Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

ne kontam što tebi to smeta?

Ako mi izgleda jeftino u određenim segmentima, valjda mogu to i da kažem?

A i Cali je objasnio, što bi rekli.

smeta mi jer mi je to primer savremene ljudske razmazhenosti

navedi mi jedan film ili seriju koji je bolje i vernije uradjen po nekoj knjizi/stripu

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne mape koja će da koristiti i ovima što nisu čitali knjigu da bi se orjientisali šta se gde nalazi, ko je trenutne gde, koja je familija gde... levo je Vesteros, a desno su zemlje preko uskog mora. Odlična je mapa, jer i pored detaljnosti ima i opciju da se zumira.

http://corky.net/isr...dfire/soiaf.pdf

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

smeta mi jer mi je to primer savremene ljudske razmazhenosti

navedi mi jedan film ili seriju koji je bolje i vernije uradjen po nekoj knjizi/stripu

nisam procitao knjigu, ali sam video dosta ovakvih komentara

recimo, meni je jako islo na nerve debilisanje sa odstupanjem od knjige Pitera Dzeksona u LOTR, bez obira sto su, realno, bitke do jaja uradjene

i to nije bilo odstupanje 'jbg, nema se vremena da se odradi u 3 filma cela knjiga', nego 'hihi, aj ubaciom ovo, bs je holivudski...i ajmo jos ovo, vise mi se svidja ovako nego u knjizi'

Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да су књигу доста испоштовали, глумци су одлично изабрани и углавном верно преносе ликове које тумаче, режија је одлична, сценографија такође. Из многих углова уопште немам замерки, напротив. Али неке су ствари ипак мало сјебали, не толико баш да се надркам додуше, али рецимо да су могли да буду мало маштовитији.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Da, Leisure, slažem se. /ps. ne mogu da ti budem pulen [:D] /

Iako bih Pitera Džeksona obesio za jaja bandžijem i bacio ga sa Bioktoša ka Đetinji (nekih 200 m razlike u nadmorskoj visini), ipak moram priznati da je sa strane tehnike, a koja je više nego dostupna sada, ispoštovao knjigu - borbe, scenografija itd.

Ponavljam: ovo je jebeni 21.vek, ne mora... ne... ne sme serija da izgleda kao adaptacija knjige za pozorišnu predstavu i da se kaže da je dobra zato što je dobra gluma, a drugi elementi veoma siromašni (ipak je ovo jebeni fantasy, a ne turski ljubavni). Znam, možda preterujem malo, ali verujem da znate šta hoću da kažem.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Vin kao Stanis opaki fail. Ne znam za vas ali za mene je Stanis visoki, žilavi(ne napucani) čovek suvih crta lica. Vin mi se ni karakterom ni pojavom nikako ne uklapa u lik Stanisa.

Inače fora sa pivima je odlična, čudi me da se iz pivara nisu setili da budu generalni sponozori serije za Srbiju/Balkan :)))

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jebote :>

July 12 eto knjigeeeeeee sreca sreca radost. Pre-orderovao sam cim je moglo

Pesmo, za ja htedoh da napisem davno u spojlu za

Rekoh jebeni mega spojler - cak i za ove s'o su citali knjigu

Rhega i Jona i Liannu. Shpekulacije su bile bachene jos davno. Pitanje je da li je otisao tim epic fazonom. Jel Rheg heroic otac, i Jon heroic sin - rodjen iz ljubavi koja je osudjena i nemoguca mi je ono, malo non-martin vise tolkien.

Link izmedju Deneris i Rheg ce sigurno biti u nekom smislu. Jon se mlati sa severnjacima, Deneris sa kraljevstvom! ;)

Meni je iskreno mnogo interesantno da vidim sta ce biti sa malom faceless ubicom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...