Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto, meni se bas svidelo cela ta poruka na kraju.

"To find humanity he had to stop being human"

Kraj sluzi kao kontrast prvom delu filma gde on u jednom trenutku "abortira" Ponizne sa sve "To sto cujete je pucanje caura usled vatre, zvuci kao kokice, zar ne?" sa sve kezom na licu, dok eto na kraju on manicno pokusava da spase ono dvoje poniznih. Ne iz svoje koristi, procitah negde da je on to radio da bi obezbedio da se ovaj vrati za 3 godine i spase njega, jer sam ja misljenja da se on vec pomirio sa sobom i zeleo je samo da se iskupi i spase makar nekog. Tri godine je ipak vremenski period u kojem svasta moze da se desi.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

@friedrich

ne smeta meni da glavna prica nekog filma bude psihologija njegovih junaka. sta vise, to mi je dobar fazon, ako se odradi kako treba. a trier to ume :]

fora sa antihristom je sto bi mi taj psiholoski aspekt bio mnogo verodostojniji da nema lisice koja kaze "chaos reigns", gavrana koji mu pokaze gde se nalazi wrench, drveca koje se savija, itd. ne bi mi smetalo i da je tu i tmao ubacio nesto suptilno, cisto da zamraci atmosferu. ali kasnije je bas preterao sa tim uplivom, koji je totalno bez objasnjenja, a utice na ukupnu atmosferu.

kao sto rekoh, mozda gresim, jer ne poznajem trier-a toliko dobro kao ti. ali to preterano uplitanje neobjasnjivih sila mi oduzima od ukupnog uzitka. mnogo mi oduzima obzirom da ima veliki uticaj u samom filmu :]

@mr. brooks

dobar je.

@d9

odgledah ga sinoc... koja glupost.

nemam nista protiv tres filmova. gotivni su mi. ali govorim o tresu koji je takav zato sto ima dobru pricu a losu izvedbu usled nedostatka para. ili je plitak, ali zanimljiv i nepretenciozan. ali ovo sranje, da ponavljam, sranje, nije ni jedno ni drugo. bolje da su imali manji budzet i ipucali ga na kul pricu nego ovo:

vanzemaljski brod se spustio na zemlju, iznad johanesburga. ceo svet je izgledao bio u fazonu "hate when that happens" i pustio afriku da sama resava svoj problem sa milion ipo novopridoslica (roflfakingmao). oni to naravno ne umeju da urade, pa se i sami predaju letargiji u "hate when that happens" stilu. vanzemaljci potom 20 godina provode u nekakvom karton siti getu, jeduci macju hranu koju im obezbedjuje nigerijska mafija (nije mi cak ni smesno), u zamenu za hi tech vanzemaljske gadgete, i nesto svezeg vanzemaljskog mesa. posle godina i godina nereda koji izbijaju na obroncima vanzemaljskog distrikta, vlada (ili korporacija, vise ne znam ni sam) resi da su dosljaci dosta uznemiravali njihove gradjane, pa donosi odluku o hitnom legalnom (haha) iseljavanju doticnih u jos manji geto. ovi hvala bogu nemaju grama inteligencije jer ih je neka bolest totalno degradirala, pa svoj pristanak na celu sprdnju rado prodaju za zalogaj macje hrane. tu upoznajemo 2-3 polu inteligentna vanzemaljca, bez ikakvog objasnjenja kako su sacuvali IQ, u njihovom trenutku trijumfa jer su konacno sklopili poslednji deo 20godisnje slagalice. ali ne lezi vraze, oni su svoju inteligenciju ipak samo delimicno sacuvali, pa im je 20godisnji rad pao u vodu posto ih je zajebao retardirani vladin/korporacijski agent, inace glavni akter ove sf drame!

i tako dalje i tako blize... od toga da onaj mothership bleji nad gradom kao da ne postoji (u rl bi tamo vec bio hotel, ako ga ne bi ocerupali do poslednjeg srafa i preneli u tajne podzemne laboratorije), do poludimenzionalnih likova, u filmu koji povremeno nalozi lakomislenog gledaoca da ce makar biti mas akcije ako nicega drugog (i ostavi potonjeg zasluzeno razocaranog), do toga da na kraju posalje gledaocima poruku da ne ocajavaju, jer ce mozda doci i do nastavka ove epopeje! koja je ovo uvreda za tres zanr... :|

mozda sam malo prestrog zato sto me je film na momente bas oduvao u pogresnom smeru, ali oduzmite i to, i opet je sranje.

Link to comment
Share on other sites

treba upucati onoga ko je osmislio da super anime traju 18 minuta (23 sa svim uvodima)

sad moram da chekam nedelju dana za one piece... :/

e tako mi i treba kad sam cekao 2 godine, i izashle su samo 100 epizoda...i ja ih ko alavac sve odgledam...

418 ... waiting.... :/

( [;)] )...

zato ja lepo ne gledam serije koje se nisu zavrshile ;)

btw anime bez uvoda traju 20 min

odgledala Antichrist, napokon neki manje vishe horor a da je dobar

coraline, isto dobar

oO

 

Link to comment
Share on other sites

@friedrich

ne smeta meni da glavna prica nekog filma bude psihologija njegovih junaka. sta vise, to mi je dobar fazon, ako se odradi kako treba. a trier to ume :]

fora sa antihristom je sto bi mi taj psiholoski aspekt bio mnogo verodostojniji da nema lisice koja kaze "chaos reigns", gavrana koji mu pokaze gde se nalazi wrench, drveca koje se savija, itd. ne bi mi smetalo i da je tu i tmao ubacio nesto suptilno, cisto da zamraci atmosferu. ali kasnije je bas preterao sa tim uplivom, koji je totalno bez objasnjenja, a utice na ukupnu atmosferu.

kao sto rekoh, mozda gresim, jer ne poznajem trier-a toliko dobro kao ti. ali to preterano uplitanje neobjasnjivih sila mi oduzima od ukupnog uzitka. mnogo mi oduzima obzirom da ima veliki uticaj u samom filmu :]

@mr. brooks

dobar je.

@d9

odgledah ga sinoc... koja glupost.

nemam nista protiv tres filmova. gotivni su mi. ali govorim o tresu koji je takav zato sto ima dobru pricu a losu izvedbu usled nedostatka para. ili je plitak, ali zanimljiv i nepretenciozan. ali ovo sranje, da ponavljam, sranje, nije ni jedno ni drugo. bolje da su imali manji budzet i ipucali ga na kul pricu nego ovo:

vanzemaljski brod se spustio na zemlju, iznad johanesburga. ceo svet je izgledao bio u fazonu "hate when that happens" i pustio afriku da sama resava svoj problem sa milion ipo novopridoslica (roflfakingmao). oni to naravno ne umeju da urade, pa se i sami predaju letargiji u "hate when that happens" stilu. vanzemaljci potom 20 godina provode u nekakvom karton siti getu, jeduci macju hranu koju im obezbedjuje nigerijska mafija (nije mi cak ni smesno), u zamenu za hi tech vanzemaljske gadgete, i nesto svezeg vanzemaljskog mesa. posle godina i godina nereda koji izbijaju na obroncima vanzemaljskog distrikta, vlada (ili korporacija, vise ne znam ni sam) resi da su dosljaci dosta uznemiravali njihove gradjane, pa donosi odluku o hitnom legalnom (haha) iseljavanju doticnih u jos manji geto. ovi hvala bogu nemaju grama inteligencije jer ih je neka bolest totalno degradirala, pa svoj pristanak na celu sprdnju rado prodaju za zalogaj macje hrane. tu upoznajemo 2-3 polu inteligentna vanzemaljca, bez ikakvog objasnjenja kako su sacuvali IQ, u njihovom trenutku trijumfa jer su konacno sklopili poslednji deo 20godisnje slagalice. ali ne lezi vraze, oni su svoju inteligenciju ipak samo delimicno sacuvali, pa im je 20godisnji rad pao u vodu posto ih je zajebao retardirani vladin/korporacijski agent, inace glavni akter ove sf drame!

i tako dalje i tako blize... od toga da onaj mothership bleji nad gradom kao da ne postoji (u rl bi tamo vec bio hotel, ako ga ne bi ocerupali do poslednjeg srafa i preneli u tajne podzemne laboratorije), do poludimenzionalnih likova, u filmu koji povremeno nalozi lakomislenog gledaoca da ce makar biti mas akcije ako nicega drugog (i ostavi potonjeg zasluzeno razocaranog), do toga da na kraju posalje gledaocima poruku da ne ocajavaju, jer ce mozda doci i do nastavka ove epopeje! koja je ovo uvreda za tres zanr... :|

mozda sam malo prestrog zato sto me je film na momente bas oduvao u pogresnom smeru, ali oduzmite i to, i opet je sranje.

lol brate pa nije to poenta filma, kao i velikog dela naucne fantastike, poenta je psiha ljudi i kako se ljudi svakodnevno nenormlano ponashaju i nista ne cine da se to promeni, i koliko ne trpe medjusobne razlike (ovde je preuvelicano jer su razlike bas ocigledne ali paralela je jasna), uopste nije bitno da li je razlika tolika kao izmedju aliena i ljudi ili samo u boji koze ljudi dokle god razlika postoji... meni je odmah bio rasizam na pameti (a pogotovo jer je desavanja u juznoj africi)... i super kul je sto nisu objashnjavane sve te cinjenice kako su dosli zasto su dosli zasto brod lebdi bla bla truc truc i ostale tehnikalije.... totalno si pogresio sto si gledao film misleci da su alieni u glavnoj ulozi :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jao bre. pa nisam ni prisao filmu iz tog ugla jer sam, jelte, nesto i znao o njemu. nisu mi promakli ni oni momenti koje je pekar pomenuo, ni celokupna slika koja se krije u pozadini. nije bas toliko dubok film :p zapravo, sve sto sam rekao da mi smeta, mi ne bi smetalo da je ta pozadinska prica ispricana na kul nacin. a meni je tu fejlovao film jer nije uspeo da je iznese, pa sam onda trazio sve pored toga sto bi moglo da mi izvadi film. pa ni to nisam nasao.

mislim da se lozite na film zbog toga sto u njemu trazite nesto sto bi voleli da ima, ili sto ste prepoznali da bi moglo da ima. a on to nema, samo nagovestava.

Link to comment
Share on other sites

ma kakvo mesto za nastavak d9, totalno je zaokruzena prica. meni se svidja razvojni put glavnog protagoniste, od karijeristicke korporativne sline, do prawna.

gledao burn after reading, da nema klunija, malkovicha, i (prvenstveno) pita, film bi bio bzvz.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

@Ramirez

jeste malo preterao u tom delu, to stoji, ali da ne duzimo dalje o tome.. [;)]

shto se tiche d9 sve shto si rekao u potpunosti stoji.. :)

@Dz

Antichrist nije horor :P

Vrhunac Burn after reading-a je scena sa Klunijem i Pitom [:D]

Mnogo mi je bolji No country or old men, pa chak i , The man who wasn't there od novijih filmova brace Coen..

Link to comment
Share on other sites

jao bre. pa nisam ni prisao filmu iz tog ugla jer sam, jelte, nesto i znao o njemu. nisu mi promakli ni oni momenti koje je pekar pomenuo, ni celokupna slika koja se krije u pozadini. nije bas toliko dubok film :p zapravo, sve sto sam rekao da mi smeta, mi ne bi smetalo da je ta pozadinska prica ispricana na kul nacin. a meni je tu fejlovao film jer nije uspeo da je iznese, pa sam onda trazio sve pored toga sto bi moglo da mi izvadi film. pa ni to nisam nasao.

mislim da se lozite na film zbog toga sto u njemu trazite nesto sto bi voleli da ima, ili sto ste prepoznali da bi moglo da ima. a on to nema, samo nagovestava.

pa dobro imas razne nacine pripovedanja price, meni se ovaj svideo jer je drugaciji od milion drugih istih.. nagovestava, suptilno, gotovo izmedju redova... pa i to je valjda SF :) bar sam ga ja tako shvatao do sada ;)

meni je super i sva ta smushenost glavnog lika, nije nikakav baja mamojebach koji ide i tamani vanzemaljce i korporativne dronove malim prstom leve noge, sav je lik smotan dobija batina snalaze ga najjadnije situacije, jebote, kako da se ne sazalish i pomalo navijash za njega :D josh pricha i onim africkim akcentom, zena kuja ga sutnula, tast predrkani seronja, a on osta i bez prstiju i svega sav se raspada bukvalno :P mislim ubacena slika nekog prosecnog ljudskog stvora sa naptrosecnim kukaviclukom, u celu pricu... to je to, sav si jak i mocan kada iza tebe stoji milion drugih, niko i nista si kada si sam na ulici onog sto si ugnjetavao... i tako :D glupo bi bilo da bude nastavak, ne znam koliko bi dobar morao biti da se opravda

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je zao sto taj film nije ranije izasao kad sam bio glupi klinac, mozda bi bio bolji covek sad!

e ovo je film koji zharko zhelim pogledati kad izadje :)

http://www.youtube.com/watch?v=SreufFevUSw

Dovoljno je reci da se film zove THE MEN WHO STARE AT GOATS [:D]

KOJI GLUMCI [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] , !

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Elepant

elephant.jpg

Zanimljiv film, cija prica vodi na Columbine tragediju. Zanimljiv ali logican pristup temi, gde Sant odabira gomilu random likova i vodi nas kroz njihove dnevne rutine i stvara neku vrstu emocije jer oni ne znaju sta ce ih zadesiti. Kamera i kadrovi su prilicno cudni, ali kako film tece, sve dobija smisao. Glummci su unknown, sto je super.

Za malo strpljivije i one koje Columbine tragedija zanima, ostali ce se smoriti, zato skip.

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...