Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

x files - i want to believe - 7/10

nisam gledao (celu) seriju, pa ako neko zna da mi kaže kada su Skali i Molder imali sina, kada su se uopšte smuvali i šta je bilo sa njegovom sestrom na kraju?

inače, Skali je bila i ostala riba i po. crvenokosa, uffff...

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian - 7/10

Amelia Earhart je bila napredna toliko da je nosila tangu pre nego što su ostale beštije izvalile foru. :)

Edited by noodle
Link to comment
Share on other sites

Snimljen je i Rawhead Rex. Đubre od filma. Nije čak ni ona "zabavan koliko je loš" fora.

Inače mi je Barker banalan i smoran. Od priča iz The Books of Blood su me se dojmile samo The Yattering and Jack i Hells Event.

Mada, to je bilo davno... Pre oko 10 godina, ko zna šta bi se desilo kada bih ponovo uzeo da čitam.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Jap, posle sam malo prelistavao knjigu i setio se cele te fore sa (ne)jedenjem mesa. Btw, tehnologija je sad dovoljno uznapredovala da se ekranizuje moja omiljena Barkerova priča iz BoB, 'In The Hills, The Cities', plus što se dešava u staroj Jugoslaviji :)

постер филма ме је подсетио на причу о (не)једењу меса, али сам фалсификовао памћење мислећи да се ради о поглављу Хесеовог "Демијана", па сам одбацио ту причу.

прича из Југославије ми је највише била "шта који курац" од свих прича. екранизација би била лудило.

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

DREAD

Dreadposter09.jpg

Solidan psiho triler (uz mrvice horora) o grupi smorenih studenata koji se upuštaju u nekakav projekta dokumentovanja najdubljih strahova i trauma, svo vreme sa nekom mračnom i nelagodnom atmosferom što je dodatni plus. Naravno, u jednom trenutku shit hits the fan, uz kvalitetno finale koje nisu usrali (iako sam to očekivao).

E da, navodno je inspirisano kratkom pričom iz Knjiga Krvi Klajva Barkera, al nema šanse da je se setim ili je prošla kroz dodatnu obradu i menjanje.

Hm, onako. Nije los film, ali nije bas ni da bih ga preporucio nekome. Nerealno mi je previse kako se ponasaju likovi u filmu, a njihovo ponasanje je okosnica filma jel treba da nam izgradi taj dread. Samo razvijanje price mi isto nije posebno zanimljivo bilo, jer mi se cini kao da je na granici da uopste ne bude psiho triler, osim ako saw ne racunamo u tu kategoriju.

Opet kazem, nije los, ali nista necete propustiti ako ga ne odgledate.

The Welle - http://www.imdb.com/title/tt1063669/

Vrlo dobra "adaptacija" knjige, a pokrenuta projektom "Treći Talas". Meni je kul što je film postavljen baš u Nemačkoj, iako je radnja knjige u USA, nekako kad se takve stvari dešavaju u Germaniji, daje dodatnu "težinu".

Svaka preporuka. Meni je bio vrlo dobar... mada sam mozda malo subjektivniji zato sto me inace zanima tema. Pogledajte ;]

Link to comment
Share on other sites

x files - i want to believe - 7/10

nisam gledao (celu) seriju, pa ako neko zna da mi kaže kada su Skali i Molder imali sina, kada su se uopšte smuvali i šta je bilo sa njegovom sestrom na kraju?

inače, Skali je bila i ostala riba i po. crvenokosa, uffff...

Daj covece jbt stavljaj spojlere.

sorry. ja mislio ne veze pišem o seriji staroj deceniju, ali neću više misliti. :(

jel neko zna odgovor na moje pitanje (sada u spojleru)?

Cloudy with a Chance of Meatballs - 7/10

dobra zabava!

Link to comment
Share on other sites

nije film, ali tek sam se za praznike nakanio da odledam band of brothers, i mnogo je gotivno, bas mi krivo bilo kad je doslo do kraja...za razliku od pacifica, koji je tunjav...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nešto sam malo čeprkao po netu, ispalo je da je Dread jedan od osam filmova sa zadnjeg After Dark Horrorfesta četvorke, pa sam krenuo da ih kebam

http://www.horrorfestonline.com/

THE FINAL

final.jpg

Potencijalno sjajna socijalna tema upakovana u solidan maltret-slešer na kraju je postala papazjanija loše režije, loše glume, pogubljenosti u tome šta film zapravo želi da kaže, a sve to upakovano u nisku produkciju koja nije odmah očigledna, pa je utisak na kraju još i gori. Elem, grupica nerdova smišlja pakleni revenga plan protiv siledžija i faca iz srednje škole, zbog par ćuški i psihičke "torture" tipa "e, vidi onu emo klinku, kak je jadna..." Dobra strana filma je njihova zamisao da svoje žrtve ne ubijaju, već samo na neki način obogalje kroz ceo život, ali film počinje da postaje progresivno sve lošiji i lošiji kako vreme odmiče (plus što se stiče utisak da je na početku odstranjeno bar pola sata razrade i upoznavanja sa likovima koji odmah počinju da otkrivaju šta su naumili, kao da je film završnica neke serije koja je imala tri sezone pre toga).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

jeje kineski SF (kung-fu žičani ) filmovi su uvek simpatični za gledanje

ko je gledao

Huo Yuan Jia http://www.imdb.com/title/tt0446059/

Ying xiong http://www.imdb.com/title/tt0299977/

neće se preterano oduševiti sa Yip Man

ako si gledao yip man videces da tih zicanih scena ima recimo 3, zato je cool jer ima onog oldskul shmeka

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

MV5BMzA5NTkxNTIyNl5BMl5BanBnXkFtZTcwMDkzMjAyMQ@@._V1._SX326_SY475_.jpg

Insomnia

Detektivska triler-drama sa vrlo dobrom postavkom. Radnja je lokalizovana u gradicu na Aljasci, gde dan traje kao godisnje doba, sto nije i jedini razlog insomnije glavnih junaka! Pacino standardno dobar kao pandur sa kosturima u ormaru, Williams odlican kao novopeceni ubica. Pogledajte ako vam ovakvi filmovi leze.

Link to comment
Share on other sites

ako si gledao yip man videces da tih zicanih scena ima recimo 3, zato je cool jer ima onog oldskul shmeka

hah pa zato sto su scene borbe isečene na 1000 delova da bi izgledale realno

iako već mi je dosadna ta patološka potreba kineza da dokažu kako je kung-fu balet bolji od karatea

Link to comment
Share on other sites

+1

kol'ko sam mislio da ce crtani da bude govno, sudeci po trejleru, tol'ko sam bio prijatno iznenadjen dok sam ga gledao u takvudu.

i kako je butleru dobro legla uloga master vikinga, covek je definitivno trebao da se rodi u starim civilizacijama.

nemam nista pametno da napisem, samo eto moram da iskonstatujem svoj gej fetis prema njemu kad god mogu :D

ups, na altu sam, e jebiga :D

Edited by depresija
Link to comment
Share on other sites

hah pa zato sto su scene borbe isečene na 1000 delova da bi izgledale realno

iako već mi je dosadna ta patološka potreba kineza da dokažu kako je kung-fu balet bolji od karatea

pa kad je bolji sta da rade ;) bolji je svakako od amerikanizovanog karate-a :P

ne bitno dal je iseceno, bitno je da je efekat realniji, za razliku od Huo Yuan Jia i Ying xiong gde ono bacaju fireball magije lete i ostalo, sha znam meni je bio superishka

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa kad je bolji sta da rade ;)

da samo što zaboravljaš istorijski kontest filma

do drugog svetskog rata karate u japanu se učio 10 godina (omogućavajući i telu i duhu da steknu potrebnu snagu)

tek posle ww2 Funakoshi Gichin je skratio program sa 10 na 4 godine i omogućio da se karate "studira" u vojnim školama i univerzitetima

10tak golobradih japančića sa žuto-zelenim pojasevima nemaju šanse ni protiv dobrog uličnog tučaroša a kamoli protiv Yip-ija koji u to doba ima iza sebe 30tak godina vežbanja

Posle Brus-a svi su izbacili statičnu kameru koju je on prvi uveo omogućavajući da se vidi sparingovana tehnika od početka do kraja

kyokushinkai karate > svi kung-fu baleti

PS. Šo se filma tiče: Posle Kurosove koji je prvi na istoku uveo iz westerna taj lik usamljenog kauboja (Yojimbo), svi ga uspešno exploatišu...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...