Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

ne znam koliko je zdravo da nekoliko meseci unosis ispod 20 grama ugljenih hidrata dnevno. plus to punjenje, zar nije zdravije to podeliti ravnomerno na svih 7 dana?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

To je za manijake koji hoce da se takmice. Oni ionako ceo zivot cepaju svashta shto nije zdravo, ovo im je pickin dim. Za obicne ljude jedi manje vishe trci = smanjenje masnih naslaga u telu. Vishe od toga zaista nije potrebno.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

@p@jseR

1. ako ja dobro vidim ovo je copy/paste Pedjinog primera ketogene dijete, pa je lepo reci i odakle je neka informacija preuzeta. Generalno ovo nije lose uzeti kao neke smernice ali nikako nije moguce da se svaka individua drzi istih brojki, prosto jer smo svi razliciti.

2. ovde nema 320 grama proteina dnevno, ne znam po kojoj racunici... Ima max 200-220g.

3. 2400kcal za nekog nece pretstavljati deficit u odnosu na sadasnju ishranu te se vracamo na ono da svako treba prilagoditi kolicine belancevina i masti svojim potrebama, a svaka dijeta se zasniva na pravljenju nekog deficita u unosu kalorija.

Ketogena dijeta se zasniva na trosenju kompletnog glikogena u prvih par dana ciklusa i ulaska u stanje "ketoze" gde organizam umesto ugljenih hidrata pocinje da rapidno trosi masti kao izvor energije. Cak i mozdano tkivo koje inace ne koristi masti kao energiju prelazak na ovaj nacin rada pa neki ovako mogu da se osecaju malo "fuzzy". : ) Sedmi dan se radi punjenje ugljenim hidratima kao svojevrstan "reset" metabolizma, a i odmor od ketoze u kojoj i nije najzdravije predugo ostajati. Ketozu cete mozda najbolje osetiti po acetilenskom dahu, slicno stanje kao kod dijabeticara, a opet drugacije : ) Koga zanima da procita vise o ketozi moze naci na netu dosta informacija. Ovo je sve iz glave sto sam pisao pa mozda nije sve 100% tacno ali to je osnova, vise od toga bi zadiralo u biohemijske reakcije glikolize, glikoneogeneze, krebsovog ciklusa kojih se ja ne secam, pa potrazite na netu.

E sad, ovo uopste nije losa dijeta iz par razloga, samo je pitanje sta kome odgovara. Postoji par stvari koje bih ja probao pre ketogene dijete, a to bi bile:

low carb dijeta, konstantan nizak unos ugljenih hidrata kroz odredjen vremenski period, drzanje masti nisko

carb rotacije, odredjene sheme rotiranja kolicine ugljenih hidrata tokom nedelje, takodje nisko masti

Prednost ketogene dijete, bar u mom slucaju, je bila ta da kada ne unosis ugljene hidrate uopste, mozda ti je frka prvih 2-3 dana oko hrane dok se naviknes, posle ne osecas glad (to je relativna stvar doduse), dok kod rotacija i low carb ima stalno tih spajkova insulina gore dole sto mene ubija uvece, mogao bih mas'an opanak da pregrizem kad dodje frka : )

Link to comment
Share on other sites

pa taj rad, ko ce da placa sve ovo, bolje covek da gladuje :)

Visoka kolicina proteina u dijetama (a to je ono sto je i skupo jelte), kao u ovoj recimo, sluzi radi pokusaja da zadrzis veliku (relativan pojam) kolicinu misicne mase dok pokusavas da skines masti sa sebe, a balansiranje te dve stvari je jako tesko.

Za obicne ljude kao sto rece Sting

jedi manje vishe trci = smanjenje masnih naslaga u telu. Vishe od toga zaista nije potrebno.
i 50-70g proteina tokom dana je sasvim dovoljno, cisto da se ne "raspadnes" : )
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad bio desetak dana u državnoj bolnici, tamo vas hrane tako da kad izadjete imaćete isusovske trbušnjake, tako da bi preporučio taj program coolface-1.png

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@ Johnn1e

Naravno da je Pedjin primer, nigde nisam napisao da je ovo moje a njega da pominjem nema potrebe jer ovde pola ljudi nema pojma ko je on. I btw. nije P. Petrovic izmislio keto dijetu, mozda je i on CP sa nekog foruma ili sl pa nije naveo.

Vazna je poenta i korisna informacija. Ova dijeta se ne radi duze od 6 nedelja tako da ne znam zasto pominjete mesece... Ja nista ovde ne vidim ekstremno, moj drug je 20i dan na slicnoj dijeti i nista mu ne fali sem puno cm obima stomaka :)

I btw nikada nisam isao u definiciju jer imam takvu genetiku da sam suv i imam veoma brz metabolizam, ali sam na ishrani za masu i siguran sam da kupovina belog pileceg, pirinca, jaja i tinjevine manje kosta od sadasnje ishrane vecine vas.

2l kole + paklo cigara + 1 cokolada je recimo 350kinti, a to je pola kilograma pileceg belog mesa, 10jaja je 100din, pola kg pirinca je 80din tako da nije to sve tako skupo kao sto izgleda.

I btw Pedja Petrovic izgleda brutalno ovih dana :) Poz

Edited by p@jseR
Link to comment
Share on other sites

Naravno, ali ne mozes da znas kako ces da reagujes ukoliko ne probas, a od necega mora da se pocne, zato je to bio idealan primer kako to treba da izgleda. I btw on ne radi onakvu dijetu vec drugaciju a ono je po njegovim recima dijeta za rekreativce xD, a to su vecina ljudi sa ovog foruma.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u poslednjem postu pitao za razliku izmedju "profi" dijete i "amaterske" dijete, u postu pre toga naveo da kolicine makronutrienata treba posmatrati individualno a pre toga pisao o potrebnoj kolicini proteina itd, gde je tu spam? Ovo sto se mi bespotrebno sada prepucavamo je spam koga ne bi bilo da nisi zauzeo stav "vi ste retardi, raspravljajte se ne pm"...

Link to comment
Share on other sites

zapravo nisam mislio da ste retardi, al' lagano me ubedjujesh u to kad si ti u pitanju :-) zauzimash stav kao da si posisao svu pamet ovog sveta, a tako deluje i tvoj poslednji post gde hocesh da diskutujesh izmedju profi i amaterskih dijeta :) mozhda ni ja nisam dobro skontao "ton" tako da se izvinjavam ako greshim :-)

Link to comment
Share on other sites

E ja bas mislim da radi ovakvu!1! I hajde da raspravljamo malo koja je razlika izmedju dijete za ne rekreativce i nas rekreativce? Koja je to razlika?

Razlika je sto oni uzimaju anabolicke steroide i imaju mogucnost da ugrade mnogo velike kolicine proteina u misice, ovog mesa u navedenoj dijeti im je premalo Razlika je i u tome sto ce nedeljom kad se pune ugljenim hidratima da uzmu insulin i da unesu ogromne kolicine hidrata koje su nama naturalcima nenormalne.

I razlika je u tome sto ce da uzimaju T3 i tako ubrzaju metabolizam da je to neverovatno, onda sve drugacije radi. Ima jos razlika sigurno ali ja nisam bilder(ne takmicim se), ja vezbam u teretani iz drugih razloga.

I btw, Pedja je sam naveo da je ovo bas dijeta za rekreativne vezbace, ali nema veze koga interesuje on ce pokusati i ostvariti rezultate garantujem, koga ne brzo ve preci preko svega.

Edited by p@jseR
Link to comment
Share on other sites

Evo za ove koje vezbaju kuci a imaju malo opreme, malo vremena a hoce da se utegnu

http://www.intervaltraining.net/tabata.html

http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/the_tabata_method

http://www.beach-fitness.com/tabata/

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...