Jump to content

WTB auto


Trooper

Recommended Posts

Not really. Pitanje je: da li Audi nudi (osim brand-a) nešto više u odnosu na Škodu za extra money koji košta. Čak ni Škoda više nije sirotinjski brand.

Pazi, nije toliko sirotinjski kao što je nekada bio definitivno, imaj u vidu da sam ja ovde relativno zadovoljni bivši korisnik tog brenda i da sam isti i razmatrao ozbiljno prilikom kupovine novog automobila, ali prosto i VW grupacija pravi stvari tako da ima više kategorija automobila. Kao što rekoh Škode generalno imaju odličan value for money, po meni čak mnogo bolje nego recimo Dacia, pa čak bolje i nego neki proizvođači tipa Chevrolet i sl. Meni je Oktavija recimo pet puta bolja unutra od Reno Megana ili ovog Fluensa s kojim je direktni takmac. Ali prosto nije moguće porediti Oktaviju i Audi A4. Moram priznati da se nisam vozio u ovom novom A4, ali sam se vozio u prethodnoj generaciji sa nekom super opremom i kad sam ušao bilo je ono... jaw dropping...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa da, sve je ok, samo si se zeznuo za A3, A3 je klasa Golfa ili Seat Leona, Škoda trenutno nema auto u toj klasi, to bi bila Oktavija bez gepeka, predstavili su neki koncept u tom smislu na poslednjem ovom sajmu, slikao Dovla... Fabia je klasa mučenog A2 koji nikad nije baš zaživeo.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

evo odma'

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

A1 je u fazonu klasa Fabije, mada je Fabija prerasla iz B segmenta u neki manji C segment realno.

A šta je onda Pežo 207? :) Realno nije Fabia ništa veća od konkurenata u klasi, čak naprotiv, to je negde u sredini, problem je što ta cela klasa "raste".

Meni je jedino problem što sam ja mislio da je A1 ona klasa manje od Fabie, a u stvari su isti, tj dugački su oko 4m. Ja sam mislio da je on u onoj klasi sa Pežom 107 ili sa predstojećim VW Up! modelom, a neke su spekulacije da bi u Škodinoj izvedbi moglo izgledati ovako:

skoda-city-rendering-001_100189256_l.jpg

Po meni idealan auto za kupiti ženi, mali za parkiranje, a koštaće negde oko 7K evra u Škodinoj izvedbi. Bar bi tako moralo da bude, s obzirom da Fabia kreće od 8.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ima li neko iskustva sa Ford Cougarom?

da ne bude da cu samo reci "omgwtf doco ti si car":

- 2,0 16v nije brz koliko mislis, zapravo prilicno je tezak i spor i trosi mnogo

- kapiram da V6 odma otpada xD

- previse je star, a Cougar od ranijih vlasnika sigurno nije imao penzionere :)

inace lep auto u svoje vreme, a danas jedno veliko NE

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

neki bivši komšija koji se bavi uvozom polovnih rovera pozajmio od ćaleta 2000 evra i dao mu rover 600, 2.0 dizel, 1999 ili 2000 godište, ne znam tačno i bio iz fazona "možeš da zadržiš auto ili da ti vratim pare kad skupim".

ja ga gledao sinoć, ono klasika oprema, klima, koža, izgleda sasvim pristojno.

kontam da vredi uzeti, ne ?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

ako je bas u dobrom stanju sigurno da vredi, jedino sto si valjda svestan da Rover ne postoji vec 5-6 godina i da ja ne znam sta ljudi rade sa servisom i nabavkom delova za ta kola. :)

Kao da za ostala kola kod nas mozes zapravo kupiti originalni deo i kao da se ostala kola kod nas servisiraju u ovlascenim servisima i kao da su ovlasceni servisi kod nas zapravo bolji od perine garaze.

Za sve to se prave i pravice se turski/kineski koji god delovi koji se generalno kod nas uglavnom valjaju, a servis ko servis, najbolje ga opisuje epitet "srpski".

Enivej vozio sam onaj skraceni rover tako neko godiste isto dizel, bez turbine ne secam se kubikaze. Lep autic, ne ide nikako (ovaj tvoj mozda ima turbinu pa ide ok ne znam) al zato nista ne trosi.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da 10 godina star rover koji je preshao jedno 70-100K km ne moze da bude u idealnom stanju :( A to znachi generalka, skupi delovi itd. Ne bi ga taj lik tako lako dao da je sa njim sve OK, veruj mi. Prodavao sam kola ok 15-ak godina koja su mogla da se voze prvih 100 km kao da su ispravna :tf:

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pa ćale tog lika zna fazon 20 godina i sredio mu je par puta kaznu u saobraćaju i tako te gluposti tako da kontam da mu ovaj ne bi uvalio auto koji je baš krš i ne može da ide.

za servis bi ponovo cimali njega, tako da kontam da ne bi bio preveliki problem.

mada, pričamo o autu starom 12 godina.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...