Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Uh Das Boot, hvala Nemanja sto me potseti, sad cu ga skinem u FULL HA DE U MATORI

17 giga lol

Ne znam da l ste gledali ili spominjali Buried (verovatno jeste), al' evo i ja da kazem da sam ga odgledao, film je mnogo dodjajan i na kraju sam se smorio ko pas :D

Buried-2011-Front-Cover-50191.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jel gledao neko Source Code svi ga hvale nesto pa me zanima dal ima neko neki review u vezi filma , prica izgleda da nije toliko losa na foru Deja Vu je nesto koliko sam skapirao , ocena na IMDB-u je 8/10 Source Code

edit: Upravo sam zavrsio sa filmom , i mogu reci da odavno nisam gledao bolju filmcinu :) ocena na IMDB zasluzuje sigurno koji stepen vise od dobrih 8 , sve u svemu odlicna prica , odlican izbor glumaca i sama gluma istih. Sve preporuke !!

Edited by CONFY

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

MIDDLE MEN

Perfektan film u svakom pogledu...

Перфектан филм није, али перфектан холивудски филм јесте. Све стоји што си навео, посебно део око "Добрих момака", али нисам био задовољан утрошком времена након гледања.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

600full-barfly-poster.jpg

factotum_ver4.jpg

i jedno i drugo je bukovski, odredjene scene se ponavljaju u oba filma.

Bar fly je definitivno pobednik, kako je odglumio svaka mu cast.

Factotum je OK, ali najveća mana mu je glavni glumac, koji iako dobro glumi bukovskog, ipak ne moze da se poistoveti sa njim (bukovski je smatrao sebe najruznijom spodobom ikada, a glumac u factotumu je manekencic, samo mi to ne ide)

Inace preporuka za oba. svako ko gotivi bukovskog nece se razocarati.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

a kako se pokazala ova naša? :)

Kratko se pojavljuje da bi se moglo oceniti. Izgleda izasla prva epizoda Mortal Kombat legacy-ja, jel gledao neko mozda ? Trailer je bio brutalan...

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Čekaj tek drugi deo kad izađe, čitao sam negde da planiraju sto ljudi da ubace u "stonogu" :))))

Elem,

AGORA

agora_0.jpg

Fini istorijski dramotriler, na nivou kvalitetnijih dokumentarnih emisija, koji na svu sreću ne potencira previše romantični trougao između glavna tri junaka (iako je u početku izgledalo tako). Film govori o poslednjim danima paganstva u antičkoj Aleksandriji, i mobilizaciji agresivnih Hrišćana kao nove i nametanja željne religije, u proterivanje svih drugih i čuvenom paljenju Aleksandrijske biblioteke sa većinom dragocenih spisa koji nisu bili spaseni, a u sve to je uglavljena priča o učiteljici i filozofu Hajpatiji koja je bila na pragu provaljivanja heliocentričnog sunčevog sistema.

Gluma i priča su sasvim solidni (iako je kraj malo zbrzan i bez nekog pravog završetka) uz jedan gadan propust što se tiče jednog od bitnijih likova, ali ono što fascinira je odlična fotografija i nekoliko fantastičnih masovnih scena kojih se ni Ridli Skot ne bi stideo (u jednom trenutku sam bio siguran da je on režirao film), kao i nekoliko izvrsnih aerial kadrova Aleksandrije i jedna impresivna kontinualna scena koja počinje u orbiti Zemlje i spušta se do uličnog nivoa u gradu.

Sa religijske strane, iako bi film mogao da se protumači kao žestoka kritika Hrišćanstva, on to jednostavno nije, već simply pokriva period istorije kada je Hrišćanstvo, kao mlada i još nepriznata religija, upinjalo i grabilo da se nametne po svaku cenu, što je u filmu koretno prikazano u odnosu na druge (koji su takođe ocrnjeni, u srazmerno manjoj meri). Ima jedna fantastična scena u filmu sa deljenjem hleba, koja savršeno sublimira svu lepotu hrišćanstva kao ideje, i njegovu grozotu kao oruđa za manipulisanje masama. Pored toga, Rajčel Vejz od Mumije1/2 više jednostavno nije lepa žena, ne kapiram šta joj se to desilo u svim filmovima od tada.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Children of Crime: Mary Bell (1998)

marybell.jpg

dokumentarac o 11ogodishnjoj devojchici iz engleske koja je ubila 2 dechaka ( trogodishnjeg i chetvorogodishnjeg). ovo mi je gore od svakog horora :D

Edited by CBETA

na terasi se spasi

lesli se vraca kruci

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...