Jump to content

Dragon Age Origins


G!!!

Recommended Posts

Hae, ide igra na nightmareu....

Nesto nisam pro sto se tice igranja na NM, tek sto sam ubio Ogre-a u toweru.... Kako sam to uradio? Mnogo potiona... mnogo zamki.... cone of cold + stone fist-a. U principu.... cone of cold > trap > nuke .. sam radio dok nije pao.

Uglavnom, osnovna stvar koja treba na nightmareu sa solo mageom.... je da imate mnogo svega, uvek. Mnogo potiona, mnogo zamki (i materijala za kraftovanje istih), isto moze i bombi (kad nestane mane \o/). Moj pocetni spec je bio

- Winter's grasp

- Arcane bolt , pa ona druga magija koja daje defense

- mind blast, force field

Posle sam levelovanjem dobio jos par... rock armor, stone fist, cone of cold...

Ide jako sporo, mnogo kiteovanja , range pullova, postavljanja zamki pre ulaska u sobe. Trenutno mi je problem sto nemam ni jednu uber aoe magiju osim cone of cold-a. Inace nemma vremena da igram puno, a i veceras putujem pa cu tek za 5 dana ponovo.

PS: Planiram Arcane warrior / Blood Magic kao specijalizacije.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice maceva, najbolji mac u igri se dobija tako sto instalirate DLC i kad osvojite selo za grey wardene tamo ima jedan kovac koji ce vam kraftovati 1h ili 2h mac u zavisnosti od toga sta zelite, a materijal za taj mac se dobija od random road encountera...

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da pravi izazov lezi u igranju iskonski zlog, nesnosnog i kretenskog lika. Znaci ubijes svakog od saputnika kojeg mozes, oteras svakog ko ostane i generalno ne prihvatas pomoc. Jer opet se prepoznaje kroz igru da su imali prvenstveno na umu da nagrade dobre a kazne lose izbore. Ocu bre igru gde moja zloba biva nagradjena. Mali rant :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da pravi izazov lezi u igranju iskonski zlog, nesnosnog i kretenskog lika. Znaci ubijes svakog od saputnika kojeg mozes, oteras svakog ko ostane i generalno ne prihvatas pomoc. Jer opet se prepoznaje kroz igru da su imali prvenstveno na umu da nagrade dobre a kazne lose izbore. Ocu bre igru gde moja zloba biva nagradjena. Mali rant :)

overlord :D

Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju svaka im cast na sistemu koji su napravili, daleko je savrseniji i napredniji od dungeons and dragons sistema

Auf, pa dal si lud... Pa pogledaj samo koliko je OP Mage u poredjenju sa warriorom, pa cak i rogueom... Smesno je sto ti svaki solo fight mozes da dobijes uz cone of cold i dovoljno lyrium potiona jer niko ziv nije imun na to... Pa ja sam Archdemona spamovao sa time... I archery je inferioran u odnosu na sve. Trebalo je da ubace neki bolji resist/save sistem ovako je besmisleno.

Ja poceo sad drugi put sa rogue/duelistom i bas su jaki. Zavrsio sam magove, mada izgubio malo volju za igranjem sad... Htedoh cisto da isprobam sve opcije koje nisam prosli put, DLC i poneke questove koje sam omasio..

Link to comment
Share on other sites

Sad kad sam krenuo igru da prelazim po drugi put, navelo me na razmisljanje zasto bi Morrigan uopste predlozila da zatrudni i spase wardene. Flemeth je salje iz licnih interesa koji su nam poznati, medjutim Morrigan saznaje razlog toga, i da ce joj Flemeth uzeti telo kad se ova vrati. E sad me kopka da li je mozda Morrigan izucila vestinu uzimanja tudjeg tela iz tog Grimoira. A verovatno jeste cim je predlozila to dete. Jer je to za nju win-win situacija, imace cije telo da uzme kasnije, a to telo ce jos imati moci Old Goda. Zato i verovatno bezi posle bitke sa Archdemonom. A i Bioware je rekao da ovo nije zadnje sto smo videli od nje... no vreme ce reci, za sad mozemo samo da nagadjamo.

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Drugari nasao sam malo slobodnog vremena i odlucio sam da obrnem igru drugi put ali sa rogueom. Imam par pitanja:

1) Koliko vidim dexterity i cunning su glavni atributi za roguea, da li ima smisla stavljati vise od 22 poena u cunning sa obzirom da oni poslednji skilovi traze bas toliko cunninga?

2) Koja oruzija koristite? Vidim da je za daggere req stat dex ali za long swordove, koji mi se cine boljim, je stat str. Da li ima smisla stavljati poene u str da bih mogao da koristim higher tier long swordove?

3) Koliko su korisni stealth i onaj skill koji daje bonus na lockpick i traps? Da li treba dizati to do 4 nivoa ili ne?

Link to comment
Share on other sites

ja sam zapucao odmah da igram na dual long swordovima, i zaista nanose mnogo bola :)

lockpick i detektovanje zamki ja obavezno na max :) jer i pre polovine igre stizes do kovcega koje ne mozes da otkljucas sa lockpickom na 3 lvlu

e sad, ja sam presao jednu trecinu igre i na 10 lvlu sam, i nazalost nisam igrao 10ak dana vec, toliko od mene

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gotivna igra bas :) Poceo sam da igram sa roguom, doduse jos sam na pocetku igre, tik posle onog razgovora sa kraljem i Gray Warden inicijalizacije. Nego, imam jedno pitanje, jel mogu nekako da naredim partiju da me automatski prati dok trcim na WASD ? Trenutno idem na kombinaciju Ctrl+A pa desni klik da bi se oni pomerili :)

Link to comment
Share on other sites

@Lakosta

1. Cunning kod roguea povecava damage, tako da moze da se kaze da treba da ga budzis. S druge strane najbolji armor za roguea je koju ti napravi kovac od dragon skina i za njega ti treba streinght 34. Pesma se vec bunio oko toga, ali ja mislim da je ok nabiti toliki str.

2. Ja sam koristio daggere. Prvo zato sto deggeri imaju bolju penetraciju (odnosno imaju najbolju od svog oruzja) armora od jednorucnog maca, a drugo sto moras da nabijes skill za dual weapon do maxa (Dual-Weapon Mastery) da bi ti macevi radili punom parom.

3. Stealth je odlican, samo zavisi da li hoces tako da igras. Lockipck je neophodan da bi otvorio sve kovcege. Postoje neki koje neces moci da otvoris cak ni na max lvl-u lockipicka, jer otvaranje zavisi i od cunninga (sto ti je odgovor i na prvo pitanje).

@Reiser

Oni te prate po defaultu. Ispod ikonice likova imas dva buttona, jedan od njih znaci da pozicioniras lika da stoji, a jedan da se slobodno krece, odnosno da te prati.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

1) Rog ima onaj skill koji racuna cunning umesto strenght. Dex ako ides dual wield svejedno moras do 36. Edit:da da eto bolkonski me podseti za armor 34str.Imaces dovoljno statova zbog dream questa.

2) Ja sam samo dagger.

3)Stealth je solidan,mada nije neophodan.Sto se tiche lockpicka,mislim da je to najbeskorisniji skill u celoj igri.Stvari koje se dobiju su djubre,steta je bacati poene.Otvorio sam chestove u vishe od 60% igre i onda sam odustao.Posto nisam vodio roga u partyu,kad ocisim regiju onda sam ga ubacivao i opet obilazio sve da bih otvorio.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Bicu toliko slobodan da quotujem sa daforuma dps chart za dw rogue-a

III: DPS CHART

Here is a DPS chart showing the expected DPS of each of the builds above, against a target with 0 armor, 10 armor, and 30 armor.

fkw55i.jpg

For convenience, I'll restate my assumptions here. I assume the following:

* The damage formula and attack timing explained in section I

* The gear and stat allocations of section II, including the assumption that the mainhand weapon has three elemental damage runes

* Use of Exploit Weakness and Tainted Blood

* NO use of Momentum, since it affects all builds by the same proportion. Just multiply all the figures above by 43% to get the DPS with Momentum.

* No party buffs because there are too many factors to account for

* No elemental resists on the target

* 100% hit rate. Unfortunately I cannot calculate the hit rate of each build without knowing the average monster defense rating. However attack rating is quite easy to boost with party buffs. Anecdotally, some people have said they've achieved quite high hit rates with cunning builds.

Kao sto vidite ovo je deo tri tog objasnjenja, da ne bi mnogo davio, dosta vam je i ovo. Sto se tice stealtha, osim ako ne planirate da igrate solo gde je obavezan ili da imate neke specijalne lure taktike, ne treba vam. Device mastery je super skill meni bio, exp od nekih chestova je duplo veci nego za zute protivnike. Takodje to vazi i za trapove, koje ne zelim da aktiviram bas ako se ne mora. No, svakom svoje. Cunning daje samo bonus na penetraciju, kad uzmete lethality talent racuna ga i za attack damage, samo se potrudite da vam cunning bude bar 50% veci od strengtha. S druge strane dex vam je dosta na 36 da bi mogli da pokupite sve dw skillove.

Link to comment
Share on other sites

posle malo researcha

za solo rogue kombinaciju obavezno je uzeti item iz dalarana koj povecava exp gain na 75 kada citate knjige

arr mislio sam da cunning daje malo vise osim armor penetrationa :S mozda budem ipak budzio str i dex max pa malo cun

i da za solo je ranger obavezan zbog petova koji tenkuju

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

@Pantasd

Koji je to item?

@Katsu & Virtual

Slazem se oko lockipcka u smislu da se u chestovima nista ne moze naci specijalno. Jedino sto sam dobro dobijao je od bosaova, od questova i mislim da ima vrhunskih stvari da se kupe, kao prsten kod dwarfa u njihovom gradu. Sa druge strane, slazem se sa Virtualom oko exp-a koji se dobija na otvaranje chestova, dosta je to veliko, ali je pitanje koliko realno se dobija ukupno.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

"Wonders of Thedas" panto, tu si ga kupio :)

@exp od kovcega/zamki

Mislim da je lepota tj. korist u svemu tome sto daje exp svakom od likova koje vodis podjednakog tj. 100%. Recimo Waynne ako se tokom svake borbe fokusira na lecenje, nece dobijati battle exp jer nece da ubije moba pa jedini izvor bi joj bio exp kao nagrada za misije. Vremenom bi postala najnizi lvl u grupi.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...