Jump to content

pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Meni se malo povraca od tog settinga "zhenskog sela, sa minama u vinogradu jer je ovom bilo dosadno" yey kako lucidnoooo mnooogooo sam lud i veliki umetnik.

Jedini dobro u celoj prichi su mi one sise :D

Al zato postprodukciju jachu nisam video u Srbiji...skoro pa je holivud.

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

THE TALENTED MR. RIPLEY

Talented_mr_ripley.jpg

Bilo na B92 sinoć, reko, pošto sam ga gledao ranije, da malo bacim pogled na film dok mi se učitavaju misije u SC2 :) I ostao da ga gledam do kraja. Izvanredan u svakom pogledu, verovatno i najbolja Dejmonova uloga u karijeri (za koju, naravno, nije nominovan za Oskara). Neverovatno koliko neko može biti i šarmantan i kripi i ljigav i emotivno sluđen, sve u istom liku. Jedino se kraj čini malo otegnutim, ali to je valjda da bi se ispoštovala knjiga (a i B92 sa svojom moronskom programskom šemom gde svaki film traje obaveznih 50 min extra, sa sve reklamama i vestima).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kao i ivke upao u fazon da gledam starije filmove koje sam gotivio.

Pa tako svakom mladom rurovcu mogu preporuciti Panika u parku droga pa nek vidi dal ce i dalje da ide na rejvove!

A gledao sam i kick-ass, mene je film bas bas bas odusevio, "matilda iz profesionalca srece Koleta", tuca 2 nerda paralelno sa tucom triniti i agenta smita, pa sve to izmuckano, suptilno pljuvanje po novim generacijama koje samo kace sranja po jutobu.... vrh

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

the ghost writer

mnjeh. pa ok je film, drzao mi je paznju, mada sam znao ko je covek iz senke koji kontrolise masu. mekgregor po meni moze mnogo bolje, uloga ga je ogranicila. vidi se dosta misterije polanskog, mnogo bolji i uvrnutiji film mu je the tennant, tema je drugacija ali i slicna kad se bolje skapiraju neke stvari, tako da je super dramatican.

Edited by shad2

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

A CHRISTMAS CAROL

ChistmasCarol2009-Poster.jpg

Jebem li ga, sve što treba da bude tu jeste tu. Uglavnom fantastična animacija (naročito Skrudžov lik, facu su mu odradili fenomenalno, vidi se da je na to otišlo pola budžeta), odlični Džim Keri koji tek na par mesta zvuči u svom fazonu, Geri Oldmanov lik isto sjajno vizuelno odrađen, animacija ljudskog kretanja i dalje pomalo ukočena ali bolja sa svakim sledećim filmom, tematika koja ostaje verna horor prirodi Dikensonovog romana, sjajno odrađeni i kripi duhovi koji ga posećuju, uživancija dok sve traje.

I onda kad se završi, pomisliš "lepo je to sve, ali čemu?". Čemu još jedna, trihiljadita verzija Božićne priče koja je mogla apsolutno da bude odrađena kao klasičan film, gde bi Džim Keri bio odrađen sa tonom šminke i dobro implementiranog CGI-ija. Kad će više da prekinu da prave nepotrebne animirane filmove i da se udruže sa Blizzardom za taj SC movie već jednom? :)

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Hm... Zemekisu se svidja animacija i stereo efekti. I dobar je u tome. Isto kao shto Barton voli lutkice. Skoro se pojavila stereo verzija Koraline na torrentima - jezivo dobro izgleda u 3D. Christmas Carol cu isto gledati kada se pojavi stereo verzija, nema smisla gledati "pljosnatu".

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to kul, ali je mogao da nađe neku temu ili priču kojoj bi više odgovaralo iživljavanje sa 3D i CGI-ijem. Mislim, šta bi radije gledao, CGI Oliver Tvista, ili CGI Starcraft? :)

Zato i par scena ovde deluju neprirodno i forsirano, čisto kako bi više napumpali 3D efekte koji jednostavno ne idu uz ovaj setting, bez obzira što super izgledaju (preletanja Londona, par scena jurnjave i sl.).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da bi Starcraft CG film bio vrh. Iako sam bio ljut na Blizzard zato shto je razbio SC2 na 3 dela i ukinuo LAN, suze su mi krenule pred kraj kampanje sa onim epic filmicima medju misijama. Eh... Da Holywood malo krene da se ugleda na Blizz i Blur, imali bi zaista vrhunske filmove.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

lol pa bliz se ugledao na holywood i njihove blockbustere sa sc2  

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

blizard se ugledao na holivudske blokbastere sa svakom igrom koju je napravio. holivudski blokbasteri su dobri ako umes da ih radis (kameron, nolan), ali su mnoooogo grozni ako ne umes (emerih).

ali da, u sc2 su bas pokupili sve sto se moglo pokupiti (mislim 'it's about time' rofl):)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio na pop kulturne reference, vec bas na holivud klisee, blizard je dzejms kameron u svetu igara:)

skupo, kvalitetno i kliseizirano:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa jedna od glavnih fora u SC igrama su konstante reference na različite filmove, igre, glumce i sl. Kao slučajno Thor zvuči kako zvuči :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u klisheima, vec u storytellingu - tu Holywood "sakuje majmunska dupeta" (©by Kole) u poslednje vreme... Budze se samo CG efekti, a sve ostalo posustaje.

Odgledao Invention Of Lying - simpa je film, pochetak je bash dobar, ali pred kraj radnja vec posustaje.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u klisheima, vec u storytellingu - tu Holywood "sakuje majmunska dupeta" (©by Kole) u poslednje vreme... Budze se samo CG efekti, a sve ostalo posustaje.

pa niko nije ni reko da su klisei problem, ko sto rekoh, ako se dobro prezentuje, klise jebe keve. ccc citaj postove srbo:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

THE JONESES

Joneses_poster.jpg

Fina komedija dramica sa interesantnom postavkom koja, i pored puno nelogičnosti i rupa u priči, dobro funkcioniše do kraja filma, pre svega zahvaljujući ultrakul mačoru Duhovniju (koji praktično igra isti lik iz Kalifornikacije) i iznenađujuće dobroj Demi Mur. Elem, zla marketinška kompanija angažuje svoje top prodavce i formira ih u veštačku porodicu, pošalje ih u neki bolesno bogatunski gradić, obskrbi njih i kuću raznoraznim proizvodima i džidžabidžama koje ovi zatim pokušavaju, agresivnim marketingom, da uvale novim komšijama. Inače, sve one bolesne kućerine i vile, hirurški precizno podšišani travnjaci i najmanje dva auta parkirana ispred, jel to bre stvarno negde postoji ? :))))))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...