Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Ne znam šta vam je čudno kod tog naziva Dragonstone - Zmajkamen.

Inače po meni srpski jezik ima sjajne predispozicije za epsku fantastiku, reči su uglavnom tvrde i sirove što im daje na zvučnosti. Sad, druga je stvar što su se ljudi navikli na engleski jezik u mnogim sferama, pa po defaultu hejtuju srpski gde god nisu navikli na njega. Uopšte, slovenski jezici su odlični za epiku.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Najvise volim sto znam kakav ce zbun da bude svima koji nisu citali knjige u drugoj/trecoj sezoni.

hahahaha :) vec se smejem unapred!

Svidja mi se sto se vec stvara anti-mainstream hejt (vidjeno u kilijevom postu :)

Anyhow, knjiga i sve zasluzuje da bude mainstream.. i bio je hidden gem onih koji su je citali jos pre niz godina :>

A by the way, za razliku od mnogih dela iz delova, Song of Ice and Fire postaje samo bolji, kompleksniji i sa vise zapleta sto prica vise odmice.

Sto vise prolazi vreme, gleadalac/citaoc moze da skonta koji je GRR mastermind zato sto moze da vidi tu ogromnu mrezu desavanja, odnosa i zapleta. To top it off, sto vise vremena bude prolazilo, iskazace se dar koji ima da menja point of view kako prikazuje svet, i karaktere - iz kojih uglova itd. Dosta psihologije :)

Anyhow. 19 jos dana \o/ \o/

http://www.amazon.co.uk/Dance-Dragons-Book-Song-Fire/dp/0002247399/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1309006457&sr=8-1

Edited by helloBantu
Link to comment
Share on other sites

Najvise volim sto znam kakav ce zbun da bude svima koji nisu citali knjige u drugoj/trecoj sezoni.

hahahaha :) vec se smejem unapred!

Mozda nisi cuo, wiki, google, ovo-ono. Ja nisam citao knjigu pa sam za 15 minuta na internetu saznao sve vaznije dogadjaje do sada. Vazi, detalji nisu tu ali ko je mrtav i kako, ko je gde i zasto, kuda i sa kim ide ko je tu, na videlu i 15 minuta tipkanja po tastaturi.

Svidja mi se sto se vec stvara anti-mainstream hejt (vidjeno u kilijevom postu :)

Anyhow, knjiga i sve zasluzuje da bude mainstream.. i bio je hidden gem onih koji su je citali jos pre niz godina :>

A tebe zadnja cini hipsterom. Daj sliku da pravimo meme "Citao sam SoIF, pre nego sto je postala serija"

A by the way, za razliku od mnogih dela iz delova, Song of Ice and Fire postaje samo bolji, kompleksniji i sa vise zapleta sto prica vise odmice.

Sto vise prolazi vreme, gleadalac/citaoc moze da skonta koji je GRR mastermind zato sto moze da vidi tu ogromnu mrezu desavanja, odnosa i zapleta. To top it off, sto vise vremena bude prolazilo, iskazace se dar koji ima da menja point of view kako prikazuje svet, i karaktere - iz kojih uglova itd. Dosta psihologije :)

Ili, a ovo je cisto nagadjanje sa moje strane, covek je toliko lud i izlapeo a vremenski period izmedju delova je prevelik za njega, da se on sam pogubi i onda spaja i uplice i zaplice ono cega se seti da je hteo da radi. :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mozda nisi cuo, wiki, google, ovo-ono. Ja nisam citao knjigu pa sam za 15 minuta na internetu saznao sve vaznije dogadjaje do sada. Vazi, detalji nisu tu ali ko je mrtav i kako, ko je gde i zasto, kuda i sa kim ide ko je tu, na videlu i 15 minuta tipkanja po tastaturi.

A tebe zadnja cini hipsterom. Daj sliku da pravimo meme "Citao sam SoIF, pre nego sto je postala serija"

Ili, a ovo je cisto nagadjanje sa moje strane, covek je toliko lud i izlapeo a vremenski period izmedju delova je prevelik za njega, da se on sam pogubi i onda spaja i uplice i zaplice ono cega se seti da je hteo da radi. :)

Ko je tebi drmao kavez jutros?

Uopste ne govorim o tome sta se desilo, vec sta ce se desiti ;>

Ne bajtujem trolove :>

I video sam tvoje ostale postove na drugim delovima. Grizesh matori grizesh

much loves

<3

Link to comment
Share on other sites

uzeo sam 3 knjige, na burazerov 20% popust u laguni, total 30%, 2k me izaslo ;D

Do jaja izgleda ona Laguna u Zemunu, prisetih se starih dana dok sam jos i redovno citao, udari me neka nostalgija :D Mozda pocnem opet da obnavljam kolekciju.

Odmah me uhatilo nesto da pravim policu za knjige, imam prazan zid, a staru sam skinuo davno,

full-shot-bookshelf-480.JPG

ovako nesto sam snimio, pa se razmisljam par takvih da napravim.

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

#Q%(*& serija

Morao sam da kupim knjige na kraju. Sreća, na Amazonu komplet prve 4 knjige ide za 18€.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Dungeons & Dragons 4th edition (2008–)

In Dragon magazine 379 the assassin was released as a separate class. Announced in June, the assassin was the first D&D Insider exclusive class. It has the Striker role and the Shadow power source. It has the shadow power source because they gained power from the Shadowfell that allows them to manipulate shadows.

In 4th edition, a rogue may take the Shadow Assassin paragon path upon reaching 11th level.

U svakom slučaju, u ranijim verzijama (tj. prvoj) - da, thief evoluira u asasina, ali ne više.

A u vezi Arije - moram priznati da nisam odčitao i 2. knjigu Gozbe, ali oni u templu je, makar do sad, nisu slali da džepari prvo, pa onda nešto više od toga. A ni ona nije startovala karijeru sa krađom, već sa ubistvom (da ne pominjem koliko ima ubistava iza sebe pre no je uopšte došla na obuku).

Ahhh absolutely right! :)

I'm sorry, my bad!

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

@ brue - nikad nisam presao D&D sa assasinom .. jel zanimljivo?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...