Jump to content

Ustav



Recommended Posts

  • Replies 563
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm kakva je to sprdacina da se oko ustava prica na referendumu????

Ova zemlja dotice vrhove komedijastva.

Zasto da ne? Ko ce, ako ti neces da odlucujes o svojim (gradjanskim) pravima / zakonima, da odlucuje?

Inace ovaj ustav se donosi ovako zato sto je to tip 'tvrdog' ustava, tj. prvo mora da prodje kroz silne procedure da se sloze svi u vladi itd, tek se onda putem referenduma odlucuje (narod glasa jednostavnim da ili ne)...

Ovaj ustav, koji treba da bude donesen ce biti neka vrsta 'mekog' ustava, koji ce moci da se menja isto referendumski samo sto nece morati da prolazi kroz vladu, kolko se secam sta mi je rekla profesorka sociologije...

Ne razumem zasto da ne... Prvo se raspitajte sta donosi novi ustav, procitajte ga pazljivo, jer ipak to su vasa prava i vasi zakoni po kojima cete morati da delujete... Znaci nije to sad, 'lopovi sastavili, necu da izadjem' ili 'ako ceda kaze da ja glasam ne', to je skroz retardirano, kao da nemate politicku svest gradjana. Ako ne budete glasali, onda ce glasacka manjina odlucivati da li cete vi dobiti novi ustav ili ostati po starom, znaci, nemojte dozvoliti da neki debil sa vilama, koji ne zna ni kakva je procedura glasanja, glasa umesto vas.

A, moj glas, nazalost, nisam punoletan tako da ne mogu da glasam, ali ako bude referendum posle 11 decembra glasacu za..

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Inace ovaj ustav se donosi ovako zato sto je to tip 'tvrdog' ustava, tj. prvo mora da prodje kroz silne procedure da se sloze svi u vladi itd, tek se onda putem referenduma odlucuje (narod glasa jednostavnim da ili ne)...

Ovaj ustav, koji treba da bude donesen ce biti neka vrsta 'mekog' ustava, koji ce moci da se menja isto referendumski samo sto nece morati da prolazi kroz vladu, kolko se secam sta mi je rekla profesorka sociologije...

menja se ovako zato što je u trenutnom ustavu tako predviđeno, a tako je predviđeno jer ga je pisao sloba kao jedan od stubova svoje doživotne vladavine.

i ne mora da prođe kroz vladu već kroz skupštinu sa dvotrećinskom većinom, što ni u novom ustavu nije promenjeno. promenjeno je da na referendumu treba da dobije prostu većinu, a ne 50% registrovanih birača, kao što je sada slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Kad me već prozivate da i ja kažem koju... [:D]

Kao što je već neko spomenuo, ključna zamerka onih koji seru protiv ustava je to što "nije prošao javnu raspravu". Šta to zapravo znači?

To znači da svojih pet minuta medijskog prostora nisu dobili: politički marginalci tipa Čeda i Batić, stenice iz NVO tipa Biljana Kovačević Vučo, prolupali "stručnjaci" tipa Kosta Čavoški, i B92 povod da napravi dokumentarac "Kako se postnacistička Nemačka suočavala sa novim ustavom".

Sa druge strane, ovaj predlog ustava je praktično miks odavno napisanih predloga ustava svih parlamentarnih stranaka i ozbiljnih stručnih organizacija, tako da je sve ove godine prolazio kroz tu javnu raspravu tamo gde je i trebalo - među politički aktivnim i svesnim građanima.

Kad se sve to skupa pogleda, vidi se da smo samo izgubili gladijatorske okršaje na Pinku: Čede, Čanka, Sonje Biserko, predstavnika krunskog saveta, začinjene sa nekim "stručnim" metuzalemom... I da li je to zaista gubitak i manjkavost ustava?

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Nije sad da bacam ulje, al' koju ili, josh bolje, kakvu ti demokratiju zamishljash sa ovakvim shovinistichkim pogledom?

Sve na foru ako nije kao moje onda ti si glup, lud i slichno. Mislim ajde da je neka konstruktivna kritika tipa: Vidish ovde kazhe/pishe/naglashava tako i tako, pa ti ukazivanjem kazujem da nisi upravu.

Mislim ovakav vid navodjenja mi smo pametni vi glupi itd. definitivno vodi nekuda.

Link to comment
Share on other sites

Haha ko je bre...aaa jel to cuvena Sonja Biserko (mislim veruj da zbilja ne znam ko je nit me boli kara ko je).

Mada bolja je cupi od natase kandic :0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kakve bre divlje jagode, zar nije to riblja corba?

U svakom slucaju ima neki pisac sto se zove Boris Akunjin, vrlo popularan u Rusiji, a bogme i u francuskoj, izgleda i kod nas. Pise romane koji su uglavnom avanturisticko/spijunskog tipa i desavaju se pre otprilike pred kraj 19. veka. Knjiga koju citam se zove Turski Gambit. E sad poenta. Glavni junak kaze, citiram:

Ja sam i inace protiv demokratije. Nijedan covek od pamtiveka nije jednak drugome, i sta tu moze vise da se ucini. Demokratski princip ugnjetava prava onih koji su pametniji, talentovaniji, marljiviji, dovodi ih u zavisan polozaj od tupave volje glupih, nenadarenih i lenjih, zato sto su takvi u drustvu uvek u vecini.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

' date='Oct 7 2006, 12:32' post='876524']

Kakve bre divlje jagode, zar nije to riblja corba?

Divlje Jagode - Krivo Je More.mp3

U svakom slucaju ima neki pisac sto se zove Boris Akunjin, vrlo popularan u Rusiji, a bogme i u francuskoj, izgleda i kod nas. Pise romane koji su uglavnom avanturisticko/spijunskog tipa i desavaju se pre otprilike pred kraj 19. veka. Knjiga koju citam se zove Turski Gambit. E sad poenta. Glavni junak kaze, citiram:

Ja sam i inace protiv demokratije. Nijedan covek od pamtiveka nije jednak drugome, i sta tu moze vise da se ucini. Demokratski princip ugnjetava prava onih koji su pametniji, talentovaniji, marljiviji, dovodi ih u zavisan polozaj od tupave volje glupih, nenadarenih i lenjih, zato sto su takvi u drustvu uvek u vecini.

Da ali to je kad je demokratija neposredna, kad je posredna to je ovakva kao sto je mi imamo, mi biramo one koju nisu glupi, lenji tupavi, mada opet takvi dodju na vlast :)

ZNAO SAM DA SI RONALDINJO

\o/

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

' date='Oct 7 2006, 12:32' post='876524']

Ja sam i inace protiv demokratije. Nijedan covek od pamtiveka nije jednak drugome, i sta tu moze vise da se ucini. Demokratski princip ugnjetava prava onih koji su pametniji, talentovaniji, marljiviji, dovodi ih u zavisan polozaj od tupave volje glupih, nenadarenih i lenjih, zato sto su takvi u drustvu uvek u vecini.

Mislim da je neprimereno zamerati demokratiji. Naravno, nishta nije savrsheno. Drzhave, ljudske tvorevine, od gradova drzhava pa do danashnih razmera, su oduvek jedan deo svoje populacije ugnjetavale. I danas opstaju. Mislim, uvek se mozhe naci omash. Stvarnost je kada uporedish demokratiju sa drugim sistemima i kazhesh ovaj je bolji zbog tog i tog, opravdash razloge i razumno tumachish kritike. Ovako to je samo jedan u nizu: Ne valja, i tachka.

Link to comment
Share on other sites

Kad me ve? prozivate da i ja ka?em koju... [:D]

Kao ?to je ve? neko spomenuo, klju?na zamerka onih koji seru protiv ustava je to ?to "nije pro?ao javnu raspravu". ?ta to zapravo zna?i?

To zna?i da svojih pet minuta medijskog prostora nisu dobili: politi?ki marginalci tipa ?eda i Bati?, stenice iz NVO tipa Biljana Kova?evi? Vu?o, prolupali "stru?njaci" tipa Kosta ?avo?ki, i B92 povod da napravi dokumentarac "Kako se postnacisti?ka Nema?ka suo?avala sa novim ustavom".

Sa druge strane, ovaj predlog ustava je prakti?no miks odavno napisanih predloga ustava svih parlamentarnih stranaka i ozbiljnih stru?nih organizacija, tako da je sve ove godine prolazio kroz tu javnu raspravu tamo gde je i trebalo - me?u politi?ki aktivnim i svesnim gra?anima.

Kad se sve to skupa pogleda, vidi se da smo samo izgubili gladijatorske okr?aje na Pinku: ?ede, ?anka, Sonje Biserko, predstavnika krunskog saveta, za?injene sa nekim "stru?nim" metuzalemom... I da li je to zaista gubitak i manjkavost ustava?

[claps] [claps] [claps] [claps]

' date='Oct 7 2006, 12:32' post='876524']

Ja sam i inace protiv demokratije. Nijedan covek od pamtiveka nije jednak drugome, i sta tu moze vise da se ucini. Demokratski princip ugnjetava prava onih koji su pametniji, talentovaniji, marljiviji, dovodi ih u zavisan polozaj od tupave volje glupih, nenadarenih i lenjih, zato sto su takvi u drustvu uvek u vecini.

[claps][claps] [claps] [claps]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

koliko sam ja razumeo u preambuli se spominje kosovo i metohija..cemu to izdvajanje i spominjanje u "predgovoru"

takodje mi se ne svidja sto stoji da je srbija zemlja srba i ostalih..ako vec ocemo da budemo neka demokratija onda nek stoji "svih onih koji zive u njoj"..

ceda je upravu al je koman

glasam za

naravno pisao sam svojim recima nisam kvoutovao u slucaju da me neko kritikuje sto nisam dovoljno zvanican:)

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

koliko sam ja razumeo u preambuli se spominje kosovo i metohija..cemu to izdvajanje i spominjanje u "predgovoru"

takodje mi se ne svidja sto stoji da je srbija zemlja srba i ostalih..ako vec ocemo da budemo neka demokratija onda nek stoji "svih onih koji zive u njoj"..

ceda je upravu al je koman

glasam za

U ustavu Srbije treba da stoji da je SRBIJA MATICNA DRZAVA SRPSKOG NARODA a ne bunjevaca, koreanaca, filipinaca, albanaca... Kao i da sluzbeni jezik moze da bude samo SRPSKI. To ne znachi da manjine nece imati svoja prava.

Gledano realno, kod nas manjine ne samo da imaju dovoljna prava nego imaju i privilegije. Chim im neshto nije po volji odmah kukaju. Pun mi je qurac toga. Na tv ns imash 10 dnevnika na 10 razlichitih jezika. Ne verujem da tako neshto postoji josh negde u svetu.(inache to je drzavna televizija) Imash bre madjare koji ne znaju srpski! Idi ti da zivish u neku normalnu evropsku zemlju, bez da znash jezik, da ti deca idu u shkolu na srpskom koju placa drzava a ti da gledash dnevnik na srpskom na nacionalnoj televiziji te zemlje. Sve to moze ali da sam platish. Isto je i za sve ostale manjine po tim zemljama. Hocete skole na svom jeziku? Platite, pa neka vam idu deca posle obavezne nastave na nemackom, shvedskom...

Ovo nema nikakve veze sa nacionalizmom. To je samo uobichajena praksa svih zemalja u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...