Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Pa generalno ti izdefinisani su samo za show, odnosno za njihovo takmichenje, i sto kaze nepismeni, za bazen.

Citao sam neke tekstove o tome kako su bilderi skoro krenuli da rade i treninge snage paralelno sa body buildingom, i to tek posle toliko godina se setili da im to treba i da im pomaze :)

Link to comment
Share on other sites

Pa generalno ti izdefinisani su samo za show, odnosno za njihovo takmichenje, i sto kaze nepismeni, za bazen.

Citao sam neke tekstove o tome kako su bilderi skoro krenuli da rade i treninge snage paralelno sa body buildingom, i to tek posle toliko godina se setili da im to treba i da im pomaze :)

za bazen kazes :tf:

MP.thumbnail.JPG

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako ovi ultimativni bodibilderi uopšte preguraju 40-50 godina, kako kosti uspevaju da izdrže sve to, i kako srce koje konstantno mora da pupma krv da nahrani svo to silno meso uošte izdrži.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ljudsko telo je stvarno cudo. To je ona prica o superhumans, ima cak i neki dokumentarac. Kakva razlika moze da se napravi ako se posvetish necemu 30 godina, a tek ako imash prave genetske predispozicije za isto...

U svakom slucaju verovatno pola njih ima silne probleme [:D].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

@Doolio

Ne znam kakvih tacno imas problema sa zglobovima, ja sam imao problema sa zglobovima lakta, nisam mogao da uradim odredjene pokrete, pa ni vrata da gurnem od stana, neka vrsta upale tetiva. Pomaze mi samo da odmorim par nedelja/meseci i to je to, kad krenem da ga koristim posle par nedelja se desi isto i sve u krug, dokle izdrzim. : ) Kao sto neko rece glukozamin ce ti pomoci oko manjih povreda ili preventivno ali ako je to neka ozbiljna povreda nema tog leka koji ce ti sanirati zglobove. Odes do prodavnice suplemenata i uzmes nesto posto je tamo jeftinije, mada je do skoro bila neka kombinacija jako povoljna u apotekama cini mi se da se zove Dona pulvis, pa se raspitaj.

Sto se tice kombinacije aerobno/anaerobno mozes kao sto si rekao parni ovo neparni ono, ili cak i istog dana oba s tim sto anaerobni pre trcanja/hodanja/voznje bicikla sta si vec odlucio, mozda bi plivanje sada bilo najbolje zbog zglobova ;)

@PL vs BB

Totalno dva razlicita sporta, cemu poredjenje. Onaj poster jeste tacan ali se oseca doza potcenjivanja body buildera. Vecina bb-era su veoma jaki ljudi i to nikako nije "useless muscle" lol, ali svrha tog sporta je definicija,velicina,simetrija i to je ono sto se ocenjuje na takmicenju, dok je svrha pl-era snaga jelte. Ko kad bi poredio pl-era sa nekim iz borilackog sporta, sto ljudi cesto rade, pa kao "ko bi tu koga", dva razlicita sporta...

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

To shto ti imash se zove hronicna povreda tetive :). Treba da odesh shto pre kod lekara, jer ako nije kasno izbecicesh operaciju. U suprotnom bolje idi na eperaciju jer svashta neshto loshe moze da ti se desi kasnije u zivotu zbog te hronicne upale.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ako nije hronicna upala onda ima drugih opcija, ako jeste jedina druga opcija je zalecenje. U tom slucaju moze se vratiti povreda posle svakog malo veceg napora i tako u krug.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Juce sam krenuo u teretanu ponovo.

Plan mi je na godisnjem nivou, naravno ako uspem ovaj put da izdrzim i ostanem posvecen.

Slikao sam se na pocetku i praticu napredak na papiru i slikama pa cu za jedno tri meseca okaciti prve pre posle fotografije, opet kazem ako izdrzim.

Cilj je neka "atletska" gradja sto bi se popularno reklo, pa cemo videti.

Plan izgleda ovako septembar,oktobar,novembar,decembar - radjenje hipertrofije i core vezbi. (8-12 ponavljanja, 4 vezbe po 4 serije velike grupe, 3 vezbe po tri serije male grupe) i core (jacanje misica treceg i cetvrtog sloja kako bi spremno docekao sprinteve i visok intenzitet treninga)

januar, februar, mart - apsolutna snaga (1-5 ponavljanja uz velike pauze i sranja)

april,maj,jun,jul - rezanje... kruzni treninzi visokog intenziteta, sprintevi, skokovi....

sve naravno praceno adekvatnom ishranom z periode i ako bude para suplementacijom.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Dobar ti plan, i svaka ti cast za izbor core vezbi, drago mi je da ljudi razumeju koliko je to bitno.

I odlicno za snagu, mada i mozes da je ubacis i ranije ako hoces, odnsno ako te ne bude mrzelo, ali i ovako ce da ti bude kako treba!

Pliometrija je skroz kul od aprila, samo pazi kako ubacujesh u ceo godishnji ciklus, jos ako planirash da bude visok intenzitet pazi se kako ce da ti se odrazi na ostale treninge, nije ni malo lako raditi sve to zajedno !

Link to comment
Share on other sites

Pored mog "samoukog" izucavanja fitnesa, teretane i ishrane, najvise znanja mi je preneo moj najbolji drug koji je zavrsio dva smera na fakultetu za sport za prosekom 10 i procitao jos nebrojano strucnih knjiga na tu temu i radi kao trener. Tako da cu imati strucni nadzor i savete tokom programa.

Bas smo danas pricali za core i generalno neko znanje o tome kod ljudi koji idu u teretanu. Kod 90% ljudi teretana se svodi na cistu hipertrofiju do iznemoglosti, sto svkako nije dobro.

Naravno, sve to cu kombinovati sa brdo ostalih obaveza posto mi nije teretana sve u zivotu, ali ovo je neki okvirni plan kog bi zeleo da se drzim i da kolko tolko istrajem. Verovatno ce biti dosta padova sto se tice kontinuiteta vezbanja pa rezultati nece biti onakvi kakvi bi bili da se neko 100% pridrzava, ali boze moj.

Uglavnom, vreme ce pokazati, mozda dodjem za mesec dana i napisem

yao-ming-meme-generator-fuck-that-shit-fe9d08.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Krenuo sam sa kombinacijom plivanje + bucice + sklekovi , za 18 dana od kako sam prestao da pijem alkohol i vezbam primetni su rezultati. Ali opet imao sam osnovu za trening.

Svaki dan preko dana plivam 1 do 2km zavisi od raspolozenja i obaveza, predvece 200 sklekova i sa bucicama biceps i ramena, da ne objasnjavam koje vezbe.

Uz protein, glutamin i pravilnu ishranu, vide se solidni rezultati, doduse treba istrajati sa ovim rezimom i pojacati sa teretanom kada budem dosao u bg.

Ali kao sto longli kaze mozda mi dune kurac za mesec dana i batalim sve :/

Edited by BISS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...