Jump to content

Prodaja Zastave


dovlagsi

Recommended Posts

Although Tata Motors has recently been talked about for its air-powered City Cat, the next big small thing to roll off of its assembly lines may only be fit for the fearless. The reason, interestingly enough, is not that the automaker is aiming to release a comparatively small four-door car for under $3,000, but that "much of it will be [made of] plastic." Reportedly, the company "has yet to release [an official] name for the car or even a sketch of what it might look like," and moreover, the "low manufacturing costs in developing countries" were pinned as a primary cause for the incredible affordability. And you thought driving around in a $30,000 sedan made entirely in China would be frightening.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

iz mog lichnog iskustva saradnja sa jednom peconijevom frimom je fantastichna!!!!

a to znam kada uporedim poslovanje pre i posle peconija. covek je firmu preporodio, uozbiljio, postavio na noge!!!

sad nam je jedan od najboljih kupaca, tako da to pricanje napamet peconi je seronja ne pije sasvim vodu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

"Pred raspisivanje tendera za privatizaciju „Zastava automobila“, spisak od deset kompanija koje su pokazale interesovanje za njenu kupovinu sveden je na tri imena. Glavni kandidati su američki „Dženeral motors“, austrijski „Magna Štajer“ i kineska kompanija FAW. Svi su spremni da u razvoj i modernizaciju pogona u Kragujevcu ulože najmanje 300 miliona evra i da zadrže svih preostalih 3.900 radnika.

Prema rečima ministra ekonomije Mlađana Dinkića na zahtev investitora podnošenje ponuda za „Zastavu“ odloženo je za septembar. Postoji mogućnost da bude uloženo 300 miliona evra, a zainteresovane su četvrta i peta najveća automobilska kompanija na svetu, precizirao je ministar Dinkić."

jebali ih ovi sada izbori koji sve odlazhu

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

magna stajer je firma koja je bila u opticaju da kupi i Krajsler prosle godine. Koliko ja znam oni, npr, prave BMW X3 i josh neke modele Krajslera (300 i VOjadzer)....imaju godisnju proizvodnju od oko 200k

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

magna steyr proizvodi vojna i slična vozila, a i često ih autsorsuju drugi proizvođači (praviće aston rapide, recimo). ako gledamo čisto ekonomski, nije isključeno da su kinezi najbolja opcija, ali ne znam koliko nam treba reputacija zemlje iz koje dolaze krševi u kojima ljudi ginu pri sudarima od 40 km/h. mada, od trenutne teško da je lošija, tako da ono...

Link to comment
Share on other sites

boze kolko sam se smejao na ovo ahahahahah

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

haha ali slogan "Affordable Motoring. Since 1953." :)

Mislim sad kad procitao opet moram priznati da nije los slogan, ali opet kad se setim slogana nekog velikog prozivodjaca tipa "Prednost zahvaljujuci tehnici", onda opet ovo ispadne veliki lol :)

Link to comment
Share on other sites

Ali retrovizori preuzeti sa Zastave 10.. lol

Ono, naslo im se na lageru duplo vise nego sto im treba.

Mada su cajgeri, preuzeti iz onog nesretnog koncepta "nove Floride" sto je enterijer dizajnirao valjda onaj nash sto je pobedio davno na Peugeot-ovom dizajnerskom konkursu, pretty cool.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

realno enterijer mi se jako svidja, iz dva razloga s'obzirom da je osvezenje na prethodne modele i sto je u pitanju zastava, da je neki drugi proizvodjac rekao bi ha-ha, pored toga jos uvek niko nije testirao tu floridu dizel (osim sat plusa, ali mislim na neki duzi test) da vidi koliko zapravo trese i da li, ono, posle godinu dana kad ga upalis sva plastika u floridi rece da zvekece?:-P

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ministar ekonomije Mlađan Dinkić i potpredsednik FIAT-a Afredo Altavila potpisali su danas u Beogradu Memorandum o razumevanju, strateškoj saradnji i zajedničkom ulaganju koji predviđa formiranje zajedničke kompanije u kojoj bi torinska fabrika imala 70 odsto, a država Srbija 30 odsto vlasništva.

Fiat, prema potpisanom Memorandumu, namerava da u Kragujevcu do kraja 2009. godine otpočne proizvodnju potpuno novog modela automobila A klase, a planiran obim proizvodnje je 200.000 automobila godišnje.

U drugoj fazi, do kraja 2010. godine Fiat bi trebalo da počne proizvodnju još jednog modela B klase, čime bi ukupna proizvodnja u "Zastavi" porasla na 300.000 vozila godišnje.

Aranžman sa "Fijatom" je model zajedničkog ulaganja u "Zastavu", tako što bi država Srbija bila manjinski, a italijanska kompanija većinski vlasnik u toj kragujevačkoj fabrici.

"Fijat" će se tim sporazumom obavezati da podigne proizvodnju sa sadašnjih 12.350 automobila u 2007. godini, na oko 50.000 komada u prvih devet meseci od potpisivanja ugovora.

izvor: Tanjug, auto.blog.co.yu

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ste neverovatni... Topolino je primer modernog dizajna malog gradskog automobila

ali ne, to je jadno, pretvara se u bicikl..... Srecom tu je stari dobri Kragujevacki koncept

iz 1976-te, doduse danas ZNACHAJNO redizajniran:

yugo-gv.jpg

Zar ne izgleda mocnije od onog fijatovog brabonjka?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...