Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

to im tadic podmetnuo zemljotres

JAPAN-Y-U-NO-SEND-BUSES.jpg?imageSize=Medium&generatorName=Y-U-NO

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Probaj ono Imlekovo sa 3 vrste čokolade, meni je odlično. Mada, mogu da popijem maksimum 2 ta mala, sve preko toga je previše :/

Upravo to sam i pio i ono, nemam ja nepce za to. Ima isti ukus ko što se sećam da ima "čokoladno mleko", bilo ono staro bilo nesquik govno u prahu, još sam bio zdravo gladan a tad mi sve ima 73% bolji ukus, i ništa, i am a disappoint :) Ili sam jednostavno izlapeo i ne sećam se koliko je to bilo govno ranije :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Upravo to sam i pio i ono, nemam ja nepce za to. Ima isti ukus ko što se sećam da ima "čokoladno mleko", bilo ono staro bilo nesquik govno u prahu, još sam bio zdravo gladan a tad mi sve ima 73% bolji ukus, i ništa, i am a disappoint :) Ili sam jednostavno izlapeo i ne sećam se koliko je to bilo govno ranije :)

[:0] pazi kako se obracas decijim snovima ! :(

Link to comment
Share on other sites

absolut i starbak:)

ja u rangu studenta pravnog, sveca i cale dipl prav, al me mrzi da ih pitam:)

al zapravo, tebi ne treba pravnik, treba ti informacija, pa ako te ne mrzi, trazi odredbe o ovlascenjima komunalne policije. mislim, kod ovakvih pitanja, pravnik ce da uradi isto sto i ti da bi dosao do odgovora:)

ko sto cu ja sad da uradim petosekundnim guglanjem:)

OVLAŠĆENJA KOMUNALNE POLICIJE

Vrste ovlašćenja

Član 16.

U obavljanju poslova komunalne policije, komunalni policajac ima sledeća ovlašćenja:

1) upozorenje;

2) usmeno naređenje;

3) provera identiteta;

4) dovođenje;

5) pregledanje lica i predmeta;

6) privremeno oduzimanje predmeta;

7) video nadzor;

8) upotreba sredstava prinude, i to fizičke snage, službene palice i sredstava za vezivanje.

Pored ovlašćenja iz stava 1. ovog člana, komunalni policajac može, kada je za to ovlašćen zakonom, drugim propisom i opštim aktom grada, izreći mandatnu kaznu, podneti prijavu nadležnom organu za učinjeno krivično delo, podneti zahtev za vođenje prekršajnog postupka i obavestiti drugi nadležni organ da preduzme mere iz svoje nadležnosti.

Upozorenje

Član 17.

Komunalni policajac upozoriće lice koje svojim ponašanjem, delovanjem ili propuštanjem određene radnje može da naruši zakonom i drugim propisima uređeni komunalni ili drugi red iz nadležnosti grada.

Upozorenje se daje usmeno, pisano ili putem sredstava javnog informisanja.

Usmeno naređenje

Član 18.

Komunalni policajac usmenim naređenjem izdaje obavezna uputstva i zabrane i nalaže mere i radnje od kojih neposredno zavisi uspešno obavljanje poslova iz delokruga komunalne policije.

Kad komunalna policija preduzima hitne mere i vrši spasilačku funkciju u smislu člana 5. ovog zakona, komunalni policajci usmena naređenja izdaju samo dok te poslove ne preuzmu nadležni organi grada i ovlašćene organizacije, i to radi otklanjanja neposredne opasnosti za ljude i imovinu, kao i neodložne zaštite životne sredine i druge zaštite iz delokruga grada.

Provera identiteta

Član 19.

Komunalni policajac izvršiće proveru identiteta lica čije ponašanje ili delovanje predstavlja kršenje propisa iz delokruga komunalne policije.

Pod uslovima iz stava 1. ovog člana, komunalni policajac proveriće na licu mesta identitet lica i na opravdan usmeni zahtev službenog lica nadležnog organa grada, odnosno ovlašćene organizacije.

Pre provere identiteta komunalni policajac dužan je da upozna lice sa razlozima provere njegovog identiteta.

Provera identiteta vrši se uvidom u ličnu ispravu ili na osnovu izjave lica čiji je identitet proveren.

Dovođenje

Član 20.

Ako komunalni policajac ne može da utvrdi identitet lica proverom iz člana 19. ovog zakona, to lice će bez odlaganja dovesti nadležnom organu radi utvrđivanja identiteta.

Pregledanje lica i predmeta

Član 21.

Prilikom obavljanja zakonom utvrđenih poslova komunalni policajac može izvršiti pregled lica zatečenog u kršenju propisa iz delokruga komunalne policije, vozila i predmeta koji su u neposrednoj blizini ili pod nadzorom lica koje pregleda.

Pregled lica i predmeta vrši se neposredno ili uz korišćenje tehničkog sredstva. Pre vršenja pregleda predmeta komunalni policajac pozvaće lice da omogući uvid u sadržaj predmeta, a ako lice to odbije sam će proveriti sadržaj predmeta. Prilikom prinudnog otvaranja predmeta komunalni policajac nastojaće da prouzrokuje što manju štetu, a ukoliko do štete dođe, obezbediće da se nastala oštećenja posle otvaranja predmeta fiksiraju fotografijom ili na drugi pogodan način.

Pregled lica mora vršiti lice istog pola.

Ako komunalni policajac pri pregledu nađe predmete za koje se osnovano može pretpostaviti da su predmet krivičnog dela ili prekršaja o tome će odmah obavestiti policiju i postupiti po dobijenim uputstvima.

Privremeno oduzimanje predmeta

Član 22.

Komunalni policajac privremeno će oduzeti predmet koji je pribavljen, upotrebljen ili nastao kršenjem propisa iz delokruga komunalne policije.

Privremeno oduzete predmete komunalni policajci dužni su da predaju nadležnom organu ili da postupaju sa tim predmetima u skladu sa nalogom tog organa. U slučaju kad se protiv lica od koga je predmet oduzet ne pokrene postupak pred nedležnim organom, predmeti će se odmah vratiti licu od koga su oduzeti.

Prilikom oduzimanja predmeta komunalni policajac dužan je da izda potvrdu o privremeno oduzetim predmetima.

Video nadzor

Član 23.

Kada je to potrebno radi sprečavanja kršenja propisa iz delokruga komunalne policije, određeni prostor i objekat može se obezbediti video nadzorom.

Uređaji za video nadzor moraju biti vidljivi, sa istaknutim natpisom da je prostor ili objekat obezbeđen video nadzorom.

Upotreba sredstava prinude

Član 24.

Fizičku snagu i službenu palicu komunalni policajac može da upotrebi samo ako u obavljanju poslova na drugi način od sebe ili drugog ne može da odbije istovremeni protivpravni napad.

Službena palica ima tehnička obeležja utvrđena podzakonskim propisima policije o sredstvima prinude, odnosno o posebnoj opremi za obavljanje policijskih poslova.

Sredstva za vezivanje komunalni policajac može, u skladu sa zakonom, da upotrebi protiv lica koje pruža otpor ili pokušava da pobegne.

Sredstvima za vezivanje smatraju se službene lisice, plastične zatege i druga za to namenjena sredstva prema Zakonu o policiji i sa tehničkim i drugim karakteristikama utvrđenim podzakonskim propisom o sredstvima prinude.

Način primene ovlašćenja komunalne policije

Član 25.

Ovlašćenja komunalne policije utvrđena odredbama čl. 17. do 24. ovog zakona primenjuju se pod uslovima i na način utvrđen Zakonom o policiji i podzakonskim propisima o policijskim ovlašćenjima i načinu obavljanja policijskih poslova.

Evidencije

Član 26.

Komunalna policija vodi evidencije podnetih prijava, peticija i predloga građana, podnetih pritužbi na rad komunalnih policajaca, upotrebljenih sredstava prinude i drugih primenjenih ovlašćenja prema licima, privremeno oduzetih predmeta, službenih legitimacija, opreme i sredstava.

Na podatke o ličnosti sadržane u evidencijama iz stava 1. ovog člana primenjuju se propisi o zaštiti podataka o ličnosti.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ladno je izbaksuzirao...btw, bas mi je zao, strasan zemljotres i cunami, nadam se da nece biti mnogo zrtava

Već su sada javili oko 1000 mrtvih i 88 000 nestalih, a nažalost ''nestali' su u ovakim situacijama uglavnom mrtvi čija tela još nisu pronadjena, tako da će sigurno biti više desetina hiljada mrtvih :(

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Već su sada javili oko 1000 mrtvih i 88 000 nestalih, a nažalost ''nestali' su u ovakim situacijama uglavnom mrtvi čija tela još nisu pronadjena, tako da će sigurno biti više desetina hiljada mrtvih :(

au jebote, gde si to cuo, ovi nasi ne javljaju nista...ja mislio da ce biti nekoliko hiljada mrtvih, ipak su njihove zgrade izdrzljive, al cunami ih je sjebao izgleda:(

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

odakle ti te brojke, savke, jebo te

najviše što sam ja video je reda veličine par hiljada, tvojih 100k bi bio jebeni horor :((

Probaj ono Imlekovo sa 3 vrste čokolade, meni je odlično. Mada, mogu da popijem maksimum 2 ta mala, sve preko toga je previše :/

ti si beše bucko?

Link to comment
Share on other sites

U zemljotresu jačine 8,9 Rihterovih stepeni koji je pogodio obale Japana život je izgubilo više od 1.000 ljudi, a 88.000 je nestalo, prenela je japanska agencija Kjodo. Ubrzo nakon toga zemlju je zatresao još jedan potres jačine 7,9 Rihtera. Nakon potresa i cunamija koji je usledio nestalo je najmanje 88.000 ljudi. Agencija prenosi da je na obalama grada Sendai otkriveno više stotina tela. Cunami je potopio brod sa sto putnika.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malo snimke, dakle apokalipsa :(

Fazon je sto mi imamo predstavu o cunamiju iz blokbastera kao talasu od 100 m visine koji grune i srusi statuu u njujorku.

I ovaj i onaj sa tajlanda, kao i svaki jelte cunami, su niski (mislim niski) ali ne prestaju, dugacki su stotine metara. Ono bukvalno nosi i mrvi. Ko zna koliko je samo brodova potopljeno...

Mislim i glupo je komentarisati tipa "hah bio bota i kaznio ih bog". Da Drasko, nije ti komentar na mestu :(

Inace nisam bio aktivan po forumu nesto zadnjih dana, useravam se od posla i tako to. Od ponedeljka sport, onda godisnji, pa idemo! Gajba gotova, danas sam vec sedeo sam na podu u praznom stanu i krao wireless iz okolnih zgrada

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...