Jump to content

NEZAVISNO KOSOVO


Guest

Recommended Posts

menjam pet rts-ova i pinkova za jedan b92

a drago mi je sto ni 1% nije trazio rat, posto da mi nekom to palo na pamet, mora da bude uber debil

a kamo lepe srece da nasi politicari imaju mozgove majmuna

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ ivan:

Ni Fox nije srpski pa je dobio nacionalnu. Ono što sam hteo da kažem je da TV B92 ima ogromne troškove. Jedan od tih troškova je i zakup frekvencije koja je na nacionalnom nivou što dodatno povećava troškove. Plus što svuda u okolnim zemljama imaju po dopisnika, + 24h program, + nešto jače plate u odnosu na druge televizije (izuzev Fox-a), + zgrada sama po sebi ima svoje troškove, + struja koja je industrijska a samim ti i skuplja. Kada se sve to sabere prihod koji ostvaruju od prodatih sekundi nikako ne može zadovoljiti njihov rashod, što znači neko sa strane konstantno dotura neki novac na mesečnom ili tromesečnom, ili šestomesečnom, ili godišnjem nivou od početka do kraja fiskalne godine. A sasvim sam siguran da država Srbija ne izdvaja iz sopstvenog budžeta da bi donirala njih.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

@ ivan:

Ni Fox nije srpski pa je dobio nacionalnu. Ono što sam hteo da kažem je da TV B92 ima ogromne troškove. Jedan od tih troškova je i zakup frekvencije koja je na nacionalnom nivou što dodatno povećava troškove. Plus što svuda u okolnim zemljama imaju po dopisnika, + 24h program, + nešto jače plate u odnosu na druge televizije (izuzev Fox-a), + zgrada sama po sebi ima svoje troškove, + struja koja je industrijska a samim ti i skuplja. Kada se sve to sabere prihod koji ostvaruju od prodatih sekundi nikako ne može zadovoljiti njihov rashod, što znači neko sa strane konstantno dotura neki novac na mesečnom ili tromesečnom, ili šestomesečnom, ili godišnjem nivou od početka do kraja fiskalne godine. A sasvim sam siguran da država Srbija ne izdvaja iz sopstvenog budžeta da bi donirala njih.

zabagovao mi komp, obrisite mi post #1308 da se ne duplira

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Racunam da Ivan_ nije mislio na serije, filmove i ostalu stranu produkciju sto B92 emituje i sto bi svaka druga TV stanica mogla da pusta da ima fondove za to kao B92 vec na njihov originalni program, znaci ono sto oni sami produciraju. A ako si iskren covek i stavis ruku na srce onda ces i da priznas da samo na kontu toga treba da se ta TV stanica ili ukine ili da joj je oduzme nacionalna frekvencija. A ako to i ne uradis eto razlog vise za to jer na tebe gledam kao na produk te stanice. :D

haha, josh mi reci da rts ili pink nemaju kesha da kupe neke od tih emisija koje b92 pushta? :]

shto se tiche njihove produkcije, isto je jadna kao i ostatak medijskog prostora srbije. ima tu naravno i smarachkih emisija gde ti objashnjavaju kako si deo nekakvog srpskog zla na balkanu, ili sa slichnim podtekstom. to je losha strana, iako i ona ima svoje dobre nuspojave. ako bi zbog toga ukinuo/spalio b92, onda idi kupi svezh primerak moje borbe.

umm, rami, been there done that ? [:D]

razumem poredjnje, ali ovo o chemu ja pricham je josh gore :]

pogrešno si me shvatio, nisam ja za all-out cenzuru. samo govorim da medij koji tako otvoreno radi protiv države ne postoji nigde osim u banana republikama koje nemaju dovoljno suvereniteta da se sa njim izbore. i u srbiji, koja možda i ima dovoljno suvereniteta, ali ima i političare sa mozgovima majmuna.

znamo svi kako ta priča treba da izgleda. imaš više televizija, recimo, i svaka ima svog mecenu. jedna je vladina, druga miškovićeva, treća karićeva... svi oni guraju neku svoju istinu, i svima im se promakne poneka vest. to je daleko od idealnog, ali bar nemaš jednu stanicu za koju si siguran da uvek gura verziju događaja koja ide u prilog tvom neprijatelju #1.

a u "takvom sistemu" bih živeo kao i do sada, pošto ionako ne pratim domaće televizije i štampu.

nemam šta da editujem. lepo sam rekao da je b92 subkultura užasna i da treba da nestane.

a nas su tako dobro propagandno obradili dok su nam oduzimali deo teritorije, da je najekstremniji iole zastupljen stav bio "prekinuti diplomatske odnose". to je jedinstven slučaj u istoriji da država gubi deo teritorije a da ni 1% javnog mnjenja nije tražilo rat.

gde je granica izmadju all-out cenzure i ove "obichne" za koju si ti? dal mislish da smo kao drzhava dovoljno odgovorni da ne predjemo tu granicu ako krenemo tim putem?

ovde imash stanicu koja, iako fura prichu koja ide na ruku "nashem neprijatelju", ima i dovoljno pozitivnih uticaja na ovo drushtvo, i uopshte na medijsku scenu. opet, sa druge strane imam medije koji, iako ne prichaju prichu neprijatelja, imaju isto toliko negativan uticaj na ovo drushtvo i medijsku scenu. sa svim za i protiv, zakljuchak da treba zabraniti b92 mi se granichi sa opasnim aspiracijama ekstremnih delova politichkog spektra. u tu fazu ne bih voleo da udjem, u srbiji ili bilo gde.

a ja ti opet ponavljam da bih voleo da te vidim hepi ushushkanog u "takvom sistemu", gde mozhesh i ti da dospesh pod cenzuru i linch. i ova pricha ima jako malo veze sa samim pratjenjem medija od strane tebe i mene. to shto ih ti ne pratish, ne znachi da oni nemaju uticaj na ostatak populacije, sa kojom opet ti morash da se nosish svaki dan.

subkultura b92 nije sjajna, ali nije ni neshto losha. u odnosu na subkulturu koju proizvode ostali mediji, ova je super. i ne zaboravi da pod b92 prichamo i o radiu. a tu imaju najbolji program u etru, sa kojima mozhe jedino da se poredi indeks mozhda?

i pusti me jedinstvenih sluchajeva u istoriji. relevantnost te floskule je nepostojetja, i iza toga tju stati sa potpisom ako zavrshim faks :]

Link to comment
Share on other sites

"normalno jer smo mi (Srbi, ili barem oni koji se osecaju kao takvi) dali razlog Albancima da nas mrze, kolju i guraju u geta. Eto na primer Albanci su se pobunili 1998me jer smo vrshili etnicko ciscenje, tokom bombardovanja 1999te"

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

menjam pet rts-ova i pinkova za jedan b92

a drago mi je sto ni 1% nije trazio rat, posto da mi nekom to palo na pamet, mora da bude uber debil

a kamo lepe srece da nasi politicari imaju mozgove majmuna

Ti patis od slabe verzijeSelectitis Readicis bolesti i tezeg oblika Spinicis Factisis bolesti. :) Cesto se javlja ovde posebno kod osoba izlozenih odredjenim [nigger]MEDIJIMA[/nigger]. :D

Vidis ja sam susta suprotnost tebe. Ja razumem da RTS mora da postoji kao takav jer je to ipak nacionalna televizija. Malo mi smeta sto ne forsira kulturu, turizam itd. u vecoj meri *posvetio bi RTS2 samo tome i manjim sportskim dogadjajima, a RTS1 bi bio informativno/pedagoskog karatkera*. Pink bi imao istu sudbinu kao B92 ranije, sveden na lokalnu televiziju ako ne "oplemeni" program. B92 bi definitvno bio ukinut da se ja pitam. Jesam ranije rekao da bi jedna od opcija bila lokalna TV stanica ali citajuci sta vi pisete, njihov forum i kako vi rezonujete u njima ipak vidim vece zlo od PINK-a. Uvek ce mi biti draze mase sabana sa PINK-a nego vas evropejaca sa B92. Zasto? Ivan_ ti je rekao a ti si pokazao nekoliko simptoma gore navedenih bolesti. Ti smatras osobu koja je politicki, moralno i sta-vec svesna da oduzimanje teritorije na ovakav nacin [nigger]BILO GDE U SVETU[/nigger] povlaci makar 1% stanovnistva da poziva vladu na oruzanu akciju "uber debilom". Zar nije opasnije kad drustvo u kojem zivis dostigne ovaj nivo pod uticajem medija kao sto je B92 gde takve stvari prolaze pod parolom "Samo da mene ne dotice direktno" ? Ocigleno ne. Zasto ne? [nigger]ZATO STO SI B92 ZOMBI[/nigger] :D

haha, josh mi reci da rts ili pink nemaju kesha da kupe neke od tih emisija koje b92 pushta? :]

shto se tiche njihove produkcije, isto je jadna kao i ostatak medijskog prostora srbije. ima tu naravno i smarachkih emisija gde ti objashnjavaju kako si deo nekakvog srpskog zla na balkanu, ili sa slichnim podtekstom. to je losha strana, iako i ona ima svoje dobre nuspojave. ako bi zbog toga ukinuo/spalio b92, onda idi kupi svezh primerak moje borbe.

Eaaa?! Zasto na moje ogradjivanje da serije i ostalo sto sam naveo ne smatram programom B92 i samim tim ne spada u razloge zasto bi ta televizija ostala ili bila ukinuta tj. ogradjivanje da ga ti ili neko drugi ne potegne kao argument, ti to ipak potezes i jos pominjes RTS i PINK ? Tek si ustao ili si propustio kafu ili sta vec pijes da se razbudis ?

Dalje, vidis da si lepo krenuo ali si propustio da izvedes dalje jednacinu. Jer posle:

Ima tu naravno i smarachkih emisija gde ti objashnjavaju kako si deo nekakvog srpskog zla na balkanu, ili sa slichnim podtekstom.

trebao si da dodas i priznje da pored svih tih smarackih emisija oni nemaju ama bas ni jednu koja je za jedan promil drugacija od tih. Shvati me pogresno posto drugo ni ne ocekujem, ali ja ne trazim da oni imaju emisiju koja je susta suprotnost dosadasnjih, znaci emisiju koja hvali neki aspket Srba kao naroda ili slicno. Vec bi bilo lepo, evo primer, da su podjednako dali znacaj i Srebrenici i Oluji. Neverovatna koncept zar ne ? Objektivna televizija u sluzbi gledaoca bar sto se tice objektivnog sagledavanja cinjenica.

Svima ovde tj. svima ovde kojima B92 demagogija ne izlazi kroz svaki moguci otvor na telu shvata da B92 nije to i nikad nece biti.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

... fox ... neko dotira b92 ...

pa lepo sam rekao da su čak i registrovani kao strana televizija, prema tome, to da dobijaju pare od amera nije nikakva tajna, samo se ne saopštava široj javnosti

a što se foksa tiče, za njih svi znaju da su stranci, tako da ne mogu da se izdaju za domaći nezavisni medij. pored toga, foks je rupert mrdok, lik koji je i inače u poslu sa medijima, dok b92 svoj keš dobija od soroša. za njega neću da pišem čime se bavi da ne bih opet morao da dokazujem nešto što svi znaju.

shto se tiche njihove produkcije, isto je jadna kao i ostatak medijskog prostora srbije. ima tu naravno i smarachkih emisija gde ti objashnjavaju kako si deo nekakvog srpskog zla na balkanu, ili sa slichnim podtekstom. to je losha strana, iako i ona ima svoje dobre nuspojave. ako bi zbog toga ukinuo/spalio b92, onda idi kupi svezh primerak moje borbe.

moja borba je onaj obrazovski list? ako jeste, nema potrebe za vređanjem.

gde je granica izmadju all-out cenzure i ove "obichne" za koju si ti? dal mislish da smo kao drzhava dovoljno odgovorni da ne predjemo tu granicu ako krenemo tim putem?

opet to selektivno čitanje o kojem milić stalno trubi. ja nisam napisao da sam za cenzuru, nego da to što b92 postoji i ima toliki uticaj pokazuje koliko nam je vlast nesposobna. da nije, skenjali bi ih jer rade direktno protiv interesa države.

napisao sam u prošlom postu za šta sam, ne neki nedostižni ideal nego ono što bismo imali da se radi nešto osim lapanja.

Link to comment
Share on other sites

moja borba je onaj obrazovski list? ako jeste, nema potrebe za vređanjem.

opet to selektivno čitanje o kojem milić stalno trubi. ja nisam napisao da sam za cenzuru, nego da to što b92 postoji i ima toliki uticaj pokazuje koliko nam je vlast nesposobna. da nije, skenjali bi ih jer rade direktno protiv interesa države.

napisao sam u prošlom postu za šta sam, ne neki nedostižni ideal nego ono što bismo imali da se radi nešto osim lapanja.

moja borba je majn kampf, i nije bilo uputjeno tebi. selektivno chitanje wins again [:D]

da je vlast sposobna, ne bi bilo potreb sjebavati b92 jer bi njen uticaj bio mnogo manji, da ne kazhem ispod margine.

@seth, nemam vremena sada, odgovoritju ti kad se vratim.

Link to comment
Share on other sites

a što se foksa tiče, za njih svi znaju da su stranci, tako da ne mogu da se izdaju za domaći nezavisni medij. pored toga, foks je rupert mrdok, lik koji je i inače u poslu sa medijima, dok b92 svoj keš dobija od soroša. za njega neću da pišem čime se bavi da ne bih opet morao da dokazujem nešto što svi znaju.

moja borba je onaj obrazovski list? ako jeste, nema potrebe za vređanjem.

mislim da je mislio na mein kampf, bestseler jednog poznatog autora :)

mislim da je mislio, kako to samo carski zvuci necu ni da ispravljam :D

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Vidis ja sam susta suprotnost tebe. Ja razumem da RTS mora da postoji kao takav jer je to ipak nacionalna televizija. Malo mi smeta sto ne forsira kulturu, turizam itd. u vecoj meri *posvetio bi RTS2 samo tome i manjim sportskim dogadjajima, a RTS1 bi bio informativno/pedagoskog karatkera*. Pink bi imao istu sudbinu kao B92 ranije, sveden na lokalnu televiziju ako ne "oplemeni" program. B92 bi definitvno bio ukinut da se ja pitam. Jesam ranije rekao da bi jedna od opcija bila lokalna TV stanica ali citajuci sta vi pisete, njihov forum i kako vi rezonujete u njima ipak vidim vece zlo od PINK-a. Uvek ce mi biti draze mase sabana sa PINK-a nego vas evropejaca sa B92. Zasto? Ivan_ ti je rekao a ti si pokazao nekoliko simptoma gore navedenih bolesti. Ti smatras osobu koja je politicki, moralno i sta-vec svesna da oduzimanje teritorije na ovakav nacin [nigger]BILO GDE U SVETU[/nigger] povlaci makar 1% stanovnistva da poziva vladu na oruzanu akciju "uber debilom". Zar nije opasnije kad drustvo u kojem zivis dostigne ovaj nivo pod uticajem medija kao sto je B92 gde takve stvari prolaze pod parolom "Samo da mene ne dotice direktno" ? Ocigleno ne. Zasto ne? [nigger]ZATO STO SI B92 ZOMBI[/nigger] :D

na stranu sve titule koje si mi pripisao, da rascistim , uber debilima smatram one koji misle da bi oruzana akcija bila pametna stvar u slucaju kosova

drugo, svi obrazovci bi da se ja pitam bili u zatvoru, ali eto ne pitam se, kao sto se ni ti ne pitas za b92

ne, rts ne mora da postoji kao fasisticko lopovsko glasilo kostunicine vlade, sto jeste

ako ces se ti osecati bolje ako ja kazem da sam b92 zombi, ok, boli me paja, ja znam i ko sam i sta sam. i takodje znam da srbija nije uradila ni petinu koliko je mogla od 2000. da kosovo zadrzi u srbiji. i .. pazi sad.. potpuno neocekivano.. za jednog sorosevca i b92 zombija... omg i ja mislim da je kosovo srce srbije!

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

@ramirez

Lukavo, cekas da ja odem da spavam pa napises nesto pa to stoji tokom noci pa tek onda da ti odgovorim kad zavrsim posao u 6h onako umoran ? Vazi. :)

@divinitychecker

Nemoj sad da me teras da ti rastvaljam postove na slogove da bi dosli do toga sta si ti mislio a kako je to meni zvucalo. Jer niti je Ivan_ rekao da bi samo u slucaju KiM 1% trazilo oruzanu akciju da bi ti sad rekao kako si na te ljude ti mislio pod "uber debilima" niti je on rekao da treba da se pokrene oruzana akcija. Covek je lepo napisao, cime sam se ja i vodio posto si ti odgovorio njemu ni ne citajuci ono sto je napisao ili makar ako si vec procitao da si pokusao da to razumes van nekog svog Lalalenda gde ja imam istetoviran kukasti krst odmah pored grba nase zemlje dok u jednoj ruci nosim "Mein Kampf" a u drugoj glavu neke manjine *@ramirez cisto da se zna*, da bilo kojoj zemji koja nije banana republika e da se toj zemlji na ovaj nacin oduzme teritorija postojao bi deo naroda, napisah on 1%, koji bi trazio oruzanu akciju. Ovde to nije slucaj jer smatra da pod uticajem medija, konkretno B92 pola stanovnistva Srbije je ubedjeno da smo mi to zasluzili i da taj narod zasluzuje svoju zemlju jer su se jadni napatili pod nama zlikovcima i da je to i bilo njihovo a mi smo to okupirali pa je i red da im se vrati, dok drugu polovinu stanovnistva Srbije koja jos ima razloga da tvrdi da je to parce zemlje njihovo a ne Albansko i samim tim trazi neke konkretnije akcije od prepustanja te teritorije Albancima pa da je oni pretvore u zemlju koja ce i po samom priznavanju nomalnog dela Americkog mnjenja centar za lansiranje kriminala i terorizma na ostatak Evrope, e te ljude ta B92 polovina naziva "uber debilima".

Znam da je konfuzno. Mogu da pokusam kao Mara da pisem ali necu da me Lag juri posle :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

tih 4 stvari su u sustini mogle biti:

-da izmislimo odnekle recimo 5 triliona dolara i platimo amere da se prave blesavi

-da nekako izmislimo virus koji ubija samo osobe "sa siptarskim genom"

-da platimo recimo 2 triliona dolara albancima da se isele u picku materinu negde

-da shiptarimo damo i ostatak srbije i da na taj nachin srbija i kosovo budu jedna drzava.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Mogao si realno spremiti bureka i krofni i kifli i pita da se useres od posla namesto trljana dlana po forumu!!11

RAD = DAR

Burek ne pravim ja, krofne pravi cale a pite ne spremam za prodaju. A i realno *realno© by Seth Fix and Screaming Bullet Co. btw* ko jos pravi kifle za sutra danas u 18h? Ako neko i pravi tamo u vase selo onda ne valja vam ta rabota, jedete bajato bre! Jer 4-6h rada i pecivo koje si krenuo da pravis kad si startovao je vec peceno i spremno za prodaju. Jedino ako si neka stoka pa stavljas tonu hemije u isto da bi mogao da umesis danas u podne, spremis i stavis u komoru pa legnes da spavas a kad se probudis oko ponoci da te sve to ceka ko da ni gram kvasca nisi stavio. A o zamrznutom da ne pricam.

I da, meni je uzitak da nalazim logicke rupe u nekim vasim izlaganjima. Zato sto meni sto je logicno nekome ocigleno nije pa trazim lance koji sve to drze na okupu i cine ovu realnost oko nas :)

@gruja

Jel sam ja bobcat ili bjork ? :)

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ako te ne mrzi, reci glavne stvari od ostale 4/5

bas me interesuje (nije sarkazam)

zna se kako se to radi ako si iole organizovana, pametna i drzhava sa ciljem:

- db, poshaljesh arkane da "pojede mrak" sve glaveshine radikalnih/teroristichkih/secenionishtikih struja

- medijsko pranje mozgova u svim oblicima

- drzhavljanstvo i popis

- ultra strozha kontrola granice

i to nishta nije u domenu nauchne fantastike tako se to radi. sad shto smo mi banana zemlja to je druga pricha.

edit>

tek sad videh da se odnosi na period posle 2000, tj posle bombardovanja .. jbg to je nash problem shto nishta ne radimo na vreme nego tek kad si suochen sa mega sranjem pa onda su ti i izlazne strategije slabe .. ali nije da ih nije bilo u smislu da smo mogli vishe zemalja da prevuchemo na nashu stranu nekim postupcima (najvishe zemlje EU) i time napravimo pregovore koji su bili trojni EU, SAD, Rusija u nashu korist tj 2:1

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ako vec podlezes bezumnoj demagogiji, biraj cemu ces podleci - ta fraza nema ni promil veze sa politikom

tih 2.1 miliona ljudi moze da izglasa da zemlja nije okrugla i izbor bi im bio podjednako dobar kao i ovaj sto su vec napravili.

ili mozda onih 2.3 miliona... budi liberal do kraja, pa priznaj da pozivanje ljudi da vesaju druge na terazijama deluje opasnije od toga da li ce neko misliti da je zemlja u osnovi romboid... a isti taj prica o pozivanju na rusenje ambasade...

da, ali uprkos uvreznjenom misljenju, odabir govora mrznje i nacionalizma nema veze sa demokratijom, zato sto su to abnormalni stavovi.

"...evo ovde cemo ga obesiti..." da li ovo predstavlja govor mrznje??? potpuno je isto... mogu ja njega da razumem sto bi obesio slobu, kao sto vucic moze da razume one koji pale americku ambasadu... odobravanje je nesto drugo...

ne postoji ovde prosrpska propaganda. to ti je valjda jasno? ne postoji srpski cilj, definisani interesi, shtagod. ti "patriotski" mediji furaju jednu mnogo konfuzniju prichu. sistemski mediji forsiraju misticizam oko vladinih postupaka, opozicioni, nacionalistichki radikalizuju atmosferu, itd itd... jedni pozivaju na linch "izdajnika", drugi pretjutno odobravaju... ivke tebra, drop the bullshit. voleo bih da vidim kako bi zhiveo u takvom sistemu, sa tom atmosferom.

ovo za celokupan program tju ti ostaviti da editujes ili sklonish, zato shto si tako lep :]

ziveo bi kao i do sada... :)))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...