Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

osvjezio sam memoriju sa kad jaganjci utihnu i naravno, hopkins jebac:)

a onda sam, nosen balonom, skinuo hanibal rajzing i bacio sedam pegli...koje sranje po svim mogucim standardima...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

odgledah kickass - i ono, dao bih mu 3/5. Poenta ovog filma su tarantinovske,eksplicitne scene preteranog nasilja od strane neocekivanih aktera...sve u svemu nesto sto mozesh da vidish u ogromnom broju filmova u poslednjih deset godina. Mala HitGirl mi je jedina harizmatichna lichnost u ovom karakteru, a mark strong je imao mnogo bolje uloge od ove, koja je ono bash jednodimenzionalna...

Meni je prilično dobar i protagonista, koji je mala pičkica van kostima, dok izgleda zajebano u kostimu ali ga ipak glas i stav odaje da je klinja. Klinka je naravno vrh.

Uspeli su da prenesu stripski osećaj, samo su mi promašaj Nikolas Kejdž i onaj mali mutavi Red Mist (kostim, kao glumac, i kao karakter).

Pojedine gluposti u scenariju kvare doživljaj ali je ukupno krajnje pozitivan utisak.

Link to comment
Share on other sites

si gledao red dragon mozda?

nisam, jel dobar ili los?

mene je fasciniralo to sto je u jaganjcima svaki aspekt filma na mestu i dobar. mislim, ocekivao sam da ce me klisei smoriti, da mi scene nece biti toliko efektne kao kad sam bio mali itd, medjutim, desilo se obrnuto, hopkins je odlican, atmosfera je odlicna, muzika je mnogo dobra i adekvatna (na epic scenama tipa kad bezi u ambulantnim kolima je toliko dobro upakovana da mi se digla kita otprilike) i hanibal je stvarno upecatljiv i prezajeban.

ovaj rajzing me je razocarao do daske, a nisam ni ocekivao da bude dobar, mislim, ono je stvarno strasno. pojeli mu svecu, pojeli mu svecu, vestacko forsiranje nekog 'sokiranja' publike koje ne uspeva ama bas nikako, ceo film sam se osecao ko da gledam neko neuspelo ostvarenje majkla dudikofa.

gledao sam samo jos onaj gde hasa mozak onom liku i daje i njemu malo i taj mi je bezveze, mada je ispred rajzinga znatno. ali je krajnje neubedljivo ostvarenje, pogotovo sa rofla jedenjem mozga i onim hodom kroz prasice...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Debatable vezano za Hanibala, ali je zato prvi deo filma u Firenci apsolutno besprekoran, naročito ko je skoro igrao Assassin's Creed 2 :))))))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

nisam, jel dobar ili los?

mene je fasciniralo to sto je u jaganjcima svaki aspekt filma na mestu i dobar. mislim, ocekivao sam da ce me klisei smoriti, da mi scene nece biti toliko efektne kao kad sam bio mali itd, medjutim, desilo se obrnuto, hopkins je odlican, atmosfera je odlicna, muzika je mnogo dobra i adekvatna (na epic scenama tipa kad bezi u ambulantnim kolima je toliko dobro upakovana da mi se digla kita otprilike) i hanibal je stvarno upecatljiv i prezajeban.

ovaj rajzing me je razocarao do daske, a nisam ni ocekivao da bude dobar, mislim, ono je stvarno strasno. pojeli mu svecu, pojeli mu svecu, vestacko forsiranje nekog 'sokiranja' publike koje ne uspeva ama bas nikako, ceo film sam se osecao ko da gledam neko neuspelo ostvarenje majkla dudikofa.

gledao sam samo jos onaj gde hasa mozak onom liku i daje i njemu malo i taj mi je bezveze, mada je ispred rajzinga znatno. ali je krajnje neubedljivo ostvarenje, pogotovo sa rofla jedenjem mozga i onim hodom kroz prasice...

od "originalne trilogije" Red Dragon, Jaganjci i Hanibal (hronoloski rasporedjeno i bez Hannibal Raising,) Red Dragon mi je mnogo bolji od Hanibala jer se pojavljuju i Edvard Norton i Ralf Fajns koje mnogo gotivim a pricha je po kvalitetu, odmah iza Jaganjaca.Hanibal me malo iritira zbog Dzulijen mur koja mi nikako nije bila za ulogu Klaris. Da je njen lik bio neki novi mislim da bi bio mnogo bolji film uopste

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Kupio Edit i Ja za 299 i ne vredi ni dinar preko toga. U sred filma fali 10 minuta titla na engleski koji je inace katastrofa. Voice acting osrednji, pesma je toliko jadna da mi je bilo neprijatno, Edit me ne pali = -50% akcenta filma me ne pogadja i kao jedini hajlajt ganac Mebijus, ha ha. Prica je toliko puta vidjena i toliko bolje odradjena manje vise uvek. lep pokusaj, cenim entuzijazam ali to bi onda bilo to.

Link to comment
Share on other sites

jesi mislio na onu pesmu dok uchi - koja je na nivou neke reklame koja ima za ciljnu grupu, siparice izmedju 14 i 16 godina?

Da brate. A film nisam gledao sam tako da mi je stvarno bilo neprijatno. Akward moment.

Dule: Ima kako da ne, ceo film je PRETRPAN time, lokalpatriotizam fazon, previse se to nabacuje gledaocu i to mi je smetalo. na svu srecu likovi koji su koncipirali/crtali nisu seljaci pa ima simpa momenata, oni ocigledni tipa Kalemegdan su komsi komsa nisam impresioniran ali vidi se ljubav premaa gradu kakav je, npr u scedni kada Edit umire na hrpi djubreta na stepenicama ispod Brankovog mosta je vise nego ok... inace dizajn je u redu, imaju antigravitaciju pa sve lebducka, to mi npr isto ok...

Link to comment
Share on other sites

npr u scedni kada Edit umire na hrpi djubreta

kada Edit umire na

Edit umire

Edit umire

brate sta uradi, pa ja nisam gledao film:O

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

odgledo sam crvenog zmaja i stvarno, solidan je sasvim. mada ne znam koliko je to do emo tripa usled gomile easter eggova (hanibalova celija, pomaganje u slucajevima, direktor bolnaje, dolazak klaris na kraju...), a koliko do kvaliteta filma kao takvog.

ali ne moze se poreci da je prica dobra i da objektivno ima detalja i konstrukcija koji su odlicno smisljeni und osmisljeni (za razliku odo onog carskog rajzinga).

u svakom slucaju, odma mi je iza jaganjaca, sto ruku na srce i nije tako tesko, ali da budem iskren, ipak je odma iza jaganjaca, tj mnogo je blizi jaganjcima nego hanibalu. jaganjci ipak imaju jedan aspekt koji mi je neprejebiv, a to je ful demonstracija hanibalove prezajebanosti. dakle, imamo i zabadanje olovke od upravnika i otkljucavanje lisica, sjebavanje cuvara, dranje face, bezanje, namestanje onog jadnicka na kavez, sve je to mnogo kul shit. u zmaju je to izostalo, pa tako tu imamo samo psiho tripove i smutljivsku snalazljivost (okretanje fona na foru, dedukcija, retorika itd.).

zato mi je u jaganjcima hanibal bas zajeban i ono, zamisljam da je skroz vezan i da sam na deset metara od njega, usro bih se ko picka, dok, da sam gledao samo crvenog zmaja, vise bih bio u fazonu "vau, to je onaj lik, jao sto je lud i pametan, interesantno". stavise, kontam da je taj faktor mozda i najjaca odrednica gotivnosti prvog filma.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna preporuka za Kick-ass... Mnogo sam se odusevio :D

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Gledao Christmas Carol by Walt the Nazi Disney. Prosecna dizni izdrkotina sa neverovatno iritirajucim duhom bozicne sadasnjosti. I gledao sam onu ratnu bljuvotinu sto je dobila 6 oskara, smorio me film majstorski. takodje gledao Defendora koji mi se poprilicno svideo. Gledao i Nights in Rodante, cak mi je film bio i simpa mada ga upropasti ona bedna scena na kraju kada Ona seta plazom a pored nje trce konji i On se raduje kao da ima daunov sindrom, fujsi.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zashto, ali dobio sam iznenadnu zelju da (iako ga nisam gledao skoro) pomenem film Ghost Dog sa Forestom Whitakerom. Kako mi je legao taj film kada sam ga prvi put gledao, kao budali shamar [:)].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zashto, ali dobio sam iznenadnu zelju da (iako ga nisam gledao skoro) pomenem film Ghost Dog sa Forestom Whitakerom. Kako mi je legao taj film kada sam ga prvi put gledao, kao budali shamar [:)].

forest je car. pravi zen samuraj majstor. film svakako prija da se pogleda sa vremena na vreme..

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

forest je car. pravi zen samuraj majstor. film svakako prija da se pogleda sa vremena na vreme..

Kultni film. Jel zna neko ko izvodi onu rege stvar koju Ghost Dog pusta sa CDa kada digne kola? Skinuo sam OST samo zbog toga ali te pesme na njemu nema.

Link to comment
Share on other sites

Iron Man 2 - 7/10

kul, ali ništa specijalno.

The Blind Side - 7/10

istinitna priča o nfl igraču Michael Oher-u.

pošto nisam imao neta prethodnih dana pogledao sam:

2012

knowing

The.Day.The.Earth.Stood.Still

Big Fish

Christiane.F.-.Wir.Kinder.Vom.Bahnhof.Zoo.-.German

bruno

Sex.Drive

Green.Street.Hooligans.2

Rise of the Footsoldier

Happy.Feet

MonstersAliens

Igor

The.Bank.Job

Transporter.3

X-Men.Origins.Wolverine

Link to comment
Share on other sites

Iron Man 2 - negledati ni pod razno. Bar ljudi koji me razumeju kad kazhem da je Clash of The Titans sranje. Iron Man 2 je na istoj relaciji gori.

Za ljude koji me ne razumeju: Nijedan ni drugi film nisu loshi ako izuzmem taj neki 'aspekt' koji ih usrao kod mene.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...