Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Ono što je on verovatno hteo da kaže je

http://en.wikipedia.org/wiki/Nutritionist#Regulation_of_the_title_.22nutritionist.22

Kada čitaš tekstove na engleskom, verifikovani profesionalac za ishranu se zove dijetetičar, a nutricionista može biti bilo ko.

Upravo tako, blagodarim [:)]. Sretao sam stvarno razne ljude, a josh gore vidjao sam po TV-u razne ljude koji se predstavljaju kao nutricionisti. Danas je i Mica komshinica koja cita po internetu ceo dan "nutricionista".

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ako nemas mnogo dobru genetiku, nemoj se ni truditi da nabacis neke full plocice. Vise idi na to da ti samo bude ravan stomak :)

Mislim, nista nije nemoguce, ali mnogo truda tu treba...

Zapravo imam do jaja genetiku, skroz sam na caleta koji je do pre 2 godine imao plocice (63. godiste), ali sam se ulenjio skroz. Gornje plocice se naziru, ali ove donje ne mogu nikako... Imam mozda centi sala tu ispod pupka i nikako da ga se resim... Poceo sam da radim onaj P90X program za trbusnjake i dobar fudbal 2 puta nedeljno.

Inace mislio sam da li postoje neke posebne vezbe za ovo http://sexedupsixpack.tumblr.com/ za te da ih nazovem linije sa strane. :)

Link to comment
Share on other sites

U principu dosao sam na ideju da jedem ko one baje iz teretane samo u manjim kolicinama i bez teretane kako bi skinuo visak kila al sam izgleda preterao ;)

Na dobru si ideju dosao, kada bi vise ljudi razmisljalo kao ti i trazilo manje svoje dijete po novinama i od komsinica, manje bi bili debeli : )

@Sting

Izvinjavam se u tom slucaju. ; )

@mali_buda

Sto more da se ne trudi, sta ce mu, od svih misica koje covek ima, dobra genetika bas za stomak i daj neku sliku sta podrazumevas pod "full plocice"? : )

edit:@toma, ne postoje nikakve posebne vezbe za to niti ti treba poseban tretman za trbusnjake. Par puta nedeljno odradis najobicnije podizanje trupa u lezecem polozaju par serija i par serija dizanja nogu i to je to. Ono sto je kljuc za dobar stomak je nizak procenat masti, daleko bitnije nego neki uber veliki trbusnjaci. Za nizak procenat masti -----> sredjena ishrana + kardio ; )

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Proud owner knjige[8D], sabija na hard.

Ja sam pocheo oko Nove godine da radim p90x i radio jedno 2meseca i chim su krenule da se naziru plochice prestao sam da radim zbog nedostatka vremena. Naravno, siguran sam da bi uspeh bio mnogo bolji da ja mogu normalno da se hranim a ne da jedem kad i shta stignem(prednost nas vitkih ^_^). Mislim da ako nastavish sa P90x necesh imati nekih problema sa plochicama za koji mesec.

.

Link to comment
Share on other sites

Inace mislio sam da li postoje neke posebne vezbe za ovo http://sexedupsixpack.tumblr.com/ za te da ih nazovem linije sa strane. :)

Naravno da postoje posebne vezhbe za to, morash misice oblikuse da jachash, probaj ovo da radis:

ob_sw_cr_sw.gif

Vrhunska vezhba (izmedju puno ostalih slichnih), davalo je najbolje rezultate u okviru jednog mezociklusa, klinac s kojim sam radio je cak krenuo da dobija slicne linije, ali on nema ni gram masti bukvalno, pa mu se brze videlo..

Imas i najobicnije kao sto su twisting crunch,

crunch_twist.jpg?1248285348

I naravno jos gomilu i gomilu drugih :)

Link to comment
Share on other sites

za trbusnjake imas 2 nacina vezbanja, a zavise od toga sta zelis da postignes:

ukoliko hoces da imas velike, reljefaste trbusnjake, mozes da radis sa tezinama, manji broj ponavljanja i radis do 2x nedeljno da bi pustio da se misic odmori i naraste.

ako hoces ravne, plocaste, atletske trbusnjake, onda mozes da radis sta hoces, p90x i ostalo.

naravno, najbitnije je ovo sto kaze dzoni, nizak procenat masti. dzabe ti svi trbusnjaci sveta ako preko imas slauf.

Link to comment
Share on other sites

Zapravo imam do jaja genetiku, skroz sam na caleta koji je do pre 2 godine imao plocice (63. godiste), ali sam se ulenjio skroz. Gornje plocice se naziru, ali ove donje ne mogu nikako... Imam mozda centi sala tu ispod pupka i nikako da ga se resim... Poceo sam da radim onaj P90X program za trbusnjake i dobar fudbal 2 puta nedeljno.

Inace mislio sam da li postoje neke posebne vezbe za ovo http://sexedupsixpack.tumblr.com/ za te da ih nazovem linije sa strane. :)

I ja isti problem imam, ne patim od nekih misica ali trbusnjaci su mi ok i volim kad lepo izgledaju. Dok sam trenirao fudbal imao sam bas onakve kakve sam hteo, i sve je bilo kul dok nisam prestao. Sad imam taj prokleti sloj koji je taman toliki da se ne vide lepo :@ Mada poceo sam trcati + igram fudbal opet(ne treniram, cisto rekreaciono :D), nadam se da ce nestati jer me iritira :@

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Skrimke, ako se ne varam ti si kacio sliku na topiku, jel radis sa tezinama ili "obicne" i koliko puta nedeljno?

radio sam neke svoje vezbe, nesto iz p90x. u principu p90x je i vise nego dovoljan, ali meni kod nekih vezbi otpadaju butine, pa ih ne radim. u zadnje vreme radim sa tezinama, mada je tezina smesna(10kg), ali cini mi se da se primecuje razlika i to upravo ona koju sam u proslom postu naveo. intenzitet je mnogo jaci nego kod npr. p90x, posle svake serije misici bas gore i dosta su napumpaniji. videcu jos malo kakvi su rezultati, pa onda napraviti svoj ultimativni program za this is sparta trbusnjake! :)

Link to comment
Share on other sites

pa onda napraviti svoj ultimativni program za this is sparta trbusnjake! :)

Zapravo postoji nešto što se zove 300 routine, koju su navodno prošli glumci u filmu, a ide ovako

The routine?

# 25 pull-ups

# 50 deadlifts with 135 lbs

# 50 push-ups

# 50 box jumps (24-inch box)

# 50 “floor wipers” (a core and shoulders exercise with 135 lbs)

# 50 “clean and press” with a kettlebell (36 lbs)

# 25 more pull-ups

Sum up the total number of repetitions, and you get a total of 300, which is how the routine got its name. The challenge is that you’re supposed to do it within 20 minutes.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Zapravo postoji nešto što se zove 300 routine, koju su navodno prošli glumci u filmu, a ide ovako

namerno sam stavio svoj program, jer hocu da vidim sta mi daje najbolje rezultate u mojim uslovima(kuci) pa da sve to uklopim. sigurno da postoji bolji program, ali mene mnogo mrzi da idem u teretanu. :)

pozdrav za mog druga nemanju sekularca uz pesmu birdman - fire flame!

Link to comment
Share on other sites

Vecina ljudi ne moze ni 5 vezanih zgibova da uradi, da ne pricam o 25 :D

Ja radim 10 ali mogu do 12-15 zavisi, da je tezak trening tezak je, probao sam ga par puta i na kraju ga zavrsim za oko 30 minuta ali ne uradim svaku vezbu do kraja jednostavno nemam snage tipa ostane mi skoro u svakoj vezbi po 10-15 ponavljanja do kraja. Jedino sto mogu tu do kraja su sklekovi, dizanje tega i skokovi ostalo failujem.

Kada sam citao o tom 300 treningu pisalo je da su bili na raznim suplementima e sad na cemu konkretno to nije pisalo niti je pisalo sta su tacno uzimali.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam taj klip 300 routine, bolesna stvar, samo trenutno nema sanse da uradim. Sada nabacujem snagu i izdrzljivost.

Posle odredjenog vremena u teretani planiram da idem na bodyweight treninge u teretani leon strong, ide moj drug, i kaze da su surovi treninzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...