Jump to content

NEZAVISNO KOSOVO


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa smetalo je kad je mlavila po meni i mojim istomisljenicima

Sad mi ne odgovara jer ne mlavi po malim skotovima.

Licemerno, ali jebiga, ja bar priznam.

BTW znaci ne bi isao SAD za Kosovo koje je nasa svetinja? Samo za svoju vojvodinu?

Da li bi se kockao kad bi znao da ne mozes da pobedis?

Ajmo ovako, da li bi dao zivot na kladzi na utakmicu za koju znas da je namestena?

Link to comment
Share on other sites

Poredis svetu srpsku zemlju sa utakmicom????

Vidi Darijane, samo pokusavam da ti kazem da ne pravis gresku i da se ne primas kao ja nekad.

Od toga da bi isao tamo da gines za unuke, kroz 3 posta smo dosli da bi branio samo svoj kucni prag, i price o utakmici. Vrlo je verovatno posto si imucan (ako i neka si pametan si momak i treba) da bi u slucaju napada na Vojvodinu pokusao da odes preko grane.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@ daki

patriotizam nema veze sa sansama za pobedu, a patriota voli celu svoju domovinu, bez izuzetka, i bezuslovno ce dati zivot za nju - bilo da je utakmica namestena, ili ne.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa smetalo je kad je mlavila po meni i mojim istomisljenicima

Sad mi ne odgovara jer ne mlavi po malim skotovima.

Licemerno, ali jebiga, ja bar priznam.

BTW znaci ne bi isao SAD za Kosovo koje je nasa svetinja? Samo za svoju vojvodinu?

ja bih isao... ODMAH SADA ODMAH (iskljucivo sa regularnom vojskom i pod vrhovnom komandom)... i ja sam sad retard... volim da poginem... ne razumem... isto kao sto sam mogao da poginem i od strane tih istih pandura koji nisu samo tebe tukli (i ne bih bio jedini)...

Link to comment
Share on other sites

Znaš šta lag, nemoj preterano da sereš! Moj rođeni brat je bio u ipč i proveo je preko 6 meseci braneći Srbe od "jadnih" Hrvata i "jadnih" bosanskih muslimana. Nijednu jedinu stvar nije ukrao, nijednog zarobljenog čoveka nikad nije udario, nikada mrtve nije skrnavio. Njegova jedinica je utrčala u jedno selo i kada su ušli u podrum jedne od kuća videli su mrtvu Srpkinju golu obešenu za ruke, odsečenih dojki, prerezanog vrata i sa nekoliko ubodnih rana. Ne znam koliko godina imaš i čega se sećaš, ali pitaj nekoga starijeg kako je sve počelo, ko je koga prvi napao, i na kraju ko je više ljudi pobio u etničkim čišćenjima i kako su ona zapravo počela. I gde je sadašnji premijer Hašim Tači bio u celoj toj priči, i ko je Naser Orić. A ako se i dalje upravljaš po pričama tv B92 onda sam siguran da bi tebi bilo lepše da kao Bajaga lepo uzmeš domovnicu i odeš u Hrvatsku da živiš. I postuj kako su te tvoji novi drugari primili. I nemoj slučajno da ti je palo na pamet da kao CNN, NBC ili FOX News ceo narod proglašavaš za genocidan kada su za to krivi pojedinci. A možda bi hteo to mom bratu da kažeš u lice?! Može i Kojot da te upozna sa njim.

I još ovaj mali detalj. Moja majka je rođena '47. i kako je u vreme njenog školovanja bilo normalno da đaci svih uzrasta putuju u susedne republike (kako je bar bila ideja da se širi takozvano "bratstvo i jedinstvo") ona je bila u Zagrebu na ekskurziji. U tramvaju jedna starija žena je prezrivo promrmljala "Vlaška govna" grupi đaka u kojoj je bila i moja majka. Kada se vratila u Srbiju to je ispričala svojoj baki našta je ona prokomentarisala "Gde ste bili dobro je da se Savom niste vratili". Za one koji ne ynaju, Hrvati su Srbe proglašenjem NDH u Drugom svetskom ratu masovno ubijali i bacali u reku Savu da doplutaju do Srbije. Recimo da je to bilo sredinom šezdesetih. Toliko o jadnim Hrvatima i koliko su nevini u celoj priči vezanoj za ratove na ovim prostorima.

dobro jelena. koliko je medija prenelo nashu tuzhnu prichu? koliko si ljudi upoznao van srbije koji su rekli "jadni srbi, oni hrvati su zli"

prelistaj par postova unazad do one moje priche pa ce ti mozhda biti jasnije shta sam hteo da kazhem. mrzi me da se svadjam oko nechega shto si totalno izvukao iz konteksta. nisam uopshte rekao da je bilo ko kriv. rado cu upoznati tvog brata..

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

ja bih isao... ODMAH SADA ODMAH (iskljucivo sa regularnom vojskom i pod vrhovnom komandom)... i ja sam sad retard... volim da poginem... ne razumem... isto kao sto sam mogao da poginem i od strane tih istih pandura koji nisu samo tebe tukli (i ne bih bio jedini)...

Nemoj koristiti retard/ne retard, ovo je ipak, ajde da bacimo ozbiljno, malo vaznije pitanje od teh internet webz fighta.

Cenim tvoj stav.

Svoj trenutno, na moju zalost nemam.

Ali opet, kad sam 1999 zaista mogao bez ikakvih posledica da odem i sklonim se za vreme bombardovanja, nisam. I jos neke moje odluke od pre mi daju osnov da mogu da stavim u sumnju stav svakog interwebz ratnika.

I oko pandura...priznao sam da je moj stav licemeran, mislim ne znam cemu dalja rasprava oko toga :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

I pomaže i "pomaže". Corey, nijedna država na svetu ne daje bespovratnu donaciju. Nijedna! Uvek postoji varijanta: "Mi smo vama onda poklonili -nešto- a sada je vreme da i vi pokažete malo blagonaklonosti prema nama..."

si cuo nekad za nevladine organizacije?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

nisam fanatik da vezem dinamit za sebe... ili da izvrsim samospaljivanje... ali postoje neke stvari koje jednostavno ne bih mogao da preguram... oboleo bih i umro... ili u najmanju ruku poludeo...

da me zaustavis na ulici (ili si u grupi ili si vidno jaci) i krenes da mi kenjas u usta, lupas samare... izivljavas se brutalno i psihicki i fizicki... iskulirao bih... ali ako to isto pokusas da uradis mojoj sestri ili devojci... izvadio bih ti oko ili bih umro pokusavajuci...

ista osecanja gajim i prema zemlji u kojoj sam rodjen... apsolutno postujem misljenje onih koji bi pobegli ili se krili... ali me vredja ako taj neko predstavlja moj cin kao neki idiotizam... (ne mislim na tebe konkretno, naravno... ali mnogo je onih koji pricaju o "budalama" koje su poginule za ideale)...

Link to comment
Share on other sites

Sta se vi grudvate :)

Derite se do sutra bice kako drugi hoce a ne kako mi hocemo , jer ko smo mi saka jada koja se samo bavi demagogijom i obnanom jebenog glupog naroda i nista vise . Busamo se ko da smo jebena Rusija na kvadrat . bice kako jebeni zapadnjaci hoce jel im se moze mi na to ne mozemo da uticemo ma koliko se mi ne slozili sa njima , jer ponavljam mi smo saka jada .

Sta sada treba da idem u neki jebeni rat za nesto sto su generacije politicara pre mene sjebale i otisle iz ove zemlje i slicno , a ja da idem da to ispravljam . Boli me bas kurac da idem da ginem za tudje interese , ne trebaju meni radikali da kazu da li Srbin sam u opste niti da sam ovakav i ovakav . Da je ovo prava drzava ne bi mi ni dozvolili ovako nesto da nam se desi .

Mozemo samo da protestujemo i da se ne slozimo sto i podrzavam , a ne da opet idemo u besmislene jebene ratove koje nikome nikada nisu doro donele , samo zlo i patnju i izolaciju .

Link to comment
Share on other sites

Znaš šta lag, nemoj preterano da sereš! Moj rođeni brat je bio u ipč i proveo je preko 6 meseci braneći Srbe od "jadnih" Hrvata i "jadnih" bosanskih muslimana. Nijednu jedinu stvar nije ukrao, nijednog zarobljenog čoveka nikad nije udario, nikada mrtve nije skrnavio. Njegova jedinica je utrčala u jedno selo i kada su ušli u podrum jedne od kuća videli su mrtvu Srpkinju golu obešenu za ruke, odsečenih dojki, prerezanog vrata i sa nekoliko ubodnih rana. Ne znam koliko godina imaš i čega se sećaš, ali pitaj nekoga starijeg kako je sve počelo, ko je koga prvi napao, i na kraju ko je više ljudi pobio u etničkim čišćenjima i kako su ona zapravo počela. I gde je sadašnji premijer Hašim Tači bio u celoj toj priči, i ko je Naser Orić. A ako se i dalje upravljaš po pričama tv B92 onda sam siguran da bi tebi bilo lepše da kao Bajaga lepo uzmeš domovnicu i odeš u Hrvatsku da živiš. I postuj kako su te tvoji novi drugari primili. I nemoj slučajno da ti je palo na pamet da kao CNN, NBC ili FOX News ceo narod proglašavaš za genocidan kada su za to krivi pojedinci. A možda bi hteo to mom bratu da kažeš u lice?! Može i Kojot da te upozna sa njim.

I još ovaj mali detalj. Moja majka je rođena '47. i kako je u vreme njenog školovanja bilo normalno da đaci svih uzrasta putuju u susedne republike (kako je bar bila ideja da se širi takozvano "bratstvo i jedinstvo") ona je bila u Zagrebu na ekskurziji. U tramvaju jedna starija žena je prezrivo promrmljala "Vlaška govna" grupi đaka u kojoj je bila i moja majka. Kada se vratila u Srbiju to je ispričala svojoj baki našta je ona prokomentarisala "Gde ste bili dobro je da se Savom niste vratili". Za one koji ne ynaju, Hrvati su Srbe proglašenjem NDH u Drugom svetskom ratu masovno ubijali i bacali u reku Savu da doplutaju do Srbije. Recimo da je to bilo sredinom šezdesetih. Toliko o jadnim Hrvatima i koliko su nevini u celoj priči vezanoj za ratove na ovim prostorima.

e, na stranu shto si potpuno pogreshno napao dechka, ove priche su na nivou neke babe koja nariche da su joj chetnici obesili tjaleta i da su zbog toga chetnici najvetje zlo ovoga sveta, dok su komunisti do jaja jer je i ona sama bila mlada proleterka.

subjektivan si do jaja, i to nije loshe samo po sebi, ali ne mozhesh izvlachiti nekakve poente iz toliko subjektivnog dozhivljaja.

Link to comment
Share on other sites

si cuo nekad za nevladine organizacije?

sta sa nevladinim organizacijama? jel ti zaista mislish da neki milijarder, evo uzmimo popularnog dzordza sorosha koji finansira ldp-a prema priznanju samih chlanova, to radi zato sto voli srbiju i zato sto mu je bash stalo da se ovde formira evropsko drustvo i evropska demokratija, ma sta evropsko znachilo posle svega ovoga?

u srbiji su nevladine organizacije uzasno omrznute zbog par organizacija i likova poput kandicke, biserko i ostalih slichnih jahachica smrti koje ne postoje niti u jednoj susednoj zemlji sa kojom smo bili u sukobu, i za koje humanitarno pravo postoji samo kada srbin ubije albanca ali i ne kada neko ubije srbina.

NGO su u Srbiji, u velikom broju, samo paravan za postizanje ciljeva pojedinaca ili manjih,mocnih, interesnih grupa. Osim kada se radi o PETI, i josh par organizacija, sumnjam da postoji i jedna koja ima iskreno opste dobro u svom interesu.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

moratjesh mnogo bolje da argumentujesh zashto mislish da su NGO, poput onih koje predstavljaju biserko i kanditjka, toliko loshe. ne kazhem ja da su one do jaja, samo je taj argument kako ih "mi imamo i rade nam na shtetu jer ih drugi nemaju" jednako besmislen kao i onaj da i mi treba da chinimo zlochine jer su i drugi nama to radili.

Link to comment
Share on other sites

nvo sam spomenuo zato sto je covek pricao o tome kako drzave ne daju bespovratnu pomoc. silne donacije koje dobijaju nvo su upravo to

a stav prema nvo u srbiji je uzasno iznakazen i satanizovan. naravno, kao i svuda drugde, i tu vecinom rade ljudi kojima je stalo pre svega do svog interesa pa onda ostalih, ali pogresan je stav da organizacije imaju neko zlo u interesu i neznamtija sta. pa upravo su nvo te koje organizuju manifestacije, menjaju zakone na bolje, i brinu se za one i ono za sta drzava nece. pa ja sam obisao nekolicinu seminara koje je finansirao toliko osporavani svedski helsinski, a na kojima sam ucio o osnovama novinarstva i profesionalnom izvestavanju. to niko ne spominje, to se ni ne vidi. uzmimo primer krajnje bestidnog i bezobraznog i rasima ljajica koji pred celom javnosti pljune MDRI i kaze kako su americki placenici i lobisti, zato sto su ljudi obisli bolnice po srbiji i videli sta se radi sa decom, u toliko 'presudnom momentu za srbiju'. a o presudnim momentima za vezanu slaboumnu decu niko ne sme da prica, a kad prica onda biva razapet na krst u neukoj i nezahvalnoj srbiji. nemojte da sudite ljudi o nvo-u , mnogo toga ne znate

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ramzi poceo si da brljas. Oko NVO, one nikad nisu nevladine. Tj nisu za 1 vladu, obicno za 2gu jesu, ako me shvatate. I kako to da ljudi koji rade u NVO imaju para ko blata? Valjda bi trebalo da su non-profit?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

moratjesh mnogo bolje da argumentujesh zashto mislish da su NGO, poput onih koje predstavljaju biserko i kanditjka, toliko loshe. ne kazhem ja da su one do jaja, samo je taj argument kako ih "mi imamo i rade nam na shtetu jer ih drugi nemaju" jednako besmislen kao i onaj da i mi treba da chinimo zlochine jer su i drugi nama to radili.

Odgovori mi Ramize sta je i gde je humanitarno pravo kada srbin ubije hrvata ili muslimana u bosni, i sta je i gde je humanitarno pravo kada neko od milih suseda ubije srbina. Svih ovih godina posle petog oktobra niti jednom nisu digli glas da se setimo i nashih zrtava nego su bili deo ostrascenog chopora koji nas je sve zajedno posipao pepelom i pravio josh vecim satanistima u ochima sveta, jer su npr hrvati uvek mogli da pokazu na njih i kazu "evo vidite i oni sami priznaju". Gostovali su na hrtu i na obnu kada je bilo 10 godina srebrenice a zavukli se po svojim beogradskim salonima kada je trebalo da se podsetimo Oluje, Dobrovoljacke ulice i ostalih nashih stratista. Sve te tri rospije su bile deo nesvesne ekipe koja je posle petog oktobra igrala na kartu albanaca i ostalih koji nas ne vole posebno, praveci od nas jedine vinovnike zlochina u svim ovim ratovima. I ako ti to nije dovoljno, onda ne znam sta nije.

Ako se busaju epitetom Humanitarno pravo, neka nauche sta ono znachi, a ne da im jednakost jedino poznata kada trebaju da prime stranu valutu, a ne i kada prebrojavaju i identifikuju zrtve.

DA ne pominjem to sto su se i pokojni premijer i sadasnji predsednik izvinili bosancima i hrvatima. Sramota, jer se niko nikada nece izvinuti skoro milion ljudi koji je izbegao u srbiju pred oruzjem tih istih nashih jadnih i neduznih komsija

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ramzi poceo si da brljas. Oko NVO, one nikad nisu nevladine. Tj nisu za 1 vladu, obicno za 2gu jesu, ako me shvatate. I kako to da ljudi koji rade u NVO imaju para ko blata? Valjda bi trebalo da su non-profit?

nemaju para ko blata , imaju honorare, koji su u najboljem slucaju na nivou prosecne plate, sem kad je rec o telima eu i un-a, oni imaju velike honorare

nvo-i nisu na nivou vlada nego ministarstava, shodno polju delovanja. znaci, ako se nvo bavi skolstvom, njima je bitno ministarstvo prosvete i sporta, i ministar sa kojim mogu da saradjuju

Koliko je Cedistima ispran mozak ja jos ne mogu da dodjem sebi.

Ovaj forum mi je otvorio oci koliko ljudi mogu biti naivni i glupi! A mislio sam da poznajem granice!

daki idi citaj kurir. a zakljucke donosi tek kad neke stvari vidis i prodjes, umesto sto procitas u novinama i cujes od buraza miletove snaje

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo u tome svi jebeno prave zablude sto im je sve jedna ili druga strana... Znaci ako mislis da je kosovo odavno izgubljeno i da ti tu nemas mogucnosti da promenis... onda si izdajnik... a ako ti je ipak krivo kada vidis debile da jos cestitaju Albancima na proglasenju nezavisnosti onda si radikal...

Ako smatras da treba da postoje nevladine organizacije ali da nemaju dvostruke arshine. Ako zelis da Kosovo bude sastavni deo Srbije ali kapiras da ne zelis da pola srbije izgine da bi se to postiglo nemas gde da stanes... jer ovde se svi odma dele na izdajnike i patriote... nema izmedju...

Ako neko pokrene stranku normalnih, javite...

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...