voce najgora hrana koja postoji, ili da svi treba da ga batalimo skroz, vec da se i bez njega moze, a u pojedinim slucajevima, da, cak je i pozeljno izbaciti ga iz ishrane na odredjeni period. To je sve...

Edited by Zuzi
  • Upvote (+1) 1
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

 još samo kad bih imao uslova da jedem na poslu oko 13-14

 

 planiram da nosim na posao neki kršten doručak koji nije pekara, pa neka voćka (oh ne voćka) oko 1, pa ručak oko pola 5

jos malo iz licnog iskustva

doruckujem gajbi i to dobro, nikad nije rano. pomesi rucak na posao ili nadji neko mesto sa kuhanom klopom.

meni je kasni rucak smetao

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne bi trebalo da imaš problem da istrčiš 5km. Doduše nisi napisao kojom brzinom ali predpostavljam da ne trčiš baš najsporije moguće.

Мали апдејт је да сам лагао као пас да ништа не боли. Боле ме и ноге и леђа. Биће да сам ја за бању, са Дулетом :), а не за трчање. Што се темпа тиче није баш најспорије могуће. Али јбг, три деценије седења се осећају. Поред овога возим и бајс и пробаћу да убацим неке вежбе, нешто типа трбушњака, можда да се лажем на вратилу типа да скакућем мало и да се извучем колико могу и лагано спустим. Нашао сам неке клипове из ранијих постова са оним кинезом што ради канистерима од једног галона :) Мислим да сада немам шта да тражим у теретани, не примају нове чистачице :) Само ћу да се сјебем без везе.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Мали апдејт је да сам лагао као пас да ништа не боли. Боле ме и ноге и леђа. Биће да сам ја за бању, са Дулетом :), а не за трчање.

 

idemo bre matori, trcimo najsporije moguce i 5km opusteno, a posle na ladno pivo! :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

idemo bre matori, trcimo najsporije moguce i 5km opusteno, a posle na ladno pivo! :D

Рехабилитација у кафани. Договорено :)

 

pa mnogo mi je da nosim i doručak i ručak

 

 a pritom, kako ću npr poneti boraniju na posao 

Како моја бивша шефица. И пасуљ, и боранију и све у непропусну посудицу а на послу има шерпицу и решо. Цела фирма после смрди, али домаћински :)

За озбиљно, ја тако нешто кувано носим у пластичним посудама са поклопцем који се "нашрафи". Као пластична боца, исти систем. Не пропушта. Додуше имамо неку врсту кантине са микроталасном па могу да подгрејем а да не смрдим у кабинету. Ако сам расположен понесем и комадиће зелене салате и помешано сирће и уље са мало соли у флашици и саставим пред ручак. Милина.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

pa mnogo mi je da nosim i doručak i ručak

 

 a pritom, kako ću npr poneti boraniju na posao 

 

Uvek možeš nešto nositi, što nije baš mnogo tečno a može da bude kao ful obrok. Recimo piletina, pirinač, piletina i pirinač :P, riba neka, tunjevina, povrće kuvano, musaka npr ... ja nemam problem ni to sve hladno da jedem, možda tako i više volim. E sad, ja doduše ne znam 'de si ti sad sa poslom, ali ako je palata pravde, imaš relativno blizu onaj maxi, tamo ima kuvanih jela, ja sam uvek uzimao isto pirinač, pa onaj rizi-bizi, pečurke na žaru i slično, što je relativno umereno sa cenom.

 

Za doručak kuvana jaja nikad lakši "štos", metneš da se kuvaju čim ustaneš i dok obaviš šta imaš jutarnje ona gotova. 

Link to comment
Share on other sites

Два основна предуслова да лепо једеш на послу су да имаш приступ неком фрижидеру и нечему на чему/где можеш да угрејеш клопу. Иако се маса јела неће покварити за пар сати колико прође од доручка до ручка а и хладно може да се једе, фрижидер и микротал. или неки шпоретић много олакшавају.

Једноставно и јефтино, али не и елегантно, решење за било шта течно је обична тегла. Било она од ајвара, цвекле или куповна за зимницу. И теглице од Нутеле раде посао. У принципу су све водонепропусне и можеш и чорбу да понесеш. Ако ти није непријатно да носиш тегле са собом, тј. Мени није било :) Ја сам од 5 раднох дана макар 3 успевао да једем нешто што сам скувам, или неку салату типа сир, туна, парадајз, шта већ волиш. Ако једеш рибу мени је ОК била туна у води за посао. Понесем поврће и бели сир или фету и додам туну кад хоћу да ручам. Не плива у уљу све, то је поента.

А кад сам баш лењ цепам сендвиче цео дан, јбг :) Брзо се једу а можеш и да једеш и да радиш ако је фрка. Један или два дана одеш до Максија и поједеш неко готово јело. Ценим да је и довољно разноврсно а и здравије и јефтиније него да сваки дан једеш неку брзу и, мање више, суву храну.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

i odes na posao i zaboravis sporet ._.

 

Što bi nosio šporet na posao?

 

yxKT4rV.png?1

Inače ni nenadovo nije loš predlog jerbo tupperware održava toplotu hrane, a uvek možeš mali termos da poneseš i u njemu supu na primer, ja sam to redovno radio pre, ali ne obična supa jer se rezanci i ostalo slegnu na dnu pa piješ samo vodu, već one neke krem čorba varijante - osim ukoliko ne želiš da "piješ samo vodu". Sad se setih, postoje i one instant supe, nije loša fora, preliješ vrelom vodom i pojedeš i to je to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

prvi trening posle letovanja, i to leg day. mama!

 

nego, je l koristi neko fitocracy? dosta je dobar za praćenje vežbi i kilaža, a ima i neke social kerefeke, kao i xp i levelovanje (ne kapiram koga to motiviše al svakom svoje). postoji desktop verzija al prava stvar je imati aplikaciju na telefonu, lepo može da se izlista istorijat i maksimum za svaku vežbu, pa je dosta lakše praćenje.

Link to comment
Share on other sites

to je malo gej druže

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...