Jump to content

Indie Games


Recommended Posts

Jedno laičko pitanje vezano za kickstarter: šta se dešava sa viškom para koje tim dobije, s obzirom na target koji su postavili? Podele između sebe, ubace u igru dodatne i kvalitetnije odrađene stvari, štekaju taj keš za sledeću igru ili nekako refundiraju investitorima? Kakvu obavezu u tom slučaju imaju prema ljudima koji su im dali više para nego što je prvobitno projektovano?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Zato i prave ona ograničenja na određene pakete. Ono kad dobiješ ne znam, lika u igri ili specijalnu kopiju i slično, to je obično 2 - 3 takva paketa. A one "zahvalnica u creditsima" toga ima gazilion ... i ti si to platio i ti si to dobio, odnosno ti plaćaš kroz te "mini kupovine" podršku igri samim tim se ne gleda grupna cena nego svako pojedinačno da dobije ono što je platio. Znači bez obzira da li je cilj 500.000 a oni skupili 501.000 ili 1.000.000 ako si ti tamo dao 10 dolara pod kojim piše "za 10 dolara ćemo ti se zahvaliti na twitteru" to je njihova obaveza bila i oni su je ispunili, ako su ti se zahvalili na twitteru :)

Link to comment
Share on other sites

Igram ih ja na PS, kao sto Lucky rece awesome su. Imao sam priliku da igram i na steam, u sustini ista igra, iznenadilo me to da PC moze split screen u troje kao i PS. Kontrole su nesto bolje na PC, kada silazis sa jedne platforme na drugu na PS moras da koristis skok + dole pa se cesto desi da skocis umesto da sidjes, dok na PC dovoljno je drzati samo dole, ovo zvuci kao sitnice ali mnogo znaci. Malo je bagovita ova PC verzija ali nista strasno. Inace igra je platformska MOBA, za razliku od ostalih igra se 3v3 sto i nije lose. Nije velik izbor likova, i odredjeni skilovi su zakljucani dok ne izlevelujes account, to moze biti smor ako naletis na nekog ko je veci level posto neki likovi su duplo jaci kad imaju otkljucane skillove. Ukupno 8 likova, jos jedan u pripremi. Ako cena bude ista kao na PS, insta-buy(oko 10€). Igru bih preporucio svakom.

Edited by Folca

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

Bice svima 0 verovatno ali jako brzo se lvluje tako da je dovoljno da neko krene dan kasnije i vec ce osetiti razliku. Inace taj lvl moze da se resetuje 10 puta da dobijes neki prestige medal. Tako da ako si completionist moras 10 puta da lvlujes od nule :P

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Igra godine - Super house of dead ninjas.

Kao neki okot Super Meat Boya, samo na dole, malo više forgiving, zabiberen prahom Black Tigera i Icy Towera.

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam sta da ti kazem. Simpa je u mraku sa sluskama ali nije 'igra'. Ne mozes da sacuvas nego moras da predjes u cugu (ne vise od 1.5h). Nema zagonetki da se zaglavis, tako da ne frustira. I od toga gde udjes i sta uradis/pokupis zavisi kao tok igre. Vise je trip ispricaj sam svoju pricu sta se tacno desilo dok igra daje samo fragmete. Namerno je 'nedoreceno'. Kul je sve u svemu. Vredelo je $2.50 na rasprodaji :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Samurai Gunn - work in progress.

2-4 igrača deathmatch, isključivo oneshot killovi, katane + 3 metka po životu.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

'de nije, posebno u četiri igrača, samo me zanima kakva je tačno "fizika-mehanika" kad dođe do katana fajta, kojim formulama se računa ko je koga zaboo ili ima nekih poteza, pokreta itd, tj. da li je malo naprednije. Na snimku se ne izvaljuje baš jer može biti samo animacija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...