Jump to content

Dragon Age Origins


G!!!

Recommended Posts

Ma uprosteno, covek se zali kako na imposible nivou tezine ne moze da ubije High Dragona posto igra kao Rouge pa se zato bacio na dublje kalkulisanje u vezi buildova. Kad je igrao prvi put bilo mu je lakse da baca poene tamo-vamo jer nije bila tolika frka jer je imao snagu u grupi. Objasnjava covek jer se osetio prozvan sto je ostavio build za cunning rouga :)

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Pekarman, to bi bilo to :) Uvek igram da bude sto vise roleplaya i da uzivam u samoj prici i mom liku. Solo na imposible tezini je tu da se izdrkavamo sa buildovima i taktikama :) No u svakom slucaju to ne znaci da moram da kopiram neciji build od a do š (il po belosvetski od a do z), ali u svakom slucaju mora da se kalkulise mnogo vise. Sto mi je opet zanimljivo u neku ruku.

BTW igram dwarf noble rogue-a sa shortbow-om, roleplay that! Hahaha. Jedva cekam tabletop frp da izadje:)

Link to comment
Share on other sites

ZJAOJ

bas usao u podforum da napravim novi topik kad ono ima vec i to 26 strana :D

uglavnom, skinuh sinoc igru i to zato sto sam procitao u blicu pre dva meseca da je kao nastavak baldurs gate dvojke, na koju sam svrsavao kao klinac....

enivej, za sada mi se jako svidja, ja sam mage, posto sam ceo zivot isao sa fajterom u ovakvim igrama pa reko da probam, svidja mi se malo je reci sve u igri, ne bih posebno izdvajao i kolko sam skontao svaka klasa ili rasa ce imati svoju pricu??!?! pa ispada da mozes da u sustini igras 3-4-5 puta razlicit trip??

i kada mageu treba budziti statove pored magic i jos onog za manu i to? posto vidim spominjete neke buildove a ne kontam nista, a davno sam igrao ovakav tip igre..

uglavnom osecam se ko 13 god opet i jako sam hepi :D :D

edit:

takodje nisam izvalio imaju neke kao army taktike?! da li je neko stigao do toga i kako se koristi? takodje jel igrate iz BG2 perspektive ili wow?

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Paaa, imas posebno dalish elf, city elf, dwarf noble, dwarf commoner, human noble i mage pricu. No to je samo prvi deo igre, naravno posle se price spajaju u jednu zajednicku. Na osnovu tvog porekla imaces drugacije reakcije ljudi, negde u manjoj meri, negde u vecoj. Videces vec. Sto se tice statova, paa will power i magic su definitivno vazni za maga. No, ako ces posle specijalizacije postati blood mage (retko ko je postao blood mage u prvom prelasku), koristices hp umesto mane, pa ceti trebati veca konstitucija itd.

E sad, magije. Preporucujem ti cold granu, ali slobodno eksperimentisi malo.

Taktike sluze da bi objasnio pribliznije kako da vestacka inteligencija vodi tvoje likove u grupi, dok ih ne kontrolises. Mozes npr da namestis da ti frontalac ukljuci neke defanzivne vestine ukoliko ga napadne vise od dvoje neprijatelja, ili naprimer da tvoj mag saborac leci grupu ako nekome padne energija na manje od 50%. Znaci konkretnije namestanje saboraca za borbu. Ja sam malo koristio te taktike, vise mi se svidja da pauziram pa da svakog namestam. Duze su borbe, ali efikasnije.

P.S. Citaj stranice iz codex-a, em sto su se potrudili da naprave svet, em sto ima dosta korisnih informacija.

Link to comment
Share on other sites

Igra li neko solo sa magom? Krenuo sam sada posto sam utvrdio da AW/BM moze mnogo da izdrzi kad je u timu i pri tome nanese veliki dmg. Zanima me misljenje da li se vise isplati ici na glyphove ili na entropy granu za paralizovanje protivnika. Nisam ima priliku da vidim kako onaj combo sa glyphovima radi u praksi.

Um... has anyone seen a floating sarcastic skull around here?

Link to comment
Share on other sites

Flameth ce da bude laksi jer je stacionarna meta dok ce High Dragon da te masira sa onim skakanjem i preletom. Uvek mozes da postavis zamku za istog pre nego sto ga pozoves ali posto je Elite, pitanje je da li ce uopste pola stvari da ima efekta na njemu kad se igra na imposible

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bacio sam koske, gledao u pasulj, popio 20 kafa da bi gledao u solju, molio se bogovima interneta i platio baba Zorki i prorocici Antiloti ali nista. Nikako da vidim koji racunar imas, koja ti je graficka kartica i ostale ocigledno nevazne sitnice koje nam ni ne trebaju jer mi smo super znalci i resavamo probleme bez toga. Srecna Nova Godina :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Predjoh posle 65+ sati otprilike, trudio sam se da uradim sve kvestove al mi ostalo par sporednih tipa mage i thief guild, i par kompanjonskih, tipa neke npc-jeve sam ubio jos na pocetku. Ako podelimo kategorije u lose, srednje i dobre, rekao bih da je Dragon Age srednja igra. Ni u jednom jedinom momentu nisam osetio epic momenat, niti me je jedna prica uvukla previse. Kontam da se igra prodaje jer nema nijednog drugog rpg-a. Razocaro sam se. Zadnji boss beda bozija. Posle 10 i kusur godina jos nema grupnog frp-a koji je prismrdeo Baldursu i to je tuzno. I za ne poverovati da dosta najboljeg oruzja dobijes tek posto predjes 70% igre. Mogu do sutra da nabrajam propuste, al da skratim, good average game.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Mogu do sutra da nabrajam propuste, al da skratim, good average game.

Dobro, moglo je bolje ali je isto tako moglo i gore tako da nije bas tako strasno.

Ne mogu da kazem da mi nije dobro legla u ovo vreme kad nema niceg drugog.

Apsolutno je tacno da nije to kvalitet jednog BG (pa cak ni blizu) ali bih joj ja ipak dao nesto bolju ocenu od average.

Link to comment
Share on other sites

Pa recimo da me je najvise pogodilo sto posle ogromnog hajpa oko archdemona, prvo: duga i ultimativno dosadna bitka sa hordama lvl 1 darkspawn, drugo: sam boss je dosadan i glup. Nekako osecam ko da su programeri ovo odradili s po kurca...

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Download/Instalacija DLC-a Return to Ostagard je trajala duze nego igranje iste. A kosta 400 M$/Bio poena ili ti $4.99 za PS3. Dobijes 2 1H maca, 1 bodez, set oklopa i stit plus jedan 2H Cekic. Malo pozadinskog infoa i ukradenu scenu iz Witchera. Drago mi je sto piratizujem igre.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...