Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Krenuo sam sa kombinacijom plivanje + bucice + sklekovi , za 18 dana od kako sam prestao da pijem alkohol i vezbam primetni su rezultati. Ali opet imao sam osnovu za trening.

Svaki dan preko dana plivam 1 do 2km zavisi od raspolozenja i obaveza, predvece 200 sklekova i sa bucicama biceps i ramena, da ne objasnjavam koje vezbe.

Uz protein, glutamin i pravilnu ishranu, vide se solidni rezultati, doduse treba istrajati sa ovim rezimom i pojacati sa teretanom kada budem dosao u bg.

Ali kao sto longli kaze mozda mi dune kurac za mesec dana i batalim sve :/

Nemoj bacati pare na glutamin, ne radi nista po pitanju treninga i misica i oporavka. Ako vec mislis da ti treba dodatan suplement pored proteina, obavezno sledece je BCAA, mada gledajuci tvoj program treninga i svega, savetujem ti da uzimas samo protein i maltodekstrin, cisto zbog finansija, kupi vise proteina.

Link to comment
Share on other sites

Ja vise necu nista da koristim, nego cu lepo da dajem pare na jaja i mleko.

Naravno, ne zove se za dzabe suplementacija dodatak ishrani. 200gr mesa je bolje od 2kg praska.

Prvo sva raspoloziva sredstva na hranu, ako ostane protein, ako ostane kreatin, pa ako i dalje ostane nesto onda na kojekakve dodatke koji vise sluze za motivaciju kod ljudi nego sto grade misic, tj 90% proizvoda to i radi.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Prvo sva raspoloziva sredstva na hranu, ako ostane protein, ako ostane kreatin, pa ako i dalje ostane nesto onda na kojekakve dodatke koji vise sluze za motivaciju kod ljudi nego sto grade misic, tj 90% proizvoda to i radi.

Nemoze biti tacnija izjava ali posle par godina staza nas obicne smrtnike koji u teretanu idemo poluamaterski samo ta motivacija i tera na odlazak jer napredak primecujes svakih par meseci :/

Link to comment
Share on other sites

Ljudi poceo sam da idem u teretanu i u principu cilj mi je da dobijem na masi, posto sam mrsav. I da to lici na nesto naravno, a ne samo bojler da mi raste :D

Pa me zanima, sta konkretno savetujete da pijem od ovih praskova?

Ja sam noob za te stvari, savetovali su mi Whey proteine, a citao sam i po nekim teretana forumima da kombinuju te proteine sa glukozom i jos nekim supstancama, kao i da ima vise vrsta tih Whey proteina... A ne razumem se uopste u te proteine, kreatine, steroide,...

A pritom ne bih uzimao nesto od cega ce da mi truli jetra i ostali unutrasnji organi (posto sam cuo da ima i toga).

Idem 3-4 puta nedeljno u teretanu, radim grudi-biceps, ledja-triceps, ramena-noge...

E sad, odakle da pocnem, i kako to da sprovedem? Svaki savet je dobrodosao.

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

ljudi,zeks je bas mrsavko,kontam da bi mu kreatin bio i vise nego koristan da dobije neki pocetni kilogram viska i da vidi da se barem nesto desava:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se opterecujesh ti prashkovima i svime i svacime na pocetku, samo ti gledaj da lepo koncipirash trening, nek ti neko napravi ako ne umesh sam, ili nadji negde na netu pa prati to

Jedi ko sto svi kazhu lepo i redovno, i misicna masa ce sama da se stvori

Ukoliko bash ne budesh nikako stizao da jedes tako kako treba onda bash ako morash uzmi suplementaciju, mozes recimo twinlab-ov 100% whey kanticu, i recimo bilo koji kreatin, i gg. Al to ce da te koshta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...