Jump to content

Ustav



Recommended Posts

Funkcioner Socijalističke partije Srbije Milorad Vučelić kaže da je ta partija najzaslužnija za donošenje novog ustava jer je Miloševićev ustav iz 1990. poslužio u 90 odsto rešenja novog ustava.

bese argument svaki ustav je bolji od ovog?

Naravno, da je 1000X bolji, ali nekima treba b92 da saopšti to "mišljenje"! Juče napisah da mi se ne sviđa nazivati nekoga glupim jer to unižava kvalitet debate, i evo ne prođe 24 sata i život me demantova. Šta reći tebi koji si na sisi B92...

Reci mi molim te, na koji način će Milorad Vučelić da se obrati svojim biračima povodom ovog referenduma, da neće možda da im kaže da novi ustav poništava sve što je Ćubica pisao, da neće možda da im kaže da zaista nisu pobedili NATO, da neće možda da im kaže da Marko zaista nije nosio gajbice i tako postao bogat?

O Bože, mrzim kada mi se ovo desi, kad mi dođe da se ošamarim i kažem sebi, s kim si ti gubio vreme na ovom forumu! JA SAM NA KRAJU TAJ KOJI JE GLUP!

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 563
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobro, kazi na kojem forumu ces bolje gubiti vreme nego na ruru?

Mozemo mi da seremo i to ali ovo je u principu mozda najbolji forum.

I sad zato sto neko ne misli kao ti izgubio si vreme ?

:)

Ustav bla ustav truc, vec ce se naci nacin da se nadju rupe.

Ja kolko sam bacio pogled, cini mi se da vladajuca garnitura pravi nacin da zajasi jos 15-ak godina.

Sto naravno ne znaci da necu glasati za ustav.

Ali ne znaci ni da cu glasati uopste.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

I sad zato sto neko ne misli kao ti izgubio si vreme ?

Još samo ovo...

Ne brate, ne zato što neko ne misli kao ja, npr. Shekk ne misli kao ja, ali MISLI! Nije mi došao posle svega sa pitanjem, A zašto M. Vučelić iz SPS-a kaže biračima SPS-a, da je novi ustav u skladu sa idejama SPS-a!!! Deaaaa... [crap] Jok nego je u skladu sa idejama Đinđića, to će da im kaže...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Pa bio sam ozbiljan :(

Mislim nisu za forum price zasto sam batalio politiku i otisao u svet racunara i gledanja svoga posla.

Ipak sam ja 96-te hteo da iskocim iz busa sa kolegom da bijemo Danila-izdajicu jer smo ga videli kako ulazi u prostorije DS-a. Sve propraceno dranjem u busu "picko zuta"

Ah kako je lepo bilo.

U svakom slucaju osecam se zadovoljnije kad namaknem platu, ubijem godzilu i dobijem ring +4 Strenght/+150 HP, nego da raspravljam o necemu na nasoj pol. sceni.

------

na kraju krajeva rekao sam caletu...evo ti predlog ustava, evo net, sazvaci i kazi sta da radim. Naravno greska, jer sam pola sata slusao "integralnu verziju zasto da a zasto ne, ama jebem im ja majku svima"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Realno gledano ako nisi pravnik usko specijalizovan za ustavna pitanja, mozes da ga citas od jutra do sutra i da ti promaknu neke sustinske stvari, kao i da se uhvatis za neke gluposti. Nije Ustav bas nesto sto svaka polupismena baba moze da pise i da cita i da sve razume. Mislim razumem ja sta pise tamo, ali se cesto desava da je pravnicko tumacenje nekih stvari drugacije od onoga kako sam ga ja zdravorazumski skapirao. Zato ustave i pisu strucnjaci, a ne svi gradjani jedne drzave. Ono cega bi trebalo da bude vise na televiziji od ovih fudbalera jesu ljudi koji ne samo da pozivaju da se izadje, nego i objasnjavaju zasto je to dobro.

fudbaler koji obajshnjava zashto je novi ustav dobar :) that will be the day

Link to comment
Share on other sites

Zwerko, kao sto si lepo rekao tebe, mene ili bilo koga ko nije sa njima krao i trgovao, drustvo iz skupstinske menze nikad nece pitati za bilo sta, problem je sto su svi oni samoproglaseni strucnjaci koji nikog nista nisu pitali i donose ustav kao predizbornu platformu, jebote, danas onaj posrani Draskovic izjavi da podrzava ustav zato sto ga je lakse promeniti nego prethodni na putu ka monarhiji... i sad reci ko koga tu zajebava? Tadic rece onim nesrecnim Cheduljama na ulici "Jel hocete izbore ili ne?"... poenta je, zasto ja ti ili bilo ko dozivljava ovaj ustav ozbiljno kad oni koji su ga izglasali imaju nameru da sa njim obrisu dupe cim dodju na vlast... ustav mora da bude donesen u takoreci "jednoumlju" odnosno u periodu nadmoci jednog nacina razmisljanja, jedne struje u drustvu inace ce kao kompromis izmedju levice, desnice i predizbornih kalkulacija da bude kilav kao ovaj, "sve je to lepo ali mi smeta to to i to" pa ako ti smeta sto glasas? Ti stavljas svoj glas za nesto u sta ne verujes da ga sprovode ljudi kojima ne verujes

Ako referendum propadne mozda, samo mozda, se stoka nauci da im vlast nije data od Boga nego od naroda kome oni poturaju Dekija Stankovica i Pinkove reklamne "Na re-fe-ren-dum... cu... izaci" spotove... znas na sta su me podsetili danas? Na Kravarske filmove

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Shek, definisi svoj politicki stav jasno, kako bismo mogli ozbiljno da razgovaramo.

"jednoumlje" nikako nije dobro za ustav, potrebni su kompromisi, jer smo zemlja koja se gotovo nikad ne slozi ni oko cega.

demokratsko-liberalni ekstremizam se ni u cemu ne razlikuje od klasicnog fasizma.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Nemam "stav", imam jedan glas, njega ne dam za ovo sto nude, as simple as that, njima taj jedan glas nije vredan elementarne pristojnosti pri donosenju ustava, javne rasprave i ja to sasvim kapiram, ali ako im nije bitan moj, ni glas sledeceg do mene, indukcija je prost mehanizam, njima nisu vazni ni vasi glasovi sem kao broj na papiru, zato se oni upiru iz petnih zila da vas privole da GLASATE za ustav a ne da nesto IZABERETE, jer vi zapravo nemate sta da birate, oni vam ne nude opcije, ne kazu vam IZABERI, nego kazu POTVRDI, izadji i napravi kvorum, ne hvala i odosmo kući nema ljuti

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

fudbaler koji obajshnjava zashto je novi ustav dobar :) that will be the day

Nismo se razumeli, nisam mislio da fudbaleri objasnjavaju zasto je Ustav dobar, od njih je i ovo previse :) To treba da radi neko pametan :)

Nemam "stav", imam jedan glas, njega ne dam za ovo sto nude, as simple as that, njima taj jedan glas nije vredan elementarne pristojnosti pri donosenju ustava, javne rasprave i ja to sasvim kapiram, ali ako im nije bitan moj, ni glas sledeceg do mene, indukcija je prost mehanizam, njima nisu vazni ni vasi glasovi sem kao broj na papiru, zato se oni upiru iz petnih zila da vas privole da GLASATE za ustav a ne da nesto IZABERETE, jer vi zapravo nemate sta da birate, oni vam ne nude opcije, ne kazu vam IZABERI, nego kazu POTVRDI, izadji i napravi kvorum, ne hvala i odosmo kući nema ljuti

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Realno gledano ako nisi pravnik usko specijalizovan za ustavna pitanja, mozes da ga citas od jutra do sutra i da ti promaknu neke sustinske stvari, kao i da se uhvatis za neke gluposti. Nije Ustav bas nesto sto svaka polupismena baba moze da pise i da cita i da sve razume. Mislim razumem ja sta pise tamo, ali se cesto desava da je pravnicko tumacenje nekih stvari drugacije od onoga kako sam ga ja zdravorazumski skapirao. Zato ustave i pisu strucnjaci, a ne svi gradjani jedne drzave. Ono cega bi trebalo da bude vise na televiziji od ovih fudbalera jesu ljudi koji ne samo da pozivaju da se izadje, nego i objasnjavaju zasto je to dobro.

Moguće, ali onda ni ne treba svakoj polupismenoj babi dati pravo glasa. :) Po

Edited by Ivan_tm
Link to comment
Share on other sites

evo jednog:

http://www.soinfo.org/temp/petar_lukovic.mp3

preporucio bi svima sto aktivno ucestvuju na ovoj temi da poslusaju coveka

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ah vidi otvorena je jos jedna pandorina kutija

Licno mislim da je perica jedno govno. Cak i dok je pisao za fenomenalni XZ (1996 casopis u izdanju...dubok uzdah...b92) njegovi pateticni i jadni tekstovi su se prepoznavali na kilometar ("sedim u mraku i melanholicno slusam tu <umetni neku ljigavu ex ygo grupu> i pijem casu crnog vina dok se secam svog davnog letovanja na korculi" - ma jebi se paceniku).

Al meni je on govance ne zbog politike, nego jer je prosto smrda.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...