Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wait, what?

brate, radja se mali lav, dolaze antilope i klanjaju se wtf, onda dolazi skar i oce da pojede misa nekog i svi smo u fazonu joj joj sto je zao. ja gledam i u fazonu sam, ako vec prave crtani sa 'medjuzivotinjskim odnosima', nek ga naprave valjano ili nek se prave ludi u fazonu da niko nista nikad ne jede. onda dodje mufasa i da simbi objasnjenje veka - smes ti sine da jedes antilope, fala bogu, ali kad knoris, pretvoris se u travu, pa one onda pohasaju tebe, to ti je circle of life.

mislim, lol cak i za dete:)

robin hud koga sam pomenuo je onaj matori robin hud, ali tu je neka, ne znam, personifikacija, ovde su bas divlje zivotinje u pitanju, nema etikecija, nema wc, nema tanjir, a jos su se i dotakli teme u crtanom, valjda zato sto je neizbezno, ali su tolko traljavo to odradili da je bolje da su pravili 'kralj ljudi':)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

robin hud koga sam pomenuo je onaj matori robin hud, ali tu je neka, ne znam, personifikacija, ovde su bas divlje zivotinje u pitanju, nema etikecija, nema wc, nema tanjir, a jos su se i dotakli teme u crtanom, valjda zato sto je neizbezno, ali su tolko traljavo to odradili da je bolje da su pravili 'kralj ljudi':)

ma jeeeeste, vuk koji drzhi mach. kako mozhe to da radi ako nema palac? KAKO!?

nije realno -_-

Link to comment
Share on other sites

Lion King je jedan od boljih Diznijevih crtanih filmova. To shto si ga Dule gledao u svojih 20+ je vec drugi problem. Meni se svideo i sa 16-17 koliko sam imao kada se pojavio :) Ako cemo sada i crtane da krenemo da objashnjavamo nekim logichkim putem, onda postoji mnogo drugih crtanih filmova koji stoje mnogo loshije na tom frontu...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ahahaha opustite se, naravno da ne bih analizirao da sam dete:)

mada sa druge strane, ne znam, meni ovo jeste bolo oci iako sam pokusao da se 'podetinjim':) jednostavno, ne zato sto nije realno, nego zato sto je mnogo hteli, mnogo zapoceli, pa se umrsili. mogli su da izbace tu pricu skroz i niko ne bi ni pomislio na to, recimo, pa zar nije tako? mislim, znam da pricam nebitne stvari, al dobro, ko da mi nesto mnogo konstruktivno sernjamo po ruru. samo kazem da mi jeste bilo odmah wait what, a to mi se ne desava sa crtanim filmovima, pa ni sa matorim diznijevim ili nekim koji su jos vise za decu, samo sa lajon kingom sam reagovo. cali - ahahah, vidis, jeste! zezam se, znas sta hocu da kazem, oni su hteli realno, robin hud je ceo nerealan i personificiran, zivotinje su humanoidne. ovde su se sami upustili u vrzino kolo 'circle of life-a', a nisu morali. i onda nisu iz tog kola izasli, to nema veze sa tim da li je crtani za decu ili nije. znam da cela ova prica zvuci kao 'a cekaj, kako zivotinje govore engleski', al nije, zaista, drugi je koncept kritike potpuno. srbo, ni ti nisi shvatio, nije logicka greska, da su stavili setting gde lavovi jedu kupus, ja se ne bih bunio, greska je konceptualna, kosi se sa samim crtanim, kako da kazem.

opet kazem, nije bitno, ali eto, nemam sta pametnije da radim:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Eh Dule... Po meni je ovo sasvim razumno objashnjenje:

Mufasa: Everything you see exists together, in a delicate balance. As king, you need to understand that balance, and respect all the creatures-- from the crawling ant to the leaping antelope.

Simba: But, Dad, don't we eat the antelope?

Mufasa: Yes, Simba, but let me explain. When we die, our bodies become the grass. And the antelope eat the grass. And so we are all connected in the great Circle of Life.

Danas sam sa starijim sinom opet gledao ovaj crtani i josh uvek tvrdim da je on jedan od najboljih koji je Dizni napravio - taj odnos tata-sin, objashnjenje kako je sve povezano u "the great Circle of Life" i da treba biti odgovornim za svoje postupke se retko srece u drugim crtanima. Josh kada te posle toga kada Mufasa pogine sin pita "A zashto je tata lav poginuo?" i "Tako nece biti sa tobom?", shta reci... Inache, Lion King je prvi Diznijev crtani gde umire jedan od glavnih likova.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar što umire, već je to prvi Diznijev film u kojem jedan od glavnih likova biva ubijen, što je bilo nezamislivo do tada. Inače, igra po tom filmu je jedna od najboljih platformskih igara ikad napravljenih:

snes_lk4.jpg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Zapravo, po meni je možda nešto malo bolji Aladin, na kraju krajeva, od njega je i počela cela ta nova era Diznija sa tim platformama, tipa Lion King, Knjiga o džungli etc.

Da ne offtopicujem, neko je rekao da je gledao, možda čak i ti Pip - Repo - The Genetic Opera ( http://www.imdb.com/title/tt0963194/ ). Haha, kakav film :)) Nisam ga odgledao do kraja, ne zato što je loš, mada je svakako "drugačji" nego zato što nisam imao vremena a nije me baš toliko držao uz sebe. Horor mjuzikl, pa to ne može da bude loše :)

Link to comment
Share on other sites

Aladdin je bio izvrsna arkada, najviše zbog, za to vreme, vanserijske animacije glavnog lika, ali Lion King je imao više raznovrsnih elemenata gameplaya (igranje kao lavić prvo (sa onim režanjem na protivnike, koji se onda izvrnu na leđa), pa bežanje od stampeda, pa kad naraste posle, a pamtim i muziku koja je bila preterana za tadašnje pojmove ( uz činjenicu da je igra dolazila na par disketa)). Zanimljiva trivija vezana za to:

"The Windows 3.1 version relied on the WinG graphics engine, but a series of Compaq Presarios weren't tested with WinG, which caused the game to crash while loading. This led Microsoft to create the more stable engine DirectX, used to this day."

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

I meni je pucao Lion King na par računara, majku mu!

Ovo što kažeš za različite stilove gameplaya jeste tačno, mada ne zaboravi da si i u Aladinu imao deonice sa "jahanjem" ćilima letećega.

Sve u svemu, obe igre su odlične, mada meni u sećanju nekako stoji Aladin kao zanimljivija, šta ga znam. Tu su mi se dopadale i one "minijature" u pozadini nivoa, tipa mikijeve uši koje se suše na konopcu sa ostalim vešom itd.

Link to comment
Share on other sites

Transformers 2 - meni lichno sranje, koje sam prekinuo sinoc jedno pola sata pre kraja jer mi se spavalo mega, ali jutros nisam imao zelju da ga zavrshim. Glupa pricha, losha rezija i kamera gde se nista ne vidi. Kao da namerno "mute" sliku robota da bi ga jedino video kako treba dok drzish igrackicu u rukama

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sinoc UP u Koloseju....

Zapravo sam se odusevio crtacem...i nasmejalo me i rastuzilo na momente...

Vodio sam sestru koja ima pet ipo godina i ona se odusevila...

:)

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Danas sam sa starijim sinom opet gledao ovaj crtani i josh uvek tvrdim da je on jedan od najboljih koji je Dizni napravio - taj odnos tata-sin, objashnjenje kako je sve povezano u "the great Circle of Life" i da treba biti odgovornim za svoje postupke se retko srece u drugim crtanima. Josh kada te posle toga kada Mufasa pogine sin pita "A zashto je tata lav poginuo?" i "Tako nece biti sa tobom?", shta reci... Inache, Lion King je prvi Diznijev crtani gde umire jedan od glavnih likova.

to objasnjenje je meni recimo lose, zato sto se antilopa ne pita nista, lav ce da je pojede ako je gladan, a ona ce da jede travu koja raste. ajde sad konkretno pogledaj scenu sa pocetka gde se sve zivotinje klanjaju simbi kao novom kralju, pa i te antilope i kao sve je kul, a mufasa ako mu zakrce crevca, moze da se stusti dole medju te antilope svake sekunde i da napravi havoc:) i kad zakolje neku malu antilopu i pohasa je, njena keva ce da stoji i da bude u fazonu 'taj rad mufasa, kralju nas, to je taj circle of life, pojo si mi dete, al mi cemo da jedemo travu kad ti umres, tako da smo okej. i kad ti se rodi drugi sin, slobodno zovi da ispostujemo, dolazim obavezno':) mislim, ne moramo se sloziti, ali meni ovo nikako nije teranje maka na konac, bas mi je ono bilo blatantno da nisam mogao da verujem sta pricaju. to sa odgovornoscu jeste, medjutim, to je vec metafizika, ja pricam bas konkretno za to sa hasom. a nije los crtani stvarno, meni je samo trip ta jedna stvar. opet kazem, ulaze u frku kad su slabiji:)

sto se tice igrice, pre nedelju dana sam je preso opet:)

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Možda antilope imaju big picture u glavi, a ne gledaju unutar trajanja sopstvenih dupeta.

I nije igrica, grrrr....

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Preterao si ga s' analizom, matori, to je deciji film u punom smislu te reci, i nebitno je da li su sad logicki i filozofski pokrivene sve partije i konflikti medju istim, detinji um to ne registruje, bitno je da ima gomila catchy pesimca, da se u pojedinim trenucima javljaju emotivni naboji, da bas ne vredja inteligenciju preterano, i kada se uzme u obzir i vreme izlaska i neki evolutivni razvoj crtaca od tad, sto usledjuje ocekivanjima koja si mozda imao, Lion King je super.

Mislim, u pravu si ti i sve, nema sta, i ako 'oces da mu skidas poene za sve sto si rekao i to je ok, ali tvoje zamerke su maltene nevidljive ciljnoj grupi kome je namenjen. Jebiga, ako bi sad mali lavic pitao tatu sta antilope misle o svemu tome, da li mozda imaju i neki sindikat da ih ne jure lavovi radnim danima posle pet, zena, deca, jebiga, polako bi se gubila poenta crtaca, a to je da se napravi neka pouka na brzinu, makar i primer bio los. :) Da su uzeli i stvarno se tako izraspravljali, komotno bi mogli potom da odu zajedno u pecinu da gledaju najnoviji utisak nedelje na JungleB92 i gotov crtani.

I personifikacija u robin hudu je, ako mene pitas, ista kao i ovde, jedino ovde lavovi nisu humanoidni jer bi to, kontam, izgledalo jako cudno, nista drugo. :D

Mislim, to je standard za sve te starije Diznijeve crtace, kapiram da su u nekom sefu imali neki template koji su cuvali pod staklenim zvonom i samo menjali regije u zivotinjskom carstvu. :D

:-)

Link to comment
Share on other sites

ma ne skidam mu poene, samo mi zapalo za oko:) mislim, ako je za decu vec, sta onda simba pita uopste caleta te skakljive stvari:)

sto se tice robina huda, nije bas tako, upravo to sto su humanoidni daje drugi trip, tako je nosorog veliki batica zeldi izbacivac (a ne nosorog), a lisac je zajebani frajer robin hud (a ne lisac).

pip:

jaooo nemoj mi te gamerske reakcije [:D] evo, da ti ucinim objasnjenjem, igrica je sleng, ne deminutiv;)

i zauvek cu govoriti tako:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Transformers 2 - meni lichno sranje, koje sam prekinuo sinoc jedno pola sata pre kraja jer mi se spavalo mega, ali jutros nisam imao zelju da ga zavrshim. Glupa pricha, losha rezija i kamera gde se nista ne vidi. Kao da namerno "mute" sliku robota da bi ga jedino video kako treba dok drzish igrackicu u rukama

+1

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

Jebem mu mater, pitanje je kako bi' i ja reagovao da sad uzmem da ga gledam. Neke stvari su namenjene da budu konzumirane u detinjstvu i gotovo. Zato necu da gledam ni malu sirenu ponovo. A izgubio sam sate i sate kao malac na nju i robina huda koje mi je tata doneo iz Italije, iako su bili na italijanskom. :D

A i sad kad razmislim i prisetim se malo, jes' vala, u pravu si; vidis, potpuno sam zaboravio, tamo je personifikacija bila dosta veca, taj rad. Mislim, i ovde je slican trip, kao i u svakom Diznijevom crtacu, ali tamo je to bilo bas izrazeno. :)

Jaoj, kad se setim one kokoske, i vencanja miseva, i svih onih sunjanja, jao jao, jebi se dule. Necu ga vise gledati nikada, zauvek cu ga pamtiti ovako. Sjajan crtac. :D

:-)

Link to comment
Share on other sites

BROTHERS BLOOM

The_Brothers_Bloom_poster.jpg

Predivan, retro-savremen, ali spor i možda previše poetičan film. Kao da je režiser veliki obožavalac rad Vesa Andersona, pa je rešio da se oproba u režiji nečeg sličnog (i u tome prilično uspeo, ali ne i sasvim). Na svu sreću, kraj je perfektan i izvlači pomalo gubitak brzine u zadnjoj trećini, a zanimljivo da je dosta scena snimano i kod nas (i u Crnoj Gori), plus sjajni kameo Josifa Tatića na početku.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...