Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

hahaha, baš sam jutros slučajno naleteo na njega i rešio da ga skinem :)

Inače promakao mi je još jedan solidan scifi film

monsters-movie-poster.jpg

Monsters

Priča je smeštena šest godina nakon povratka svemirske sonde koja se srušila iznad Meksika i oslobodila vanzemaljski organizam, zbog kojeg je od kompletnog severa zemlje napravljen karantin. Reporter i turistkinja propuštaju poslednji brod za SAD, i odlučuju da se prošvercuju peške kroz zonu.

Sporiji je film, i suprotno mom očekivanju, fokusiran na protagoniste priče koji su "mali ljudi" koji bi samo da nastave sa svojim životom.

Vredi baciti pogled.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Listam temu od pocetka, jer nemam ideju sta da skinem, a gleda mi se nesto...

Skidam Scott Pilgrim vs. the World, The Mist, The Man from Earth...verujem vasem ukusu :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

LIMITLESS

Limitless%2BPoster.jpg

Prilično dobro odrađeno, interesantna priča i koncept (pilulica koja omogućava puno iskorišćavanje kapaciteta mozga), Bredli Kuper kao rizičan izbor ali prilično uspeva da iznese film, i nekoliko efektnih audio-vizuelnih tripova i montaža koji dodatno amplifikuju zanimljiv setting filma (u velikoj meri i priča i vizuelna komponenta podsećaju na vrlo dobru kopiju Fight Cluba). Ono što je bar meni zamerka je što ceo taj "u al sam fokusiran dvesta na sat" koncept u kasnije toku filma postaje gotovo sporedan, i kada se više orijentišu na triler elemente u priči, kao i to da likovi koji su na dopu sa ovim tabletama često fejluju da predvide moguće outcome raznih kritičnih situacija u kojima se nalaze, što pomalo obesmišljava poentu cele stvari. Sa druge strane, pravo je osveženje videti Roberta De Nira koji se ne blamira po raznoraznim degenskim filmovima, i konačno pruža odličan performans u filmu, naročito kada se uzme u obzir ograničeno pojavljivanje (scena kad objašnjava Kuperovom liku suštinsku razliku između njih dvojice mi je i hajlajt filma). Sve u svemu, film fino legne kao neka lajt varijanta Fight Cluba, ali kako odmiče tako postaje jasno da su mogli da ga nasviraju daleko više od toga, al da jednostavno nisu hteli/umeli.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pljuje se po nasoj vlasti, a ne znam da li si bio na toj projekciji, posle su poceli da pljuju i po LDP i g17, ismevali ljude koji su za ulazak u Evropu (kao da likovi koji su protiv, nisu isto toliko zatucani i puni govana). Ne kazem da se ne slazem, vec da su jednostavno sve predstavili iz samo jednog ugla. Ocigledno je to neko finansirao.

тај филм мора да се погледа!!!!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

neki dobar blog sa opisima novih filmova itd? svi zanrovi dolaze u obzir...

inace, upravo odgledao "the mist"

kakav jebeni kraj, bas heavy

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

neki dobar blog sa opisima novih filmova itd? svi zanrovi dolaze u obzir...

spill.com, look no further

mada mi je i redlettermedia odličan, ali nisu toliko ažurni.

Elem,

TRUE GRIT

true-grit-movie-poster-1020671153.jpg

Jebem ga, dobar je film, nije da nije, ali nije to to ako se uzme u obzir pedigre autora. Priča je previše jednostavna i linearna, i to nije nadoknađeno nekom zomg glumom ili likovima, bez obzira što su svi odradili dobar posao (ova mala je odlična s obzirom na svoje godine, a i Bridžis može da prođe, iako stalno melje neke gluposti i nema šanse da se pola razume bez titlova šta priča). Ima i par baš majstorski režiranih kadrova, al da nije ovolikog hajpa bio bi sasvim prosečni, usporeni, realistični vestern koji nikad neće dostići Unforgiven, npr.

U, da, jebote, zaboravio sam na medveda koji jaše konja, uberwin

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

TRUE LEGEND

1289614060_true_legend_2010.jpg

Odličan u svakom pogledu, red drame, pa red akcije, pa malo smeha i tako u krug. Scene fajta su preodlično režirane i baš je loženje gledati ih (čak i ako se stiče utisak da neke od njih traju predugo, što nije mana međutim). Sve nekako deluje kao ozbiljnija varijanta Kung Fu Hustlea, tako da ne može da omane. Jedina veća zamerka je pomalo konfuzno skrojena priča, sa poslednjom trećinom filma koja deluje previše disjointovano u odnosu na prve dve, al s obzirom da je u pitanju prestilizovana origin priča o majstoru wushua/drunken fightinga, ne smeta mnogo.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...